StævneProgram

22-02-2010 22:29

De Danske Skytteforeninger

DDS SP v.2.4.20 Januar 2010

RESULTATLISTE FOR
Jyllandsstævne 15m 2010

 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK1
1 09-86498 Kristian Iversen 350-Særslev Skytteforening 200 200 400 / 31
2 04-80892 Casper Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889 200 200 400 / 26
3 05-84815 Rasmus Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 200 200 400 / 26
4 09-47955 Signe Steffensen 039-Horne Skytteforening 200 200 400 / 25
5 05-25213 Stine Jensen 940-Samsø Skytteforening 200 200 400 / 24
6 02-85377 Niels Christensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 200 200 400 / 21
7 05-88585 Jonas Bach 116-Midtdjurs Skytteforening 200 200 400 / 21
8 05-90283 Patrick Nielsen 940-Samsø Skytteforening 200 200 400 / 20
9 04-19552 Rasmus Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 200 200 400 / 20
10 09-51287 Simon Møller Thuesen 350-Særslev Skytteforening 200 200 400 / 19
11 05-88589 Philip Kristensen 116-Midtdjurs Skytteforening 200 200 400 / 18
12 09-48123 Kasper Kisholt Andersen 039-Horne Skytteforening 199 200 399 / 28
13 01-85492 Martin Jensen 550-D.F.B. Løgstør 199 200 399 / 21
14 06-81644 Jens Holmgaard Nissen 010-Esbjerg Skyttekreds 199 200 399 / 21
15 05-76101 Kennie C. Andersen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 199 200 399 / 20
16 09-90288 Signe Gade 039-Horne Skytteforening 199 200 399 / 19
17 04-83115 Mette Kjærgaard Pedersen 093-Haderup Skytteforening 199 200 399 / 17
18 02-88018 Jakob Nielsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 200 199 399 / 25
19 05-81546 Nanna Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 200 199 399 / 25
20 04-84371 Laura Bukalo 062-Aulum Skytteforening 200 199 399 / 23
21 02-28725 Signe Søndergård 003-Sjørring Skytteforening 200 199 399 / 22
22 05-25270 Mette Marie Larsen 940-Samsø Skytteforening 200 199 399 / 19
23 05-21559 Sune Krøyer 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 200 199 399 / 19
24 02-90340 Mathias Nielsen 003-Sjørring Skytteforening 200 199 399 / 19
25 05-84818 Maja Petersen 115-Grenå Skyttekreds 200 199 399 / 18
26 01-11885 Mark Christoffersen 550-D.F.B. Løgstør 200 199 399 / 16
27 05-25340 Hanne Kristensen 940-Samsø Skytteforening 200 199 399 / 15
28 05-85726 Markus Brøgger 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 200 398 / 16
29 02-28304 Emma Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 199 199 398 / 24
30 04-84796 Daniel Skov 012-Arnborg Idrætsforening 199 199 398 / 22
31 09-81234 Mads Rasmussen 180-Bullerup Skyttekreds 199 199 398 / 20
32 05-90273 Henrik Kock 940-Samsø Skytteforening 199 199 398 / 19
33 07-34760 Sarah Moulvad 456-Vejle Skytteforening 199 199 398 / 18
34 05-21571 Rolf Krøyer 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 199 199 398 / 17
35 04-89695 Kristian Mølgaard 001-Viborg Skytteforening 199 199 398 / 14
36 05-84820 Rico Jensen 115-Grenå Skyttekreds 199 199 398 / 13
37 04-31998 Rasmus Saaby 012-Arnborg Idrætsforening 200 198 398 / 19
38 02-81611 Malene Bang Larsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 200 198 398 / 16
39 08-89871 Anders Weber 308-Vojens Skytteforening 200 198 398 / 13
40 02-28188 Steffan Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 197 200 397 / 21
41 05-90270 Mads Thomsen 940-Samsø Skytteforening 198 199 397 / 17
42 09-84341 Rebecca Iversen 180-Bullerup Skyttekreds 198 199 397 / 17
43 05-85277 Lisa L. Christensen 008-Ry-Emborg Skytteforening 198 199 397 / 16
44 05-84653 Morten Nissen 101-Randers Skyttekreds 198 199 397 / 15
45 05-25209 Søren Kleis 940-Samsø Skytteforening 199 198 397 / 19
46 01-11763 Signe Christiansen 550-D.F.B. Løgstør 197 199 396 / 18
47 04-82711 Louise Olesen 033-Skals Skytteforening 197 199 396 / 16
48 02-28860 Mads Bakke Nielsen 001-Thisted Skyttekreds 198 198 396 / 19
49 01-11762 Simon Larsen 550-D.F.B. Løgstør 198 198 396 / 12
50 04-83226 Mark Schach Pedersen 001-Viborg Skytteforening 199 197 396 / 17
51 09-91130 Maria T. Heiden 180-Bullerup Skyttekreds 199 197 396 / 15
52 05-84400 Oliver Olsen 101-Randers Skyttekreds 199 197 396 / 15
53 04-80451 Jacob Bertel 098-Karup Skytteforening af 1889 200 196 396 / 19
54 04-72491 Steffan Taulborg 062-Aulum Skytteforening 196 199 395 / 16
55 05-73103 Rasmus Skaade 944-Århus Riffelskytte Klub 197 198 395 / 16
56 06-41466 Camilla Beier 020-Holsted Skyttekreds 198 197 395 / 15
57 06-34051 Sofie Nielsen 072-Helle Skytteforening 198 197 395 / 15
58 04-31906 Susanne Kihlgast 027-Lind Skytteforening 198 197 395 / 14
59 05-87623 Daniel Filtenborg Binder 101-Randers Skyttekreds 195 199 394 / 16
60 08-43463 Jesper Jørgensen 363-Broagerlands Skytteforening 195 199 394 / 15
61 08-84091 Kenneth Clausen 363-Broagerlands Skytteforening 199 195 394 / 16
62 06-39042 Daniel Lauridsen 072-Helle Skytteforening 194 199 393 / 14
63 05-77691 Hans Chr. Larsen 940-Samsø Skytteforening 198 195 393 / 13
64 05-79497 Andreas Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 194 393 / 15
65 09-84906 Rene Frederiksen 039-Horne Skytteforening 193 199 392 / 10
66 05-17990 Marcus Ranch Rasmussen 101-Randers Skyttekreds 195 197 392 / 15
67 06-83038 Simon Wallentin Nielsen 015-Ølgod Skytteforening 197 195 392 / 13
68 04-78820 Casper Rauh 098-Karup Skytteforening af 1889 197 195 392 / 13
69 05-75975 Kira L. Andersen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 197 195 392 / 11
70 09-50929 Patrick Kragebær 180-Bullerup Skyttekreds 193 198 391 / 14
71 08-83333 Roman Damm 362-Sundeved Skytteforening 194 197 391 / 12
72 04-88092 Andreas Feldbak 001-Viborg Skytteforening 192 198 390 / 12
73 04-83119 Mads Bülow Pedersen 093-Haderup Skytteforening 193 195 388 / 12
74 05-90740 Cecilie Jensen 128-Langå & Omegns Skytteforening 193 194 387 / 9
75 04-91277 Simone Berg 001-Viborg Skytteforening 194 190 384 / 16
76 09-47366 Mike Bergmann 470-Hårby Skytteforening 191 189 380 / 7
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK2
1 09-75588 Laust Helle 200-Kerteminde Skytteforening 199 200 399 / 20
2 07-87299 Mikkel Damholt Hansen 127-Brande Skytteforening 200 199 399 / 22
3 09-86200 Andreas Pedersen 039-Horne Skytteforening 200 199 399 / 21
4 05-25272 Matias Jelsdal 940-Samsø Skytteforening 198 200 398 / 21
5 05-92800 Line Thisgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 200 398 / 14
6 09-93481 Anna Trane 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 199 199 398 / 19
7 05-90691 Sara Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 198 398 / 21
8 05-26538 Mathias Kruse Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 198 398 / 13
9 01-90614 Mads Mønsted 561-Hobro Egnens Skytteforening 200 198 398 / 9
10 09-51113 Mads K. Larsen 200-Kerteminde Skytteforening 197 200 397 / 21
11 04-83110 Anders Quist 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 197 200 397 / 13
12 01-89277 Ulf Aldal 548-Vilsted Skf. 198 199 397 / 21
13 06-41489 Christian F. Sørensen 001-Ribe Skyttekreds 198 199 397 / 8
14 01-11697 Asbjørn Risgård Nielsen 548-Vilsted Skf. 199 198 397 / 15
15 05-87622 Alexander Svenningsen 101-Randers Skyttekreds 199 198 397 / 11
16 01-87498 Benjamin Schou Thomsen 561-Hobro Egnens Skytteforening 200 197 397 / 12
17 08-93208 Malene Ottobrøker 362-Sundeved Skytteforening 200 197 397 / 10
18 02-28864 Mads Immersen 003-Sjørring Skytteforening 196 200 396 / 16
19 06-89734 Malene Møller 015-Ølgod Skytteforening 196 200 396 / 15
20 05-92193 Emil Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 199 396 / 15
21 07-91985 Patrick Graversen Nielsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 197 199 396 / 7
22 02-83696 Jonas Østergaard 003-Sjørring Skytteforening 198 198 396 / 21
23 07-20598 Nicklas Højfeldt Kildehøj 001-Horsens Skyttekreds 198 198 396 / 16
24 05-84314 Magnus Holm 940-Samsø Skytteforening 198 198 396 / 15
25 05-78926 Carina Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 198 396 / 14
26 05-94784 Laura Von der Lippe 940-Samsø Skytteforening 198 198 396 / 12
27 04-94136 Stine Beltoft 005-Ulbjerg Skytteforening 197 198 395 / 17
28 06-80985 Jakob Hansen 001-Ribe Skyttekreds 195 199 394 / 18
29 06-87304 Sanne Knudsen 001-Ribe Skyttekreds 195 199 394 / 14
30 04-91693 Niels Frederik Andreasen 001-Viborg Skytteforening 196 198 394 / 14
31 02-91956 Emil Rokkær 003-Sjørring Skytteforening 196 198 394 / 13
32 02-89565 Daniel Larsen Glöss 023-Karby Skyttekreds 197 197 394 / 16
33 09-91131 Jacob T. Heiden 180-Bullerup Skyttekreds 197 197 394 / 13
34 05-88296 Rasmus Petersen 902-Odder Skytteforening 198 196 394 / 20
35 05-88301 Michal Poulsen 902-Odder Skytteforening 198 196 394 / 17
36 09-91996 Christian Schäffer 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 195 198 393 / 17
37 04-88599 Helle Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889 196 197 393 / 13
38 06-92841 Pernille Akselsen 015-Ølgod Skytteforening 196 197 393 / 12
39 04-94135 Mie Riiga Erikson 005-Ulbjerg Skytteforening 196 197 393 / 12
40 08-84634 Kristian Kristiansen 363-Broagerlands Skytteforening 197 196 393 / 8
41 04-19322 Mike Biller 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 198 195 393 / 15
42 07-92910 Kaare Pedersen 009-Hovedgaard Skytteforening 198 195 393 / 11
43 08-87755 Jesper Lorenzen 322-Gram Skytteforening 198 195 393 / 9
44 04-89785 Klaus Rasmussen 093-Haderup Skytteforening 198 195 393 / 8
45 09-87582 Luckas Kunz 350-Særslev Skytteforening 194 198 392 / 17
46 03-93519 Rikke Klausen 011-Holstebro Skytteforening 194 198 392 / 11
47 06-87305 Nicklas Roust Wind 001-Ribe Skyttekreds 195 197 392 / 14
48 01-88370 Mathias Christensen 548-Vilsted Skf. 196 196 392 / 14
49 07-80930 Steffen Jespersen 001-Horsens Skyttekreds 197 195 392 / 10
50 05-92695 Lucas Pedersen 116-Midtdjurs Skytteforening 194 197 391 / 14
51 04-91114 Marco Damtoft Heimose Thomsen 093-Haderup Skytteforening 196 195 391 / 10
52 06-95038 Mads Kristensen 035-Varde Skytteforening 197 194 391 / 12
53 05-91080 Peter Poulsen 940-Samsø Skytteforening 194 196 390 / 11
54 07-83909 Tobias Kristensen 009-Hovedgaard Skytteforening 196 194 390 / 9
55 09-50905 Tobias E. Hansen 180-Bullerup Skyttekreds 197 193 390 / 7
56 06-91404 Casper Rasmussen 001-Ribe Skyttekreds 190 199 389 / 14
57 06-39810 Jonas Ingham 001-Ribe Skyttekreds 192 197 389 / 11
58 08-88383 Jesper D. Nissen 363-Broagerlands Skytteforening 192 197 389 / 10
59 05-92694 Patrick Pedersen 116-Midtdjurs Skytteforening 192 197 389 / 9
60 04-89679 Stinne Mikkelsen 093-Haderup Skytteforening 194 195 389 / 15
61 09-50797 Oliver Møller Hansen 180-Bullerup Skyttekreds 194 195 389 / 10
62 04-91687 Per Poulsen Tougaard 001-Viborg Skytteforening 194 195 389 / 9
63 04-83111 Steffen Thomsen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 194 195 389 / 8
64 05-82516 Mads Lillelund 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 195 194 389 / 13
65 05-90979 Thomas Petersen 940-Samsø Skytteforening 196 193 389 / 12
66 07-92241 Rasmus Kristensen 456-Vejle Skytteforening 196 193 389 / 9
67 04-93602 Amalie Nørebæk Dürr 098-Karup Skytteforening af 1889 196 193 389 / 9
68 06-83947 Malene Hansen 020-Holsted Skyttekreds 197 192 389 / 5
69 01-93429 Benjamin Sørensen 516-Mou & Omegns Skf. 191 197 388 / 8
70 09-86083 Ulrikke Skov Larsen 180-Bullerup Skyttekreds 194 194 388 / 8
71 09-86084 Anna Katrine Madsen 180-Bullerup Skyttekreds 195 193 388 / 13
72 04-85479 Niklas Schumacher 098-Karup Skytteforening af 1889 195 193 388 / 9
73 02-90572 Steffen Nørskov 023-Karby Skyttekreds 197 191 388 / 12
74 02-82600 Celine Schäffer 003-Sjørring Skytteforening 193 194 387 / 7
75 04-88711 Victor Lytzen Kristensen 005-Ulbjerg Skytteforening 193 194 387 / 6
76 09-84533 Kristian Vad 200-Kerteminde Skytteforening 196 191 387 / 8
77 04-88598 Andreas Lund Jensen 098-Karup Skytteforening af 1889 190 196 386 / 5
78 06-88819 Anni Thovtrup 072-Helle Skytteforening 193 193 386 / 14
79 04-19297 Victor Borran 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 193 193 386 / 9
80 04-91276 Frederik Feldbak 001-Viborg Skytteforening 195 191 386 / 7
81 07-83637 Zilas Thestrup 001-Horsens Skyttekreds 188 197 385 / 11
82 05-92014 Jacob Vestergaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 191 194 385 / 7
83 09-88100 Rasmus Hougaard 470-Hårby Skytteforening 192 192 384 / 7
84 06-85881 Marianne Bramming 020-Holsted Skyttekreds 194 190 384 / 7
85 06-41439 Jeppe Willadsen 020-Holsted Skyttekreds 194 190 384 / 6
86 05-83392 Andreas Buchtrup Petersen 119-Allingåbro Skytteforening 189 194 383 / 6
87 07-89298 Line Pedersen 009-Hovedgaard Skytteforening 191 192 383 / 11
88 04-90998 Cecilie Nielsen 027-Lind Skytteforening 191 192 383 / 8
89 04-92860 Martin Krarup Hede 093-Haderup Skytteforening 191 192 383 / 5
90 09-91997 Marie Schäffer 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 193 190 383 / 10
91 07-83395 Camilla Nielsen 127-Brande Skytteforening 193 190 383 / 2
92 01-87691 Anders Christensen 516-Mou & Omegns Skf. 192 190 382 / 8
93 04-87577 Joachim Bank Jensen 055-Tjørring Idrætsforening 186 195 381 / 6
94 09-93482 Mille Trane 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 192 187 379 / 3
95 05-84393 Christian Nielsen 944-Århus Riffelskytte Klub 188 190 378 / 8
96 06-88209 Søren Harder 035-Varde Skytteforening 189 189 378 / 4
97 09-88099 Philip Bergmann 470-Hårby Skytteforening 188 189 377 / 7
98 04-91695 Jacob Feldbak 001-Viborg Skytteforening 189 187 376 / 3
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK3
1 05-94778 Mihrionn Vester 940-Samsø Skytteforening 198 197 395 / 14
2 07-95230 Anders Olesen 009-Hovedgaard Skytteforening 196 198 394 / 10
3 09-52110 Mike Jensen 180-Bullerup Skyttekreds 196 196 392 / 14
4 05-94783 Britt Øster 940-Samsø Skytteforening 197 195 392 / 14
5 06-94812 Denni Carstensen Knudsen 072-Helle Skytteforening 196 195 391 / 13
6 09-94340 Benjamin Lasse 470-Hårby Skytteforening 194 196 390 / 9
7 05-73104 Rasmus Koch 940-Samsø Skytteforening 196 193 389 / 13
8 09-93117 Peter Sundal 039-Horne Skytteforening 194 194 388 / 9
9 02-91957 Mikkel Rokkær 003-Sjørring Skytteforening 195 193 388 / 11
10 05-93553 Catharina Leth Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 192 388 / 8
11 04-94137 Majken Thorup 005-Ulbjerg Skytteforening 193 194 387 / 8
12 02-93956 Clara C. V. Nielsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 194 191 385 / 2
13 04-93622 Anders Simonsen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 190 194 384 / 6
14 05-90741 Maria Jensen 128-Langå & Omegns Skytteforening 191 193 384 / 7
15 03-89330 Simon H. Hansen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 193 191 384 / 10
16 06-88276 Lise-Lotte Poulsen 015-Ølgod Skytteforening 193 190 383 / 9
17 01-91922 Jacob Hvid Kristiansen 561-Hobro Egnens Skytteforening 193 190 383 / 8
18 01-87580 Daniel Mørk 561-Hobro Egnens Skytteforening 193 190 383 / 8
19 08-93692 Jacob Lund 322-Gram Skytteforening 191 191 382 / 8
20 06-85468 Emil Villandsen 020-Holsted Skyttekreds 191 191 382 / 8
21 06-88204 Bonnie Debel 001-Ribe Skyttekreds 188 193 381 / 9
22 04-93037 Niklas Larsen 055-Tjørring Idrætsforening 190 191 381 / 6
23 06-87879 Mathias Mortensen 015-Ølgod Skytteforening 191 190 381 / 7
24 02-88575 Emil Carlsson 003-Sjørring Skytteforening 193 188 381 / 7
25 09-90393 Jasmin Pedersen 103-Tranekær/Tullebølle IF 188 192 380 / 0
26 02-82758 Magnus Thomsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 189 191 380 / 6
27 08-89739 Morten Pahuus Christensen 322-Gram Skytteforening 191 189 380 / 3
28 04-92512 Sarah N. Sørensen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 185 194 379 / 4
29 04-89472 Oliver Lytzen Kristensen 005-Ulbjerg Skytteforening 188 191 379 / 9
30 06-88794 Jens Chr. Olesen 001-Ribe Skyttekreds 188 191 379 / 8
31 04-93613 Simon Kvist Pedersen 098-Karup Skytteforening af 1889 192 187 379 / 6
32 06-88815 Simone Harder 035-Varde Skytteforening 192 187 379 / 5
33 02-85621 Rasmus Immersen 003-Sjørring Skytteforening 189 189 378 / 2
34 01-92784 Lene Nielsen 548-Vilsted Skf. 190 188 378 / 7
35 04-92763 Lars Søby Jensen 016-Gjellerup Sdr. SG&I 194 184 378 / 8
36 09-90397 Stine Jensen 103-Tranekær/Tullebølle IF 187 190 377 / 3
37 01-90080 Rasmus Vels Pedersen 550-D.F.B. Løgstør 188 189 377 / 1
38 02-94452 Mette Poulsen 023-Karby Skyttekreds 190 187 377 / 6
39 04-87576 Frederik Moisen 024-Ikast Skf 188 188 376 / 5
40 07-20564 Silas Højfeldt Kildehøj 001-Horsens Skyttekreds 188 188 376 / 5
41 02-94121 Ditte Olesen 023-Karby Skyttekreds 190 186 376 / 5
42 09-89360 Kasper Gillmeister 200-Kerteminde Skytteforening 185 189 374 / 4
43 02-90764 Tobias Snedker Boll 023-Karby Skyttekreds 187 186 373 / 7
44 02-92382 Nana Bloch 003-Sjørring Skytteforening 187 185 372 / 3
45 04-93608 Lasse H. Troelsen 098-Karup Skytteforening af 1889 188 184 372 / 1
46 06-85882 Mathias Bramming 020-Holsted Skyttekreds 189 182 371 / 1
47 06-92587 Emily Teslak Pedersen 015-Ølgod Skytteforening 182 188 370 / 2
48 05-88252 Natascha Pedersen 903-VFB Århus Skyttelaug 181 188 369 / 1
49 09-45063 Stefan Hansen 083-Rudkøbing Skyttekreds 182 187 369 / 2
50 04-92005 Line Olesen 033-Skals Skytteforening 189 180 369 / 3
51 03-90300 Camilla Lauridsen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 184 184 368 / 1
52 04-82863 Nichlas Holdgaard 016-Gjellerup Sdr. SG&I 182 184 366 / 0
53 09-89573 Yasmin Hansborg 180-Bullerup Skyttekreds 182 183 365 / 1
54 03-89331 Emil Jensen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 184 181 365 / 0
55 02-92982 Damian Ludkiewicz 023-Karby Skyttekreds 178 184 362 / 1
56 04-81132 Kasper Klausen 062-Aulum Skytteforening 186 176 362 / 3
57 05-93240 Lennie Dalbjørn Fog 101-Randers Skyttekreds 184 177 361 / 1
58 02-29084 Christian Søndergård 003-Sjørring Skytteforening 179 176 355 / 3
59 06-92344 Hjalter H. Bruun 001-Ribe Skyttekreds 181 174 355 / 2
60 09-85041 Victoria Krogh 103-Tranekær/Tullebølle IF 177 173 350 / 0
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK4
1 05-95215 Lasse Rasmussen 940-Samsø Skytteforening 199 199 398 / 17
2 05-82519 Camilla Skrædder Koch 940-Samsø Skytteforening 195 198 393 / 15
3 04-94134 Mai Riiga Erikson 005-Ulbjerg Skytteforening 195 192 387 / 10
4 09-95395 Frederik Hørdum 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 190 195 385 / 6
5 05-95216 Mads Rasmussen 940-Samsø Skytteforening 193 192 385 / 8
6 05-0002 Nichlas Nielsen 940-Samsø Skytteforening 193 192 385 / 6
7 05-95057 Agnethe Olsen 119-Allingåbro Skytteforening 191 193 384 / 5
8 05-93276 Oliver Ørskov Jakobsen 902-Odder Skytteforening 189 192 381 / 3
9 05-94892 Mathias Rye 902-Odder Skytteforening 191 190 381 / 6
10 09-95428 Maria Fisker 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 189 189 378 / 7
11 05-95324 Michal H Rasmussen 101-Randers Skyttekreds 189 189 378 / 3
12 04-93606 Davis Granhøj Pedersen 098-Karup Skytteforening af 1889 191 186 377 / 4
13 09-95397 Marcus Hviid 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 188 187 375 / 4
14 05-95349 Kristian Gyldenløv 944-Århus Riffelskytte Klub 186 187 373 / 5
15 05-94341 Theis Schmidt 944-Århus Riffelskytte Klub 181 185 366 / 2
16 08-95194 Søren Kudsk 322-Gram Skytteforening 183 183 366 / 2
17 09-95399 Christian Fisker 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 179 185 364 / 3
18 09-95401 Anders Wadmann 400-Middelfart Skytteforening 185 177 362 / 4
19 05-92911 Kasper Knudsen-Nielsen 903-VFB Århus Skyttelaug 179 181 360 / 0
20 02-93795 Frederik Nielsen 029-Bjergby SGI&U 179 179 358 / 1
21 09-95438 Mathilde Skov Nikolaisen 103-Tranekær/Tullebølle IF 180 178 358 / 1
22 09-45066 Sofie Hansen 083-Rudkøbing Skyttekreds 182 175 357 / 2
23 04-95373 Mathilde Krarup 093-Haderup Skytteforening 172 183 355 / 1
24 06-93501 Emil Poulsen 015-Ølgod Skytteforening 176 178 354 / 1
25 02-91971 Oscar Harbøl Andersen 023-Karby Skyttekreds 188 165 353 / 4
26 06-93854 Jeppe Emsins 035-Varde Skytteforening 176 176 352 / 3
27 09-88644 Andreas Madsen 180-Bullerup Skyttekreds 176 176 352 / 2
28 05-94463 Isabella Sejer Pedersen 903-VFB Århus Skyttelaug 176 176 352 / 1
29 09-90132 Læke Rosenberg Nielsen 470-Hårby Skytteforening 176 173 349 / 1
30 08-93691 Mikkel Lund 322-Gram Skytteforening 172 176 348 / 1
31 05-93127 Lasse Just 902-Odder Skytteforening 176 170 346 / 3
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J1
1 01-15879 Kristinna Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 200 200 400 / 27
2 04-19513 Søren Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 200 200 400 / 21
3 09-50345 Signe Knudsen 350-Særslev Skytteforening 199 200 399 / 26
4 05-17365 Camilla Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 198 200 398 / 14
5 05-79241 Benn Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 200 398 / 13
6 05-25374 Arne Øster 940-Samsø Skytteforening 198 200 398 / 11
7 01-87247 Kasper Nørgaard Hansen 501-Aalborg Skyttekreds 199 199 398 / 26
8 04-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening 199 199 398 / 16
9 07-21049 Louise Christiansen 004-Glud Skytteforening 199 199 398 / 14
10 01-83267 Louise Jensen 550-D.F.B. Løgstør 200 198 398 / 18
11 04-84370 Christina Bukalo 062-Aulum Skytteforening 200 198 398 / 14
12 09-48297 Astrid Steffensen 039-Horne Skytteforening 198 199 397 / 22
13 06-40059 Nina Christensen 006-Bramming Skytteforening 198 199 397 / 15
14 02-28415 Asbjørn Søndergård 003-Sjørring Skytteforening 198 199 397 / 15
15 06-34084 Mette Nielsen 072-Helle Skytteforening 199 198 397 / 18
16 05-25314 Jesper B. Mikkelsen 940-Samsø Skytteforening 199 198 397 / 18
17 05-25277 Martin Bertelsen 940-Samsø Skytteforening 199 198 397 / 17
18 04-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889 199 198 397 / 16
19 04-19352 Henrik Strand 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 197 199 396 / 11
20 01-11019 Simon Vissing 412-Hjørring Skytteforening 198 198 396 / 16
21 09-52196 Chris Jensen 180-Bullerup Skyttekreds 196 199 395 / 12
22 05-78867 Casper Lahn 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 197 395 / 17
23 02-28312 Daniel Thomsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 199 196 395 / 16
24 06-39346 Jeppe Brydsø Dammark 072-Helle Skytteforening 199 196 395 / 15
25 06-40100 Michael Christensen 006-Bramming Skytteforening 197 196 393 / 18
26 05-17337 Rene Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 198 195 393 / 14
27 05-25296 Laurits Johansen 940-Samsø Skytteforening 198 195 393 / 12
28 05-21417 Morten Christensen 008-Ry-Emborg Skytteforening 200 193 393 / 13
29 06-38985 Sara Pedersen 072-Helle Skytteforening 194 198 392 / 14
30 01-79955 Emil Haldrup Jensen 550-D.F.B. Løgstør 196 196 392 / 15
31 02-28245 Louise Madsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 196 196 392 / 13
32 02-28187 Stephanie Heidi Villund 004-Boddum-Ydby Skytteforening 196 196 392 / 12
33 09-52526 Nicolai Nielsen 350-Særslev Skytteforening 197 195 392 / 8
34 02-28244 Louise Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 194 197 391 / 7
35 05-18731 Rasmus Pedersen 128-Langå & Omegns Skytteforening 193 197 390 / 8
36 04-30571 Julie Mæng 062-Aulum Skytteforening 196 194 390 / 7
37 07-34904 Nicklas Christoffersen 456-Vejle Skytteforening 195 194 389 / 13
38 07-20272 Tanja S. Jensen 005-Ousted Tåning Skytteforening 196 192 388 / 11
39 03-35873 Mikkel H Frost 026-Ulfborg Bys Skytteforening 188 192 380 / 3
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J2
1 09-48273 Cathrine S Jensen 039-Horne Skytteforening 198 200 398 / 19
2 01-12090 Catrine Larsen 550-D.F.B. Løgstør 199 199 398 / 18
3 06-85295 Chris Debel 001-Ribe Skyttekreds 198 199 397 / 20
4 02-83754 Jesper Østergaard 003-Sjørring Skytteforening 198 199 397 / 11
5 05-91463 Emma Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 198 397 / 15
6 04-19634 Lene Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 200 197 397 / 13
7 02-27027 Michelle Thomassen 023-Karby Skyttekreds 196 200 396 / 21
8 03-89757 Jacob Thøger Jensen 011-Holstebro Skytteforening 198 198 396 / 17
9 04-19159 Pernille Andersen 033-Skals Skytteforening 198 197 395 / 14
10 07-93502 Henrik Rasmussen 456-Vejle Skytteforening 198 197 395 / 13
11 06-39087 Thomas Søndergaard 014-Tistrup Skytteforening 196 198 394 / 20
12 05-79949 Mathias Nielsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 196 198 394 / 17
13 09-51166 Jakob Christiansen 200-Kerteminde Skytteforening 193 200 393 / 9
14 02-28225 Mattias Thomsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 194 199 393 / 17
15 09-53557 Mikkel Christiansen 067-Nyborg Skytteforening 195 198 393 / 8
16 05-25332 Inge Kleis 940-Samsø Skytteforening 196 197 393 / 15
17 07-19828 Mads Lerche 004-Glud Skytteforening 196 197 393 / 8
18 01-12070 Daniel Christoffersen 548-Vilsted Skf. 198 195 393 / 12
19 05-26411 Jeppe Hedegaard Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 197 392 / 8
20 01-16175 Dennis S. Nielsen 501-Aalborg Skyttekreds 197 195 392 / 13
21 09-51105 Martin V. Jensen 200-Kerteminde Skytteforening 197 195 392 / 10
22 06-39876 Andreas Ingham 001-Ribe Skyttekreds 197 195 392 / 10
23 02-85989 Mathias Engelst 023-Karby Skyttekreds 195 196 391 / 10
24 05-75355 Louise L. Rasmussen 922-Beder-Malling Skytteforening 196 195 391 / 15
25 05-25800 Mikkel Skaade 944-Århus Riffelskytte Klub 196 195 391 / 13
26 06-39919 Karsten Pedersen 072-Helle Skytteforening 197 194 391 / 13
27 05-90738 Jeanette Yde Bøje 128-Langå & Omegns Skytteforening 195 195 390 / 6
28 06-34086 Martin Thovtrup 072-Helle Skytteforening 197 193 390 / 11
29 04-89493 Steffen Flarup 001-Viborg Skytteforening 195 194 389 / 11
30 05-74917 Martin Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 190 197 387 / 8
31 05-83089 Emil Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 193 387 / 14
32 05-23410 Rune Ejlersen 115-Grenå Skyttekreds 194 193 387 / 10
33 02-26770 Mathias Grim 023-Karby Skyttekreds 195 192 387 / 7
34 01-80781 Casper Krogh Frydkjær 412-Hjørring Skytteforening 194 192 386 / 10
35 05-84822 Jesper Larsen 115-Grenå Skyttekreds 194 192 386 / 9
36 09-86192 Denis Kraft 039-Horne Skytteforening 193 192 385 / 7
37 05-18351 Esben Friis Sørensen 101-Randers Skyttekreds 186 198 384 / 5
38 01-12078 Christina Fragtrup 548-Vilsted Skf. 190 194 384 / 7
39 04-81210 Lasse N. Sørensen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 194 190 384 / 6
40 05-89408 Asbjørn Ulsig 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 193 383 / 5
41 02-82948 Rene Nielsen 003-Sjørring Skytteforening 191 192 383 / 7
42 05-80318 Rasmus Bach 944-Århus Riffelskytte Klub 188 194 382 / 6
43 05-89957 Hjalte Aaby 141-Balle Skytteforening 191 191 382 / 8
44 05-81251 Natasja Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 191 382 / 4
45 07-80790 Leon Andersen 001-Horsens Skyttekreds 194 188 382 / 5
46 02-89212 Josef Madsen 003-Sjørring Skytteforening 191 190 381 / 5
47 07-21568 Simon Møller 005-Ousted Tåning Skytteforening 192 189 381 / 6
48 06-38278 Karin Johannessen 015-Ølgod Skytteforening 193 188 381 / 6
49 07-20655 Kasper Hansen 001-Horsens Skyttekreds 188 192 380 / 7
50 03-84499 Andreas Klausen 011-Holstebro Skytteforening 190 190 380 / 7
51 05-89958 Hans Olesen 141-Balle Skytteforening 192 188 380 / 5
52 03-89323 Ann Kjeldsteen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 192 188 380 / 2
53 04-31677 Jesper Schreiber 024-Ikast Skf 187 192 379 / 5
54 05-23468 Nikoline Petersen 115-Grenå Skyttekreds 189 190 379 / 4
55 05-92016 Andreas Leth Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 189 378 / 5
56 02-28787 Morten Kær 003-Sjørring Skytteforening 187 190 377 / 3
57 04-19182 Mikkel Antonisen 033-Skals Skytteforening 187 190 377 / 3
58 06-38169 Peter Johannessen 015-Ølgod Skytteforening 187 187 374 / 6
59 05-89956 Lasse Bilde 141-Balle Skytteforening 185 187 372 / 5
60 04-30508 Martin Klausen 062-Aulum Skytteforening 186 186 372 / 4
61 08-79904 Morten Rossen 363-Broagerlands Skytteforening 181 189 370 / 2
62 04-88507 Michael Dyreholt Kristensen 016-Gjellerup Sdr. SG&I 184 183 367 / 1
63 01-93143 Adam Søltoft 501-Aalborg Skyttekreds 184 181 365 / 4
64 08-42245 Michael Hauritz 322-Gram Skytteforening 184 179 363 / 2
65 07-93914 Vazgan Avagian 001-Horsens Skyttekreds 178 182 360 / 0
66 07-93485 Christopher Basse 006-Klejs Skytteforening 183 176 359 / 3
67 07-20298 Maria Christensen 009-Hovedgaard Skytteforening 173 182 355 / 2
68 05-94664 Christian Harvig Jensen 141-Balle Skytteforening 168 184 352 / 3
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse UNG
1 09-47940 Stine Nielsen 350-Særslev Skytteforening 197 198 395 / 13
2 06-39794 Line Petermann 001-Ribe Skyttekreds 197 196 393 / 16
3 07-44110 Simone Nørup 134-Bredstrup-Pjedsted IF 197 196 393 / 11
4 05-79168 Bettina Schnobel Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 194 390 / 9
5 07-49392 Camilla Andersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 195 194 389 / 8
6 07-34194 Sune Bjerg 114-Billund-Vorbasse Skytteforenin 197 191 388 / 8
7 05-30467 Niels H. Overgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 193 385 / 12
8 01-11061 Mikkel Jepsen 412-Hjørring Skytteforening 191 193 384 / 4
9 02-26887 Kirsten Bak Veje 029-Bjergby SGI&U 191 193 384 / 3
10 09-50524 Camilla Knudsen 350-Særslev Skytteforening 192 192 384 / 10
11 03-36838 Jeanne Kirk 026-Ulfborg Bys Skytteforening 193 191 384 / 8
12 03-37727 Michael Christensen 028-Trehøje Skytteforening 191 192 383 / 8
13 04-31260 Rikke Mæng 062-Aulum Skytteforening 191 190 381 / 3
14 05-25849 Helene K. D. Sørensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 189 380 / 5
15 06-40125 Lone B. Lund 006-Bramming Skytteforening 187 192 379 / 5
16 03-35970 Diana Henriksen 028-Trehøje Skytteforening 190 189 379 / 6
17 01-80779 Mathilde P. Kjæhr 412-Hjørring Skytteforening 188 190 378 / 4
18 05-25387 Anders Alexandersen 940-Samsø Skytteforening 189 189 378 / 8
19 06-39045 Carina Esbjerg 072-Helle Skytteforening 185 191 376 / 7
20 04-19550 Rasmus Fisker 001-Viborg Skytteforening 186 189 375 / 6
21 05-24784 Morten Flecks 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 187 375 / 6
22 01-15776 Stefan Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 185 189 374 / 5
23 07-34853 Stefan Christoffersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 186 188 374 / 5
24 04-88255 Marie Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening 183 189 372 / 7
25 01-87889 Camilla K. Frydkjær 412-Hjørring Skytteforening 186 186 372 / 6
26 05-72261 Søren Damsgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 184 371 / 3
27 05-25297 Lasse Bertelsen 940-Samsø Skytteforening 185 185 370 / 4
28 05-23080 Simon Thordal Olesen 116-Midtdjurs Skytteforening 186 183 369 / 3
29 05-21627 Mark Andersen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 181 186 367 / 2
30 04-19407 Morten de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening 182 185 367 / 4
31 03-35978 Claus Søndergaard 026-Ulfborg Bys Skytteforening 185 182 367 / 3
32 06-39868 Bjarke Mølby Karstens 001-Ribe Skyttekreds 179 186 365 / 3
33 07-20019 Christian Laursen 002-Honum og Omegns Skytteforening 182 182 364 / 2
34 04-19544 Rasmus Holm Pedersen 001-Viborg Skytteforening 183 179 362 / 1
35 07-20102 Mike Sørensen 007-Østbirk Skytteforening 181 180 361 / 3
36 05-26426 Dennis Thykjær 901-Skytteklubben DSB/ASF 179 181 360 / 3
37 07-20092 Morten Hansen 007-Østbirk Skytteforening 176 183 359 / 3
38 04-19556 Philip Ohnemus 001-Viborg Skytteforening 177 182 359 / 2
39 07-20012 Frederik Laursen 002-Honum og Omegns Skytteforening 177 174 351 / 2
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 1
1 07-20230 Charlotte Jakobsen 005-Ousted Tåning Skytteforening 199 198 397 / 14
2 08-43006 Esben Jakobsen 362-Sundeved Skytteforening 200 195 395 / 12
3 01-17033 Lars Ørum Pedersen 501-Aalborg Skyttekreds 194 198 392 / 11
4 01-14785 Henrik Frankfurth 501-Aalborg Skyttekreds 194 195 389 / 10
5 09-49823 Per Christiansen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 193 195 388 / 10
6 09-50208 Jan Østergård Jensen 350-Særslev Skytteforening 196 192 388 / 16
7 01-28830 Mette Christensen 501-Aalborg Skyttekreds 192 195 387 / 9
8 01-16577 Mark Kim Skovbo 501-Aalborg Skyttekreds 193 194 387 / 8
9 04-22034 Preben Kallegaard 026-Kjellerup Skytteforening 191 194 385 / 8
10 02-26843 Niels Bak Veje 029-Bjergby SGI&U 192 193 385 / 7
11 04-19746 Erik Skovmand 001-Viborg Skytteforening 193 192 385 / 10
12 08-42345 Jens Faurbye 308-Vojens Skytteforening 194 191 385 / 3
13 04-19126 Tage Grubbe Andersen 033-Skals Skytteforening 189 194 383 / 11
14 09-59562 Jakob Jensen 350-Særslev Skytteforening 192 191 383 / 6
15 08-42699 Frank Hansen 365-Nordals Skyttekreds 192 191 383 / 3
16 06-41245 Charlotte Dahl 010-Esbjerg Skyttekreds 190 192 382 / 7
17 08-42652 Jørn Chr Krogh 365-Nordals Skyttekreds 192 189 381 / 5
18 05-24825 Jane Sønnichsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 191 189 380 / 7
19 09-47589 Kenneth Hansen 104-Sdr. Broby Skytteforening 193 187 380 / 4
20 03-32378 Kim Laurberg 028-Trehøje Skytteforening 186 193 379 / 7
21 09-49642 Helge Larsen 350-Særslev Skytteforening 187 192 379 / 1
22 06-39737 Svend Petermann 001-Ribe Skyttekreds 190 189 379 / 7
23 07-20905 Steen Skallebæk 001-Horsens Skyttekreds 192 187 379 / 6
24 04-28084 Bjarne Veile 083-Hem Skytteforening 190 188 378 / 8
25 01-16485 Jeppe V. Kristensen 501-Aalborg Skyttekreds 193 184 377 / 5
