21-02-2017 21:25:06 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
Jyllandsstævnet 2017

 

 

Holdkonkurrence: Cal. 22 Gevær Bk og Junior

1DGI Nordjylland
101420Mads Larsen GlössKlasse: BK2200/11
104375Freja Møller PedersenKlasse: J1200/13
106376Sixten ThomsenKlasse: BK1200/11
106441Thomas Grøn BendixenKlasse: J1200/12
108363Anders Birk Dysted SørensenKlasse: BK1200/12
108748Kathrine JakobsenKlasse: J1200/07
110961Kasper JensenKlasse: BK1200/12
113368Alex Rahr MaansenKlasse: BK1200/15
117764Nicklas ChristensenKlasse: J1200/10
118344Emil HedemannKlasse: BK1200/16
123028Camilla JohannesenKlasse: BK1200/12
123820Emma Hejlesen KristensenKlasse: BK1200/12
128335Theis ChristiansenKlasse: BK2200/14
15758Trine Weinreich Klit AndersenKlasse: BK1200/13
83672Emil Bakke NielsenKlasse: J1200/09
Total3000/179

2DGI Midtjylland
112078Kristoffer KvorningKlasse: BK1200/14
113022Andreas TanderupKlasse: BK1200/13
113123Emilie Louise RasmussenKlasse: J1200/11
113665Chris NielsenKlasse: BK1200/15
117829Camilla JohansenKlasse: J1200/10
88599Helle Norup BertelsenKlasse: J1200/16
108556Lars KrogKlasse: BK1199/08
109643Christine JacobiKlasse: J1199/12
114681Marcus SandKlasse: BK1199/15
118128Elisabeth Kirkegaard LagerKlasse: BK1199/08
121236Mads Friis KriegbaumKlasse: BK1199/09
126481Lau Valsgaard SørensenKlasse: BK2199/08
127164Albert SkaarupKlasse: BK2199/05
98722Joachim Buk LauritsenKlasse: J1199/10
118518Adam LiebachKlasse: BK1198/10
Total2990/164

3DGI Østjylland
101277Annemette Filtenborg BinderKlasse: J1200/12
102102Magnus MikkelsenKlasse: J1200/11
106625Alexander PetersenKlasse: J1200/11
111770Kasper PoulsenKlasse: BK1200/15
114483Thomas Marding Thorsen-PoulsenKlasse: J1200/10
120709Sinuhe MondrupKlasse: BK1200/11
91753Peter ChristiansenKlasse: J1200/13
109462Jakob ØsterKlasse: BK1199/06
124784Patchoulie Højbo Beattie Klasse: BK2199/09
99867Mia Hviid SørensenKlasse: BK1199/11
117047Mark FrøsigKlasse: BK2198/05
120342Pelle Bøgh AnderssonKlasse: BK2198/07
121466Matti OttsenKlasse: BK1198/14
122191Sandra ChristensenKlasse: BK2198/04
126787Laura BødtkerKlasse: BK2198/04
Total2987/143

4DGI Sydøstjylland
101491Gustav RøjkjærKlasse: BK1200/16
108644Jeppe F. LarsenKlasse: J1200/11
122920Maja MadsenKlasse: BK2200/06
123669Maja PedersenKlasse: BK1200/13
124238Oliver Klaus PedersenKlasse: BK1200/11
95179Tomas Møller SørensenKlasse: J1200/10
101490Christoffer RøjkjærKlasse: J1199/04
102896Jens-Ulrik Ladekjær-MikkelsenKlasse: J1199/12
112089Kamilla KeinickeKlasse: BK1199/09
127551Frederikke NielsenKlasse: BK3199/09
128052Katrine Lund JørgensenKlasse: BK3199/07
97735Lærke Amby FabriciusKlasse: J1199/11
120514Jakop Broni BoesenKlasse: BK1198/08
124743Kasper LundKlasse: BK2198/07
125877Frederik PetersenKlasse: BK2197/06
Total2987/140

5DGI Fyn
101907Trine RøigaardKlasse: BK1200/15
113869Christian LarsenKlasse: BK1200/11
120920Emma Sophie KlinckKlasse: BK1200/12
121088Nikolai Kling LarsenKlasse: BK1200/13
122114Simon RosenkjærKlasse: BK1200/12
122679Madeleine Liv LarsenKlasse: BK1200/10
126288Mathias ThomsenKlasse: BK2200/02
126655Johan PerssonKlasse: BK1200/11
100102Trine KnudsenKlasse: J1199/10
89769Henrik Hylsebeck NielsenKlasse: J1199/12
100962Maria PedersenKlasse: BK1198/09
112910Sara Kirstine JensenKlasse: BK1198/14
91453Rasmus Algren PedersenKlasse: J1198/06
112188Karl W, KlausenKlasse: J2197/07
114591Kamilla JørgensenKlasse: J2197/09
Total2986/153

6DGI Sydvest
109979Silas GrønnebækKlasse: BK1200/10
116858Lukas Lund LauridsenKlasse: BK2200/07
125887Nanna MathiesenKlasse: BK1200/11
103514Lasse Elkjær NielsenKlasse: J1199/09
106270Kasper BondesenKlasse: BK1199/10
111047Kasper B. SøgaardKlasse: BK1199/07
117070Signe Wobeser NielsenKlasse: BK1199/11
127460Emma Falck LauridsenKlasse: BK2199/10
116861Mads Repenning JensenKlasse: BK1197/08
122556Freja Frederikke PoulsenKlasse: BK2197/08
89135Anna H. PedersenKlasse: J2197/05
116598Nicolai MathiesenKlasse: J2196/06
89134Line H. PedersenKlasse: J1196/08
99520Stine JacobsenKlasse: J2196/07
127421Christian GudtmanKlasse: BK3195/04
Total2969/121

 

 

Holdkonkurrence: Cal. 22 Gevær Ung / Voksen og Senior

1DGI Nordjylland
112246Anne Lise HerskindKlasse: VÅ1200/11
85492Martin JensenKlasse: UÅ2200/12
93637Bent JensenKlasse: SE1200/04
120948Gunnar JensenKlasse: SE2199/08
17033Lars Ørum PedersenKlasse: VS1199/05
108503Evan PedersenKlasse: VÅ2198/07
113118Anders HansenKlasse: VÅ1198/09
123883Birgitte BondeKlasse: VÅ2198/10
13483Bodil AbildgaardKlasse: VÅ1198/09
17242Birgitte Kort JørgensenKlasse: VÅ1198/11
87497Jørgen ThomsenKlasse: VÅ1198/13
86372Christinna HerskindKlasse: US1196/06
14785Henrik FrankfurthKlasse: VS1195/01
98709Pernille Holst AndersenKlasse: US2195/04
101636Anton ChristensenKlasse: US2192/02
Total2964/112

2DGI Sydvest
39806Katrine Q BondesenKlasse: UÅ1200/10
40207Ida Søby FoghKlasse: UÅ1200/09
110320Heidi HenningsenKlasse: VÅ2199/07
113675Lisbeth MeldgaardKlasse: VÅ2199/11
126