26 04-30183 Jon Baggesen 093-Haderup Skytteforening 188 187 375 / 3
27 04-21962 Ann Larsen 026-Kjellerup Skytteforening 189 186 375 / 3
28 07-35264 Anette G. Salvesen 456-Vejle Skytteforening 189 186 375 / 2
29 04-27895 Lisbeth Larsen 093-Haderup Skytteforening 185 189 374 / 2
30 05-25211 Svend Bissø 940-Samsø Skytteforening 186 188 374 / 5
31 06-40827 Nicolai Christensen 001-Ribe Skyttekreds 187 187 374 / 3
32 05-25639 Carsten Hauge 922-Beder-Malling Skytteforening 186 187 373 / 3
33 05-72058 Thomas L. Rasmussen 922-Beder-Malling Skytteforening 188 185 373 / 0
34 09-52423 Henrik G. Nielsen 107-Sportsskydeklubben 184 188 372 / 1
35 04-31184 Erik Madsen 098-Karup Skytteforening af 1889 181 190 371 / 5
36 04-21893 Else Olesen 014-Silkeborg Skyttekreds 181 180 361 / 3
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse H1
1 05-85694 Arsalan Mehrgan 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 193 388 / 9
2 05-85692 Yunus Dellal 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 187 376 / 4
3 05-95316 Thies N Carlsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 182 186 368 / 3
4 05-95312 Mads Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 183 183 366 / 2
5 05-95315 Nicolai Christensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 179 178 357 / 3
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse H2
1 06-41263 Berit Kirstine Gejl 072-Helle Skytteforening 200 200 400 / 24
2 06-85578 Susan Jacobsen 072-Helle Skytteforening 199 199 398 / 17
3 05-17545 Martin Sjørup 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 198 398 / 19
4 05-18517 Anna-Grethe Maribo Andersen 101-Randers Skyttekreds 200 197 397 / 20
5 05-25966 Lone Overbye 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 199 396 / 12
6 05-76668 Jonas Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 198 395 / 19
7 05-76758 Joan Sjørup 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 197 395 / 11
8 06-38580 Leif Jessen 072-Helle Skytteforening 199 196 395 / 15
9 05-18541 Allan Dicksen Andersen 101-Randers Skyttekreds 195 199 394 / 9
10 05-26180 Evan Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 197 391 / 8
11 05-25712 Mark Sander Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 195 391 / 11
12 06-34103 Knud Jørgen Jensen 072-Helle Skytteforening 191 199 390 / 12
13 05-18163 Jørgen Simonsen 101-Randers Skyttekreds 189 191 380 / 6
14 05-24863 Benny Rasmussen 101-Randers Skyttekreds 187 191 378 / 5
15 05-17986 Marie Nørgaard 101-Randers Skyttekreds 190 188 378 / 5
16 05-85690 Jette Johansen 101-Randers Skyttekreds 192 186 378 / 4
17 05-24149 Johnny Jensen 101-Randers Skyttekreds 182 188 370 / 3
18 05-24827 Jan Peters 101-Randers Skyttekreds 183 185 368 / 5
19 05-24834 Gunner Holland Larsen 101-Randers Skyttekreds 184 183 367 / 2
20 05-92379 Tage Buchhave 101-Randers Skyttekreds 184 182 366 / 2
21 05-85691 Christian Lausten 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 179 366 / 0
22 05-95417 Jan Jørn Jensen 101-Randers Skyttekreds 173 180 353 / 3
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 2
1 01-15917 Jes Højen Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 191 191 382 / 6
2 01-11032 Peter Ingstrup Olesen 550-D.F.B. Løgstør 191 191 382 / 5
3 05-24478 Lasse Svendsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 191 191 382 / 4
4 01-15763 Torben Klit Andersen 513-Vester Hassing Skf. 191 190 381 / 9
5 07-34927 Martin L. Pedersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 190 190 380 / 4
6 01-15485 Dennis Nielsen 509-Ulsted Skf. 187 191 378 / 7
7 01-13917 Egon Østergaard 550-D.F.B. Løgstør 188 189 377 / 5
8 01-11178 Daniel Nielsen 412-Hjørring Skytteforening 188 189 377 / 4
9 05-25354 Claus P V Jensen 940-Samsø Skytteforening 188 189 377 / 4
10 07-20732 Anders Kildehøj 001-Horsens Skyttekreds 189 187 376 / 5
11 09-49522 Poul H. Jørgensen 350-Særslev Skytteforening 186 189 375 / 4
12 05-24889 John Lykke Matthiesen 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 189 375 / 3
13 05-18427 Christian Chemnitz Lyngaa 101-Randers Skyttekreds 188 187 375 / 3
14 05-17356 Gitte Hansen 101-Randers Skyttekreds 189 186 375 / 5
15 07-20326 Flemming Mikkelsen 005-Ousted Tåning Skytteforening 186 187 373 / 2
16 06-40574 Michael P. Hansen 035-Varde Skytteforening 184 188 372 / 5
17 06-39864 Brian Mikkelsen 001-Ribe Skyttekreds 184 188 372 / 5
18 04-22230 Simon Knudsen 014-Silkeborg Skyttekreds 185 187 372 / 3
19 05-25431 Peter Junker Hansen 902-Odder Skytteforening 185 187 372 / 3
20 09-47914 Uffe Pedersen 039-Horne Skytteforening 186 186 372 / 2
21 05-25202 Torben Kristensen 940-Samsø Skytteforening 183 188 371 / 4
22 08-42676 Jan Sørensen 365-Nordals Skyttekreds 183 188 371 / 2
23 07-33194 Martin Skjøth 127-Brande Skytteforening 184 187 371 / 2
24 09-48745 John Larsen 180-Bullerup Skyttekreds 185 186 371 / 3
25 05-26007 Hans Thomsen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 182 188 370 / 5
26 09-42496 Jens Hovgaard Larsen 310-Otterup Skytteforening 184 186 370 / 3
27 07-20009 Jens Bo Laursen 002-Honum og Omegns Skytteforening 187 183 370 / 2
28 04-31719 Erik Pårup 016-Gjellerup Sdr. SG&I 182 187 369 / 6
29 09-52173 Eskild L. Rasmussen 180-Bullerup Skyttekreds 183 185 368 / 4
30 02-28222 Michael Madsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 181 186 367 / 2
31 05-24862 Bent Toft 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 183 183 366 / 2
32 05-24961 Ivan Jeppesen 901-Skytteklubben DSB/ASF 182 183 365 / 3
33 05-18041 Lene Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 182 183 365 / 1
34 07-49216 Ole Andersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 182 182 364 / 1
35 07-33292 Jens Ove Skjøth 127-Brande Skytteforening 179 184 363 / 3
36 06-39827 Jens Nygaard 001-Ribe Skyttekreds 180 183 363 / 4
37 09-51072 Peder Hjulmand 180-Bullerup Skyttekreds 180 183 363 / 1
38 06-38336 Hans Johnsen 015-Ølgod Skytteforening 178 184 362 / 2
39 05-18154 Jørn Thisted 101-Randers Skyttekreds 180 182 362 / 3
40 01-11744 Søren H. Andersen 548-Vilsted Skf. 181 181 362 / 3
41 05-17339 Preben Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 182 180 362 / 1
42 05-26081 Jan Truelsson 901-Skytteklubben DSB/ASF 184 178 362 / 4
43 09-47667 Claus Kopart 118-Fynske Livregiments Soldaterfo 185 177 362 / 3
44 05-18368 Erik Andersen 101-Randers Skyttekreds 180 181 361 / 3
45 08-43530 Ove Østergaard 363-Broagerlands Skytteforening 182 178 360 / 4
46 06-38352 Doris Johnsen 015-Ølgod Skytteforening 182 178 360 / 2
47 08-42693 Hans Hansen 365-Nordals Skyttekreds 183 177 360 / 0
48 05-25565 Jens Jensen 902-Odder Skytteforening 179 180 359 / 2
49 04-30707 Vagn K. Sorensen 016-Gjellerup Sdr. SG&I 181 177 358 / 0
50 05-22322 Morten Møller Sørensen 101-Randers Skyttekreds 181 177 358 / 0
51 04-29903 Gitte Vinter 027-Lind Skytteforening 182 176 358 / 0
52 04-31025 Peter Kristiansen 098-Karup Skytteforening af 1889 181 176 357 / 3
53 05-26430 Christian Thykjær 901-Skytteklubben DSB/ASF 178 178 356 / 2
54 01-17184 Flemming B. Frederiksen 504-Postens Skyttelaug 174 177 351 / 0
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 3
1 09-48751 Henrik Trolle 180-Bullerup Skyttekreds 183 187 370 / 3
2 05-73415 Per Skovlund Nielsen 128-Langå & Omegns Skytteforening 182 183 365 / 2
3 07-21124 Jørgen Nøhr 001-Horsens Skyttekreds 183 180 363 / 2
4 05-18560 Alex Toft 101-Randers Skyttekreds 180 182 362 / 0
5 05-76345 Karsten Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 178 183 361 / 4
6 05-72571 Steen Krøyer 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 179 182 361 / 1
7 05-90736 Daniel Yde Bøje 128-Langå & Omegns Skytteforening 183 177 360 / 4
8 03-37810 Knud I.Christensen 028-Trehøje Skytteforening 177 178 355 / 4
9 05-78439 Connie Jensen 940-Samsø Skytteforening 177 177 354 / 1
10 08-43471 Jan Poulsen 363-Broagerlands Skytteforening 177 176 353 / 2
11 08-42296 Rudi Lindahl 308-Vojens Skytteforening 174 176 350 / 0
12 05-18311 Hanne Skovlund Broch 128-Langå & Omegns Skytteforening 175 175 350 / 0
13 01-11825 Niels Christiansen 550-D.F.B. Løgstør 178 171 349 / 0
14 04-82480 Flemming Jørgensen 098-Karup Skytteforening af 1889 173 175 348 / 2
15 09-51010 Egon Nielsen 180-Bullerup Skyttekreds 168 179 347 / 2
16 04-12301 Hans Haubro 005-Ulbjerg Skytteforening 176 171 347 / 1
17 09-37731 Michael Larsen 470-Hårby Skytteforening 172 173 345 / 1
18 05-23502 Mogens Andersen 115-Grenå Skyttekreds 177 166 343 / 1
19 06-91585 Ann-Britt Overgaard 010-Esbjerg Skyttekreds 177 166 343 / 0
20 05-18827 Lars Christian Hjørnholt 128-Langå & Omegns Skytteforening 170 172 342 / 1
21 05-23783 Daniel Janerka 115-Grenå Skyttekreds 173 169 342 / 1
22 05-21605 Morten Schram 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 172 167 339 / 1
23 09-48040 Mikael Boye Kristensen 039-Horne Skytteforening 167 168 335 / 0
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 4
1 09-49560 Mette Schäffer 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 179 173 352 / 0
2 07-33141 Peter Albrechtsen 127-Brande Skytteforening 173 173 346 / 1
3 06-41354 Kirsten Ravn 020-Holsted Skyttekreds 167 175 342 / 2
4 04-21889 Freddy Pedersen 014-Silkeborg Skyttekreds 170 170 340 / 2
5 05-72221 Søren Larsen Pedersen 128-Langå & Omegns Skytteforening 164 163 327 / 0
6 05-23175 Walther Kristensen 105-Rønde Skyttekreds 163 162 325 / 0
7 07-91212 Dennis Hansen 127-Brande Skytteforening 155 166 321 / 0
8 09-85877 Jens-Otto Jensen 103-Tranekær/Tullebølle IF 158 163 321 / 0
9 09-95400 Nicolai Wadmann 400-Middelfart Skytteforening 156 164 320 / 0
10 09-90384 Bettina Pedersen 103-Tranekær/Tullebølle IF 157 156 313 / 1
11 06-41351 Martin Ravn 020-Holsted Skyttekreds 145 163 308 / 0
12 06-88208 Jens Jørgen Harder 035-Varde Skytteforening 150 152 302 / 0
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V1
1 07-44463 Kristian R. Petersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 200 200 400 / 26
2 05-21701 Henning B. Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 200 200 400 / 19
3 05-25323 Jenny Bissø 940-Samsø Skytteforening 199 200 399 / 18
4 04-32710 Egon Stephansen 027-Lind Skytteforening 200 199 399 / 21
5 04-12208 Ulla Rasmussen 005-Ulbjerg Skytteforening 200 199 399 / 14
6 05-25728 Jørgen Mahler 944-Århus Riffelskytte Klub 198 200 398 / 22
7 05-23116 Jens Roland Jensen 116-Midtdjurs Skytteforening 199 199 398 / 21
8 05-25302 Knud Møller 940-Samsø Skytteforening 199 199 398 / 14
9 05-25369 Bjarne Andersen 940-Samsø Skytteforening 200 198 398 / 22
10 07-34740 Hardy Larsen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 200 198 398 / 17
11 05-26116 Arne Christensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 198 398 / 14
12 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 200 198 398 / 14
13 05-18226 Jens Peter Jensen 101-Randers Skyttekreds 198 199 397 / 14
14 09-49316 John Iversen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 199 198 397 / 19
15 07-20964 Ole Hansen 004-Glud Skytteforening 199 198 397 / 17
16 07-33139 Peter Frandsen 117-Blåhøj Skytteforening 199 198 397 / 10
17 07-35659 Hans Jacobsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 199 198 397 / 7
18 09-49820 Poul Olsen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 199 197 396 / 15
19 02-29126 Bent Olesen 003-Sjørring Skytteforening 199 197 396 / 13
20 06-40971 Eskild Dahl 072-Helle Skytteforening 199 197 396 / 9
21 09-51383 Kurt Knudsen 180-Bullerup Skyttekreds 196 199 395 / 14
22 05-26090 Gunnar B. Frederiksen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 198 395 / 14
23 05-17347 Knud Ove Gammeljord 101-Randers Skyttekreds 198 197 395 / 16
24 05-84764 Flemming Lohse 944-Århus Riffelskytte Klub 198 197 395 / 12
25 03-30767 Olav Jensen 028-Trehøje Skytteforening 199 196 395 / 15
26 08-42922 Kaj Christensen 367-Sønderborg Skyttekreds 195 199 394 / 15
27 09-52205 Bent Johansen 180-Bullerup Skyttekreds 197 197 394 / 11
28 05-25723 Kirsten Hviid 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 197 394 / 11
29 05-18344 Finn Dollerup 903-VFB Århus Skyttelaug 199 195 394 / 16
30 05-25989 Jette Nielsen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 199 195 394 / 8
31 05-26133 Svend Borgbjerg 944-Århus Riffelskytte Klub 200 194 394 / 11
32 04-32707 Ejvind Aarslev 027-Lind Skytteforening 195 198 393 / 12
33 04-56302 Tage Andersen 026-Kjellerup Skytteforening 196 197 393 / 13
34 09-50922 Rasmus Larsen 180-Bullerup Skyttekreds 197 196 393 / 12
35 07-21316 Birger Iversen 001-Horsens Skyttekreds 197 196 393 / 9
36 05-21512 Jørgen Kragh 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 195 393 / 12
37 09-49222 Niels Barlebo 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 194 198 392 / 11
38 04-22136 Børge Riis 026-Kjellerup Skytteforening 194 198 392 / 8
39 08-42834 Ole Hansen 367-Sønderborg Skyttekreds 195 197 392 / 10
40 05-21692 Inger Marie Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 195 197 392 / 9
41 05-26268 Jens Eriksen 903-VFB Århus Skyttelaug 197 195 392 / 17
42 02-26777 Knud Søndergård 023-Karby Skyttekreds 197 195 392 / 14
43 09-50995 Jens Nørregaard 180-Bullerup Skyttekreds 193 198 391 / 12
44 05-23281 Karl Otto Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 196 391 / 13
45 05-25326 Jan O Jørgensen 940-Samsø Skytteforening 195 196 391 / 13
46 08-42667 Jens Jørn Rasmussen 365-Nordals Skyttekreds 196 195 391 / 8
47 05-73443 Per Kjærsgård Sørensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 194 391 / 17
48 04-56031 Gert Hansen 026-Kjellerup Skytteforening 197 194 391 / 9
49 05-26443 Bjarne Brøndum Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 195 390 / 10
50 07-35524 Kristian Nielsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 195 194 389 / 10
51 05-18472 Bjarne Schou Nielsen 101-Randers Skyttekreds 191 197 388 / 7
52 04-29776 Vagn Andersen 093-Haderup Skytteforening 193 195 388 / 14
53 08-42611 Marie Sørensen 366-Svenstrup Skytteforening 194 194 388 / 8
54 06-41593 Ejgil Thuesen 021-Brørup Skyttekreds 195 193 388 / 11
55 05-25243 Niels Jørn Johansen 940-Samsø Skytteforening 195 193 388 / 9
56 04-21910 Arne Olesen 014-Silkeborg Skyttekreds 192 195 387 / 11
57 05-72937 Richard Lindhof 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 194 387 / 8
58 04-32362 Knud Laurberg 016-Gjellerup Sdr. SG&I 194 192 386 / 6
59 07-20868 Ulla Kessler 001-Horsens Skyttekreds 192 193 385 / 8
60 02-29014 Henning Christensen 003-Sjørring Skytteforening 190 192 382 / 9
61 04-22308 Niels Povlsen 014-Silkeborg Skyttekreds 190 191 381 / 5
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V2
1 07-82533 Jørgen Ulrik 001-Horsens Skyttekreds 194 199 393 / 9
2 08-88650 Jens Ole Sørensen 308-Vojens Skytteforening 195 196 391 / 9
3 05-26246 Leif Rasmussen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 196 195 391 / 13
4 05-77566 Henning Christensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 198 390 / 12
5 06-39754 Peter Christensen 001-Ribe Skyttekreds 194 196 390 / 8
6 04-19161 Per S. Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening 194 195 389 / 9
7 05-25915 Børge Klint 944-Århus Riffelskytte Klub 194 195 389 / 8
8 07-34680 Egon Dammand 006-Klejs Skytteforening 194 195 389 / 8
9 08-82934 Jørgen Hansen 362-Sundeved Skytteforening 195 194 389 / 9
10 07-33274 Johannes Jørgensen 127-Brande Skytteforening 193 195 388 / 11
11 08-42707 Erich Westergaard 365-Nordals Skyttekreds 194 194 388 / 13
12 07-90245 Hans Ove Schmidt 134-Bredstrup-Pjedsted IF 194 194 388 / 10
13 05-25775 Søren Berthelsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 194 388 / 6
14 05-25240 Ole Truelsen 940-Samsø Skytteforening 193 194 387 / 12
15 08-42644 Karl Sørensen 365-Nordals Skyttekreds 194 193 387 / 11
16 05-17640 Uffe Tang 101-Randers Skyttekreds 195 192 387 / 10
17 06-41305 Mads Pedersen 043-Gørding/Vejrup Skytteforening 192 194 386 / 8
18 07-19834 Hans Larsen 004-Glud Skytteforening 194 192 386 / 11
19 08-88651 Lise Sørensen 308-Vojens Skytteforening 192 193 385 / 8
20 02-28851 Maren B. Pedersen 003-Sjørring Skytteforening 192 193 385 / 5
21 05-21443 Jørgen Olesen 008-Ry-Emborg Skytteforening 190 194 384 / 6
22 05-86770 Henning Kristiansen 116-Midtdjurs Skytteforening 193 190 383 / 5
23 07-75498 Lilly Mortensen 006-Klejs Skytteforening 194 189 383 / 7
24 09-44864 Svend Aage Nielsen 040-Humble Skyttefoening 195 188 383 / 9
25 05-26174 Henning Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 188 383 / 5
26 07-34764 Olaf Jensen 456-Vejle Skytteforening 190 192 382 / 9
27 05-23007 John Petersen 118-Lyngby Skyttekreds 191 191 382 / 6
28 07-75424 Lissy Hansen 004-Glud Skytteforening 193 189 382 / 9
29 04-22294 Orla Smedegaard 014-Silkeborg Skyttekreds 193 189 382 / 5
30 07-34545 Peter Ryholl 456-Vejle Skytteforening 190 191 381 / 9
31 07-34700 Else Marie Nielsen 006-Klejs Skytteforening 191 190 381 / 4
32 05-25097 Ove Gertsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 190 381 / 4
33 07-90904 Kurt Christiansen 001-Horsens Skyttekreds 192 188 380 / 4
34 05-24533 Henning Vinther 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 190 378 / 7
35 06-40946 Hilda Dahl 072-Helle Skytteforening 189 188 377 / 6
36 07-34701 Birgit Meier 006-Klejs Skytteforening 190 185 375 / 6
37 04-22253 Regner Mikkelsen 014-Silkeborg Skyttekreds 191 184 375 / 4
38 06-41526 Mogens Hansen 021-Brørup Skyttekreds 184 190 374 / 4
39 09-50931 Ove Hjulmand 180-Bullerup Skyttekreds 185 189 374 / 5
40 05-80788 John Sejr 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 184 374 / 4
41 05-26446 Birgit Lykke 901-Skytteklubben DSB/ASF 184 186 370 / 1
42 04-32297 Leif Seiersen 055-Tjørring Idrætsforening 186 183 369 / 4
43 05-23612 Kjeld B Jensen 115-Grenå Skyttekreds 182 186 368 / 0
44 05-25108 Jørgen Solsbæk 922-Beder-Malling Skytteforening 182 184 366 / 2
45 05-25436 Per Hansen 902-Odder Skytteforening 178 180 358 / 1
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V3
1 05-23971 Steen Armstrong 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 198 396 / 15
2 05-72841 Ruth Rasmussen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 192 194 386 / 4
3 05-25771 Tonny Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 194 383 / 7
4 07-21163 Jens Frandsen 001-Horsens Skyttekreds 191 192 383 / 8
5 09-47997 Ole Madsen 042-Haastrup SG&I 187 193 380 / 4
6 07-35683 Erling Lerager 134-Bredstrup-Pjedsted IF 188 189 377 / 4
7 04-32444 Jørgen Jensen 055-Tjørring Idrætsforening 190 187 377 / 7
8 05-23258 Ole Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 188 376 / 3
9 05-89824 Per Sørensen 944-Århus Riffelskytte Klub 191 185 376 / 4
10 08-43501 Børge Paulsen 363-Broagerlands Skytteforening 187 187 374 / 6
11 05-71856 Tove Frederiksen 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 188 373 / 5
12 05-23823 Carl Evald Poulsen 141-Balle Skytteforening 185 188 373 / 3
13 07-9999 Preben From 001-Horsens Skyttekreds 187 186 373 / 3
14 05-26447 Benny Lykke 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 179 373 / 4
15 09-50977 Jørgen M. Knudsen. 180-Bullerup Skyttekreds 184 188 372 / 4
16 07-83398 Else Nielsen 127-Brande Skytteforening 187 184 371 / 2
17 01-16179 Christian Schou 516-Mou & Omegns Skf. 184 186 370 / 3
18 05-75532 Lene Therkelsen 923-Sporvejenes Idrætsforening 185 185 370 / 4
19 05-23236 Erik Madsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 182 369 / 1
20 05-82497 Jens B. Holst 923-Sporvejenes Idrætsforening 186 182 368 / 2
21 08-42997 Fr. E. Christiansen 362-Sundeved Skytteforening 184 183 367 / 2
22 05-72324 Søren Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 181 366 / 4
23 05-26005 Hans H. Therkelsen 923-Sporvejenes Idrætsforening 173 163 336 / 0
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 07-35506 Lars Kring Mortensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 200 200 400 / 31
2 08-42757 Tom Petersen 363-Broagerlands Skytteforening 200 200 400 / 15
3 01-15364 Arne Jensen 509-Ulsted Skf. 199 200 399 / 22
4 07-92106 Anders Rosenkrans 134-Bredstrup-Pjedsted IF 199 200 399 / 19
5 01-16498 Frede Kristensen 501-Aalborg Skyttekreds 199 200 399 / 15
6 05-79909 Ulrik Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 200 199 399 / 26
7 07-35001 Jan Ryholl 456-Vejle Skytteforening 198 200 398 / 16
8 07-35631 Irene Fragtrup 134-Bredstrup-Pjedsted IF 198 200 398 / 15
9 08-42325 Lene Olsen 308-Vojens Skytteforening 199 199 398 / 22
10 06-41477 Alice Frandsen 001-Ribe Skyttekreds 199 199 398 / 17
11 07-34929 Martin Gramfjeld 456-Vejle Skytteforening 199 199 398 / 16
12 06-39981 Villy Fogh 043-Gørding/Vejrup Skytteforening 199 199 398 / 15
13 04-19287 Anna Marie Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening 199 199 398 / 10
14 05-23027 Brit Henriksen 118-Lyngby Skyttekreds 200 198 398 / 15
15 05-25221 Sanne Kristensen 940-Samsø Skytteforening 198 199 397 / 20
16 07-20954 Per Christiansen 004-Glud Skytteforening 198 199 397 / 19
17 08-38732 Britta Christensen 322-Gram Skytteforening 198 199 397 / 15
18 05-25952 Palle Jensen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 198 199 397 / 11
19 07-20931 Randi Vejlgård 004-Glud Skytteforening 199 198 397 / 19
20 02-26939 Ejvind M. Jensen 029-Bjergby SGI&U 199 198 397 / 19
21 06-40207 Ida Søby Fogh 043-Gørding/Vejrup Skytteforening 200 197 397 / 23
22 04-19750 Elsebeth Kjeldsen 001-Viborg Skytteforening 200 197 397 / 17
23 08-85128 Horst Clausen 363-Broagerlands Skytteforening 200 197 397 / 12
24 01-11779 Rasmus M. Larsen 548-Vilsted Skf. 197 199 396 / 15
25 08-84635 Hans Jørgen Nissen 363-Broagerlands Skytteforening 198 198 396 / 17
26 05-25215 Sonja Bissø 940-Samsø Skytteforening 196 199 395 / 12
27 02-28280 Johnny Jensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 197 198 395 / 10
28 05-84598 Bo Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 197 395 / 18
29 08-42352 Ingrid Lillie 308-Vojens Skytteforening 198 197 395 / 9
30 05-18504 Anny Toft 101-Randers Skyttekreds 199 196 395 / 6
31 05-75845 Kristian Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 194 200 394 / 17
32 06-40983 Else Jensen 001-Ribe Skyttekreds 195 199 394 / 16
33 04-19654 Knud Erik Holm 001-Viborg Skytteforening 196 198 394 / 12
34 09-50904 Tove Jakobsen 180-Bullerup Skyttekreds 196 198 394 / 12
35 06-40139 Kristian Lund 006-Bramming Skytteforening 197 197 394 / 11
36 04-19466 Finn Karlsson 033-Skals Skytteforening 198 196 394 / 14
37 05-23015 Janni Tonnesen 118-Lyngby Skyttekreds 195 198 393 / 14
38 05-24988 Helle Rasmussen 922-Beder-Malling Skytteforening 195 198 393 / 14
39 05-21703 Helle Schram 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 196 197 393 / 18
40 04-19571 Ole Nielsen 001-Viborg Skytteforening 196 197 393 / 16
41 08-42336 Karin Rudebeck 308-Vojens Skytteforening 198 195 393 / 18
42 09-48212 Grete Steffensen 039-Horne Skytteforening 196 196 392 / 18
43 05-23018 Inge Petersen 118-Lyngby Skyttekreds 197 195 392 / 8
44 04-86960 Michael Holdgaard 016-Gjellerup Sdr. SG&I 196 195 391 / 6
45 05-18341 Flemming Lauritsen 101-Randers Skyttekreds 198 193 391 / 10
46 04-85900 Hanne Brunsgaard 001-Viborg Skytteforening 193 197 390 / 8
47 04-22559 Ivan Nielsen 014-Silkeborg Skyttekreds 196 194 390 / 7
48 05-25106 Lone Skyldal Rasmussen 902-Odder Skytteforening 197 193 390 / 8
49 05-25234 Pia Kleis 940-Samsø Skytteforening 194 195 389 / 8
50 05-23413 Rita Jensen 115-Grenå Skyttekreds 196 193 389 / 6
51 03-35895 Lene F. Høegsberg 011-Holstebro Skytteforening 192 196 388 / 9
52 04-31553 Per Schreiber 024-Ikast Skf 195 192 387 / 4
53 05-25333 Henrik Kjær 940-Samsø Skytteforening 194 191 385 / 7
54 04-31499 Thyge Larsen 024-Ikast Skf 190 191 381 / 10
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 05-92431 Ole Faurskov 115-Grenå Skyttekreds 199 199 398 / 10
2 05-24912 Birgitte Lykke 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 198 398 / 15
3 07-20331 Dan Lauersen 005-Ousted Tåning Skytteforening 196 200 396 / 16
4 08-93551 Sanne Rosenkilde-Hansen 308-Vojens Skytteforening 197 199 396 / 14
5 05-79910 Finn Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 199 197 396 / 10
6 09-51110 Maria Nissen 200-Kerteminde Skytteforening 200 196 396 / 18
7 05-89498 Jan Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 199 395 / 16
8 05-81545 Betina Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 196 199 395 / 12
9 01-13379 Karsten Abildgaard 561-Hobro Egnens Skytteforening 197 198 395 / 16
10 05-23142 Bjarne R. Olesen 116-Midtdjurs Skytteforening 197 198 395 / 11
11 05-88434 Michael Petersen 115-Grenå Skyttekreds 197 198 395 / 9
12 04-19189 Mikael Kjær Hansen 033-Skals Skytteforening 199 196 395 / 10
13 09-52509 Richard Belin 127-Pårup Skytteforening 197 197 394 / 14
14 01-88229 Christian Frost 501-Aalborg Skyttekreds 197 197 394 / 7
15 08-92845 Steen Henriksen 308-Vojens Skytteforening 198 196 394 / 11
16 01-11752 Susan Ingstrup Olesen 550-D.F.B. Løgstør 195 198 393 / 15
17 05-85624 Niels Kruse Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 197 393 / 10
18 05-25334 Henrik Berthelsen 940-Samsø Skytteforening 197 196 393 / 10
19 05-90277 Gitte Holm 940-Samsø Skytteforening 197 196 393 / 8
20 08-83735 Malene Nielsen 308-Vojens Skytteforening 197 196 393 / 7
21 04-92862 Caroline Peeters 093-Haderup Skytteforening 196 196 392 / 12
22 02-88263 Claus Korsgård 004-Boddum-Ydby Skytteforening 196 196 392 / 11
23 01-12126 Anita Fragtrup 548-Vilsted Skf. 197 195 392 / 12
24 08-93550 Per Rosenkilde-Hansen 308-Vojens Skytteforening 198 194 392 / 12
25 05-25927 Ulla Jensen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 194 197 391 / 12
26 05-78249 Michael Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 194 197 391 / 12
27 01-11841 Morten Aagaard Christensen 548-Vilsted Skf. 195 196 391 / 10
28 01-82916 Jarl Linde 548-Vilsted Skf. 196 195 391 / 19
29 05-24986 Keld Lykke Rasmussen 922-Beder-Malling Skytteforening 198 193 391 / 14
30 03-38118 Annette Nielsen 019-Skjern Skytteforening 196 194 390 / 12
31 05-87627 Eva Thomadsen 101-Randers Skyttekreds 192 197 389 / 8
32 04-22477 Keld Klode 014-Silkeborg Skyttekreds 194 195 389 / 6
33 07-92809 Kent Rasmussen 456-Vejle Skytteforening 195 194 389 / 12
34 01-13483 Bodil Abildgaard 561-Hobro Egnens Skytteforening 196 193 389 / 9
35 04-83863 Bettina Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening 197 192 389 / 13
36 02-88261 Tove Brix Korsgård 004-Boddum-Ydby Skytteforening 198 191 389 / 10
37 07-95231 Lone Sortkjær 004-Glud Skytteforening 190 198 388 / 10
38 04-81756 Allan H. Laursen 001-Viborg Skytteforening 193 195 388 / 11
39 04-32960 Allan Fiskbæk 055-Tjørring Idrætsforening 194 194 388 / 10
40 05-17639 Ulla Chemnitz Lyngå 101-Randers Skyttekreds 195 193 388 / 6
41 05-78196 Dorte B Maslak 923-Sporvejenes Idrætsforening 196 192 388 / 14
42 05-21691 Ingo Jensen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 197 191 388 / 13
43 02-82605 Lise Schäffer 003-Sjørring Skytteforening 191 196 387 / 12
44 01-13407 Jens Arne Abildgaard 561-Hobro Egnens Skytteforening 193 194 387 / 12
45 05-23273 Lis Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 193 387 / 12
46 05-21551 Søren Hjort 923-Sporvejenes Idrætsforening 194 193 387 / 6
47 09-52348 Sanne Christoffersen 180-Bullerup Skyttekreds 195 192 387 / 10
48 04-31375 Svend Erik Sørensen 024-Ikast Skf 194 192 386 / 13
49 05-25177 John Lund Christensen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 194 192 386 / 6
50 01-12102 Brian Jensen 548-Vilsted Skf. 193 192 385 / 9
51 05-88584 Jørn Kristensen 116-Midtdjurs Skytteforening 189 195 384 / 9
52 04-32646 Hans G. Christensen 055-Tjørring Idrætsforening 190 194 384 / 9
53 04-87573 Henning Moisen 024-Ikast Skf 192 192 384 / 10
54 09-47640 Hans Petersen 104-Sdr. Broby Skytteforening 192 192 384 / 7
55 09-48256 Conni Helding Larsen 039-Horne Skytteforening 193 191 384 / 7
56 01-16005 Ann Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 194 190 384 / 7
57 01-16533 Asger Kristensen 501-Aalborg Skyttekreds 190 193 383 / 6
58 04-79034 Brian Rauh 098-Karup Skytteforening af 1889 191 192 383 / 7
59 06-39033 Hans O. Lauridsen 072-Helle Skytteforening 192 191 383 / 5
60 05-92693 Joan Pedersen 116-Midtdjurs Skytteforening 189 193 382 / 7
61 06-39773 Monika Jøns 001-Ribe Skyttekreds 191 191 382 / 8
62 05-25977 Klaus Maslak 923-Sporvejenes Idrætsforening 192 190 382 / 3
63 04-32125 Mona Thomassen 055-Tjørring Idrætsforening 187 194 381 / 5
64 01-87690 Brian Christensen 516-Mou & Omegns Skf. 191 190 381 / 7
65 09-47725 Vibeke Rosenberg Nielsen 470-Hårby Skytteforening 191 190 381 / 4
66 08-43067 Anders Ottobrøker 362-Sundeved Skytteforening 192 189 381 / 7
67 04-32872 Bente Søndergaard 055-Tjørring Idrætsforening 189 191 380 / 5
68 05-24032 Janne Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 189 379 / 5
69 05-80671 Maybritt Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 187 186 373 / 3
70 06-95389 Flemming Rasmussen 001-Ribe Skyttekreds 186 184 370 / 3
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK3
1 08-94598 Kim Weber 308-Vojens Skytteforening 197 198 395 / 11
2 05-25341 Hanne Jensen 940-Samsø Skytteforening 198 197 395 / 13
3 09-93055 Jackie Schäffer 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 198 196 394 / 15
4 09-89355 Maria V. Jensen 200-Kerteminde Skytteforening 194 196 390 / 10
5 04-89028 Finn Pedersen 093-Haderup Skytteforening 193 195 388 / 8
6 05-92215 Anders Leth Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 194 388 / 14
7 04-95202 Anne Mette Beltoft 005-Ulbjerg Skytteforening 194 193 387 / 9
8 07-20644 Laila Højfeldt 001-Horsens Skyttekreds 195 192 387 / 8
9 01-13094 Rikke Jøker 508-Fræer og Omegns Skf. 191 195 386 / 10
10 05-91099 Ellen Holm 940-Samsø Skytteforening 193 193 386 / 9
11 04-94472 Lars Pedersen 005-Ulbjerg Skytteforening 193 193 386 / 7
12 05-88582 Jan Bach 116-Midtdjurs Skytteforening 193 193 386 / 6
13 06-95091 Ulrik Knudsen 072-Helle Skytteforening 194 192 386 / 10
14 05-87617 Anja Fris Sørensen 101-Randers Skyttekreds 192 192 384 / 9
15 05-91098 Peder Nedergaard 940-Samsø Skytteforening 192 192 384 / 6
16 04-22414 Lise Mikkelsen 014-Silkeborg Skyttekreds 189 194 383 / 9
17 07-94836 Maja Temnæs 007-Østbirk Skytteforening 189 194 383 / 4
18 01-88867 Thomas Sørresiig 508-Fræer og Omegns Skf. 193 190 383 / 11
19 05-86713 Kim Bo Nielsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 192 190 382 / 3
20 01-87497 Jørgen Thomsen 561-Hobro Egnens Skytteforening 187 194 381 / 7
21 05-85566 Berit Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 192 381 / 7
22 03-37927 Gitte D. Eskildsen 019-Skjern Skytteforening 190 191 381 / 10
23 04-93541 Alex Thomsen 093-Haderup Skytteforening 190 191 381 / 8
24 05-88587 Pia Kristensen 116-Midtdjurs Skytteforening 190 191 381 / 5
25 05-0001 Anja Guldborg 940-Samsø Skytteforening 190 191 381 / 5
26 07-21238 Finn Jacobsen 001-Horsens Skyttekreds 191 190 381 / 6
27 06-88816 Gitte Harder 035-Varde Skytteforening 186 194 380 / 10
28 04-93540 Dorte Thomsen 093-Haderup Skytteforening 189 191 380 / 6
29 04-84278 Lis Jensen 014-Silkeborg Skyttekreds 190 190 380 / 10
30 07-89187 Allan Lauridsen 004-Glud Skytteforening 192 188 380 / 8
31 01-11767 Ruth Thorius 548-Vilsted Skf. 195 185 380 / 4
32 05-92567 Anne Mette Vestergaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 189 190 379 / 4
33 04-32589 Ingeborg Jensen 055-Tjørring Idrætsforening 188 189 377 / 7
34 05-24187 Martin D-Christensen 141-Balle Skytteforening 189 188 377 / 4
35 05-86189 Morten Quist 101-Randers Skyttekreds 183 193 376 / 2
36 05-24571 Claus Breindorf 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 189 187 376 / 4
37 04-93542 Lone Krarup Hede 093-Haderup Skytteforening 189 187 376 / 3
38 01-11919 Lisbeth Olsen 550-D.F.B. Løgstør 186 189 375 / 6
39 01-82915 Anita Linde 548-Vilsted Skf. 189 186 375 / 3
40 05-90819 Anita Christensen 008-Ry-Emborg Skytteforening 185 189 374 / 4
41 04-32757 Connie Meyhoff 055-Tjørring Idrætsforening 187 187 374 / 5
42 07-95325 Erik Overgård 006-Klejs Skytteforening 183 190 373 / 4
43 05-80740 Ejvind Stubberup 923-Sporvejenes Idrætsforening 187 186 373 / 5
44 05-17573 Claus M. Sørensen 141-Balle Skytteforening 186 186 372 / 3
45 06-41356 Jens Chr. Pedersen 020-Holsted Skyttekreds 183 188 371 / 0
46 08-42970 Henrik Autzen 367-Sønderborg Skyttekreds 181 189 370 / 3
47 07-34728 Kim Watz 006-Klejs Skytteforening 183 187 370 / 4
48 04-93744 Niels Laursen 001-Viborg Skytteforening 184 186 370 / 5
49 05-95337 Anette Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 185 370 / 2
50 05-24302 Hanne Jørgensen 105-Rønde Skyttekreds 187 183 370 / 3
51 04-32911 Anna Lise Christensen 055-Tjørring Idrætsforening 188 182 370 / 3
52 04-31756 Bo Udby 024-Ikast Skf 189 181 370 / 4
53 07-34718 Mikkel Engelbreth Linsaa 006-Klejs Skytteforening 182 187 369 / 1
54 07-35317 Søren Madsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 184 185 369 / 4
55 08-89887 Gitte Hauritz 322-Gram Skytteforening 182 185 367 / 5
56 05-82554 Kirsten Adel 923-Sporvejenes Idrætsforening 183 184 367 / 1
57 05-21650 Kim Sau Therkelsen 923-Sporvejenes Idrætsforening 185 179 364 / 2
58 07-35494 Lene Bang Jacobsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 178 184 362 / 1
59 04-30631 Finn Sørensen 055-Tjørring Idrætsforening 181 175 356 / 0
60 09-85875 Hans-Erik K. Jensen 103-Tranekær/Tullebølle IF 178 167 345 / 4
 
  15m Gevær - Klasse BK1
1 09-86498 Kristian Iversen 350-Særslev Skytteforening 200 / 17
2 05-84815 Rasmus Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 200 / 14
3 04-80892 Casper Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889 200 / 13
4 04-31998 Rasmus Saaby 012-Arnborg Idrætsforening 200 / 13
5 04-80451 Jacob Bertel 098-Karup Skytteforening af 1889 200 / 12
6 05-81546 Nanna Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 200 / 12
7 04-19552 Rasmus Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 200 / 11
8 05-25213 Stine Jensen 940-Samsø Skytteforening 200 / 11
9 02-88018 Jakob Nielsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 200 / 11
10 05-84818 Maja Petersen 115-Grenå Skyttekreds 200 / 11
11 04-84371 Laura Bukalo 062-Aulum Skytteforening 200 / 10
12 05-88585 Jonas Bach 116-Midtdjurs Skytteforening 200 / 10
13 02-85377 Niels Christensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 200 / 10
14 05-88589 Philip Kristensen 116-Midtdjurs Skytteforening 200 / 10
15 09-47955 Signe Steffensen 039-Horne Skytteforening 200 / 10
16 05-25270 Mette Marie Larsen 940-Samsø Skytteforening 200 / 10
17 02-90340 Mathias Nielsen 003-Sjørring Skytteforening 200 / 10
18 02-81611 Malene Bang Larsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 200 / 9
19 09-51287 Simon Møller Thuesen 350-Særslev Skytteforening 200 / 8
20 05-25340 Hanne Kristensen 940-Samsø Skytteforening 200 / 8
21 05-21559 Sune Krøyer 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 200 / 8
22 01-11885 Mark Christoffersen 550-D.F.B. Løgstør 200 / 8
23 02-28725 Signe Søndergård 003-Sjørring Skytteforening 200 / 8
24 08-89871 Anders Weber 308-Vojens Skytteforening 200 / 7
25 05-90283 Patrick Nielsen 940-Samsø Skytteforening 200 / 7
26 09-48123 Kasper Kisholt Andersen 039-Horne Skytteforening 199 / 13
27 06-81644 Jens Holmgaard Nissen 010-Esbjerg Skyttekreds 199 / 12
28 05-25209 Søren Kleis 940-Samsø Skytteforening 199 / 12
29 04-84796 Daniel Skov 012-Arnborg Idrætsforening 199 / 11
30 05-79497 Andreas Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 / 10
31 05-90273 Henrik Kock 940-Samsø Skytteforening 199 / 10
32 01-85492 Martin Jensen 550-D.F.B. Løgstør 199 / 10
33 02-28304 Emma Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 199 / 10
34 09-81234 Mads Rasmussen 180-Bullerup Skyttekreds 199 / 10
35 04-83226 Mark Schach Pedersen 001-Viborg Skytteforening 199 / 9
36 05-21571 Rolf Krøyer 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 199 / 9
37 08-84091 Kenneth Clausen 363-Broagerlands Skytteforening 199 / 8
38 09-90288 Signe Gade 039-Horne Skytteforening 199 / 8
39 09-91130 Maria T. Heiden 180-Bullerup Skyttekreds 199 / 8
40 05-76101 Kennie C. Andersen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 199 / 8
41 07-34760 Sarah Moulvad 456-Vejle Skytteforening 199 / 7
42 04-89695 Kristian Mølgaard 001-Viborg Skytteforening 199 / 7
43 05-84820 Rico Jensen 115-Grenå Skyttekreds 199 / 7
44 05-84400 Oliver Olsen 101-Randers Skyttekreds 199 / 6
45 04-83115 Mette Kjærgaard Pedersen 093-Haderup Skytteforening 199 / 5
46 05-85277 Lisa L. Christensen 008-Ry-Emborg Skytteforening 198 / 11
47 02-28860 Mads Bakke Nielsen 001-Thisted Skyttekreds 198 / 9
48 06-34051 Sofie Nielsen 072-Helle Skytteforening 198 / 8
49 05-85726 Markus Brøgger 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 / 8
50 05-84653 Morten Nissen 101-Randers Skyttekreds 198 / 8
51 09-84341 Rebecca Iversen 180-Bullerup Skyttekreds 198 / 8
52 04-31906 Susanne Kihlgast 027-Lind Skytteforening 198 / 8
53 05-90270 Mads Thomsen 940-Samsø Skytteforening 198 / 7
54 01-11762 Simon Larsen 550-D.F.B. Løgstør 198 / 6
55 06-41466 Camilla Beier 020-Holsted Skyttekreds 198 / 5
56 05-77691 Hans Chr. Larsen 940-Samsø Skytteforening 198 / 5
57 06-83038 Simon Wallentin Nielsen 015-Ølgod Skytteforening 197 / 9
58 01-11763 Signe Christiansen 550-D.F.B. Løgstør 197 / 9
59 02-28188 Steffan Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 197 / 9
60 04-78820 Casper Rauh 098-Karup Skytteforening af 1889 197 / 8
61 05-73103 Rasmus Skaade 944-Århus Riffelskytte Klub 197 / 7
62 05-75975 Kira L. Andersen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 197 / 5
63 04-82711 Louise Olesen 033-Skals Skytteforening 197 / 4
64 04-72491 Steffan Taulborg 062-Aulum Skytteforening 196 / 8
65 05-87623 Daniel Filtenborg Binder 101-Randers Skyttekreds 195 / 11
66 08-43463 Jesper Jørgensen 363-Broagerlands Skytteforening 195 / 7
67 05-17990 Marcus Ranch Rasmussen 101-Randers Skyttekreds 195 / 7
68 04-91277 Simone Berg 001-Viborg Skytteforening 194 / 10
69 06-39042 Daniel Lauridsen 072-Helle Skytteforening 194 / 7
70 08-83333 Roman Damm 362-Sundeved Skytteforening 194 / 4
71 04-83119 Mads Bülow Pedersen 093-Haderup Skytteforening 193 / 7
72 09-50929 Patrick Kragebær 180-Bullerup Skyttekreds 193 / 6
73 05-90740 Cecilie Jensen 128-Langå & Omegns Skytteforening 193 / 5
74 09-84906 Rene Frederiksen 039-Horne Skytteforening 193 / 3
75 04-88092 Andreas Feldbak 001-Viborg Skytteforening 192 / 2
76 09-47366 Mike Bergmann 470-Hårby Skytteforening 191 / 2
 
  15m Gevær - Klasse BK2
1 05-90691 Sara Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 / 11
2 07-87299 Mikkel Damholt Hansen 127-Brande Skytteforening 200 / 11
3 05-26538 Mathias Kruse Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 / 8
4 09-86200 Andreas Pedersen 039-Horne Skytteforening 200 / 8
5 01-87498 Benjamin Schou Thomsen 561-Hobro Egnens Skytteforening 200 / 6
6 08-93208 Malene Ottobrøker 362-Sundeved Skytteforening 200 / 6
7 01-90614 Mads Mønsted 561-Hobro Egnens Skytteforening 200 / 4
8 09-75588 Laust Helle 200-Kerteminde Skytteforening 199 / 10
9 01-11697 Asbjørn Risgård Nielsen 548-Vilsted Skf. 199 / 9
10 09-93481 Anna Trane 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 199 / 9
11 05-87622 Alexander Svenningsen 101-Randers Skyttekreds 199 / 7
12 09-87435 Kim D. Nielsen 180-Bullerup Skyttekreds 199 / 7
13 01-89277 Ulf Aldal 548-Vilsted Skf. 198 / 11
14 05-88296 Rasmus Petersen 902-Odder Skytteforening 198 / 10
15 05-25272 Matias Jelsdal 940-Samsø Skytteforening 198 / 10
16 02-83696 Jonas Østergaard 003-Sjørring Skytteforening 198 / 9
17 05-92800 Line Thisgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 / 9
18 04-19322 Mike Biller 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 198 / 8
19 05-78926 Carina Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 / 8
20 05-88301 Michal Poulsen 902-Odder Skytteforening 198 / 7
21 07-20598 Nicklas Højfeldt Kildehøj 001-Horsens Skyttekreds 198 / 7
22 07-92910 Kaare Pedersen 009-Hovedgaard Skytteforening 198 / 7
23 05-84314 Magnus Holm 940-Samsø Skytteforening 198 / 6
24 04-89785 Klaus Rasmussen 093-Haderup Skytteforening 198 / 4
25 05-94784 Laura Von der Lippe 940-Samsø Skytteforening 198 / 3
26 08-87755 Jesper Lorenzen 322-Gram Skytteforening 198 / 3
27 06-41489 Christian F. Sørensen 001-Ribe Skyttekreds 198 / 2
28 02-89565 Daniel Larsen Glöss 023-Karby Skyttekreds 197 / 12
29 09-51113 Mads K. Larsen 200-Kerteminde Skytteforening 197 / 11
30 02-90572 Steffen Nørskov 023-Karby Skyttekreds 197 / 10
31 06-95038 Mads Kristensen 035-Varde Skytteforening 197 / 10
32 04-83110 Anders Quist 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 197 / 7
33 04-94136 Stine Beltoft 005-Ulbjerg Skytteforening 197 / 7
34 09-91131 Jacob T. Heiden 180-Bullerup Skyttekreds 197 / 7
35 07-80930 Steffen Jespersen 001-Horsens Skyttekreds 197 / 6
36 07-91985 Patrick Graversen Nielsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 197 / 5
37 05-92193 Emil Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 / 5
38 08-84634 Kristian Kristiansen 363-Broagerlands Skytteforening 197 / 4
39 09-50905 Tobias E. Hansen 180-Bullerup Skyttekreds 197 / 3
40 06-83947 Malene Hansen 020-Holsted Skyttekreds 197 / 3
41 02-91956 Emil Rokkær 003-Sjørring Skytteforening 196 / 9
42 06-92841 Pernille Akselsen 015-Ølgod Skytteforening 196 / 9
43 02-28864 Mads Immersen 003-Sjørring Skytteforening 196 / 9
44 01-88370 Mathias Christensen 548-Vilsted Skf. 196 / 7
45 04-88599 Helle Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889 196 / 7
46 07-83909 Tobias Kristensen 009-Hovedgaard Skytteforening 196 / 6
47 05-90979 Thomas Petersen 940-Samsø Skytteforening 196 / 6
48 04-91114 Marco Damtoft Heimose Thomsen 093-Haderup Skytteforening 196 / 6
49 07-92241 Rasmus Kristensen 456-Vejle Skytteforening 196 / 6
50 04-91693 Niels Frederik Andreasen 001-Viborg Skytteforening 196 / 5
51 06-89734 Malene Møller 015-Ølgod Skytteforening 196 / 5
52 09-84533 Kristian Vad 200-Kerteminde Skytteforening 196 / 5
53 04-94135 Mie Riiga Erikson 005-Ulbjerg Skytteforening 196 / 4
54 04-93602 Amalie Nørebæk Dürr 098-Karup Skytteforening af 1889 196 / 2
55 09-86084 Anna Katrine Madsen 180-Bullerup Skyttekreds 195 / 9
56 05-82516 Mads Lillelund 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 195 / 7
57 04-91276 Frederik Feldbak 001-Viborg Skytteforening 195 / 7
58 06-87304 Sanne Knudsen 001-Ribe Skyttekreds 195 / 6
59 06-80985 Jakob Hansen 001-Ribe Skyttekreds 195 / 6
60 04-85479 Niklas Schumacher 098-Karup Skytteforening af 1889 195 / 5
61 09-91996 Christian Schäffer 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 195 / 5
62 06-87305 Nicklas Roust Wind 001-Ribe Skyttekreds 195 / 4
63 07-90334 Anders Lauridsen 004-Glud Skytteforening 195 / 2
64 05-92695 Lucas Pedersen 116-Midtdjurs Skytteforening 194 / 7
65 04-89679 Stinne Mikkelsen 093-Haderup Skytteforening 194 / 7
66 05-91080 Peter Poulsen 940-Samsø Skytteforening 194 / 6
67 09-87582 Luckas Kunz 350-Særslev Skytteforening 194 / 6
68 09-50797 Oliver Møller Hansen 180-Bullerup Skyttekreds 194 / 5
69 06-41439 Jeppe Willadsen 020-Holsted Skyttekreds 194 / 5
70 06-85881 Marianne Bramming 020-Holsted Skyttekreds 194 / 5
71 09-86083 Ulrikke Skov Larsen 180-Bullerup Skyttekreds 194 / 5
72 04-83111 Steffen Thomsen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 194 / 4
73 03-93519 Rikke Klausen 011-Holstebro Skytteforening 194 / 4
74 04-91687 Per Poulsen Tougaard 001-Viborg Skytteforening 194 / 3
75 06-88819 Anni Thovtrup 072-Helle Skytteforening 193 / 7
76 09-91997 Marie Schäffer 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 193 / 6
77 04-19297 Victor Borran 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 193 / 6
78 04-88711 Victor Lytzen Kristensen 005-Ulbjerg Skytteforening 193 / 3
79 02-82600 Celine Schäffer 003-Sjørring Skytteforening 193 / 2
80 07-83395 Camilla Nielsen 127-Brande Skytteforening 193 / 1
81 09-88100 Rasmus Hougaard 470-Hårby Skytteforening 192 / 4
82 08-88383 Jesper D. Nissen 363-Broagerlands Skytteforening 192 / 4
83 06-39810 Jonas Ingham 001-Ribe Skyttekreds 192 / 3
84 05-92694 Patrick Pedersen 116-Midtdjurs Skytteforening 192 / 2
85 09-93482 Mille Trane 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 192 / 1
86 01-87691 Anders Christensen 516-Mou & Omegns Skf. 192 / 1
87 07-89298 Line Pedersen 009-Hovedgaard Skytteforening 191 / 7
88 04-92860 Martin Krarup Hede 093-Haderup Skytteforening 191 / 4
89 04-90998 Cecilie Nielsen 027-Lind Skytteforening 191 / 4
90 05-92014 Jacob Vestergaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 191 / 3
91 01-93429 Benjamin Sørensen 516-Mou & Omegns Skf. 191 / 3
92 04-30523 Louise Mæng 062-Aulum Skytteforening 190 / 5
93 06-91404 Casper Rasmussen 001-Ribe Skyttekreds 190 / 3
94 04-88598 Andreas Lund Jensen 098-Karup Skytteforening af 1889 190 / 1
95 05-83392 Andreas Buchtrup Petersen 119-Allingåbro Skytteforening 189 / 2
96 06-88209 Søren Harder 035-Varde Skytteforening 189 / 2
97 04-91695 Jacob Feldbak 001-Viborg Skytteforening 189 / 1
98 09-88099 Philip Bergmann 470-Hårby Skytteforening 188 / 4
99 05-84393 Christian Nielsen 944-Århus Riffelskytte Klub 188 / 3
100 07-83637 Zilas Thestrup 001-Horsens Skyttekreds 188 / 3
101 09-71952 Tobias Petersen 083-Rudkøbing Skyttekreds 186 / 3
102 04-87577 Joachim Bank Jensen 055-Tjørring Idrætsforening 186 / 2
 
  15m Gevær - Klasse BK3
1 05-94778 Mihrionn Vester 940-Samsø Skytteforening 198 / 4
2 05-94783 Britt Øster 940-Samsø Skytteforening 197 / 8
3 06-94812 Denni Carstensen Knudsen 072-Helle Skytteforening 196 / 10
4 05-73104 Rasmus Koch 940-Samsø Skytteforening 196 / 7
5 09-52110 Mike Jensen 180-Bullerup Skyttekreds 196 / 7
6 07-95230 Anders Olesen 009-Hovedgaard Skytteforening 196 / 6
7 05-93553 Catharina Leth Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 5
8 02-91957 Mikkel Rokkær 003-Sjørring Skytteforening 195 / 8
9 07-93583 Nicklas Chr. Jensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 195 / 3
10 04-92763 Lars Søby Jensen 016-Gjellerup Sdr. SG&I 194 / 7
11 09-94340 Benjamin Lasse 470-Hårby Skytteforening 194 / 5
12 09-93117 Peter Sundal 039-Horne Skytteforening 194 / 4
13 02-93956 Clara C. V. Nielsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 194 / 1
14 03-89330 Simon H. Hansen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 193 / 8
15 01-87580 Daniel Mørk 561-Hobro Egnens Skytteforening 193 / 6
16 06-88276 Lise-Lotte Poulsen 015-Ølgod Skytteforening 193 / 5
17 01-91922 Jacob Hvid Kristiansen 561-Hobro Egnens Skytteforening 193 / 5
18 02-88575 Emil Carlsson 003-Sjørring Skytteforening 193 / 3
19 04-94137 Majken Thorup 005-Ulbjerg Skytteforening 193 / 3
20 04-93613 Simon Kvist Pedersen 098-Karup Skytteforening af 1889 192 / 5
21 06-88815 Simone Harder 035-Varde Skytteforening 192 / 4
22 09-48289 Bjørn Schioldan 039-Horne Skytteforening 191 / 7
23 06-85468 Emil Villandsen 020-Holsted Skyttekreds 191 / 5
24 08-93692 Jacob Lund 322-Gram Skytteforening 191 / 5
25 05-90741 Maria Jensen 128-Langå & Omegns Skytteforening 191 / 4
26 06-87879 Mathias Mortensen 015-Ølgod Skytteforening 191 / 4
27 08-89739 Morten Pahuus Christensen 322-Gram Skytteforening 191 / 1
28 04-93622 Anders Simonsen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 190 / 4
29 01-92784 Lene Nielsen 548-Vilsted Skf. 190 / 4
30 02-94121 Ditte Olesen 023-Karby Skyttekreds 190 / 3
31 02-94452 Mette Poulsen 023-Karby Skyttekreds 190 / 2
32 04-93037 Niklas Larsen 055-Tjørring Idrætsforening 190 / 2
33 02-26701 Rasmus Kudsk 023-Karby Skyttekreds 190 / 1
34 02-82758 Magnus Thomsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 189 / 2
35 02-85621 Rasmus Immersen 003-Sjørring Skytteforening 189 / 2
36 04-92005 Line Olesen 033-Skals Skytteforening 189 / 2
37 06-85882 Mathias Bramming 020-Holsted Skyttekreds 189 / 1
38 04-89472 Oliver Lytzen Kristensen 005-Ulbjerg Skytteforening 188 / 5
39 06-88794 Jens Chr. Olesen 001-Ribe Skyttekreds 188 / 5
40 06-94813 Mathis Carstensen Knudsen 072-Helle Skytteforening 188 / 4
41 06-88204 Bonnie Debel 001-Ribe Skyttekreds 188 / 4
42 09-86619 Mathias Brems 470-Hårby Skytteforening 188 / 3
43 04-87576 Frederik Moisen 024-Ikast Skf 188 / 3
44 07-20564 Silas Højfeldt Kildehøj 001-Horsens Skyttekreds 188 / 3
45 09-90393 Jasmin Pedersen 103-Tranekær/Tullebølle IF 188 / 0
46 04-93608 Lasse H. Troelsen 098-Karup Skytteforening af 1889 188 / 0
47 01-90080 Rasmus Vels Pedersen 550-D.F.B. Løgstør 188 / 0
48 02-92382 Nana Bloch 003-Sjørring Skytteforening 187 / 3
49 02-90764 Tobias Snedker Boll 023-Karby Skyttekreds 187 / 3
50 09-90397 Stine Jensen 103-Tranekær/Tullebølle IF 187 / 2
51 04-81132 Kasper Klausen 062-Aulum Skytteforening 186 / 2
52 09-89360 Kasper Gillmeister 200-Kerteminde Skytteforening 185 / 1
53 04-92512 Sarah N. Sørensen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 185 / 1
54 05-93240 Lennie Dalbjørn Fog 101-Randers Skyttekreds 184 / 1
55 03-89331 Emil Jensen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 184 / 0
56 03-90300 Camilla Lauridsen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 184 / 0
57 09-89573 Yasmin Hansborg 180-Bullerup Skyttekreds 182 / 1
58 09-45063 Stefan Hansen 083-Rudkøbing Skyttekreds 182 / 1
59 06-92587 Emily Teslak Pedersen 015-Ølgod Skytteforening 182 / 1
60 04-82863 Nichlas Holdgaard 016-Gjellerup Sdr. SG&I 182 / 0
61 06-92344 Hjalter H. Bruun 001-Ribe Skyttekreds 181 / 2
62 05-88252 Natascha Pedersen 903-VFB Århus Skyttelaug 181 / 1
63 09-86197 Thor Kortegård Pedersen 039-Horne Skytteforening 181 / 0
64 02-29084 Christian Søndergård 003-Sjørring Skytteforening 179 / 1
65 07-88639 Mike Kelly 127-Brande Skytteforening 179 / 0
66 02-92982 Damian Ludkiewicz 023-Karby Skyttekreds 178 / 1
67 09-85041 Victoria Krogh 103-Tranekær/Tullebølle IF 177 / 0
 
  15m Gevær - Klasse BK4
1 05-95215 Lasse Rasmussen 940-Samsø Skytteforening 199 / 5
2 04-94134 Mai Riiga Erikson 005-Ulbjerg Skytteforening 195 / 9
3 05-82519 Camilla Skrædder Koch 940-Samsø Skytteforening 195 / 7
4 05-95216 Mads Rasmussen 940-Samsø Skytteforening 193 / 4
5 05-0002 Nichlas Nielsen 940-Samsø Skytteforening 193 / 3
6 05-95057 Agnethe Olsen 119-Allingåbro Skytteforening 191 / 4
7 05-94892 Mathias Rye 902-Odder Skytteforening 191 / 3
8 04-93606 Davis Granhøj Pedersen 098-Karup Skytteforening af 1889 191 / 1
9 09-95395 Frederik Hørdum 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 190 / 4
10 05-95324 Michal H Rasmussen 101-Randers Skyttekreds 189 / 3
11 09-95428 Maria Fisker 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 189 / 2
12 05-93276 Oliver Ørskov Jakobsen 902-Odder Skytteforening 189 / 1
13 09-95397 Marcus Hviid 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 188 / 4
14 02-91971 Oscar Harbøl Andersen 023-Karby Skyttekreds 188 / 3
15 09-95421 Michel Madsen 083-Rudkøbing Skyttekreds 188 / 3
16 05-95349 Kristian Gyldenløv 944-Århus Riffelskytte Klub 186 / 3
17 09-95401 Anders Wadmann 400-Middelfart Skytteforening 185 / 2
18 06-95142 Mads Eg 010-Esbjerg Skyttekreds 184 / 0
19 09-95420 Jonas Andersen 083-Rudkøbing Skyttekreds 183 / 2
20 08-95194 Søren Kudsk 322-Gram Skytteforening 183 / 0
21 09-45066 Sofie Hansen 083-Rudkøbing Skyttekreds 182 / 1
22 04-87223 Emil Christensen 024-Ikast Skf 181 / 2
23 05-94341 Theis Schmidt 944-Århus Riffelskytte Klub 181 / 1
24 06-95107 Frederik Lykke Jensen 010-Esbjerg Skyttekreds 180 / 1
25 09-95438 Mathilde Skov Nikolaisen 103-Tranekær/Tullebølle IF 180 / 0
26 09-95399 Christian Fisker 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 179 / 2
27 02-93795 Frederik Nielsen 029-Bjergby SGI&U 179 / 1
28 05-92911 Kasper Knudsen-Nielsen 903-VFB Århus Skyttelaug 179 / 0
29 09-95449 Pernille Kristensen 083-Rudkøbing Skyttekreds 178 / 2
30 05-93127 Lasse Just 902-Odder Skytteforening 176 / 3
31 06-93854 Jeppe Emsins 035-Varde Skytteforening 176 / 1
32 09-88644 Andreas Madsen 180-Bullerup Skyttekreds 176 / 1
33 06-93501 Emil Poulsen 015-Ølgod Skytteforening 176 / 1
34 05-94463 Isabella Sejer Pedersen 903-VFB Århus Skyttelaug 176 / 0
35 09-90132 Læke Rosenberg Nielsen 470-Hårby Skytteforening 176 / 0
36 07-90803 Mark Kelly 127-Brande Skytteforening 176 / 0
37 06-87895 Maria Elkjær Olesen 020-Holsted Skyttekreds 175 / 1
38 08-93691 Mikkel Lund 322-Gram Skytteforening 172 / 1
39 04-95373 Mathilde Krarup 093-Haderup Skytteforening 172 / 0
 
  15m Gevær - Klasse J1
1 01-15879 Kristinna Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 200 / 14
2 04-19513 Søren Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 200 / 13
3 01-83267 Louise Jensen 550-D.F.B. Løgstør 200 / 7
4 05-21417 Morten Christensen 008-Ry-Emborg Skytteforening 200 / 7
5 04-84370 Christina Bukalo 062-Aulum Skytteforening 200 / 6
6 09-50345 Signe Knudsen 350-Særslev Skytteforening 199 / 12
7 01-87247 Kasper Nørgaard Hansen 501-Aalborg Skyttekreds 199 / 12
8 02-28312 Daniel Thomsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 199 / 11
9 06-39346 Jeppe Brydsø Dammark 072-Helle Skytteforening 199 / 10
10 04-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening 199 / 9
11 06-34084 Mette Nielsen 072-Helle Skytteforening 199 / 9
12 05-25314 Jesper B. Mikkelsen 940-Samsø Skytteforening 199 / 8
13 05-25277 Martin Bertelsen 940-Samsø Skytteforening 199 / 7
14 04-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889 199 / 7
15 07-21049 Louise Christiansen 004-Glud Skytteforening 199 / 6
16 05-17337 Rene Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 198 / 10
17 05-25296 Laurits Johansen 940-Samsø Skytteforening 198 / 9
18 05-78867 Casper Lahn 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 / 9
19 09-48297 Astrid Steffensen 039-Horne Skytteforening 198 / 8
20 01-11019 Simon Vissing 412-Hjørring Skytteforening 198 / 7
21 06-40059 Nina Christensen 006-Bramming Skytteforening 198 / 6
22 05-79241 Benn Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 / 6
23 02-28415 Asbjørn Søndergård 003-Sjørring Skytteforening 198 / 5
24 05-17365 Camilla Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 198 / 5
25 05-25374 Arne Øster 940-Samsø Skytteforening 198 / 5
26 06-40100 Michael Christensen 006-Bramming Skytteforening 197 / 7
27 09-48059 Marie Trolle Pedersen 039-Horne Skytteforening 197 / 7
28 09-52526 Nicolai Nielsen 350-Særslev Skytteforening 197 / 4
29 04-19352 Henrik Strand 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 197 / 4
30 01-79955 Emil Haldrup Jensen 550-D.F.B. Løgstør 196 / 8
31 07-20272 Tanja S. Jensen 005-Ousted Tåning Skytteforening 196 / 7
32 02-28245 Louise Madsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 196 / 6
33 04-30571 Julie Mæng 062-Aulum Skytteforening 196 / 6
34 02-28187 Stephanie Heidi Villund 004-Boddum-Ydby Skytteforening 196 / 5
35 09-52196 Chris Jensen 180-Bullerup Skyttekreds 196 / 4
36 07-34904 Nicklas Christoffersen 456-Vejle Skytteforening 195 / 6
37 04-31310 Kathrine Mæng 062-Aulum Skytteforening 195 / 6
38 06-38985 Sara Pedersen 072-Helle Skytteforening 194 / 5
39 02-28244 Louise Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 194 / 2
40 05-18731 Rasmus Pedersen 128-Langå & Omegns Skytteforening 193 / 2
41 03-35873 Mikkel H Frost 026-Ulfborg Bys Skytteforening 188 / 2
 
  15m Gevær - Klasse J2
1 04-19634 Lene Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 200 / 6
2 01-12090 Catrine Larsen 550-D.F.B. Løgstør 199 / 10
3 05-91463 Emma Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 / 8
4 09-48273 Cathrine S Jensen 039-Horne Skytteforening 198 / 12
5 06-85295 Chris Debel 001-Ribe Skyttekreds 198 / 9
6 02-83754 Jesper Østergaard 003-Sjørring Skytteforening 198 / 8
7 03-89757 Jacob Thøger Jensen 011-Holstebro Skytteforening 198 / 8
8 01-12070 Daniel Christoffersen 548-Vilsted Skf. 198 / 6
9 04-19159 Pernille Andersen 033-Skals Skytteforening 198 / 6
10 07-93502 Henrik Rasmussen 456-Vejle Skytteforening 198 / 4
11 06-39919 Karsten Pedersen 072-Helle Skytteforening 197 / 8
12 01-16175 Dennis S. Nielsen 501-Aalborg Skyttekreds 197 / 7
13 06-34086 Martin Thovtrup 072-Helle Skytteforening 197 / 6
14 06-39876 Andreas Ingham 001-Ribe Skyttekreds 197 / 4
15 09-51105 Martin V. Jensen 200-Kerteminde Skytteforening 197 / 4
16 05-25332 Inge Kleis 940-Samsø Skytteforening 196 / 9
17 05-79949 Mathias Nielsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 196 / 8
18 06-39087 Thomas Søndergaard 014-Tistrup Skytteforening 196 / 8
19 05-25800 Mikkel Skaade 944-Århus Riffelskytte Klub 196 / 8
20 05-75355 Louise L. Rasmussen 922-Beder-Malling Skytteforening 196 / 7
21 02-27027 Michelle Thomassen 023-Karby Skyttekreds 196 / 7
22 09-50959 Lise Poulsen 180-Bullerup Skyttekreds 196 / 7
23 07-19828 Mads Lerche 004-Glud Skytteforening 196 / 6
24 02-26770 Mathias Grim 023-Karby Skyttekreds 195 / 6
25 04-89493 Steffen Flarup 001-Viborg Skytteforening 195 / 6
26 02-85989 Mathias Engelst 023-Karby Skyttekreds 195 / 5
27 05-26411 Jeppe Hedegaard Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 / 4
28 05-90738 Jeanette Yde Bøje 128-Langå & Omegns Skytteforening 195 / 3
29 09-53557 Mikkel Christiansen 067-Nyborg Skytteforening 195 / 2
30 05-83089 Emil Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 / 7
31 01-80781 Casper Krogh Frydkjær 412-Hjørring Skytteforening 194 / 7
32 02-28225 Mattias Thomsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 194 / 7
33 05-84822 Jesper Larsen 115-Grenå Skyttekreds 194 / 6
34 05-23410 Rune Ejlersen 115-Grenå Skyttekreds 194 / 5
35 04-81210 Lasse N. Sørensen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 194 / 4
36 07-80790 Leon Andersen 001-Horsens Skyttekreds 194 / 2
37 06-38278 Karin Johannessen 015-Ølgod Skytteforening 193 / 5
38 09-86192 Denis Kraft 039-Horne Skytteforening 193 / 5
39 09-51166 Jakob Christiansen 200-Kerteminde Skytteforening 193 / 4
40 07-21568 Simon Møller 005-Ousted Tåning Skytteforening 192 / 5
41 03-89323 Ann Kjeldsteen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 192 / 1
42 05-89958 Hans Olesen 141-Balle Skytteforening 192 / 1
43 05-89957 Hjalte Aaby 141-Balle Skytteforening 191 / 6
44 02-89212 Josef Madsen 003-Sjørring Skytteforening 191 / 3
45 02-82948 Rene Nielsen 003-Sjørring Skytteforening 191 / 2
46 05-81251 Natasja Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 / 1
47 03-84499 Andreas Klausen 011-Holstebro Skytteforening 190 / 5
48 01-12078 Christina Fragtrup 548-Vilsted Skf. 190 / 3
49 05-74917 Martin Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 190 / 2
50 05-89408 Asbjørn Ulsig 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 / 2
51 09-86081 Jonas Lykkegaard 180-Bullerup Skyttekreds 189 / 5
52 05-23468 Nikoline Petersen 115-Grenå Skyttekreds 189 / 3
53 04-31330 Henriette Mæng 062-Aulum Skytteforening 189 / 2
54 05-92016 Andreas Leth Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 / 1
55 05-80318 Rasmus Bach 944-Århus Riffelskytte Klub 188 / 3
56 07-20655 Kasper Hansen 001-Horsens Skyttekreds 188 / 1
57 06-38169 Peter Johannessen 015-Ølgod Skytteforening 187 / 4
58 02-28787 Morten Kær 003-Sjørring Skytteforening 187 / 1
59 04-31677 Jesper Schreiber 024-Ikast Skf 187 / 1
60 04-19182 Mikkel Antonisen 033-Skals Skytteforening 187 / 0
61 04-30508 Martin Klausen 062-Aulum Skytteforening 186 / 2
62 05-18351 Esben Friis Sørensen 101-Randers Skyttekreds 186 / 1
63 05-89956 Lasse Bilde 141-Balle Skytteforening 185 / 2
64 01-93143 Adam Søltoft 501-Aalborg Skyttekreds 184 / 3
65 08-42245 Michael Hauritz 322-Gram Skytteforening 184 / 1
66 04-88507 Michael Dyreholt Kristensen 016-Gjellerup Sdr. SG&I 184 / 0
67 07-93485 Christopher Basse 006-Klejs Skytteforening 183 / 2
68 08-79904 Morten Rossen 363-Broagerlands Skytteforening 181 / 0
69 07-93914 Vazgan Avagian 001-Horsens Skyttekreds 178 / 0
70 07-20298 Maria Christensen 009-Hovedgaard Skytteforening 173 / 1
71 05-94664 Christian Harvig Jensen 141-Balle Skytteforening 168 / 2
 
  15m Gevær - Klasse UNG
1 06-39794 Line Petermann 001-Ribe Skyttekreds 197 / 10
2 09-47940 Stine Nielsen 350-Særslev Skytteforening 197 / 6
3 07-34194 Sune Bjerg 114-Billund-Vorbasse Skytteforenin 197 / 5
4 07-44110 Simone Nørup 134-Bredstrup-Pjedsted IF 197 / 4
5 05-79168 Bettina Schnobel Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 5
6 07-49392 Camilla Andersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 195 / 5
7 03-36838 Jeanne Kirk 026-Ulfborg Bys Skytteforening 193 / 5
8 05-30467 Niels H. Overgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 / 8
9 09-50524 Camilla Knudsen 350-Særslev Skytteforening 192 / 4
10 03-37727 Michael Christensen 028-Trehøje Skytteforening 191 / 5
11 05-25849 Helene K. D. Sørensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 / 2
12 01-11061 Mikkel Jepsen 412-Hjørring Skytteforening 191 / 2
13 04-31260 Rikke Mæng 062-Aulum Skytteforening 191 / 2
14 02-26887 Kirsten Bak Veje 029-Bjergby SGI&U 191 / 1
15 03-35970 Diana Henriksen 028-Trehøje Skytteforening 190 / 4
16 05-25387 Anders Alexandersen 940-Samsø Skytteforening 189 / 4
17 05-24784 Morten Flecks 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 / 2
18 01-80779 Mathilde P. Kjæhr 412-Hjørring Skytteforening 188 / 2
19 05-72261 Søren Damsgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 / 2
20 06-40125 Lone B. Lund 006-Bramming Skytteforening 187 / 2
21 05-23080 Simon Thordal Olesen 116-Midtdjurs Skytteforening 186 / 3
22 04-19550 Rasmus Fisker 001-Viborg Skytteforening 186 / 3
23 01-87889 Camilla K. Frydkjær 412-Hjørring Skytteforening 186 / 2
24 07-34853 Stefan Christoffersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 186 / 1
25 01-15776 Stefan Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 185 / 2
26 06-39045 Carina Esbjerg 072-Helle Skytteforening 185 / 2
27 03-35978 Claus Søndergaard 026-Ulfborg Bys Skytteforening 185 / 1
28 05-25297 Lasse Bertelsen 940-Samsø Skytteforening 185 / 1
29 04-88255 Marie Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening 183 / 3
30 04-19544 Rasmus Holm Pedersen 001-Viborg Skytteforening 183 / 1
31 04-19407 Morten de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening 182 / 2
32 07-20019 Christian Laursen 002-Honum og Omegns Skytteforening 182 / 1
33 05-21627 Mark Andersen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 181 / 2
34 07-20102 Mike Sørensen 007-Østbirk Skytteforening 181 / 1
35 06-39868 Bjarke Mølby Karstens 001-Ribe Skyttekreds 179 / 1
36 05-26426 Dennis Thykjær 901-Skytteklubben DSB/ASF 179 / 1
37 07-20012 Frederik Laursen 002-Honum og Omegns Skytteforening 177 / 2
38 04-19556 Philip Ohnemus 001-Viborg Skytteforening 177 / 1
39 07-20092 Morten Hansen 007-Østbirk Skytteforening 176 / 0
40 07-33347 Dennis Hansen 127-Brande Skytteforening 160 / 0
 
  15m Gevær - Klasse 1
1 08-43006 Esben Jakobsen 362-Sundeved Skytteforening 200 / 9
2 07-20230 Charlotte Jakobsen 005-Ousted Tåning Skytteforening 199 / 10
3 09-50208 Jan Østergård Jensen 350-Særslev Skytteforening 196 / 10
4 01-14785 Henrik Frankfurth 501-Aalborg Skyttekreds 194 / 8
5 08-42345 Jens Faurbye 308-Vojens Skytteforening 194 / 2
6 01-17033 Lars Ørum Pedersen 501-Aalborg Skyttekreds 194 / 2
7 04-19746 Erik Skovmand 001-Viborg Skytteforening 193 / 7
8 09-49823 Per Christiansen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 193 / 5
9 01-16577 Mark Kim Skovbo 501-Aalborg Skyttekreds 193 / 4
10 01-16485 Jeppe V. Kristensen 501-Aalborg Skyttekreds 193 / 4
11 09-47589 Kenneth Hansen 104-Sdr. Broby Skytteforening 193 / 2
12 09-59562 Jakob Jensen 350-Særslev Skytteforening 192 / 5
13 01-28830 Mette Christensen 501-Aalborg Skyttekreds 192 / 4
14 07-20905 Steen Skallebæk 001-Horsens Skyttekreds 192 / 3
15 02-26843 Niels Bak Veje 029-Bjergby SGI&U 192 / 3
16 08-42652 Jørn Chr Krogh 365-Nordals Skyttekreds 192 / 3
17 08-42699 Frank Hansen 365-Nordals Skyttekreds 192 / 1
18 05-24825 Jane Sønnichsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 191 / 4
19 04-22034 Preben Kallegaard 026-Kjellerup Skytteforening 191 / 3
20 06-39737 Svend Petermann 001-Ribe Skyttekreds 190 / 4
21 04-28084 Bjarne Veile 083-Hem Skytteforening 190 / 3
22 06-41245 Charlotte Dahl 010-Esbjerg Skyttekreds 190 / 2
23 04-19126 Tage Grubbe Andersen 033-Skals Skytteforening 189 / 4
24 07-35264 Anette G. Salvesen 456-Vejle Skytteforening 189 / 1
25 04-21962 Ann Larsen 026-Kjellerup Skytteforening 189 / 1
26 04-30183 Jon Baggesen 093-Haderup Skytteforening 188 / 1
27 05-72058 Thomas L. Rasmussen 922-Beder-Malling Skytteforening 188 / 0
28 06-40827 Nicolai Christensen 001-Ribe Skyttekreds 187 / 1
29 09-49642 Helge Larsen 350-Særslev Skytteforening 187 / 0
30 05-25639 Carsten Hauge 922-Beder-Malling Skytteforening 186 / 2
31 05-25211 Svend Bissø 940-Samsø Skytteforening 186 / 2
32 03-32378 Kim Laurberg 028-Trehøje Skytteforening 186 / 1
33 04-27895 Lisbeth Larsen 093-Haderup Skytteforening 185 / 1
34 09-52423 Henrik G. Nielsen 107-Sportsskydeklubben 184 / 0
35 04-31184 Erik Madsen 098-Karup Skytteforening af 1889 181 / 3
36 04-21893 Else Olesen 014-Silkeborg Skyttekreds 181 / 2
 
  15m Gevær - Klasse H1
1 05-85694 Arsalan Mehrgan 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 / 3
2 05-85692 Yunus Dellal 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 / 2
3 05-95312 Mads Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 183 / 1
4 05-95316 Thies N Carlsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 182 / 1
5 05-95315 Nicolai Christensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 179 / 2
 
  15m Gevær - Klasse H2
1 05-17545 Martin Sjørup 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 / 12
2 05-18517 Anna-Grethe Maribo Andersen 101-Randers Skyttekreds 200 / 10
3 06-41263 Berit Kirstine Gejl 072-Helle Skytteforening 200 / 10
4 06-38580 Leif Jessen 072-Helle Skytteforening 199 / 10
5 06-85578 Susan Jacobsen 072-Helle Skytteforening 199 / 9
6 05-76758 Joan Sjørup 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 / 6
7 05-76668 Jonas Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 / 7
8 05-25966 Lone Overbye 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 / 6
9 05-25712 Mark Sander Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 5
10 05-18541 Allan Dicksen Andersen 101-Randers Skyttekreds 195 / 5
11 05-26180 Evan Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 / 4
12 05-85690 Jette Johansen 101-Randers Skyttekreds 192 / 3
13 06-34103 Knud Jørgen Jensen 072-Helle Skytteforening 191 / 2
14 05-17986 Marie Nørgaard 101-Randers Skyttekreds 190 / 3
15 05-18163 Jørgen Simonsen 101-Randers Skyttekreds 189 / 1
16 05-24863 Benny Rasmussen 101-Randers Skyttekreds 187 / 1
17 05-85691 Christian Lausten 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 / 0
18 05-24834 Gunner Holland Larsen 101-Randers Skyttekreds 184 / 1
19 05-92379 Tage Buchhave 101-Randers Skyttekreds 184 / 1
20 05-24827 Jan Peters 101-Randers Skyttekreds 183 / 2
21 05-24149 Johnny Jensen 101-Randers Skyttekreds 182 / 1
22 05-95417 Jan Jørn Jensen 101-Randers Skyttekreds 173 / 1
 
  15m Gevær - Klasse 2
1 01-15763 Torben Klit Andersen 513-Vester Hassing Skf. 191 / 5
2 01-15917 Jes Højen Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 191 / 4
3 01-11032 Peter Ingstrup Olesen 550-D.F.B. Løgstør 191 / 3
4 05-24478 Lasse Svendsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 191 / 1
5 07-34927 Martin L. Pedersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 190 / 2
6 07-20732 Anders Kildehøj 001-Horsens Skyttekreds 189 / 4
7 05-17356 Gitte Hansen 101-Randers Skyttekreds 189 / 4
8 05-25354 Claus P V Jensen 940-Samsø Skytteforening 188 / 3
9 01-13917 Egon Østergaard 550-D.F.B. Løgstør 188 / 3
10 05-18427 Christian Chemnitz Lyngaa 101-Randers Skyttekreds 188 / 2
11 01-11178 Daniel Nielsen 412-Hjørring Skytteforening 188 / 1
12 01-15485 Dennis Nielsen 509-Ulsted Skf. 187 / 3
13 07-20009 Jens Bo Laursen 002-Honum og Omegns Skytteforening 187 / 1
14 09-50845 Jørgen Mortensen 180-Bullerup Skyttekreds 187 / 0
15 09-47914 Uffe Pedersen 039-Horne Skytteforening 186 / 2
16 05-24889 John Lykke Matthiesen 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 / 2
17 07-20326 Flemming Mikkelsen 005-Ousted Tåning Skytteforening 186 / 1
18 09-49522 Poul H. Jørgensen 350-Særslev Skytteforening 186 / 0
19 09-47667 Claus Kopart 118-Fynske Livregiments Soldaterfo 185 / 2
20 07-35742 Bo G. Madsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 185 / 2
21 09-48745 John Larsen 180-Bullerup Skyttekreds 185 / 2
22 04-22230 Simon Knudsen 014-Silkeborg Skyttekreds 185 / 2
23 05-25431 Peter Junker Hansen 902-Odder Skytteforening 185 / 1
24 05-26081 Jan Truelsson 901-Skytteklubben DSB/ASF 184 / 3
25 06-40574 Michael P. Hansen 035-Varde Skytteforening 184 / 2
26 06-39864 Brian Mikkelsen 001-Ribe Skyttekreds 184 / 2
27 09-42496 Jens Hovgaard Larsen 310-Otterup Skytteforening 184 / 1
28 07-33194 Martin Skjøth 127-Brande Skytteforening 184 / 1
29 09-52173 Eskild L. Rasmussen 180-Bullerup Skyttekreds 183 / 2
30 08-42676 Jan Sørensen 365-Nordals Skyttekreds 183 / 1
31 05-25202 Torben Kristensen 940-Samsø Skytteforening 183 / 0
32 05-24862 Bent Toft 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 183 / 0
33 08-42693 Hans Hansen 365-Nordals Skyttekreds 183 / 0
34 04-31719 Erik Pårup 016-Gjellerup Sdr. SG&I 182 / 3
35 05-26007 Hans Thomsen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 182 / 3
36 08-43530 Ove Østergaard 363-Broagerlands Skytteforening 182 / 3
37 05-24961 Ivan Jeppesen 901-Skytteklubben DSB/ASF 182 / 2
38 05-17339 Preben Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 182 / 1
39 06-38352 Doris Johnsen 015-Ølgod Skytteforening 182 / 1
40 07-49216 Ole Andersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 182 / 0
41 04-29903 Gitte Vinter 027-Lind Skytteforening 182 / 0
42 05-18041 Lene Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 182 / 0
43 04-31025 Peter Kristiansen 098-Karup Skytteforening af 1889 181 / 2
44 02-28222 Michael Madsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 181 / 1
45 04-30707 Vagn K. Sorensen 016-Gjellerup Sdr. SG&I 181 / 0
46 05-22322 Morten Møller Sørensen 101-Randers Skyttekreds 181 / 0
47 01-11744 Søren H. Andersen 548-Vilsted Skf. 181 / 0
48 06-39827 Jens Nygaard 001-Ribe Skyttekreds 180 / 2
49 09-51072 Peder Hjulmand 180-Bullerup Skyttekreds 180 / 1
50 05-18368 Erik Andersen 101-Randers Skyttekreds 180 / 1
51 05-18154 Jørn Thisted 101-Randers Skyttekreds 180 / 1
52 05-25565 Jens Jensen 902-Odder Skytteforening 179 / 2
53 07-33292 Jens Ove Skjøth 127-Brande Skytteforening 179 / 1
54 06-38336 Hans Johnsen 015-Ølgod Skytteforening 178 / 1
55 05-26430 Christian Thykjær 901-Skytteklubben DSB/ASF 178 / 0
56 01-17184 Flemming B. Frederiksen 504-Postens Skyttelaug 174 / 0
 
  15m Gevær - Klasse 3
1 05-90736 Daniel Yde Bøje 128-Langå & Omegns Skytteforening 183 / 3
2 07-21124 Jørgen Nøhr 001-Horsens Skyttekreds 183 / 1
3 09-48751 Henrik Trolle 180-Bullerup Skyttekreds 183 / 1
4 05-73415 Per Skovlund Nielsen 128-Langå & Omegns Skytteforening 182 / 1
5 05-18560 Alex Toft 101-Randers Skyttekreds 180 / 0
6 05-72571 Steen Krøyer 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 179 / 0
7 05-76345 Karsten Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 178 / 0
8 01-11825 Niels Christiansen 550-D.F.B. Løgstør 178 / 0
9 03-37810 Knud I.Christensen 028-Trehøje Skytteforening 177 / 4
10 05-23502 Mogens Andersen 115-Grenå Skyttekreds 177 / 1
11 08-43471 Jan Poulsen 363-Broagerlands Skytteforening 177 / 1
12 05-78439 Connie Jensen 940-Samsø Skytteforening 177 / 1
13 06-91585 Ann-Britt Overgaard 010-Esbjerg Skyttekreds 177 / 0
14 04-12301 Hans Haubro 005-Ulbjerg Skytteforening 176 / 1
15 05-18311 Hanne Skovlund Broch 128-Langå & Omegns Skytteforening 175 / 0
16 08-42296 Rudi Lindahl 308-Vojens Skytteforening 174 / 0
17 05-23783 Daniel Janerka 115-Grenå Skyttekreds 173 / 1
18 04-82480 Flemming Jørgensen 098-Karup Skytteforening af 1889 173 / 0
19 09-37731 Michael Larsen 470-Hårby Skytteforening 172 / 0
20 05-21605 Morten Schram 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 172 / 0
21 05-18827 Lars Christian Hjørnholt 128-Langå & Omegns Skytteforening 170 / 0
22 09-51010 Egon Nielsen 180-Bullerup Skyttekreds 168 / 0
23 09-48040 Mikael Boye Kristensen 039-Horne Skytteforening 167 / 0
 
  15m Gevær - Klasse 4
1 09-49560 Mette Schäffer 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 179 / 0
2 07-33141 Peter Albrechtsen 127-Brande Skytteforening 173 / 1
3 04-21889 Freddy Pedersen 014-Silkeborg Skyttekreds 170 / 1
4 06-41354 Kirsten Ravn 020-Holsted Skyttekreds 167 / 0
5 05-72221 Søren Larsen Pedersen 128-Langå & Omegns Skytteforening 164 / 0
6 05-23175 Walther Kristensen 105-Rønde Skyttekreds 163 / 0
7 09-85877 Jens-Otto Jensen 103-Tranekær/Tullebølle IF 158 / 0
8 09-90384 Bettina Pedersen 103-Tranekær/Tullebølle IF 157 / 1
9 09-95400 Nicolai Wadmann 400-Middelfart Skytteforening 156 / 0
10 07-91212 Dennis Hansen 127-Brande Skytteforening 155 / 0
11 06-88208 Jens Jørgen Harder 035-Varde Skytteforening 150 / 0
12 06-41351 Martin Ravn 020-Holsted Skyttekreds 145 / 0
 
  15m Gevær - Klasse V1
1 04-32710 Egon Stephansen 027-Lind Skytteforening 200 / 15
2 07-44463 Kristian R. Petersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 200 / 13
3 05-26116 Arne Christensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 / 12
4 05-25369 Bjarne Andersen 940-Samsø Skytteforening 200 / 11
5 07-34740 Hardy Larsen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 200 / 10
6 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 200 / 9
7 04-12208 Ulla Rasmussen 005-Ulbjerg Skytteforening 200 / 8
8 05-21701 Henning B. Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 200 / 6
9 05-26133 Svend Borgbjerg 944-Århus Riffelskytte Klub 200 / 6
10 09-49316 John Iversen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 199 / 12
11 07-20964 Ole Hansen 004-Glud Skytteforening 199 / 10
12 05-23116 Jens Roland Jensen 116-Midtdjurs Skytteforening 199 / 10
13 05-25323 Jenny Bissø 940-Samsø Skytteforening 199 / 9
14 05-18344 Finn Dollerup 903-VFB Århus Skyttelaug 199 / 9
15 09-49820 Poul Olsen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 199 / 8
16 03-30767 Olav Jensen 028-Trehøje Skytteforening 199 / 8
17 08-44389 William Kjær 308-Vojens Skytteforening 199 / 7
18 05-25989 Jette Nielsen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 199 / 6
19 07-33139 Peter Frandsen 117-Blåhøj Skytteforening 199 / 6
20 05-25302 Knud Møller 940-Samsø Skytteforening 199 / 6
21 02-29126 Bent Olesen 003-Sjørring Skytteforening 199 / 6
22 06-40971 Eskild Dahl 072-Helle Skytteforening 199 / 5
23 07-35659 Hans Jacobsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 199 / 3
24 05-17347 Knud Ove Gammeljord 101-Randers Skyttekreds 198 / 10
25 05-25728 Jørgen Mahler 944-Århus Riffelskytte Klub 198 / 9
26 05-18226 Jens Peter Jensen 101-Randers Skyttekreds 198 / 8
27 05-84764 Flemming Lohse 944-Århus Riffelskytte Klub 198 / 6
28 05-21512 Jørgen Kragh 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 / 5
29 05-73443 Per Kjærsgård Sørensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 / 9
30 05-26268 Jens Eriksen 903-VFB Århus Skyttelaug 197 / 9
31 02-26777 Knud Søndergård 023-Karby Skyttekreds 197 / 8
32 05-26090 Gunnar B. Frederiksen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 / 8
33 09-50922 Rasmus Larsen 180-Bullerup Skyttekreds 197 / 7
34 09-52205 Bent Johansen 180-Bullerup Skyttekreds 197 / 7
35 07-21316 Birger Iversen 001-Horsens Skyttekreds 197 / 6
36 04-56031 Gert Hansen 026-Kjellerup Skytteforening 197 / 5
37 05-25723 Kirsten Hviid 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 / 5
38 07-35378 Preben Sørensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 197 / 3
39 09-51383 Kurt Knudsen 180-Bullerup Skyttekreds 196 / 10
40 04-56302 Tage Andersen 026-Kjellerup Skytteforening 196 / 6
41 08-42667 Jens Jørn Rasmussen 365-Nordals Skyttekreds 196 / 5
42 06-41593 Ejgil Thuesen 021-Brørup Skyttekreds 195 / 7
43 05-25326 Jan O Jørgensen 940-Samsø Skytteforening 195 / 7
44 05-23281 Karl Otto Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 / 6
45 05-26443 Bjarne Brøndum Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 / 6
46 07-35524 Kristian Nielsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 195 / 6
47 05-21692 Inger Marie Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 195 / 4
48 05-25243 Niels Jørn Johansen 940-Samsø Skytteforening 195 / 4
49 04-32707 Ejvind Aarslev 027-Lind Skytteforening 195 / 4
50 08-42922 Kaj Christensen 367-Sønderborg Skyttekreds 195 / 4
51 08-42834 Ole Hansen 367-Sønderborg Skyttekreds 195 / 3
52 09-49222 Niels Barlebo 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 194 / 6
53 04-32362 Knud Laurberg 016-Gjellerup Sdr. SG&I 194 / 4
54 08-42611 Marie Sørensen 366-Svenstrup Skytteforening 194 / 2
55 04-22136 Børge Riis 026-Kjellerup Skytteforening 194 / 2
56 04-29776 Vagn Andersen 093-Haderup Skytteforening 193 / 5
57 09-47337 Villy Pedersen 470-Hårby Skytteforening 193 / 5
58 09-50995 Jens Nørregaard 180-Bullerup Skyttekreds 193 / 3
59 05-72937 Richard Lindhof 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 / 2
60 04-21910 Arne Olesen 014-Silkeborg Skyttekreds 192 / 7
61 07-20868 Ulla Kessler 001-Horsens Skyttekreds 192 / 5
62 05-18472 Bjarne Schou Nielsen 101-Randers Skyttekreds 191 / 4
63 02-29014 Henning Christensen 003-Sjørring Skytteforening 190 / 3
64 07-33339 Erling Hansen 117-Blåhøj Skytteforening 190 / 2
65 04-22308 Niels Povlsen 014-Silkeborg Skyttekreds 190 / 1
 
  15m Gevær - Klasse V2
1 05-26246 Leif Rasmussen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 196 / 5
2 05-17640 Uffe Tang 101-Randers Skyttekreds 195 / 7
3 05-26174 Henning Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 / 5
4 08-88650 Jens Ole Sørensen 308-Vojens Skytteforening 195 / 5
5 09-44864 Svend Aage Nielsen 040-Humble Skyttefoening 195 / 4
6 08-82934 Jørgen Hansen 362-Sundeved Skytteforening 195 / 3
7 08-42707 Erich Westergaard 365-Nordals Skyttekreds 194 / 7
8 08-42644 Karl Sørensen 365-Nordals Skyttekreds 194 / 6
9 07-90245 Hans Ove Schmidt 134-Bredstrup-Pjedsted IF 194 / 6
10 05-25915 Børge Klint 944-Århus Riffelskytte Klub 194 / 5
11 07-75498 Lilly Mortensen 006-Klejs Skytteforening 194 / 5
12 07-34680 Egon Dammand 006-Klejs Skytteforening 194 / 4
13 06-39754 Peter Christensen 001-Ribe Skyttekreds 194 / 4
14 04-19161 Per S. Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening 194 / 4
15 07-19834 Hans Larsen 004-Glud Skytteforening 194 / 4
16 05-25775 Søren Berthelsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 / 3
17 07-82533 Jørgen Ulrik 001-Horsens Skyttekreds 194 / 2
18 07-33274 Johannes Jørgensen 127-Brande Skytteforening 193 / 6
19 05-25240 Ole Truelsen 940-Samsø Skytteforening 193 / 5
20 04-22294 Orla Smedegaard 014-Silkeborg Skyttekreds 193 / 5
21 07-75424 Lissy Hansen 004-Glud Skytteforening 193 / 5
22 05-86770 Henning Kristiansen 116-Midtdjurs Skytteforening 193 / 1
23 05-77566 Henning Christensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 / 6
24 06-41305 Mads Pedersen 043-Gørding/Vejrup Skytteforening 192 / 5
25 08-88651 Lise Sørensen 308-Vojens Skytteforening 192 / 4
26 02-28851 Maren B. Pedersen 003-Sjørring Skytteforening 192 / 2
27 07-90904 Kurt Christiansen 001-Horsens Skyttekreds 192 / 2
28 04-22253 Regner Mikkelsen 014-Silkeborg Skyttekreds 191 / 3
29 05-25097 Ove Gertsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 / 2
30 05-23007 John Petersen 118-Lyngby Skyttekreds 191 / 2
31 07-34700 Else Marie Nielsen 006-Klejs Skytteforening 191 / 1
32 07-34764 Olaf Jensen 456-Vejle Skytteforening 190 / 6
33 07-34545 Peter Ryholl 456-Vejle Skytteforening 190 / 5
34 05-21443 Jørgen Olesen 008-Ry-Emborg Skytteforening 190 / 4
35 07-34701 Birgit Meier 006-Klejs Skytteforening 190 / 4
36 07-35758 Bent Knudsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 190 / 3
37 05-80788 John Sejr 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 / 2
38 02-26791 Hans Christensen 023-Karby Skyttekreds 190 / 1
39 06-40946 Hilda Dahl 072-Helle Skytteforening 189 / 2
40 05-24533 Henning Vinther 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 / 5
41 06-40522 Poul Jørgensen 010-Esbjerg Skyttekreds 188 / 0
42 08-42270 Grethe Pedersen 322-Gram Skytteforening 186 / 1
43 04-32297 Leif Seiersen 055-Tjørring Idrætsforening 186 / 1
44 09-50931 Ove Hjulmand 180-Bullerup Skyttekreds 185 / 2
45 06-41526 Mogens Hansen 021-Brørup Skyttekreds 184 / 2
46 05-26446 Birgit Lykke 901-Skytteklubben DSB/ASF 184 / 0
47 05-25108 Jørgen Solsbæk 922-Beder-Malling Skytteforening 182 / 1
48 05-23612 Kjeld B Jensen 115-Grenå Skyttekreds 182 / 0
49 05-25436 Per Hansen 902-Odder Skytteforening 178 / 1
 
  15m Gevær - Klasse V3
1 05-23971 Steen Armstrong 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 / 6
2 05-26447 Benny Lykke 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 / 3
3 05-72841 Ruth Rasmussen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 192 / 1
4 07-21163 Jens Frandsen 001-Horsens Skyttekreds 191 / 5
5 05-89824 Per Sørensen 944-Århus Riffelskytte Klub 191 / 4
6 04-32444 Jørgen Jensen 055-Tjørring Idrætsforening 190 / 4
7 05-25771 Tonny Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 / 3
8 07-35683 Erling Lerager 134-Bredstrup-Pjedsted IF 188 / 2
9 05-23258 Ole Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 / 2
10 08-43501 Børge Paulsen 363-Broagerlands Skytteforening 187 / 4
11 07-9999 Preben From 001-Horsens Skyttekreds 187 / 2
12 07-83398 Else Nielsen 127-Brande Skytteforening 187 / 2
13 09-47997 Ole Madsen 042-Haastrup SG&I 187 / 1
14 05-23236 Erik Madsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 / 0
15 05-82497 Jens B. Holst 923-Sporvejenes Idrætsforening 186 / 0
16 05-71856 Tove Frederiksen 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 / 2
17 05-72324 Søren Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 / 2
18 05-75532 Lene Therkelsen 923-Sporvejenes Idrætsforening 185 / 2
19 05-23823 Carl Evald Poulsen 141-Balle Skytteforening 185 / 1
20 09-50977 Jørgen M. Knudsen. 180-Bullerup Skyttekreds 184 / 2
21 08-42997 Fr. E. Christiansen 362-Sundeved Skytteforening 184 / 1
22 01-16179 Christian Schou 516-Mou & Omegns Skf. 184 / 0
23 05-26005 Hans H. Therkelsen 923-Sporvejenes Idrætsforening 173 / 0
 
  15m Gevær - Klasse ÅK1
1 07-35506 Lars Kring Mortensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 200 / 15
2 05-79909 Ulrik Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 200 / 13
3 06-40207 Ida Søby Fogh 043-Gørding/Vejrup Skytteforening 200 / 12
4 04-19750 Elsebeth Kjeldsen 001-Viborg Skytteforening 200 / 9
5 08-42757 Tom Petersen 363-Broagerlands Skytteforening 200 / 9
6 05-23027 Brit Henriksen 118-Lyngby Skyttekreds 200 / 9
7 08-85128 Horst Clausen 363-Broagerlands Skytteforening 200 / 5
8 08-42325 Lene Olsen 308-Vojens Skytteforening 199 / 13
9 01-15364 Arne Jensen 509-Ulsted Skf. 199 / 12
10 02-26939 Ejvind M. Jensen 029-Bjergby SGI&U 199 / 10
11 07-92106 Anders Rosenkrans 134-Bredstrup-Pjedsted IF 199 / 9
12 01-16498 Frede Kristensen 501-Aalborg Skyttekreds 199 / 9
13 09-50947 Merete Trolle 180-Bullerup Skyttekreds 199 / 9
14 07-20931 Randi Vejlgård 004-Glud Skytteforening 199 / 8
15 06-41477 Alice Frandsen 001-Ribe Skyttekreds 199 / 8
16 07-34929 Martin Gramfjeld 456-Vejle Skytteforening 199 / 6
17 07-20011 Henriette Laursen 002-Honum og Omegns Skytteforening 199 / 6
18 04-19287 Anna Marie Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening 199 / 5
19 06-39981 Villy Fogh 043-Gørding/Vejrup Skytteforening 199 / 5
20 05-18504 Anny Toft 101-Randers Skyttekreds 199 / 3
21 08-42336 Karin Rudebeck 308-Vojens Skytteforening 198 / 11
22 05-84598 Bo Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 / 9
23 07-20954 Per Christiansen 004-Glud Skytteforening 198 / 9
24 04-19466 Finn Karlsson 033-Skals Skytteforening 198 / 8
25 08-84635 Hans Jørgen Nissen 363-Broagerlands Skytteforening 198 / 8
26 07-35001 Jan Ryholl 456-Vejle Skytteforening 198 / 8
27 05-25221 Sanne Kristensen 940-Samsø Skytteforening 198 / 8
28 08-38732 Britta Christensen 322-Gram Skytteforening 198 / 7
29 07-35631 Irene Fragtrup 134-Bredstrup-Pjedsted IF 198 / 6
30 09-48249 Diana Trolle Pederse 039-Horne Skytteforening 198 / 5
31 08-42352 Ingrid Lillie 308-Vojens Skytteforening 198 / 5
32 05-18341 Flemming Lauritsen 101-Randers Skyttekreds 198 / 5
33 05-25952 Palle Jensen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 198 / 3
34 01-11779 Rasmus M. Larsen 548-Vilsted Skf. 197 / 5
35 05-23018 Inge Petersen 118-Lyngby Skyttekreds 197 / 5
36 02-28280 Johnny Jensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 197 / 4
37 06-40139 Kristian Lund 006-Bramming Skytteforening 197 / 4
38 05-25106 Lone Skyldal Rasmussen 902-Odder Skytteforening 197 / 3
39 09-50904 Tove Jakobsen 180-Bullerup Skyttekreds 196 / 8
40 05-21703 Helle Schram 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 196 / 7
41 09-48212 Grete Steffensen 039-Horne Skytteforening 196 / 7
42 04-19571 Ole Nielsen 001-Viborg Skytteforening 196 / 7
43 04-22559 Ivan Nielsen 014-Silkeborg Skyttekreds 196 / 5
44 04-86960 Michael Holdgaard 016-Gjellerup Sdr. SG&I 196 / 4
45 04-19654 Knud Erik Holm 001-Viborg Skytteforening 196 / 4
46 05-25215 Sonja Bissø 940-Samsø Skytteforening 196 / 4
47 01-15220 Line Birkeholm 509-Ulsted Skf. 196 / 3
48 05-23413 Rita Jensen 115-Grenå Skyttekreds 196 / 2
49 09-47939 Susanne Trolle 039-Horne Skytteforening 195 / 7
50 05-24988 Helle Rasmussen 922-Beder-Malling Skytteforening 195 / 6
51 06-40983 Else Jensen 001-Ribe Skyttekreds 195 / 5
52 05-23015 Janni Tonnesen 118-Lyngby Skyttekreds 195 / 5
53 04-31553 Per Schreiber 024-Ikast Skf 195 / 4
54 05-25234 Pia Kleis 940-Samsø Skytteforening 194 / 6
55 05-75845 Kristian Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 194 / 5
56 05-25333 Henrik Kjær 940-Samsø Skytteforening 194 / 3
57 04-85900 Hanne Brunsgaard 001-Viborg Skytteforening 193 / 4
58 03-35895 Lene F. Høegsberg 011-Holstebro Skytteforening 192 / 4
59 04-31499 Thyge Larsen 024-Ikast Skf 190 / 4
 
  15m Gevær - Klasse ÅK2
1 09-51110 Maria Nissen 200-Kerteminde Skytteforening 200 / 11
2 05-24912 Birgitte Lykke 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 / 9
3 05-79910 Finn Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 199 / 6
4 04-19189 Mikael Kjær Hansen 033-Skals Skytteforening 199 / 4
5 05-92431 Ole Faurskov 115-Grenå Skyttekreds 199 / 4
6 05-24986 Keld Lykke Rasmussen 922-Beder-Malling Skytteforening 198 / 8
7 08-93550 Per Rosenkilde-Hansen 308-Vojens Skytteforening 198 / 7
8 02-88261 Tove Brix Korsgård 004-Boddum-Ydby Skytteforening 198 / 7
9 08-92845 Steen Henriksen 308-Vojens Skytteforening 198 / 6
10 09-46845 Anette Larsen 039-Horne Skytteforening 198 / 3
11 01-13379 Karsten Abildgaard 561-Hobro Egnens Skytteforening 197 / 9
12 05-21691 Ingo Jensen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 197 / 8
13 09-52509 Richard Belin 127-Pårup Skytteforening 197 / 8
14 04-83863 Bettina Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening 197 / 8
15 01-12126 Anita Fragtrup 548-Vilsted Skf. 197 / 5
16 08-83735 Malene Nielsen 308-Vojens Skytteforening 197 / 5
17 05-90277 Gitte Holm 940-Samsø Skytteforening 197 / 5
18 05-23142 Bjarne R. Olesen 116-Midtdjurs Skytteforening 197 / 4
19 08-93551 Sanne Rosenkilde-Hansen 308-Vojens Skytteforening 197 / 4
20 05-25334 Henrik Berthelsen 940-Samsø Skytteforening 197 / 4
21 05-88434 Michael Petersen 115-Grenå Skyttekreds 197 / 4
22 01-88229 Christian Frost 501-Aalborg Skyttekreds 197 / 3
23 01-82916 Jarl Linde 548-Vilsted Skf. 196 / 10
24 05-89498 Jan Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 9
25 05-85624 Niels Kruse Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 8
26 03-38118 Annette Nielsen 019-Skjern Skytteforening 196 / 8
27 02-88263 Claus Korsgård 004-Boddum-Ydby Skytteforening 196 / 6
28 05-78196 Dorte B Maslak 923-Sporvejenes Idrætsforening 196 / 6
29 01-13483 Bodil Abildgaard 561-Hobro Egnens Skytteforening 196 / 6
30 04-92862 Caroline Peeters 093-Haderup Skytteforening 196 / 6
31 05-81545 Betina Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 196 / 6
32 07-20331 Dan Lauersen 005-Ousted Tåning Skytteforening 196 / 5
33 01-11752 Susan Ingstrup Olesen 550-D.F.B. Løgstør 195 / 9
34 07-92809 Kent Rasmussen 456-Vejle Skytteforening 195 / 7
35 01-11841 Morten Aagaard Christensen 548-Vilsted Skf. 195 / 5
36 09-52348 Sanne Christoffersen 180-Bullerup Skyttekreds 195 / 4
37 05-17639 Ulla Chemnitz Lyngå 101-Randers Skyttekreds 195 / 1
38 05-78249 Michael Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 194 / 7
39 05-23273 Lis Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 / 5
40 05-25927 Ulla Jensen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 194 / 5
41 01-16005 Ann Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 194 / 5
42 04-22477 Keld Klode 014-Silkeborg Skyttekreds 194 / 4
43 04-32960 Allan Fiskbæk 055-Tjørring Idrætsforening 194 / 4
44 05-25177 John Lund Christensen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 194 / 4
45 04-31375 Svend Erik Sørensen 024-Ikast Skf 194 / 4
46 05-21551 Søren Hjort 923-Sporvejenes Idrætsforening 194 / 3
47 01-13407 Jens Arne Abildgaard 561-Hobro Egnens Skytteforening 193 / 7
48 01-12102 Brian Jensen 548-Vilsted Skf. 193 / 6
49 04-81756 Allan H. Laursen 001-Viborg Skytteforening 193 / 6
50 09-48256 Conni Helding Larsen 039-Horne Skytteforening 193 / 4
51 04-87573 Henning Moisen 024-Ikast Skf 192 / 7
52 09-47640 Hans Petersen 104-Sdr. Broby Skytteforening 192 / 6
53 08-43067 Anders Ottobrøker 362-Sundeved Skytteforening 192 / 4
54 05-87627 Eva Thomadsen 101-Randers Skyttekreds 192 / 2
55 05-25977 Klaus Maslak 923-Sporvejenes Idrætsforening 192 / 2
56 06-39033 Hans O. Lauridsen 072-Helle Skytteforening 192 / 1
57 06-39773 Monika Jøns 001-Ribe Skyttekreds 191 / 5
58 04-79034 Brian Rauh 098-Karup Skytteforening af 1889 191 / 3
59 02-82605 Lise Schäffer 003-Sjørring Skytteforening 191 / 3
60 01-87690 Brian Christensen 516-Mou & Omegns Skf. 191 / 2
61 09-47725 Vibeke Rosenberg Nielsen 470-Hårby Skytteforening 191 / 2
62 04-32646 Hans G. Christensen 055-Tjørring Idrætsforening 190 / 4
63 07-95231 Lone Sortkjær 004-Glud Skytteforening 190 / 4
64 05-24032 Janne Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 / 3
65 01-16533 Asger Kristensen 501-Aalborg Skyttekreds 190 / 1
66 04-32872 Bente Søndergaard 055-Tjørring Idrætsforening 189 / 3
67 05-92693 Joan Pedersen 116-Midtdjurs Skytteforening 189 / 2
68 05-88584 Jørn Kristensen 116-Midtdjurs Skytteforening 189 / 2
69 09-45193 Bettina Christensen 083-Rudkøbing Skyttekreds 188 / 2
70 09-49348 Helle Jørgensen 350-Særslev Skytteforening 188 / 1
71 05-80671 Maybritt Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 187 / 3
72 04-32125 Mona Thomassen 055-Tjørring Idrætsforening 187 / 2
73 06-95389 Flemming Rasmussen 001-Ribe Skyttekreds 186 / 1
 
  15m Gevær - Klasse ÅK3
1 09-93055 Jackie Schäffer 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 198 / 9
2 05-25341 Hanne Jensen 940-Samsø Skytteforening 198 / 5
3 07-93584 Anders Jensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 197 / 10
4 08-94598 Kim Weber 308-Vojens Skytteforening 197 / 6
5 01-11767 Ruth Thorius 548-Vilsted Skf. 195 / 4
6 07-20644 Laila Højfeldt 001-Horsens Skyttekreds 195 / 4
7 05-92215 Anders Leth Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 / 5
8 06-95091 Ulrik Knudsen 072-Helle Skytteforening 194 / 4
9 09-89355 Maria V. Jensen 200-Kerteminde Skytteforening 194 / 3
10 04-95202 Anne Mette Beltoft 005-Ulbjerg Skytteforening 194 / 3
11 01-88867 Thomas Sørresiig 508-Fræer og Omegns Skf. 193 / 7
12 04-94472 Lars Pedersen 005-Ulbjerg Skytteforening 193 / 5
13 04-89028 Finn Pedersen 093-Haderup Skytteforening 193 / 4
14 05-91099 Ellen Holm 940-Samsø Skytteforening 193 / 4
15 05-88582 Jan Bach 116-Midtdjurs Skytteforening 193 / 3
16 05-87617 Anja Fris Sørensen 101-Randers Skyttekreds 192 / 4
17 07-89187 Allan Lauridsen 004-Glud Skytteforening 192 / 4
18 05-91098 Peder Nedergaard 940-Samsø Skytteforening 192 / 3
19 05-86713 Kim Bo Nielsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 192 / 2
20 01-13094 Rikke Jøker 508-Fræer og Omegns Skf. 191 / 4
21 07-21238 Finn Jacobsen 001-Horsens Skyttekreds 191 / 2
22 03-37927 Gitte D. Eskildsen 019-Skjern Skytteforening 190 / 5
23 04-93541 Alex Thomsen 093-Haderup Skytteforening 190 / 5
24 04-84278 Lis Jensen 014-Silkeborg Skyttekreds 190 / 4
25 05-88587 Pia Kristensen 116-Midtdjurs Skytteforening 190 / 3
26 05-0001 Anja Guldborg 940-Samsø Skytteforening 190 / 2
27 05-85566 Berit Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 / 5
28 04-93540 Dorte Thomsen 093-Haderup Skytteforening 189 / 4
29 05-24571 Claus Breindorf 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 189 / 3
30 05-92567 Anne Mette Vestergaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 189 / 3
31 04-22414 Lise Mikkelsen 014-Silkeborg Skyttekreds 189 / 2
32 05-24187 Martin D-Christensen 141-Balle Skytteforening 189 / 2
33 01-82915 Anita Linde 548-Vilsted Skf. 189 / 2
34 04-31756 Bo Udby 024-Ikast Skf 189 / 2
35 07-94836 Maja Temnæs 007-Østbirk Skytteforening 189 / 1
36 04-93542 Lone Krarup Hede 093-Haderup Skytteforening 189 / 1
37 04-32589 Ingeborg Jensen 055-Tjørring Idrætsforening 188 / 3
38 04-32911 Anna Lise Christensen 055-Tjørring Idrætsforening 188 / 1
39 05-80740 Ejvind Stubberup 923-Sporvejenes Idrætsforening 187 / 3
40 01-87497 Jørgen Thomsen 561-Hobro Egnens Skytteforening 187 / 2
41 05-24302 Hanne Jørgensen 105-Rønde Skyttekreds 187 / 1
42 04-32757 Connie Meyhoff 055-Tjørring Idrætsforening 187 / 1
43 06-88816 Gitte Harder 035-Varde Skytteforening 186 / 4
44 01-11919 Lisbeth Olsen 550-D.F.B. Løgstør 186 / 3
45 05-17573 Claus M. Sørensen 141-Balle Skytteforening 186 / 2
46 05-21650 Kim Sau Therkelsen 923-Sporvejenes Idrætsforening 185 / 2
47 05-90819 Anita Christensen 008-Ry-Emborg Skytteforening 185 / 1
48 05-95337 Anette Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 / 1
49 04-93744 Niels Laursen 001-Viborg Skytteforening 184 / 2
50 07-35317 Søren Madsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 184 / 0
51 07-34728 Kim Watz 006-Klejs Skytteforening 183 / 3
52 05-86189 Morten Quist 101-Randers Skyttekreds 183 / 2
53 07-95325 Erik Overgård 006-Klejs Skytteforening 183 / 2
54 09-45192 Bjarne Madsen 083-Rudkøbing Skyttekreds 183 / 1
55 05-82554 Kirsten Adel 923-Sporvejenes Idrætsforening 183 / 0
56 06-41356 Jens Chr. Pedersen 020-Holsted Skyttekreds 183 / 0
57 07-34718 Mikkel Engelbreth Linsaa 006-Klejs Skytteforening 182 / 1
58 08-89887 Gitte Hauritz 322-Gram Skytteforening 182 / 1
59 08-42970 Henrik Autzen 367-Sønderborg Skyttekreds 181 / 1
60 04-30631 Finn Sørensen 055-Tjørring Idrætsforening 181 / 0
61 09-85875 Hans-Erik K. Jensen 103-Tranekær/Tullebølle IF 178 / 3
62 07-35494 Lene Bang Jacobsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 178 / 1
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK1
1 04-80892 Casper Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889 200 200 400 / 25
2 06-81644 Jens Holmgaard Nissen 010-Esbjerg Skyttekreds 200 200 400 / 24
3 05-25270 Mette Marie Larsen 940-Samsø Skytteforening 200 200 400 / 23
4 04-89695 Kristian Mølgaard 001-Viborg Skytteforening 200 200 400 / 20
5 01-11762 Simon Larsen 550-D.F.B. Løgstør 200 200 400 / 17
6 02-28860 Mads Bakke Nielsen 001-Thisted Skyttekreds 200 200 400 / 17
7 02-28304 Emma Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 200 200 400 / 15
8 05-88589 Philip Kristensen 116-Midtdjurs Skytteforening 200 200 400 / 13
9 06-83038 Simon Wallentin Nielsen 015-Ølgod Skytteforening 199 200 399 / 20
10 05-84815 Rasmus Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 199 200 399 / 19
11 05-84653 Morten Nissen 101-Randers Skyttekreds 200 199 399 / 21
12 04-88092 Andreas Feldbak 001-Viborg Skytteforening 200 199 399 / 17
13 06-34051 Sofie Nielsen 072-Helle Skytteforening 200 199 399 / 16
14 02-88017 Pernille Jensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 200 199 399 / 15
15 06-39042 Daniel Lauridsen 072-Helle Skytteforening 198 200 398 / 18
16 05-90283 Patrick Nielsen 940-Samsø Skytteforening 199 199 398 / 19
17 05-90273 Henrik Kock 940-Samsø Skytteforening 198 199 397 / 15
18 02-81858 Magnus Jensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 198 199 397 / 7
19 05-25340 Hanne Kristensen 940-Samsø Skytteforening 199 198 397 / 18
20 08-89871 Anders Weber 308-Vojens Skytteforening 199 198 397 / 14
21 05-88585 Jonas Bach 116-Midtdjurs Skytteforening 198 198 396 / 9
22 05-25209 Søren Kleis 940-Samsø Skytteforening 196 197 393 / 15
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK2
1 05-25303 Kirstine Bissø Svoboda 940-Samsø Skytteforening 200 200 400 / 21
2 05-84400 Oliver Olsen 101-Randers Skyttekreds 200 200 400 / 16
3 02-85377 Niels Christensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 200 200 400 / 9
4 08-90598 Claes Henriksen 308-Vojens Skytteforening 199 200 399 / 9
5 06-88819 Anni Thovtrup 072-Helle Skytteforening 199 200 399 / 9
6 04-83226 Mark Schach Pedersen 001-Viborg Skytteforening 200 199 399 / 14
7 04-19552 Rasmus Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 200 199 399 / 12
8 08-83333 Roman Damm 362-Sundeved Skytteforening 200 199 399 / 11
9 01-85492 Martin Jensen 550-D.F.B. Løgstør 198 200 398 / 15
10 05-92695 Lucas Pedersen 116-Midtdjurs Skytteforening 198 200 398 / 13
11 05-84314 Magnus Holm 940-Samsø Skytteforening 200 198 398 / 13
12 05-88296 Rasmus Petersen 902-Odder Skytteforening 199 198 397 / 11
13 05-79497 Andreas Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 198 397 / 7
14 02-28188 Steffan Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 200 197 397 / 16
15 04-85813 Rasmus Nielsen 005-Ulbjerg Skytteforening 200 197 397 / 9
16 05-84818 Maja Petersen 115-Grenå Skyttekreds 198 198 396 / 17
17 01-11763 Signe Christiansen 550-D.F.B. Løgstør 197 198 395 / 11
18 04-91693 Niels Frederik Andreasen 001-Viborg Skytteforening 199 196 395 / 13
19 05-81546 Nanna Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 196 198 394 / 5
20 04-91277 Simone Berg 001-Viborg Skytteforening 197 197 394 / 14
21 04-83115 Mette Kjærgaard Pedersen 093-Haderup Skytteforening 198 196 394 / 9
22 05-85726 Markus Brøgger 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 198 393 / 8
23 04-85479 Niklas Schumacher 098-Karup Skytteforening af 1889 199 194 393 / 9
24 01-11885 Mark Christoffersen 550-D.F.B. Løgstør 197 194 391 / 10
25 09-81234 Mads Rasmussen 180-Bullerup Skyttekreds 193 197 390 / 6
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK3
1 05-94784 Laura Von der Lippe 940-Samsø Skytteforening 199 200 399 / 17
2 05-78926 Carina Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 199 199 398 / 14
3 07-20598 Nicklas Højfeldt Kildehøj 001-Horsens Skyttekreds 199 199 398 / 8
4 08-93208 Malene Ottobrøker 362-Sundeved Skytteforening 200 198 398 / 11
5 05-94783 Britt Øster 940-Samsø Skytteforening 198 199 397 / 7
6 05-94778 Mihrionn Vester 940-Samsø Skytteforening 198 199 397 / 7
7 05-95216 Mads Rasmussen 940-Samsø Skytteforening 199 198 397 / 8
8 05-95215 Lasse Rasmussen 940-Samsø Skytteforening 197 199 396 / 14
9 01-11697 Asbjørn Risgård Nielsen 548-Vilsted Skf. 198 198 396 / 8
10 05-92800 Line Thisgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 200 395 / 8
11 09-86200 Andreas Pedersen 039-Horne Skytteforening 198 197 395 / 8
12 05-90691 Sara Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 196 394 / 7
13 07-91985 Patrick Graversen Nielsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 198 195 393 / 11
14 05-88301 Michal Poulsen 902-Odder Skytteforening 193 199 392 / 7
15 04-91687 Per Poulsen Tougaard 001-Viborg Skytteforening 193 198 391 / 4
16 05-26538 Mathias Kruse Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 196 391 / 9
17 07-82985 Lars Højen Hansen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 194 194 388 / 7
18 05-25272 Matias Jelsdal 940-Samsø Skytteforening 195 193 388 / 8
19 05-93553 Catharina Leth Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 196 387 / 7
20 03-89330 Simon H. Hansen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 191 196 387 / 4
21 04-91276 Frederik Feldbak 001-Viborg Skytteforening 198 189 387 / 3
22 05-92694 Patrick Pedersen 116-Midtdjurs Skytteforening 189 197 386 / 4
23 05-87623 Daniel Filtenborg Binder 101-Randers Skyttekreds 192 194 386 / 5
24 05-92193 Emil Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 191 386 / 7
25 05-73104 Rasmus Koch 940-Samsø Skytteforening 185 196 381 / 8
26 05-00005 Lars Alexandersen 940-Samsø Skytteforening 188 193 381 / 5
27 05-93276 Oliver Ørskov Jakobsen 902-Odder Skytteforening 189 192 381 / 4
28 04-91695 Jacob Feldbak 001-Viborg Skytteforening 189 186 375 / 1
29 01-88370 Mathias Christensen 548-Vilsted Skf. 180 194 374 / 7
30 06-87879 Mathias Mortensen 015-Ølgod Skytteforening 176 186 362 / 1
31 06-39996 Tobias Kristensen 043-Gørding/Vejrup Skytteforening 184 178 362 / 3
32 05-92911 Kasper Knudsen-Nielsen 903-VFB Århus Skyttelaug 185 176 361 / 3
33 05-88252 Natascha Pedersen 903-VFB Århus Skyttelaug 182 177 359 / 3
34 05-94463 Isabella Sejer Pedersen 903-VFB Århus Skyttelaug 170 181 351 / 4
35 02-95321 Amalie Birk D. Sørensen 023-Karby Skyttekreds 158 155 313 / 0
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse J1
1 01-15879 Kristinna Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 200 200 400 / 18
2 06-34084 Mette Nielsen 072-Helle Skytteforening 200 199 399 / 14
3 04-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening 200 199 399 / 14
4 04-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889 199 199 398 / 10
5 05-25277 Martin Bertelsen 940-Samsø Skytteforening 200 198 398 / 11
6 06-40059 Nina Christensen 006-Bramming Skytteforening 198 199 397 / 6
7 04-19513 Søren Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 198 199 397 / 6
8 05-25314 Jesper B. Mikkelsen 940-Samsø Skytteforening 196 200 396 / 8
9 05-25296 Laurits Johansen 940-Samsø Skytteforening 195 199 394 / 9
10 05-25374 Arne Øster 940-Samsø Skytteforening 197 196 393 / 7
11 01-79955 Emil Haldrup Jensen 550-D.F.B. Løgstør 192 193 385 / 8
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse J2
1 01-83267 Louise Jensen 550-D.F.B. Løgstør 200 200 400 / 17
2 01-12090 Catrine Larsen 550-D.F.B. Løgstør 200 200 400 / 11
3 02-28225 Mattias Thomsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 199 199 398 / 16
4 07-21049 Louise Christiansen 004-Glud Skytteforening 198 199 397 / 10
5 01-11019 Simon Vissing 412-Hjørring Skytteforening 199 198 397 / 14
6 05-25332 Inge Kleis 940-Samsø Skytteforening 196 200 396 / 8
7 05-74917 Martin Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 198 396 / 10
8 04-19352 Henrik Strand 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 197 198 395 / 13
9 06-40100 Michael Christensen 006-Bramming Skytteforening 197 197 394 / 11
10 06-41941 Jack S. Hansen 020-Holsted Skyttekreds 196 197 393 / 13
11 05-78867 Casper Lahn 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 197 393 / 6
12 04-89493 Steffen Flarup 001-Viborg Skytteforening 196 196 392 / 9
13 07-20655 Kasper Hansen 001-Horsens Skyttekreds 194 197 391 / 8
14 02-28187 Stephanie Heidi Villund 004-Boddum-Ydby Skytteforening 192 198 390 / 7
15 01-12070 Daniel Christoffersen 548-Vilsted Skf. 196 194 390 / 10
16 04-81210 Lasse N. Sørensen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 196 194 390 / 9
17 05-92016 Andreas Leth Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 194 390 / 4
18 05-79949 Mathias Nielsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 192 197 389 / 9
19 09-53557 Mikkel Christiansen 067-Nyborg Skytteforening 196 193 389 / 8
20 07-35314 Søren Hansen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 196 193 389 / 7
21 07-34904 Nicklas Christoffersen 456-Vejle Skytteforening 196 191 387 / 5
22 06-38169 Peter Johannessen 015-Ølgod Skytteforening 194 191 385 / 8
23 05-75355 Louise L. Rasmussen 922-Beder-Malling Skytteforening 190 192 382 / 3
24 05-21417 Morten Christensen 008-Ry-Emborg Skytteforening 185 196 381 / 13
25 04-19634 Lene Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 190 191 381 / 4
26 05-80318 Rasmus Bach 944-Århus Riffelskytte Klub 190 190 380 / 4
27 01-80781 Casper Krogh Frydkjær 412-Hjørring Skytteforening 188 190 378 / 6
28 03-89323 Ann Kjeldsteen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 188 185 373 / 3
29 05-89408 Asbjørn Ulsig 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 180 368 / 1
30 05-83089 Emil Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 180 365 / 3
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse UNG
1 07-44110 Simone Nørup 134-Bredstrup-Pjedsted IF 193 196 389 / 6
2 05-79168 Bettina Schnobel Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 196 389 / 1
3 09-47940 Stine Nielsen 350-Særslev Skytteforening 191 197 388 / 11
4 05-30467 Niels H. Overgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 196 388 / 9
5 05-24784 Morten Flecks 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 192 388 / 3
6 07-49392 Camilla Andersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 193 194 387 / 4
7 06-39794 Line Petermann 001-Ribe Skyttekreds 192 194 386 / 8
8 09-50345 Signe Knudsen 350-Særslev Skytteforening 192 193 385 / 3
9 05-17365 Camilla Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 192 192 384 / 6
10 04-19550 Rasmus Fisker 001-Viborg Skytteforening 193 188 381 / 10
11 09-48297 Astrid Steffensen 039-Horne Skytteforening 190 189 379 / 1
12 03-35879 Matilde Høegsberg 011-Holstebro Skytteforening 193 185 378 / 2
13 07-34853 Stefan Christoffersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 190 187 377 / 2
14 06-40125 Lone B. Lund 006-Bramming Skytteforening 189 186 375 / 4
15 03-35978 Claus Søndergaard 026-Ulfborg Bys Skytteforening 182 189 371 / 2
16 01-11061 Mikkel Jepsen 412-Hjørring Skytteforening 184 184 368 / 6
17 04-88255 Marie Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening 185 183 368 / 3
18 01-15776 Stefan Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 174 186 360 / 2
19 04-19407 Morten de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening 181 179 360 / 2
20 05-25387 Anders Alexandersen 940-Samsø Skytteforening 180 179 359 / 1
21 05-91463 Emma Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 179 179 358 / 5
22 03-35873 Mikkel H Frost 026-Ulfborg Bys Skytteforening 183 173 356 / 0
23 04-19544 Rasmus Holm Pedersen 001-Viborg Skytteforening 180 171 351 / 2
24 05-25297 Lasse Bertelsen 940-Samsø Skytteforening 175 169 344 / 2
25 04-19556 Philip Ohnemus 001-Viborg Skytteforening 169 173 342 / 2
26 05-79241 Benn Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 167 174 341 / 1
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse 1
1 01-17033 Lars Ørum Pedersen 501-Aalborg Skyttekreds 198 196 394 / 6
2 04-19746 Erik Skovmand 001-Viborg Skytteforening 195 194 389 / 5
3 07-20230 Charlotte Jakobsen 005-Ousted Tåning Skytteforening 193 193 386 / 6
4 04-22034 Preben Kallegaard 026-Kjellerup Skytteforening 194 191 385 / 3
5 04-28084 Bjarne Veile 083-Hem Skytteforening 194 191 385 / 2
6 01-16485 Jeppe V. Kristensen 501-Aalborg Skyttekreds 190 194 384 / 2
7 02-26843 Niels Bak Veje 023-Karby Skyttekreds 194 190 384 / 5
8 08-43006 Esben Jakobsen 362-Sundeved Skytteforening 190 193 383 / 4
9 05-24825 Jane Sønnichsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 192 191 383 / 3
10 01-16577 Mark Kim Skovbo 501-Aalborg Skyttekreds 186 192 378 / 4
11 05-25639 Carsten Hauge 922-Beder-Malling Skytteforening 189 186 375 / 6
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse MH1
1 05-77257 Jacob K. G. Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 190 380 / 2
2 05-95310 Iben Kristensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 176 361 / 3
3 05-95313 Frederik A Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 138 122 260 / 0
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse MH2
1 05-25966 Lone Overbye 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 200 400 / 15
2 06-85578 Susan Jacobsen 072-Helle Skytteforening 199 198 397 / 10
3 05-17545 Martin Sjørup 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 198 394 / 8
4 05-79418 Anna Bomgård 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 197 394 / 12
5 06-41263 Berit Kirstine Gejl 072-Helle Skytteforening 197 197 394 / 9
6 05-76758 Joan Sjørup 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 195 393 / 10
7 06-38580 Leif Jessen 072-Helle Skytteforening 196 196 392 / 10
8 05-26180 Evan Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 196 392 / 10
9 06-34103 Knud Jørgen Jensen 072-Helle Skytteforening 196 195 391 / 7
10 07-85666 Kim Pedersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 191 194 385 / 5
11 07-85616 Camilla Carlsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 170 173 343 / 1
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse 2
1 06-41245 Charlotte Dahl 010-Esbjerg Skyttekreds 193 193 386 / 6
2 05-25211 Svend Bissø 940-Samsø Skytteforening 192 191 383 / 4
3 04-21962 Ann Larsen 026-Kjellerup Skytteforening 190 192 382 / 3
4 01-15917 Jes Højen Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 187 189 376 / 2
5 01-15485 Dennis Nielsen 509-Ulsted Skf. 188 185 373 / 7
6 05-25354 Claus P V Jensen 940-Samsø Skytteforening 184 186 370 / 3
7 06-40827 Nicolai Christensen 001-Ribe Skyttekreds 183 186 369 / 3
8 01-11032 Peter Ingstrup Olesen 550-D.F.B. Løgstør 188 181 369 / 3
9 04-31184 Erik Madsen 098-Karup Skytteforening af 1889 180 188 368 / 6
10 01-13917 Egon Østergaard 550-D.F.B. Løgstør 184 183 367 / 3
11 05-25431 Peter Junker Hansen 902-Odder Skytteforening 185 182 367 / 1
12 05-24961 Ivan Jeppesen 901-Skytteklubben DSB/ASF 183 181 364 / 4
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse 3
1 05-89073 Rikke Liebetrau 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 186 379 / 4
2 07-20732 Anders Kildehøj 001-Horsens Skyttekreds 188 186 374 / 5
3 07-49216 Ole Andersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 182 190 372 / 4
4 05-24478 Lasse Svendsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 178 189 367 / 1
5 08-43530 Ove Østergaard 363-Broagerlands Skytteforening 186 181 367 / 8
6 06-38336 Hans Johnsen 015-Ølgod Skytteforening 183 179 362 / 2
7 05-24862 Bent Toft 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 175 184 359 / 3
8 05-26081 Jan Truelsson 901-Skytteklubben DSB/ASF 180 179 359 / 2
9 05-26430 Christian Thykjær 901-Skytteklubben DSB/ASF 180 179 359 / 2
10 04-31719 Erik Pårup 016-Gjellerup Sdr. SG&I 179 177 356 / 2
11 05-76345 Karsten Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 174 178 352 / 2
12 07-34517 Bo W. Knudsen 199-Fredericia Garnison Idrætsfore 176 174 350 / 5
13 05-18368 Erik Andersen 101-Randers Skyttekreds 176 173 349 / 0
14 08-43471 Jan Poulsen 363-Broagerlands Skytteforening 174 173 347 / 1
15 06-38352 Doris Johnsen 015-Ølgod Skytteforening 173 172 345 / 1
16 03-37810 Knud I.Christensen 028-Trehøje Skytteforening 171 161 332 / 2
17 05-25565 Jens Jensen 902-Odder Skytteforening 167 155 322 / 0
18 08-43501 Børge Paulsen 363-Broagerlands Skytteforening 155 161 316 / 1
19 05-80671 Maybritt Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 160 155 315 / 0
20 08-42296 Rudi Lindahl 308-Vojens Skytteforening 145 136 281 / 0
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse V1
1 05-25323 Jenny Bissø 940-Samsø Skytteforening 200 200 400 / 19
2 05-25728 Jørgen Mahler 944-Århus Riffelskytte Klub 200 200 400 / 17
3 05-23116 Jens Roland Jensen 116-Midtdjurs Skytteforening 200 200 400 / 15
4 05-21701 Henning B. Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 200 200 400 / 14
5 09-49316 John Iversen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 200 200 400 / 11
6 05-26133 Svend Borgbjerg 944-Århus Riffelskytte Klub 200 200 400 / 8
7 05-84764 Flemming Lohse 944-Århus Riffelskytte Klub 199 200 399 / 12
8 05-25302 Knud Møller 940-Samsø Skytteforening 200 198 398 / 14
9 02-29126 Bent Olesen 023-Karby Skyttekreds 198 199 397 / 8
10 05-25369 Bjarne Andersen 940-Samsø Skytteforening 199 198 397 / 13
11 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 200 197 397 / 5
12 05-18344 Finn Dollerup 903-VFB Århus Skyttelaug 198 198 396 / 10
13 05-26116 Arne Christensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 198 395 / 12
14 09-50922 Rasmus Larsen 180-Bullerup Skyttekreds 196 198 394 / 5
15 05-26268 Jens Eriksen 903-VFB Århus Skyttelaug 196 196 392 / 7
16 05-73443 Per Kjærsgård Sørensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 197 391 / 8
17 05-21512 Jørgen Kragh 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 196 391 / 5
18 03-30767 Olav Jensen 028-Trehøje Skytteforening 193 193 386 / 3
19 05-25243 Niels Jørn Johansen 940-Samsø Skytteforening 197 189 386 / 11
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse V2
1 05-23281 Karl Otto Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 198 394 / 6
2 05-25915 Børge Klint 944-Århus Riffelskytte Klub 198 195 393 / 8
3 05-26090 Gunnar B. Frederiksen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 194 393 / 8
4 04-22136 Børge Riis 026-Kjellerup Skytteforening 196 196 392 / 8
5 07-35524 Kristian Nielsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 193 198 391 / 9
6 05-86770 Henning Kristiansen 116-Midtdjurs Skytteforening 193 197 390 / 6
7 05-25723 Kirsten Hviid 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 193 390 / 8
8 07-35006 Ida G. Salvesen 456-Vejle Skytteforening 198 192 390 / 8
9 05-18472 Bjarne Schou Nielsen 101-Randers Skyttekreds 193 196 389 / 7
10 05-26446 Birgit Lykke 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 189 380 / 6
11 05-25436 Per Hansen 902-Odder Skytteforening 189 189 378 / 3
12 05-25108 Jørgen Solsbæk 922-Beder-Malling Skytteforening 189 184 373 / 2
13 08-42667 Jens Jørn Rasmussen 365-Nordals Skyttekreds 187 185 372 / 5
14 05-24533 Henning Vinther 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 178 369 / 2
15 05-26174 Henning Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 184 183 367 / 1
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 07-35506 Lars Kring Mortensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 200 200 400 / 10
2 05-25215 Sonja Bissø 940-Samsø Skytteforening 200 200 400 / 10
3 05-25221 Sanne Kristensen 940-Samsø Skytteforening 200 199 399 / 24
4 07-92106 Anders Rosenkrans 134-Bredstrup-Pjedsted IF 200 199 399 / 9
5 05-79909 Ulrik Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 198 200 398 / 19
6 05-25234 Pia Kleis 940-Samsø Skytteforening 198 199 397 / 11
7 01-11779 Rasmus M. Larsen 548-Vilsted Skf. 198 199 397 / 10
8 07-35631 Irene Fragtrup 134-Bredstrup-Pjedsted IF 199 198 397 / 12
9 05-24912 Birgitte Lykke 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 198 397 / 10
10 06-40983 Else Jensen 001-Ribe Skyttekreds 196 200 396 / 9
11 04-85900 Hanne Brunsgaard 001-Viborg Skytteforening 196 200 396 / 7
12 08-42325 Lene Olsen 308-Vojens Skytteforening 197 199 396 / 13
13 09-51383 Kurt Knudsen 180-Bullerup Skyttekreds 198 197 395 / 10
14 08-42336 Karin Rudebeck 308-Vojens Skytteforening 198 197 395 / 9
15 04-19750 Elsebeth Kjeldsen 001-Viborg Skytteforening 198 197 395 / 8
16 04-19654 Knud Erik Holm 001-Viborg Skytteforening 199 196 395 / 12
17 06-41477 Alice Frandsen 001-Ribe Skyttekreds 198 196 394 / 10
18 04-19571 Ole Nielsen 001-Viborg Skytteforening 198 195 393 / 14
19 05-26180 Evan Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 196 392 / 10
20 08-42352 Ingrid Lillie 308-Vojens Skytteforening 197 195 392 / 6
21 01-16005 Ann Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 196 194 390 / 8
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 05-25334 Henrik Berthelsen 940-Samsø Skytteforening 198 199 397 / 7
2 05-84598 Bo Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 199 397 / 7
3 09-48212 Grete Steffensen 039-Horne Skytteforening 199 198 397 / 10
4 05-90277 Gitte Holm 940-Samsø Skytteforening 199 198 397 / 5
5 05-81545 Betina Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 199 197 396 / 15
6 04-81756 Allan H. Laursen 001-Viborg Skytteforening 199 197 396 / 12
7 05-88434 Michael Petersen 115-Grenå Skyttekreds 198 196 394 / 10
8 05-78249 Michael Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 195 198 393 / 6
9 05-85624 Niels Kruse Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 197 393 / 8
10 05-21691 Ingo Jensen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 197 196 393 / 6
11 08-93551 Sanne Rosenkilde-Hansen 308-Vojens Skytteforening 198 195 393 / 10
12 05-18504 Anny Toft 101-Randers Skyttekreds 197 195 392 / 5
13 01-11752 Susan Ingstrup Olesen 550-D.F.B. Løgstør 195 196 391 / 8
14 02-88263 Claus Korsgård 004-Boddum-Ydby Skytteforening 192 198 390 / 8
15 05-92215 Anders Leth Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 197 389 / 10
16 05-89498 Jan Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 197 388 / 2
17 08-38732 Britta Christensen 322-Gram Skytteforening 194 194 388 / 8
18 05-24988 Helle Rasmussen 922-Beder-Malling Skytteforening 196 192 388 / 5
19 05-24986 Keld Lykke Rasmussen 922-Beder-Malling Skytteforening 193 193 386 / 2
20 05-92693 Joan Pedersen 116-Midtdjurs Skytteforening 188 196 384 / 8
21 05-86713 Kim Bo Nielsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 189 195 384 / 6
22 05-79910 Finn Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 192 192 384 / 7
23 04-22477 Keld Klode 014-Silkeborg Skyttekreds 193 191 384 / 8
24 08-43067 Anders Ottobrøker 362-Sundeved Skytteforening 193 190 383 / 7
25 05-85566 Berit Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 191 382 / 7
26 05-88584 Jørn Kristensen 116-Midtdjurs Skytteforening 189 192 381 / 1
27 01-88229 Christian Frost 501-Aalborg Skyttekreds 188 192 380 / 8
28 05-91099 Ellen Holm 940-Samsø Skytteforening 191 189 380 / 5
29 01-11841 Morten Aagaard Christensen 548-Vilsted Skf. 193 187 380 / 5
30 05-91098 Peder Nedergaard 940-Samsø Skytteforening 189 188 377 / 4
31 05-25177 John Lund Christensen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 187 189 376 / 3
32 01-82916 Jarl Linde 548-Vilsted Skf. 187 187 374 / 4
 
  15m Luftgevær - Klasse BK1
1 04-80892 Casper Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889 200 / 13
2 06-81644 Jens Holmgaard Nissen 010-Esbjerg Skyttekreds 200 / 11
3 05-25270 Mette Marie Larsen 940-Samsø Skytteforening 200 / 11
4 04-89695 Kristian Mølgaard 001-Viborg Skytteforening 200 / 10
5 05-84653 Morten Nissen 101-Randers Skyttekreds 200 / 10
6 01-11762 Simon Larsen 550-D.F.B. Løgstør 200 / 9
7 02-28860 Mads Bakke Nielsen 001-Thisted Skyttekreds 200 / 9
8 02-28304 Emma Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 200 / 8
9 05-88589 Philip Kristensen 116-Midtdjurs Skytteforening 200 / 8
10 06-34051 Sofie Nielsen 072-Helle Skytteforening 200 / 8
11 04-88092 Andreas Feldbak 001-Viborg Skytteforening 200 / 7
12 02-88017 Pernille Jensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 200 / 7
13 06-83038 Simon Wallentin Nielsen 015-Ølgod Skytteforening 199 / 13
14 05-90283 Patrick Nielsen 940-Samsø Skytteforening 199 / 12
15 05-25340 Hanne Kristensen 940-Samsø Skytteforening 199 / 11
16 08-89871 Anders Weber 308-Vojens Skytteforening 199 / 10
17 05-84815 Rasmus Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 199 / 7
18 05-90273 Henrik Kock 940-Samsø Skytteforening 198 / 9
19 06-39042 Daniel Lauridsen 072-Helle Skytteforening 198 / 8
20 05-88585 Jonas Bach 116-Midtdjurs Skytteforening 198 / 5
21 02-81858 Magnus Jensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 198 / 4
22 05-25209 Søren Kleis 940-Samsø Skytteforening 196 / 3
 
  15m Luftgevær - Klasse BK2
1 05-25303 Kirstine Bissø Svoboda 940-Samsø Skytteforening 200 / 10
2 04-19552 Rasmus Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 200 / 9
3 02-28188 Steffan Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 200 / 9
4 05-84314 Magnus Holm 940-Samsø Skytteforening 200 / 7
5 04-83226 Mark Schach Pedersen 001-Viborg Skytteforening 200 / 7
6 05-84400 Oliver Olsen 101-Randers Skyttekreds 200 / 6
7 08-83333 Roman Damm 362-Sundeved Skytteforening 200 / 5
8 02-85377 Niels Christensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 200 / 4
9 04-85813 Rasmus Nielsen 005-Ulbjerg Skytteforening 200 / 4
10 04-91693 Niels Frederik Andreasen 001-Viborg Skytteforening 199 / 10
11 04-85479 Niklas Schumacher 098-Karup Skytteforening af 1889 199 / 7
12 06-88819 Anni Thovtrup 072-Helle Skytteforening 199 / 6
13 05-88296 Rasmus Petersen 902-Odder Skytteforening 199 / 4
14 08-90598 Claes Henriksen 308-Vojens Skytteforening 199 / 4
15 05-79497 Andreas Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 / 4
16 05-84818 Maja Petersen 115-Grenå Skyttekreds 198 / 7
17 05-92695 Lucas Pedersen 116-Midtdjurs Skytteforening 198 / 6
18 01-85492 Martin Jensen 550-D.F.B. Løgstør 198 / 5
19 04-83115 Mette Kjærgaard Pedersen 093-Haderup Skytteforening 198 / 3
20 01-11763 Signe Christiansen 550-D.F.B. Løgstør 197 / 6
21 04-91277 Simone Berg 001-Viborg Skytteforening 197 / 6
22 01-11885 Mark Christoffersen 550-D.F.B. Løgstør 197 / 4
23 05-81546 Nanna Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 196 / 3
24 05-25274 Mathias Krei 940-Samsø Skytteforening 195 / 7
25 05-85726 Markus Brøgger 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 / 3
26 09-81234 Mads Rasmussen 180-Bullerup Skyttekreds 193 / 4
 
  15m Luftgevær - Klasse BK3
1 08-93208 Malene Ottobrøker 362-Sundeved Skytteforening 200 / 5
2 05-94784 Laura Von der Lippe 940-Samsø Skytteforening 199 / 8
3 05-78926 Carina Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 199 / 5
4 05-95216 Mads Rasmussen 940-Samsø Skytteforening 199 / 4
5 07-20598 Nicklas Højfeldt Kildehøj 001-Horsens Skyttekreds 199 / 4
6 07-91985 Patrick Graversen Nielsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 198 / 7
7 05-94783 Britt Øster 940-Samsø Skytteforening 198 / 6
8 01-11697 Asbjørn Risgård Nielsen 548-Vilsted Skf. 198 / 5
9 09-86200 Andreas Pedersen 039-Horne Skytteforening 198 / 4
10 05-90691 Sara Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 / 3
11 05-94778 Mihrionn Vester 940-Samsø Skytteforening 198 / 3
12 04-91276 Frederik Feldbak 001-Viborg Skytteforening 198 / 1
13 05-95215 Lasse Rasmussen 940-Samsø Skytteforening 197 / 6
14 05-82519 Camilla Skrædder Koch 940-Samsø Skytteforening 196 / 6
15 05-25272 Matias Jelsdal 940-Samsø Skytteforening 195 / 4
16 05-92193 Emil Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 / 3
17 05-26538 Mathias Kruse Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 / 3
18 05-92800 Line Thisgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 / 1
19 07-82985 Lars Højen Hansen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 194 / 4
20 04-91687 Per Poulsen Tougaard 001-Viborg Skytteforening 193 / 3
21 05-88301 Michal Poulsen 902-Odder Skytteforening 193 / 0
22 05-87623 Daniel Filtenborg Binder 101-Randers Skyttekreds 192 / 2
23 03-89330 Simon H. Hansen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 191 / 3
24 05-93553 Catharina Leth Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 / 1
25 05-93276 Oliver Ørskov Jakobsen 902-Odder Skytteforening 189 / 3
26 05-92694 Patrick Pedersen 116-Midtdjurs Skytteforening 189 / 2
27 04-91695 Jacob Feldbak 001-Viborg Skytteforening 189 / 1
28 05-00005 Lars Alexandersen 940-Samsø Skytteforening 188 / 4
29 05-73104 Rasmus Koch 940-Samsø Skytteforening 185 / 2
30 05-92911 Kasper Knudsen-Nielsen 903-VFB Århus Skyttelaug 185 / 0
31 06-39996 Tobias Kristensen 043-Gørding/Vejrup Skytteforening 184 / 3
32 05-88252 Natascha Pedersen 903-VFB Århus Skyttelaug 182 / 0
33 01-88370 Mathias Christensen 548-Vilsted Skf. 180 / 1
34 06-87879 Mathias Mortensen 015-Ølgod Skytteforening 176 / 0
35 05-94463 Isabella Sejer Pedersen 903-VFB Århus Skyttelaug 170 / 1
36 02-95321 Amalie Birk D. Sørensen 023-Karby Skyttekreds 158 / 0
 
  15m Luftgevær - Klasse J1
1 05-25277 Martin Bertelsen 940-Samsø Skytteforening 200 / 9
2 01-15879 Kristinna Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 200 / 9
3 06-34084 Mette Nielsen 072-Helle Skytteforening 200 / 7
4 04-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening 200 / 6
5 04-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889 199 / 4
6 06-40059 Nina Christensen 006-Bramming Skytteforening 198 / 4
7 04-19513 Søren Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 198 / 3
8 05-25374 Arne Øster 940-Samsø Skytteforening 197 / 4
9 05-25314 Jesper B. Mikkelsen 940-Samsø Skytteforening 196 / 7
10 05-25296 Laurits Johansen 940-Samsø Skytteforening 195 / 6
11 01-79955 Emil Haldrup Jensen 550-D.F.B. Løgstør 192 / 3
 
  15m Luftgevær - Klasse J2
1 01-83267 Louise Jensen 550-D.F.B. Løgstør 200 / 8
2 01-12090 Catrine Larsen 550-D.F.B. Løgstør 200 / 7
3 01-11019 Simon Vissing 412-Hjørring Skytteforening 199 / 9
4 02-28225 Mattias Thomsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 199 / 7
5 05-74917 Martin Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 / 7
6 07-21049 Louise Christiansen 004-Glud Skytteforening 198 / 4
7 06-40100 Michael Christensen 006-Bramming Skytteforening 197 / 7
8 04-19352 Henrik Strand 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 197 / 6
9 06-41941 Jack S. Hansen 020-Holsted Skyttekreds 196 / 6
10 04-89493 Steffen Flarup 001-Viborg Skytteforening 196 / 5
11 04-81210 Lasse N. Sørensen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 196 / 5
12 07-34904 Nicklas Christoffersen 456-Vejle Skytteforening 196 / 4
13 01-12070 Daniel Christoffersen 548-Vilsted Skf. 196 / 4
14 09-53557 Mikkel Christiansen 067-Nyborg Skytteforening 196 / 4
15 05-92016 Andreas Leth Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 3
16 05-25332 Inge Kleis 940-Samsø Skytteforening 196 / 3
17 05-78867 Casper Lahn 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 2
18 07-35314 Søren Hansen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 196 / 2
19 06-38169 Peter Johannessen 015-Ølgod Skytteforening 194 / 6
20 07-20655 Kasper Hansen 001-Horsens Skyttekreds 194 / 3
21 09-86192 Denis Kraft 039-Horne Skytteforening 193 / 2
22 05-79949 Mathias Nielsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 192 / 4
23 02-28187 Stephanie Heidi Villund 004-Boddum-Ydby Skytteforening 192 / 1
24 04-19634 Lene Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 190 / 3
25 05-80318 Rasmus Bach 944-Århus Riffelskytte Klub 190 / 2
26 05-75355 Louise L. Rasmussen 922-Beder-Malling Skytteforening 190 / 2
27 01-80781 Casper Krogh Frydkjær 412-Hjørring Skytteforening 188 / 3
28 03-89323 Ann Kjeldsteen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 188 / 2
29 05-89408 Asbjørn Ulsig 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 / 0
30 05-21417 Morten Christensen 008-Ry-Emborg Skytteforening 185 / 4
31 05-83089 Emil Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 / 2
 
  15m Luftgevær - Klasse UNG
1 05-24784 Morten Flecks 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 1
2 04-19550 Rasmus Fisker 001-Viborg Skytteforening 193 / 5
3 07-49392 Camilla Andersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 193 / 2
4 07-44110 Simone Nørup 134-Bredstrup-Pjedsted IF 193 / 2
5 03-35879 Matilde Høegsberg 011-Holstebro Skytteforening 193 / 1
6 05-79168 Bettina Schnobel Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 / 0
7 05-30467 Niels H. Overgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 / 4
8 06-39794 Line Petermann 001-Ribe Skyttekreds 192 / 4
9 05-17365 Camilla Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 192 / 1
10 09-50345 Signe Knudsen 350-Særslev Skytteforening 192 / 1
11 09-47940 Stine Nielsen 350-Særslev Skytteforening 191 / 5
12 07-34853 Stefan Christoffersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 190 / 2
13 09-48297 Astrid Steffensen 039-Horne Skytteforening 190 / 1
14 06-40125 Lone B. Lund 006-Bramming Skytteforening 189 / 2
15 05-25849 Helene K. D. Sørensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 / 3
16 04-88255 Marie Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening 185 / 0
17 01-11061 Mikkel Jepsen 412-Hjørring Skytteforening 184 / 4
18 03-35873 Mikkel H Frost 026-Ulfborg Bys Skytteforening 183 / 0
19 03-35978 Claus Søndergaard 026-Ulfborg Bys Skytteforening 182 / 2
20 04-19407 Morten de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening 181 / 1
21 04-19544 Rasmus Holm Pedersen 001-Viborg Skytteforening 180 / 2
22 05-25387 Anders Alexandersen 940-Samsø Skytteforening 180 / 1
23 05-91463 Emma Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 179 / 2
24 05-25297 Lasse Bertelsen 940-Samsø Skytteforening 175 / 0
25 01-15776 Stefan Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 174 / 2
26 04-19556 Philip Ohnemus 001-Viborg Skytteforening 169 / 1
27 05-79241 Benn Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 167 / 1
 
  15m Luftgevær - Klasse 1
1 01-17033 Lars Ørum Pedersen 501-Aalborg Skyttekreds 198 / 1
2 04-19746 Erik Skovmand 001-Viborg Skytteforening 195 / 2
3 04-28084 Bjarne Veile 083-Hem Skytteforening 194 / 2
4 02-26843 Niels Bak Veje 023-Karby Skyttekreds 194 / 2
5 04-22034 Preben Kallegaard 026-Kjellerup Skytteforening 194 / 1
6 07-20230 Charlotte Jakobsen 005-Ousted Tåning Skytteforening 193 / 2
7 05-24825 Jane Sønnichsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 192 / 2
8 08-43006 Esben Jakobsen 362-Sundeved Skytteforening 190 / 1
9 01-16485 Jeppe V. Kristensen 501-Aalborg Skyttekreds 190 / 1
10 05-25639 Carsten Hauge 922-Beder-Malling Skytteforening 189 / 2
11 01-16577 Mark Kim Skovbo 501-Aalborg Skyttekreds 186 / 0
 
  15m Luftgevær - Klasse H1
1 05-77257 Jacob K. G. Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 / 1
2 05-95310 Iben Kristensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 / 2
3 05-95313 Frederik A Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 138 / 0
 
  15m Luftgevær - Klasse H2
1 05-25966 Lone Overbye 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 / 9
2 06-85578 Susan Jacobsen 072-Helle Skytteforening 199 / 4
3 05-76758 Joan Sjørup 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 / 2
4 06-41263 Berit Kirstine Gejl 072-Helle Skytteforening 197 / 6
5 05-79418 Anna Bomgård 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 / 5
6 05-26180 Evan Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 5
7 05-17545 Martin Sjørup 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 5
8 06-34103 Knud Jørgen Jensen 072-Helle Skytteforening 196 / 4
9 06-38580 Leif Jessen 072-Helle Skytteforening 196 / 3
10 07-85666 Kim Pedersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 191 / 4
11 07-85616 Camilla Carlsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 170 / 1
 
  15m Luftgevær - Klasse 2
1 06-41245 Charlotte Dahl 010-Esbjerg Skyttekreds 193 / 4
2 05-25211 Svend Bissø 940-Samsø Skytteforening 192 / 3
3 04-21962 Ann Larsen 026-Kjellerup Skytteforening 190 / 1
4 01-15485 Dennis Nielsen 509-Ulsted Skf. 188 / 3
5 01-11032 Peter Ingstrup Olesen 550-D.F.B. Løgstør 188 / 2
6 01-15917 Jes Højen Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 187 / 0
7 05-25431 Peter Junker Hansen 902-Odder Skytteforening 185 / 1
8 05-25354 Claus P V Jensen 940-Samsø Skytteforening 184 / 2
9 01-13917 Egon Østergaard 550-D.F.B. Løgstør 184 / 1
10 06-40827 Nicolai Christensen 001-Ribe Skyttekreds 183 / 2
11 05-24961 Ivan Jeppesen 901-Skytteklubben DSB/ASF 183 / 1
12 04-31184 Erik Madsen 098-Karup Skytteforening af 1889 180 / 2
 
  15m Luftgevær - Klasse 3
1 05-89073 Rikke Liebetrau 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 / 3
2 07-20732 Anders Kildehøj 001-Horsens Skyttekreds 188 / 2
3 08-43530 Ove Østergaard 363-Broagerlands Skytteforening 186 / 5
4 06-38336 Hans Johnsen 015-Ølgod Skytteforening 183 / 0
5 07-49216 Ole Andersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 182 / 1
6 05-26430 Christian Thykjær 901-Skytteklubben DSB/ASF 180 / 2
7 05-26081 Jan Truelsson 901-Skytteklubben DSB/ASF 180 / 0
8 04-31719 Erik Pårup 016-Gjellerup Sdr. SG&I 179 / 1
9 05-24478 Lasse Svendsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 178 / 0
10 07-34517 Bo W. Knudsen 199-Fredericia Garnison Idrætsfore 176 / 3
11 05-18368 Erik Andersen 101-Randers Skyttekreds 176 / 0
12 05-24862 Bent Toft 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 175 / 2
13 08-43471 Jan Poulsen 363-Broagerlands Skytteforening 174 / 1
14 05-76345 Karsten Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 174 / 1
15 06-38352 Doris Johnsen 015-Ølgod Skytteforening 173 / 0
16 03-37810 Knud I.Christensen 028-Trehøje Skytteforening 171 / 0
17 05-25565 Jens Jensen 902-Odder Skytteforening 167 / 0
18 05-80671 Maybritt Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 160 / 0
19 08-43501 Børge Paulsen 363-Broagerlands Skytteforening 155 / 0
20 08-42296 Rudi Lindahl 308-Vojens Skytteforening 145 / 0
 
  15m Luftgevær - Klasse V1
1 05-25323 Jenny Bissø 940-Samsø Skytteforening 200 / 11
2 05-25728 Jørgen Mahler 944-Århus Riffelskytte Klub 200 / 10
3 05-21701 Henning B. Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 200 / 8
4 05-23116 Jens Roland Jensen 116-Midtdjurs Skytteforening 200 / 8
5 05-25302 Knud Møller 940-Samsø Skytteforening 200 / 7
6 05-26133 Svend Borgbjerg 944-Århus Riffelskytte Klub 200 / 4
7 09-49316 John Iversen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 200 / 4
8 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 200 / 2
9 05-84764 Flemming Lohse 944-Århus Riffelskytte Klub 199 / 9
10 05-25369 Bjarne Andersen 940-Samsø Skytteforening 199 / 6
11 02-29126 Bent Olesen 023-Karby Skyttekreds 198 / 5
12 05-18344 Finn Dollerup 903-VFB Århus Skyttelaug 198 / 5
13 08-44389 William Kjær 308-Vojens Skytteforening 198 / 5
14 05-25243 Niels Jørn Johansen 940-Samsø Skytteforening 197 / 7
15 09-50995 Jens Nørregaard 180-Bullerup Skyttekreds 197 / 7
16 05-25326 Jan O Jørgensen 940-Samsø Skytteforening 197 / 4
17 05-26116 Arne Christensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 / 3
18 09-50922 Rasmus Larsen 180-Bullerup Skyttekreds 196 / 3
19 05-26268 Jens Eriksen 903-VFB Århus Skyttelaug 196 / 2
20 07-44463 Kristian R. Petersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 196 / 2
21 05-21512 Jørgen Kragh 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 / 3
22 04-32710 Egon Stephansen 027-Lind Skytteforening 195 / 1
23 05-73443 Per Kjærsgård Sørensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 / 3
24 03-30767 Olav Jensen 028-Trehøje Skytteforening 193 / 2
 
  15m Luftgevær - Klasse V2
1 05-26090 Gunnar B. Frederiksen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 / 4
2 05-25915 Børge Klint 944-Århus Riffelskytte Klub 198 / 6
3 07-35006 Ida G. Salvesen 456-Vejle Skytteforening 198 / 3
4 05-25723 Kirsten Hviid 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 / 4
5 07-35378 Preben Sørensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 196 / 6
6 04-22136 Børge Riis 026-Kjellerup Skytteforening 196 / 4
7 05-23281 Karl Otto Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 2
8 07-35524 Kristian Nielsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 193 / 5
9 05-18472 Bjarne Schou Nielsen 101-Randers Skyttekreds 193 / 5
10 05-86770 Henning Kristiansen 116-Midtdjurs Skytteforening 193 / 1
11 05-26446 Birgit Lykke 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 / 3
12 05-24533 Henning Vinther 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 / 2
13 05-25436 Per Hansen 902-Odder Skytteforening 189 / 2
14 05-25108 Jørgen Solsbæk 922-Beder-Malling Skytteforening 189 / 1
15 08-42667 Jens Jørn Rasmussen 365-Nordals Skyttekreds 187 / 2
16 05-26174 Henning Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 184 / 0
17 08-42270 Grethe Pedersen 322-Gram Skytteforening 180 / 2
 
  15m Luftgevær - Klasse ÅK1
1 05-25221 Sanne Kristensen 940-Samsø Skytteforening 200 / 11
2 07-35506 Lars Kring Mortensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 200 / 5
3 07-92106 Anders Rosenkrans 134-Bredstrup-Pjedsted IF 200 / 5
4 05-25215 Sonja Bissø 940-Samsø Skytteforening 200 / 3
5 04-19654 Knud Erik Holm 001-Viborg Skytteforening 199 / 7
6 05-24912 Birgitte Lykke 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 / 5
7 07-35631 Irene Fragtrup 134-Bredstrup-Pjedsted IF 199 / 5
8 08-42336 Karin Rudebeck 308-Vojens Skytteforening 198 / 8
9 04-19571 Ole Nielsen 001-Viborg Skytteforening 198 / 7
10 09-51383 Kurt Knudsen 180-Bullerup Skyttekreds 198 / 6
11 05-79909 Ulrik Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 198 / 6
12 05-25234 Pia Kleis 940-Samsø Skytteforening 198 / 5
13 06-41477 Alice Frandsen 001-Ribe Skyttekreds 198 / 5
14 04-19750 Elsebeth Kjeldsen 001-Viborg Skytteforening 198 / 4
15 09-49348 Helle Jørgensen 350-Særslev Skytteforening 198 / 3
16 01-11779 Rasmus M. Larsen 548-Vilsted Skf. 198 / 2
17 08-42325 Lene Olsen 308-Vojens Skytteforening 197 / 5
18 08-42352 Ingrid Lillie 308-Vojens Skytteforening 197 / 4
19 07-35301 Thomas Sørensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 197 / 4
20 05-26180 Evan Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 5
21 06-40983 Else Jensen 001-Ribe Skyttekreds 196 / 4
22 04-85900 Hanne Brunsgaard 001-Viborg Skytteforening 196 / 2
23 01-16005 Ann Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 196 / 2
 
  15m Luftgevær - Klasse ÅK2
1 05-81545 Betina Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 199 / 8
2 04-81756 Allan H. Laursen 001-Viborg Skytteforening 199 / 7
3 09-48212 Grete Steffensen 039-Horne Skytteforening 199 / 4
4 05-90277 Gitte Holm 940-Samsø Skytteforening 199 / 4
5 05-88434 Michael Petersen 115-Grenå Skyttekreds 198 / 5
6 08-93551 Sanne Rosenkilde-Hansen 308-Vojens Skytteforening 198 / 4
7 05-84598 Bo Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 / 4
8 05-25334 Henrik Berthelsen 940-Samsø Skytteforening 198 / 3
9 05-18504 Anny Toft 101-Randers Skyttekreds 197 / 4
10 05-21691 Ingo Jensen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 197 / 4
11 05-85624 Niels Kruse Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 4
12 05-24988 Helle Rasmussen 922-Beder-Malling Skytteforening 196 / 4
13 05-78249 Michael Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 195 / 3
14 01-11752 Susan Ingstrup Olesen 550-D.F.B. Løgstør 195 / 2
15 08-38732 Britta Christensen 322-Gram Skytteforening 194 / 3
16 04-22477 Keld Klode 014-Silkeborg Skyttekreds 193 / 4
17 08-43067 Anders Ottobrøker 362-Sundeved Skytteforening 193 / 3
18 01-11841 Morten Aagaard Christensen 548-Vilsted Skf. 193 / 3
19 05-24986 Keld Lykke Rasmussen 922-Beder-Malling Skytteforening 193 / 0
20 05-79910 Finn Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 192 / 4
21 05-92215 Anders Leth Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 / 4
22 02-88263 Claus Korsgård 004-Boddum-Ydby Skytteforening 192 / 2
23 05-85566 Berit Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 / 4
24 05-91099 Ellen Holm 940-Samsø Skytteforening 191 / 3
25 05-89498 Jan Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 / 1
26 05-86713 Kim Bo Nielsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 189 / 3
27 05-91098 Peder Nedergaard 940-Samsø Skytteforening 189 / 3
28 05-88584 Jørn Kristensen 116-Midtdjurs Skytteforening 189 / 0
29 01-88229 Christian Frost 501-Aalborg Skyttekreds 188 / 3
30 05-92693 Joan Pedersen 116-Midtdjurs Skytteforening 188 / 3
31 01-82916 Jarl Linde 548-Vilsted Skf. 187 / 1
32 05-25177 John Lund Christensen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 187 / 1
 
  15m Luftpistol - Mesterskab Klasse BK
1 01-94660 Emil Riis Wolfhagen 503-Vadum Skf. 280 292 572 / 192
2 01-14729 Jonas Lykholt Andreasen 501-Aalborg Skyttekreds 264 277 541 / 186
3 09-50547 Anders Gormsen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 216 241 457 / 155
4 01-94714 Tobias Kjeldgaard 501-Aalborg Skyttekreds 174 244 418 / 143
 
  15m Luftpistol - Mesterskab Klasse JUN
1 09-45753 Lars Johannesen 030-Herrested Skytteforening 276 266 542 / 186
2 04-19602 Michael Bülow Pedersen 093-Haderup Skytteforening 259 248 507 / 165
 
  15m Luftpistol - Mesterskab Klasse UNG
1 07-49377 Claus Andersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 281 284 565 / 187
2 05-90966 Sara Eskildsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 275 276 551 / 183
3 09-45720 Signe Johannesen 030-Herrested Skytteforening 264 273 537 / 182
4 09-44812 Hanne Petersen 083-Rudkøbing Skyttekreds 269 263 532 / 179
 
  15m Luftpistol - Mesterskab Klasse 1
1 05-26081 Jan Truelsson 901-Skytteklubben DSB/ASF 294 297 591 / 196
2 07-35678 Frans M. Sørensen 422-Trelde G&I 295 295 590 / 196
3 01-14027 Lars Kjeldgaard 501-Aalborg Skyttekreds 291 288 579 / 195
4 06-40927 John Skovgaard 010-Esbjerg Skyttekreds 285 291 576 / 194
5 09-49555 Michael Lund Jacobsen 350-Særslev Skytteforening 288 287 575 / 195
6 01-14860 Bo Lykholt Andreasen 501-Aalborg Skyttekreds 286 283 569 / 190
7 04-31184 Erik Madsen 098-Karup Skytteforening af 1889 284 280 564 / 184
 
  15m Luftpistol - Mesterskab Klasse 2
1 09-49930 Hans Henrik Christiansen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 289 284 573 / 190
2 07-43377 Peter Hjorth Skov 006-Klejs Skytteforening 284 285 569 / 191
3 08-42564 Rene Gesna 365-Nordals Skyttekreds 284 282 566 / 191
4 05-80694 Christina Borgen Engström 901-Skytteklubben DSB/ASF 280 284 564 / 187
5 08-43974 Sten Aarestrup 351-Åbenrå Skytteforening 285 279 564 / 188
6 06-41443 Jan Frandsen 020-Holsted Skyttekreds 277 277 554 / 184
7 07-49233 Morten Andersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 279 275 554 / 184
8 09-50210 Jan Hansen 350-Særslev Skytteforening 277 276 553 / 186
9 04-27601 Niels Lund 093-Haderup Skytteforening 279 272 551 / 187
10 07-73857 Nicolai Sandgaard 006-Klejs Skytteforening 282 269 551 / 183
11 04-27337 Mogens Berthelsen 083-Hem Skytteforening 269 270 539 / 184
 
  15m Luftpistol - Mesterskab Klasse 3
1 05-78884 Carsten Andreassen 901-Skytteklubben DSB/ASF 270 279 549 / 183
2 09-51246 Klaus Mørkeberg 180-Bullerup Skyttekreds 279 268 547 / 180
3 05-24717 Brian Therkildsen 932-Århus Pistolklub 278 258 536 / 175
4 04-85067 Karin Christensen 027-Lind Skytteforening 268 262 530 / 168
5 08-43471 Jan Poulsen 363-Broagerlands Skytteforening 273 254 527 / 179
6 09-45812 Bjerne Johannesen 030-Herrested Skytteforening 252 274 526 / 179
7 07-20644 Laila Højfeldt 001-Horsens Skyttekreds 260 263 523 / 177
8 04-27391 Bjørn Nortun 083-Hem Skytteforening 266 257 523 / 168
9 05-26061 Martin Fuglsang Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 255 261 516 / 168
10 07-88686 Thomas Baand Iversen 001-Horsens Skyttekreds 246 259 505 / 178
11 04-31549 Per Jacobsen 024-Ikast Skf 243 257 500 / 166
12 05-82538 Tina Kristensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 244 252 496 / 175
13 09-87654 Susanne Madsen 180-Bullerup Skyttekreds 248 227 475 / 162
14 06-39347 Jens Peter Sørensen 035-Varde Skytteforening 232 235 467 / 142
 
  15m Luftpistol - Mesterskab Klasse VET
1 04-31147 Jens Erik Dalsgaard 098-Karup Skytteforening af 1889 282 282 564 / 186
2 06-40479 Villy Nissen 010-Esbjerg Skyttekreds 273 288 561 / 191
3 07-34726 Knud E. Müller 456-Vejle Skytteforening 282 275 557 / 186
4 05-25868 Arne Leth 901-Skytteklubben DSB/ASF 274 281 555 / 190
5 05-24504 John Jørgensen 932-Århus Pistolklub 272 281 553 / 185
6 05-25966 Lone Overbye 901-Skytteklubben DSB/ASF 275 276 551 / 180
7 05-18452 Carl Aage Sørensen 101-Randers Skyttekreds 274 274 548 / 180
8 06-38320 Inger Marie Madsen 018-Gårde Skytteforening 267 278 545 / 182
9 08-44044 Finn H. O. Andersen 302-Haderslev Skyttekreds 268 271 539 / 175
10 06-38263 Knud Pedersen 073-Grindsted Pistol Klub 269 270 539 / 171
11 05-23301 Finn Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 266 272 538 / 180
12 04-30998 Steinar Biörnstad 024-Ikast Skf 275 255 530 / 179
13 09-48836 Mogens Larsen 030-Herrested Skytteforening 259 265 524 / 180
14 09-52178 Erik Dahl 180-Bullerup Skyttekreds 249 237 486 / 166
 
  15m Luftpistol - Mesterskab Klasse ÅKL
1 07-35317 Søren Madsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 297 291 588 / 195
2 04-32164 Michael Brandt 027-Lind Skytteforening 290 283 573 / 194
3 07-34696 Hans Jørgen Nielsen 006-Klejs Skytteforening 290 283 573 / 192
4 06-40949 Henrik Rasmussen 010-Esbjerg Skyttekreds 287 276 563 / 186
5 04-31020 Povl Jakobsen 098-Karup Skytteforening af 1889 283 275 558 / 183
6 07-35494 Lene Bang Jacobsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 278 278 556 / 184
7 04-32035 Peter Davis 027-Lind Skytteforening 280 271 551 / 186
8 07-34728 Kim Watz 006-Klejs Skytteforening 275 273 548 / 183
9 09-49571 Marianne Jacobsen 330-Lumby Skytteforening 267 279 546 / 189
10 05-25994 Ivan Falz Billeskov 901-Skytteklubben DSB/ASF 268 278 546 / 187
11 07-20863 Ulrich Bo Andersen 001-Horsens Skyttekreds 259 269 528 / 185
12 04-83380 Pia Biörnstad 024-Ikast Skf 251 275 526 / 179
13 09-51497 Bjarne Carlsen 330-Lumby Skytteforening 249 276 525 / 180
14 07-34750 Anni Sandgaard 006-Klejs Skytteforening 257 266 523 / 173
15 06-93056 Jytte Sørensen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 267 255 522 / 172
16 06-86779 Kim Jacobsen 010-Esbjerg Skyttekreds 255 259 514 / 165
 
  15 m luftpistol - Klasse BK
1 01-94660 Emil Riis Wolfhagen 503-Vadum Skf. 280 / 94
2 04-89032 Aske Ø. Spanggaard 093-Haderup Skytteforening 278 / 93
3 01-14729 Jonas Lykholt Andreasen 501-Aalborg Skyttekreds 264 / 94
4 09-50547 Anders Gormsen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 216 / 75
5 01-94714 Tobias Kjeldgaard 501-Aalborg Skyttekreds 174 / 53
 
  15 m luftpistol - Klasse JUN
1 09-45753 Lars Johannesen 030-Herrested Skytteforening 276 / 96
2 04-19602 Michael Bülow Pedersen 093-Haderup Skytteforening 259 / 85
 
  15 m luftpistol - Klasse UNG
1 07-49377 Claus Andersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 281 / 92
2 09-50437 Kent Grantoft Madsen 350-Særslev Skytteforening 277 / 94
3 05-90966 Sara Eskildsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 275 / 93
4 09-44812 Hanne Petersen 083-Rudkøbing Skyttekreds 269 / 91
5 09-45720 Signe Johannesen 030-Herrested Skytteforening 264 / 89
 
  15 m luftpistol - Klasse 1
1 07-35678 Frans M. Sørensen 422-Trelde G&I 295 / 98
2 05-26081 Jan Truelsson 901-Skytteklubben DSB/ASF 294 / 97
3 01-14027 Lars Kjeldgaard 501-Aalborg Skyttekreds 291 / 98
4 09-49555 Michael Lund Jacobsen 350-Særslev Skytteforening 288 / 99
5 09-49988 Ulrik Steffensen 350-Særslev Skytteforening 288 / 98
6 01-14860 Bo Lykholt Andreasen 501-Aalborg Skyttekreds 286 / 97
7 06-40927 John Skovgaard 010-Esbjerg Skyttekreds 285 / 96
8 04-31184 Erik Madsen 098-Karup Skytteforening af 1889 284 / 93
9 04-32357 Knud Erik Sørensen 027-Lind Skytteforening 282 / 96
 
  15 m luftpistol - Klasse 2
1 09-49930 Hans Henrik Christiansen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 289 / 97
2 08-43974 Sten Aarestrup 351-Åbenrå Skytteforening 285 / 95
3 08-42564 Rene Gesna 365-Nordals Skyttekreds 284 / 95
4 07-43377 Peter Hjorth Skov 006-Klejs Skytteforening 284 / 94
5 07-73857 Nicolai Sandgaard 006-Klejs Skytteforening 282 / 98
6 05-80694 Christina Borgen Engström 901-Skytteklubben DSB/ASF 280 / 93
7 07-49233 Morten Andersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 279 / 93
8 04-27601 Niels Lund 093-Haderup Skytteforening 279 / 92
9 09-50210 Jan Hansen 350-Særslev Skytteforening 277 / 93
10 06-41443 Jan Frandsen 020-Holsted Skyttekreds 277 / 92
11 01-14453 Birgitte Bæk Larsen 501-Aalborg Skyttekreds 273 / 92
12 04-22467 Kent Haaning 014-Silkeborg Skyttekreds 272 / 93
13 04-27337 Mogens Berthelsen 083-Hem Skytteforening 269 / 93
 
  15 m luftpistol - Klasse 3
1 09-47012 Lars Krumholt 095-Svendborg Skyttekreds 282 / 96
2 09-51246 Klaus Mørkeberg 180-Bullerup Skyttekreds 279 / 91
3 05-24717 Brian Therkildsen 932-Århus Pistolklub 278 / 91
4 07-35750 Bjarne Kyed 422-Trelde G&I 276 / 93
5 08-43471 Jan Poulsen 363-Broagerlands Skytteforening 273 / 92
6 05-78884 Carsten Andreassen 901-Skytteklubben DSB/ASF 270 / 88
7 04-89684 Jes Spanggaard 093-Haderup Skytteforening 269 / 87
8 09-50058 Pia Steffensen 350-Særslev Skytteforening 268 / 89
9 04-85067 Karin Christensen 027-Lind Skytteforening 268 / 85
10 04-27391 Bjørn Nortun 083-Hem Skytteforening 266 / 84
11 07-20644 Laila Højfeldt 001-Horsens Skyttekreds 260 / 89
12 05-26061 Martin Fuglsang Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 255 / 78
13 09-45812 Bjerne Johannesen 030-Herrested Skytteforening 252 / 86
14 09-87654 Susanne Madsen 180-Bullerup Skyttekreds 248 / 82
15 07-88686 Thomas Baand Iversen 001-Horsens Skyttekreds 246 / 90
16 05-82538 Tina Kristensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 244 / 85
17 04-31549 Per Jacobsen 024-Ikast Skf 243 / 80
18 06-39347 Jens Peter Sørensen 035-Varde Skytteforening 232 / 68
 
  15 m luftpistol - Klasse VET
1 07-35659 Hans Jacobsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 286 / 96
2 07-35758 Bent Knudsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 285 / 96
3 07-34726 Knud E. Müller 456-Vejle Skytteforening 282 / 95
4 04-31147 Jens Erik Dalsgaard 098-Karup Skytteforening af 1889 282 / 92
5 04-30998 Steinar Biörnstad 024-Ikast Skf 275 / 91
6 05-25966 Lone Overbye 901-Skytteklubben DSB/ASF 275 / 87
7 05-25868 Arne Leth 901-Skytteklubben DSB/ASF 274 / 94
8 05-18452 Carl Aage Sørensen 101-Randers Skyttekreds 274 / 88
9 06-40479 Villy Nissen 010-Esbjerg Skyttekreds 273 / 95
10 05-24504 John Jørgensen 932-Århus Pistolklub 272 / 89
11 06-38263 Knud Pedersen 073-Grindsted Pistol Klub 269 / 85
12 08-44044 Finn H. O. Andersen 302-Haderslev Skyttekreds 268 / 89
13 05-26466 Villy Olesen 901-Skytteklubben DSB/ASF 267 / 89
14 06-38320 Inger Marie Madsen 018-Gårde Skytteforening 267 / 88
15 05-23301 Finn Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 266 / 93
16 09-48836 Mogens Larsen 030-Herrested Skytteforening 259 / 90
17 06-40345 Arvid Rasmussen 010-Esbjerg Skyttekreds 258 / 88
18 09-52178 Erik Dahl 180-Bullerup Skyttekreds 249 / 88
19 05-26608 Hugo Sørensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 241 / 86
 
  15 m luftpistol - Klasse ÅKL
1 07-35317 Søren Madsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 297 / 98
2 07-34696 Hans Jørgen Nielsen 006-Klejs Skytteforening 290 / 97
3 04-32164 Michael Brandt 027-Lind Skytteforening 290 / 96
4 08-84161 Thomas Lorentsen 322-Gram Skytteforening 289 / 100
5 06-40949 Henrik Rasmussen 010-Esbjerg Skyttekreds 287 / 94
6 04-31020 Povl Jakobsen 098-Karup Skytteforening af 1889 283 / 90
7 04-32035 Peter Davis 027-Lind Skytteforening 280 / 95
8 07-35494 Lene Bang Jacobsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 278 / 92
9 07-34728 Kim Watz 006-Klejs Skytteforening 275 / 91
10 05-25994 Ivan Falz Billeskov 901-Skytteklubben DSB/ASF 268 / 92
11 09-49571 Marianne Jacobsen 330-Lumby Skytteforening 267 / 94
12 06-93056 Jytte Sørensen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 267 / 89
13 07-20863 Ulrich Bo Andersen 001-Horsens Skyttekreds 259 / 94
14 07-34750 Anni Sandgaard 006-Klejs Skytteforening 257 / 84
15 06-86779 Kim Jacobsen 010-Esbjerg Skyttekreds 255 / 82
16 04-83380 Pia Biörnstad 024-Ikast Skf 251 / 81
17 08-78057 Erik Hansen 322-Gram Skytteforening 251 / 80
18 09-51497 Bjarne Carlsen 330-Lumby Skytteforening 249 / 87
 
  15m Pistol - Mesterskab Klasse BK
1 05-88581 Lukas Asbjørn Møller 127-Djurslands Pistolklub 280 273 553 / 183
2 01-94660 Emil Riis Wolfhagen 503-Vadum Skf. 248 257 505 / 164
3 05-85590 Cecilie Elmose Andersen 127-Djurslands Pistolklub 271 234 505 / 143
4 09-50547 Anders Gormsen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 207 224 431 / 151
5 01-14729 Jonas Lykholt Andreasen 501-Aalborg Skyttekreds 198 219 417 / 140
 
  15m Pistol - Mesterskab Klasse JUN
1 05-17871 Niklas Elmose Andersen 127-Djurslands Pistolklub 266 263 529 / 182
2 06-41349 Sanne Nørlund Ravn 020-Holsted Skyttekreds 264 261 525 / 182
3 06-38345 Flemming Nielsen Lorenzen 035-Varde Skytteforening 229 224 453 / 147
4 09-45753 Lars Johannesen 030-Herrested Skytteforening 202 242 444 / 139
 
  15m Pistol - Mesterskab Klasse UNG
1 09-52189 Daniel Knudsen 180-Bullerup Skyttekreds 272 265 537 / 178
 
  15m Pistol - Mesterskab Klasse 1
1 05-26081 Jan Truelsson 901-Skytteklubben DSB/ASF 288 289 577 / 194
2 06-40927 John Skovgaard 010-Esbjerg Skyttekreds 288 287 575 / 191
3 09-49555 Michael Lund Jacobsen 330-Lumby Skytteforening 284 285 569 / 189
4 08-43974 Sten Aarestrup 351-Åbenrå Skytteforening 285 282 567 / 189
5 09-49907 Max Kristensen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 274 283 557 / 184
6 04-31184 Erik Madsen 098-Karup Skytteforening af 1889 278 279 557 / 188
7 09-47865 Kai Sørensen 450-Assens Skytteforening 271 284 555 / 186
8 01-14027 Lars Kjeldgaard 501-Aalborg Skyttekreds 275 272 547 / 179
9 01-14860 Bo Lykholt Andreasen 501-Aalborg Skyttekreds 278 269 547 / 176
10 04-22274 Peter Ugilt 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening 276 268 544 / 180
11 09-49930 Hans Henrik Christiansen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 279 262 541 / 180
12 05-25319 Jens O Vadstrup 940-Samsø Skytteforening 239 255 494 / 158
 
  15m Pistol - Mesterskab Klasse 2
1 07-43377 Peter Hjorth Skov 006-Klejs Skytteforening 276 271 547 / 181
2 06-82437 Daniel F. Pedersen 010-Esbjerg Skyttekreds 271 275 546 / 181
3 09-49835 Lars Jønsson 440-Gelsted Skytteforening 267 278 545 / 182
4 09-47853 Kurt Laursen 450-Assens Skytteforening 272 272 544 / 179
5 02-26747 Uffe Stigård 023-Karby Skyttekreds 275 268 543 / 180
6 01-14306 Lars Dyrskjøt 503-Vadum Skf. 269 272 541 / 182
7 09-51246 Klaus Mørkeberg 180-Bullerup Skyttekreds 267 273 540 / 179
8 09-47895 Carl Emil Rosenkjær 450-Assens Skytteforening 268 269 537 / 174
9 02-26916 Jan H. B. Knudsen 023-Karby Skyttekreds 262 273 535 / 183
10 09-84568 Thomas Madsen 180-Bullerup Skyttekreds 270 264 534 / 178
11 02-90761 Kim Nørskov 023-Karby Skyttekreds 262 267 529 / 172
12 07-73857 Nicolai Sandgaard 006-Klejs Skytteforening 265 264 529 / 183
13 08-43471 Jan Poulsen 363-Broagerlands Skytteforening 271 258 529 / 173
14 09-50210 Jan Hansen 350-Særslev Skytteforening 267 261 528 / 175
15 06-38244 Leo B.Madsen 018-Gårde Skytteforening 261 263 524 / 172
16 04-31381 Poul Arne Sørensen 009-Engesvang Skyttekreds 254 267 521 / 166
17 09-52144 Kenneth Nielsen 180-Bullerup Skyttekreds 263 258 521 / 175
18 04-27601 Niels Lund 093-Haderup Skytteforening 254 264 518 / 176
19 07-20863 Ulrich Bo Andersen 001-Horsens Skyttekreds 256 260 516 / 174
20 09-51010 Egon Nielsen 180-Bullerup Skyttekreds 262 254 516 / 174
21 04-27337 Mogens Berthelsen 083-Hem Skytteforening 265 246 511 / 175
22 05-80694 Christina Borgen Engström 901-Skytteklubben DSB/ASF 247 258 505 / 174
 
  15m Pistol - Mesterskab Klasse 3
1 05-92429 Torben Haugård 932-Århus Pistolklub 268 271 539 / 174
2 04-22467 Kent Haaning 014-Silkeborg Skyttekreds 270 259 529 / 174
3 01-16415 Per Hansen 501-Aalborg Skyttekreds 270 259 529 / 173
4 04-32051 Ove Skinnerup 027-Lind Skytteforening 271 255 526 / 179
5 04-85067 Karin Christensen 027-Lind Skytteforening 264 258 522 / 167
6 07-80150 Dieter Meier 006-Klejs Skytteforening 259 261 520 / 168
7 07-88686 Thomas Baand Iversen 001-Horsens Skyttekreds 252 265 517 / 174
8 08-43456 Jørgen Philipsen 363-Broagerlands Skytteforening 258 257 515 / 178
9 06-41464 Carsten Qvist 020-Holsted Skyttekreds 263 252 515 / 171
10 05-91721 Carsten Wienreich 127-Djurslands Pistolklub 260 254 514 / 170
11 05-26061 Martin Fuglsang Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 251 261 512 / 165
12 05-26402 Jens Krukow 008-Ry-Emborg Skytteforening 245 260 505 / 162
13 09-87859 Leif Madsen 180-Bullerup Skyttekreds 247 251 498 / 157
14 09-50943 Michael Kragebær 180-Bullerup Skyttekreds 252 245 497 / 165
15 05-25977 Klaus Maslak 923-Sporvejenes Idrætsforening 244 250 494 / 165
16 04-27391 Bjørn Nortun 083-Hem Skytteforening 243 250 493 / 171
17 01-13489 Bent H. Christensen 561-Hobro Egnens Skytteforening 235 255 490 / 162
18 07-90696 John Møller 001-Horsens Skyttekreds 245 228 473 / 161
19 05-18542 Allan Andersen 127-Djurslands Pistolklub 238 230 468 / 171
 
  15m Pistol - Mesterskab Klasse 4
1 05-84514 Jan Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 251 271 522 / 172
2 05-39652 Dennis Oksen 901-Skytteklubben DSB/ASF 269 250 519 / 180
3 05-78884 Carsten Andreassen 901-Skytteklubben DSB/ASF 258 250 508 / 166
4 09-95427 Michael Fisker 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 255 241 496 / 167
5 01-17849 Ole Flügel Ditlevsen 561-Hobro Egnens Skytteforening 240 253 493 / 164
6 09-87654 Susanne Madsen 180-Bullerup Skyttekreds 243 249 492 / 159
7 09-52939 Henrik Clarlund 180-Bullerup Skyttekreds 249 242 491 / 167
8 09-86212 Jørgen Uldal Hansen 180-Bullerup Skyttekreds 241 228 469 / 156
9 04-81128 Jan Andersen 009-Engesvang Skyttekreds 244 224 468 / 147
10 01-85842 John Larsen 501-Aalborg Skyttekreds 222 229 451 / 141
11 02-28888 Leif Noppenau 023-Karby Skyttekreds 204 227 431 / 152
12 09-48040 Mikael Boye Kristensen 039-Horne Skytteforening 206 216 422 / 152
13 07-21124 Jørgen Nøhr 001-Horsens Skyttekreds 181 220 401 / 138
14 07-92308 Karl Viggo Højgaard 001-Horsens Skyttekreds 127 166 293 / 84
 
  15m Pistol - Mesterskab Klasse V1
1 09-47404 Jan Knudsen 470-Hårby Skytteforening 281 281 562 / 189
2 05-18474 Bjarne Skibild 127-Djurslands Pistolklub 279 281 560 / 191
3 05-24504 John Jørgensen 932-Århus Pistolklub 276 283 559 / 185
4 07-34726 Knud E. Müller 456-Vejle Skytteforening 278 280 558 / 183
5 05-23301 Finn Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 274 276 550 / 183
6 06-40479 Villy Nissen 010-Esbjerg Skyttekreds 273 276 549 / 186
7 05-21457 Ivan Jensen 008-Ry-Emborg Skytteforening 279 265 544 / 182
8 07-19814 Poul Erik Würtz 001-Horsens Skyttekreds 268 274 542 / 178
9 05-25868 Arne Leth 901-Skytteklubben DSB/ASF 272 270 542 / 186
10 02-26790 Hans Poulsen 023-Karby Skyttekreds 270 270 540 / 183
11 06-38320 Inger Marie Madsen 018-Gårde Skytteforening 270 269 539 / 179
12 07-20945 Peter Bregenov 001-Horsens Skyttekreds 259 278 537 / 178
13 07-34713 Per Jespersen 456-Vejle Skytteforening 270 264 534 / 176
14 05-22442 Kurt Halberg 008-Ry-Emborg Skytteforening 262 261 523 / 174
15 06-40345 Arvid Rasmussen 010-Esbjerg Skyttekreds 269 254 523 / 173
16 05-17359 Finn Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 255 261 516 / 172
17 09-47409 Henning Larsen 470-Hårby Skytteforening 248 258 506 / 165
18 07-73313 Peter Hansen 006-Klejs Skytteforening 236 242 478 / 168
 
  15m Pistol - Mesterskab Klasse V2
1 05-18452 Carl Aage Sørensen 119-Allingåbro Skytteforening 267 279 546 / 185
2 06-38263 Knud Pedersen 073-Grindsted Pistol Klub 271 254 525 / 176
3 09-50055 Poul Broe 310-Otterup Skytteforening 246 276 522 / 175
4 05-25302 Knud Møller 940-Samsø Skytteforening 265 251 516 / 166
5 09-47803 Aage B. Larsen 450-Assens Skytteforening 260 250 510 / 169
6 06-34146 Frands Kristensen 073-Grindsted Pistol Klub 257 252 509 / 168
7 05-22459 Kjeld Poulsen 008-Ry-Emborg Skytteforening 251 254 505 / 169
8 05-25775 Søren Berthelsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 250 252 502 / 176
9 01-16800 John Raaby 501-Aalborg Skyttekreds 252 250 502 / 165
10 04-30998 Steinar Biörnstad 024-Ikast Skf 243 256 499 / 165
11 08-44044 Finn H. O. Andersen 351-Åbenrå Skytteforening 246 249 495 / 169
12 09-47342 Tage Madsen 470-Hårby Skytteforening 240 248 488 / 150
13 05-25323 Jenny Bissø 940-Samsø Skytteforening 240 245 485 / 159
14 05-17636 Vagn D. Nielsen 127-Djurslands Pistolklub 246 237 483 / 165
15 04-22163 Ulla Jacobsen 014-Silkeborg Skyttekreds 235 247 482 / 160
16 05-21512 Jørgen Kragh 901-Skytteklubben DSB/ASF 233 247 480 / 140
17 05-25312 John Sander Petersen 940-Samsø Skytteforening 244 231 475 / 154
18 06-39413 Ejlif Christensen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 218 222 440 / 149
19 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 227 213 440 / 153
20 05-18494 Benny Pedersen 127-Djurslands Pistolklub 220 212 432 / 154
21 05-87998 Knud Skou Poulsen 940-Samsø Skytteforening 156 234 390 / 116
 
  15m Pistol - Mesterskab Klasse ÅK1
1 07-35317 Søren Madsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 288 284 572 / 187
2 06-40949 Henrik Rasmussen 010-Esbjerg Skyttekreds 283 282 565 / 188
3 08-84161 Thomas Lorentsen 322-Gram Skytteforening 283 281 564 / 192
4 04-32164 Michael Brandt 027-Lind Skytteforening 278 285 563 / 188
5 04-31549 Per Jacobsen 024-Ikast Skf 274 281 555 / 188
6 07-34728 Kim Watz 006-Klejs Skytteforening 276 276 552 / 183
7 04-32035 Peter Davis 027-Lind Skytteforening 265 281 546 / 188
8 07-35494 Lene Bang Jacobsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 278 268 546 / 184
9 07-21140 John Larsen 001-Horsens Skyttekreds 267 275 542 / 182
10 07-21173 Jan Pedersen 001-Horsens Skyttekreds 271 270 541 / 182
11 07-34696 Hans Jørgen Nielsen 006-Klejs Skytteforening 269 262 531 / 178
12 05-26286 Dan Staberg 901-Skytteklubben DSB/ASF 262 267 529 / 176
13 09-49571 Marianne Jacobsen 330-Lumby Skytteforening 262 259 521 / 174
14 08-78057 Erik Hansen 322-Gram Skytteforening 254 260 514 / 166
15 04-85288 Laila Naja Andersen 009-Engesvang Skyttekreds 261 250 511 / 170
16 05-90939 Arne B Jensen 940-Samsø Skytteforening 249 260 509 / 168
17 05-17318 Martin Schültz 127-Djurslands Pistolklub 261 243 504 / 160
18 05-88000 Palle Poulsen 940-Samsø Skytteforening 259 243 502 / 162
19 04-31753 Brian Frahm 024-Ikast Skf 258 241 499 / 161
20 09-51497 Bjarne Carlsen 330-Lumby Skytteforening 247 249 496 / 167
21 02-26999 Peter B. Johansen 023-Karby Skyttekreds 242 226 468 / 156
 
  15m Pistol - Mesterskab Klasse ÅK2
1 07-92309 Søren Lund 001-Horsens Skyttekreds 257 266 523 / 177
2 07-21299 Carsten Grann 001-Horsens Skyttekreds 258 258 516 / 170
3 05-91429 Christian Mark Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 267 246 513 / 170
4 04-83380 Pia Biörnstad 024-Ikast Skf 260 250 510 / 174
5 06-86779 Kim Jacobsen 010-Esbjerg Skyttekreds 251 250 501 / 164
6 06-38347 Erik Nielsen Lorenzen 035-Varde Skytteforening 239 260 499 / 167
7 05-00003 Per Buschbeck 940-Samsø Skytteforening 246 249 495 / 171
8 07-34750 Anni Sandgaard 006-Klejs Skytteforening 240 253 493 / 172
9 07-94357 Sævor Briesemeister 001-Horsens Skyttekreds 252 241 493 / 164
10 05-21650 Kim Sau Therkelsen 923-Sporvejenes Idrætsforening 241 234 475 / 159
11 07-91848 Dion Egtved 001-Horsens Skyttekreds 240 228 468 / 158
12 05-95498 Michael Dahl Thomassen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 229 235 464 / 164
13 01-95394 Morten Jacobsen 501-Aalborg Skyttekreds 235 228 463 / 157
14 07-77605 Helle Watz 006-Klejs Skytteforening 238 222 460 / 159
15 07-92312 Klaus Lorentzen 001-Horsens Skyttekreds 228 221 449 / 146
16 01-82900 Bruno N. Pedersen 561-Hobro Egnens Skytteforening 210 231 441 / 159
17 05-87999 Hans Poulsen 940-Samsø Skytteforening 223 213 436 / 144
18 07-90903 Lindy Pedersen 001-Horsens Skyttekreds 214 217 431 / 139
19 05-21551 Søren Hjort 923-Sporvejenes Idrætsforening 192 220 412 / 142
20 09-85876 Svend-Arne K. Jensen 103-Tranekær/Tullebølle IF 205 197 402 / 135
21 07-94356 Jimmy Sørensen 001-Horsens Skyttekreds 196 193 389 / 134
22 05-87356 Peter Gam 923-Sporvejenes Idrætsforening 192 192 384 / 132
23 05-25333 Henrik Kjær 940-Samsø Skytteforening 148 177 325 / 123
24 09-90384 Bettina Pedersen 103-Tranekær/Tullebølle IF 172 141 313 / 92
 
  15 m pistol - Klasse BK
1 05-88581 Lukas Asbjørn Møller 127-Djurslands Pistolklub 280 / 91
2 05-85590 Cecilie Elmose Andersen 127-Djurslands Pistolklub 271 / 87
3 04-89032 Aske Ø. Spanggaard 093-Haderup Skytteforening 268 / 86
4 01-94660 Emil Riis Wolfhagen 503-Vadum Skf. 248 / 78
5 06-90342 Frederik Ø Kristensen 073-Grindsted Pistol Klub 238 / 80
6 09-50547 Anders Gormsen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 207 / 75
7 01-14729 Jonas Lykholt Andreasen 501-Aalborg Skyttekreds 198 / 58
 
  15 m pistol - Klasse JUN
1 05-17871 Niklas Elmose Andersen 127-Djurslands Pistolklub 266 / 95
2 06-41349 Sanne Nørlund Ravn 020-Holsted Skyttekreds 264 / 93
3 06-41436 Jonas Lauridsen 020-Holsted Skyttekreds 250 / 80
4 06-38345 Flemming Nielsen Lorenzen 035-Varde Skytteforening 229 / 75
5 04-19602 Michael Bülow Pedersen 093-Haderup Skytteforening 215 / 75
6 09-45753 Lars Johannesen 030-Herrested Skytteforening 202 / 63
 
  15 m pistol - Klasse UNG
1 09-52189 Daniel Knudsen 180-Bullerup Skyttekreds 272 / 94
2 09-50437 Kent Grantoft Madsen 350-Særslev Skytteforening 259 / 87
 
  15 m pistol - Klasse 1
1 05-26081 Jan Truelsson 901-Skytteklubben DSB/ASF 288 / 97
2 06-40927 John Skovgaard 010-Esbjerg Skyttekreds 288 / 97
3 08-43974 Sten Aarestrup 351-Åbenrå Skytteforening 285 / 95
4 09-49555 Michael Lund Jacobsen 330-Lumby Skytteforening 284 / 94
5 08-42564 Rene Gesna 365-Nordals Skyttekreds 280 / 91
6 05-24801 Lars Gregersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 279 / 94
7 09-49930 Hans Henrik Christiansen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 279 / 93
8 06-41446 Henning Lauridsen 020-Holsted Skyttekreds 278 / 93
9 04-31184 Erik Madsen 098-Karup Skytteforening af 1889 278 / 93
10 01-14860 Bo Lykholt Andreasen 501-Aalborg Skyttekreds 278 / 91
11 04-22274 Peter Ugilt 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening 276 / 90
12 01-14027 Lars Kjeldgaard 501-Aalborg Skyttekreds 275 / 86
13 09-49907 Max Kristensen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 274 / 89
14 09-47865 Kai Sørensen 450-Assens Skytteforening 271 / 94
15 05-25319 Jens O Vadstrup 940-Samsø Skytteforening 239 / 73
 
  15 m pistol - Klasse 2
1 07-43377 Peter Hjorth Skov 006-Klejs Skytteforening 276 / 90
2 02-26747 Uffe Stigård 023-Karby Skyttekreds 275 / 90
3 09-49869 Claus Bisgaard 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 272 / 94
4 09-47853 Kurt Laursen 450-Assens Skytteforening 272 / 88
5 08-43471 Jan Poulsen 363-Broagerlands Skytteforening 271 / 89
6 06-82437 Daniel F. Pedersen 010-Esbjerg Skyttekreds 271 / 88
7 09-84568 Thomas Madsen 180-Bullerup Skyttekreds 270 / 88
8 01-14306 Lars Dyrskjøt 503-Vadum Skf. 269 / 91
9 09-47895 Carl Emil Rosenkjær 450-Assens Skytteforening 268 / 88
10 09-51246 Klaus Mørkeberg 180-Bullerup Skyttekreds 267 / 90
11 09-50210 Jan Hansen 350-Særslev Skytteforening 267 / 89
12 09-49835 Lars Jønsson 440-Gelsted Skytteforening 267 / 85
13 07-73857 Nicolai Sandgaard 006-Klejs Skytteforening 265 / 92
14 04-27337 Mogens Berthelsen 083-Hem Skytteforening 265 / 89
15 09-52144 Kenneth Nielsen 180-Bullerup Skyttekreds 263 / 88
16 09-47012 Lars Krumholt 095-Svendborg Skyttekreds 263 / 87
17 02-26916 Jan H. B. Knudsen 023-Karby Skyttekreds 262 / 90
18 02-90761 Kim Nørskov 023-Karby Skyttekreds 262 / 86
19 09-51010 Egon Nielsen 180-Bullerup Skyttekreds 262 / 86
20 06-38244 Leo B.Madsen 018-Gårde Skytteforening 261 / 86
21 06-41452 Freddy Holdensen 020-Holsted Skyttekreds 259 / 84
22 07-20863 Ulrich Bo Andersen 001-Horsens Skyttekreds 256 / 87
23 04-27601 Niels Lund 093-Haderup Skytteforening 254 / 88
24 04-31381 Poul Arne Sørensen 009-Engesvang Skyttekreds 254 / 79
25 01-14453 Birgitte Bæk Larsen 501-Aalborg Skyttekreds 251 / 84
26 05-80694 Christina Borgen Engström 901-Skytteklubben DSB/ASF 247 / 85
 
  15 m pistol - Klasse 3
1 05-24717 Brian Therkildsen 932-Århus Pistolklub 271 / 95
2 04-32051 Ove Skinnerup 027-Lind Skytteforening 271 / 91
3 01-16415 Per Hansen 501-Aalborg Skyttekreds 270 / 91
4 04-22467 Kent Haaning 014-Silkeborg Skyttekreds 270 / 90
5 05-92429 Torben Haugård 932-Århus Pistolklub 268 / 87
6 04-85067 Karin Christensen 027-Lind Skytteforening 264 / 80
7 06-41464 Carsten Qvist 020-Holsted Skyttekreds 263 / 93
8 05-91721 Carsten Wienreich 127-Djurslands Pistolklub 260 / 89
9 07-80150 Dieter Meier 006-Klejs Skytteforening 259 / 81
10 08-43456 Jørgen Philipsen 363-Broagerlands Skytteforening 258 / 85
11 07-88686 Thomas Baand Iversen 001-Horsens Skyttekreds 252 / 85
12 09-50943 Michael Kragebær 180-Bullerup Skyttekreds 252 / 80
13 05-26061 Martin Fuglsang Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 251 / 78
14 09-87859 Leif Madsen 180-Bullerup Skyttekreds 247 / 80
15 04-32879 Bent Pedersen 055-Tjørring Idrætsforening 246 / 85
16 09-44838 Carl-Erik Sander 083-Rudkøbing Skyttekreds 246 / 78
17 04-89684 Jes Spanggaard 093-Haderup Skytteforening 246 / 78
18 07-90696 John Møller 001-Horsens Skyttekreds 245 / 79
19 05-26402 Jens Krukow 008-Ry-Emborg Skytteforening 245 / 74
20 05-25977 Klaus Maslak 923-Sporvejenes Idrætsforening 244 / 84
21 04-27391 Bjørn Nortun 083-Hem Skytteforening 243 / 87
22 04-32474 John Madsen 055-Tjørring Idrætsforening 241 / 86
23 05-18542 Allan Andersen 127-Djurslands Pistolklub 238 / 85
24 01-13489 Bent H. Christensen 561-Hobro Egnens Skytteforening 235 / 74
25 07-21331 Bendt Lykke Andersen 001-Horsens Skyttekreds 219 / 72
 
  15 m pistol - Klasse 4
1 05-39652 Dennis Oksen 901-Skytteklubben DSB/ASF 269 / 93
2 03-37536 Dennis Jensen 010-Videbæk Skytteforening 261 / 87
3 05-78884 Carsten Andreassen 901-Skytteklubben DSB/ASF 258 / 79
4 09-95427 Michael Fisker 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 255 / 84
5 05-84514 Jan Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 251 / 86
6 09-52939 Henrik Clarlund 180-Bullerup Skyttekreds 249 / 84
7 09-49834 Leif Nielsen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 248 / 81
8 04-81128 Jan Andersen 009-Engesvang Skyttekreds 244 / 76
9 09-87654 Susanne Madsen 180-Bullerup Skyttekreds 243 / 79
10 09-86212 Jørgen Uldal Hansen 180-Bullerup Skyttekreds 241 / 80
11 01-17849 Ole Flügel Ditlevsen 561-Hobro Egnens Skytteforening 240 / 80
12 09-45119 Kurt Petersen 083-Rudkøbing Skyttekreds 239 / 76
13 01-85842 John Larsen 501-Aalborg Skyttekreds 222 / 70
14 09-48040 Mikael Boye Kristensen 039-Horne Skytteforening 206 / 76
15 02-28888 Leif Noppenau 023-Karby Skyttekreds 204 / 74
16 07-21124 Jørgen Nøhr 001-Horsens Skyttekreds 181 / 64
17 07-92308 Karl Viggo Højgaard 001-Horsens Skyttekreds 127 / 48
 
  15 m pistol - Klasse V1
1 01-14754 Jens Ove Horsted 503-Vadum Skf. 286 / 96
2 07-35758 Bent Knudsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 283 / 95
3 09-47404 Jan Knudsen 470-Hårby Skytteforening 281 / 94
4 05-18474 Bjarne Skibild 127-Djurslands Pistolklub 279 / 95
5 05-21457 Ivan Jensen 008-Ry-Emborg Skytteforening 279 / 94
6 07-34726 Knud E. Müller 456-Vejle Skytteforening 278 / 88
7 05-24504 John Jørgensen 932-Århus Pistolklub 276 / 93
8 05-23301 Finn Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 274 / 92
9 06-40479 Villy Nissen 010-Esbjerg Skyttekreds 273 / 90
10 05-25868 Arne Leth 901-Skytteklubben DSB/ASF 272 / 91
11 07-35659 Hans Jacobsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 272 / 87
12 02-26790 Hans Poulsen 023-Karby Skyttekreds 270 / 91
13 07-34713 Per Jespersen 456-Vejle Skytteforening 270 / 90
14 06-38320 Inger Marie Madsen 018-Gårde Skytteforening 270 / 88
15 06-40345 Arvid Rasmussen 010-Esbjerg Skyttekreds 269 / 88
16 07-19814 Poul Erik Würtz 001-Horsens Skyttekreds 268 / 86
17 05-22442 Kurt Halberg 008-Ry-Emborg Skytteforening 262 / 87
18 07-20945 Peter Bregenov 001-Horsens Skyttekreds 259 / 83
19 05-17359 Finn Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 255 / 84
20 09-47409 Henning Larsen 470-Hårby Skytteforening 248 / 79
21 07-73313 Peter Hansen 006-Klejs Skytteforening 236 / 84
 
  15 m pistol - Klasse V2
1 06-38263 Knud Pedersen 073-Grindsted Pistol Klub 271 / 91
2 05-18452 Carl Aage Sørensen 119-Allingåbro Skytteforening 267 / 93
3 05-25302 Knud Møller 940-Samsø Skytteforening 265 / 82
4 09-47803 Aage B. Larsen 450-Assens Skytteforening 260 / 87
5 06-34146 Frands Kristensen 073-Grindsted Pistol Klub 257 / 88
6 09-49823 Per Christiansen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 253 / 90
7 01-16800 John Raaby 501-Aalborg Skyttekreds 252 / 83
8 05-22459 Kjeld Poulsen 008-Ry-Emborg Skytteforening 251 / 84
9 05-25775 Søren Berthelsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 250 / 87
10 08-43501 Børge Paulsen 363-Broagerlands Skytteforening 247 / 76
11 05-17636 Vagn D. Nielsen 127-Djurslands Pistolklub 246 / 86
12 09-50055 Poul Broe 310-Otterup Skytteforening 246 / 84
13 08-44044 Finn H. O. Andersen 351-Åbenrå Skytteforening 246 / 79
14 05-25312 John Sander Petersen 940-Samsø Skytteforening 244 / 80
15 04-30998 Steinar Biörnstad 024-Ikast Skf 243 / 74
16 05-25323 Jenny Bissø 940-Samsø Skytteforening 240 / 84
17 09-47342 Tage Madsen 470-Hårby Skytteforening 240 / 74
18 04-22163 Ulla Jacobsen 014-Silkeborg Skyttekreds 235 / 77
19 05-21512 Jørgen Kragh 901-Skytteklubben DSB/ASF 233 / 62
20 05-26608 Hugo Sørensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 229 / 76
21 04-32434 Kaj Holm Nielsen 016-Gjellerup Sdr. SG&I 227 / 77
22 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 227 / 71
23 05-18494 Benny Pedersen 127-Djurslands Pistolklub 220 / 76
24 05-24581 Carl Chr. B. Laursen 901-Skytteklubben DSB/ASF 220 / 70
25 06-39413 Ejlif Christensen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 218 / 70
26 05-25326 Jan O Jørgensen 940-Samsø Skytteforening 215 / 69
27 04-22218 Sten Larsen 014-Silkeborg Skyttekreds 211 / 62
28 09-49893 Steen Elkrog 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 201 / 79
29 05-87998 Knud Skou Poulsen 940-Samsø Skytteforening 156 / 41
 
  15 m pistol - Klasse ÅK1
1 07-35317 Søren Madsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 288 / 94
2 08-84161 Thomas Lorentsen 322-Gram Skytteforening 283 / 95
3 06-40949 Henrik Rasmussen 010-Esbjerg Skyttekreds 283 / 94
4 04-32164 Michael Brandt 027-Lind Skytteforening 278 / 94
5 07-35494 Lene Bang Jacobsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 278 / 94
6 07-34728 Kim Watz 006-Klejs Skytteforening 276 / 90
7 04-31549 Per Jacobsen 024-Ikast Skf 274 / 95
8 07-21173 Jan Pedersen 001-Horsens Skyttekreds 271 / 92
9 07-34696 Hans Jørgen Nielsen 006-Klejs Skytteforening 269 / 91
10 07-21140 John Larsen 001-Horsens Skyttekreds 267 / 92
11 04-32035 Peter Davis 027-Lind Skytteforening 265 / 95
12 04-27895 Lisbeth Larsen 093-Haderup Skytteforening 263 / 84
13 09-49571 Marianne Jacobsen 330-Lumby Skytteforening 262 / 91
14 05-26286 Dan Staberg 901-Skytteklubben DSB/ASF 262 / 91
15 04-85288 Laila Naja Andersen 009-Engesvang Skyttekreds 261 / 85
16 05-17318 Martin Schültz 127-Djurslands Pistolklub 261 / 84
17 05-88000 Palle Poulsen 940-Samsø Skytteforening 259 / 85
18 04-31753 Brian Frahm 024-Ikast Skf 258 / 87
19 08-78057 Erik Hansen 322-Gram Skytteforening 254 / 88
20 05-90939 Arne B Jensen 940-Samsø Skytteforening 249 / 84
21 09-51497 Bjarne Carlsen 330-Lumby Skytteforening 247 / 83
22 02-26999 Peter B. Johansen 023-Karby Skyttekreds 242 / 79
 
  15 m pistol - Klasse ÅK2
1 05-91429 Christian Mark Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 267 / 87
2 04-83380 Pia Biörnstad 024-Ikast Skf 260 / 88
3 07-21299 Carsten Grann 001-Horsens Skyttekreds 258 / 80
4 07-92309 Søren Lund 001-Horsens Skyttekreds 257 / 88
5 04-87351 Peter Vestervig Christensen 024-Ikast Skf 257 / 87
6 07-94357 Sævor Briesemeister 001-Horsens Skyttekreds 252 / 87
7 06-86779 Kim Jacobsen 010-Esbjerg Skyttekreds 251 / 81
8 05-00003 Per Buschbeck 940-Samsø Skytteforening 246 / 85
9 06-40358 Søren Hedegaard 010-Esbjerg Skyttekreds 246 / 74
10 05-21650 Kim Sau Therkelsen 923-Sporvejenes Idrætsforening 241 / 77
11 07-34750 Anni Sandgaard 006-Klejs Skytteforening 240 / 86
12 07-91848 Dion Egtved 001-Horsens Skyttekreds 240 / 81
13 06-38347 Erik Nielsen Lorenzen 035-Varde Skytteforening 239 / 81
14 07-77605 Helle Watz 006-Klejs Skytteforening 238 / 86
15 04-85859 Peter Larsen 014-Silkeborg Skyttekreds 237 / 72
16 01-95394 Morten Jacobsen 501-Aalborg Skyttekreds 235 / 76
17 05-95498 Michael Dahl Thomassen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 229 / 84
18 07-92312 Klaus Lorentzen 001-Horsens Skyttekreds 228 / 76
19 05-87999 Hans Poulsen 940-Samsø Skytteforening 223 / 74
20 04-22529 Jesper Michelsen 014-Silkeborg Skyttekreds 219 / 74
21 07-90903 Lindy Pedersen 001-Horsens Skyttekreds 214 / 74
22 01-82900 Bruno N. Pedersen 561-Hobro Egnens Skytteforening 210 / 77
23 04-92862 Caroline Peeters 093-Haderup Skytteforening 208 / 62
24 09-85876 Svend-Arne K. Jensen 103-Tranekær/Tullebølle IF 205 / 72
25 07-94356 Jimmy Sørensen 001-Horsens Skyttekreds 196 / 69
26 05-87356 Peter Gam 923-Sporvejenes Idrætsforening 192 / 64
27 05-21551 Søren Hjort 923-Sporvejenes Idrætsforening 192 / 64
28 09-90384 Bettina Pedersen 103-Tranekær/Tullebølle IF 172 / 52
29 05-25333 Henrik Kjær 940-Samsø Skytteforening 148 / 53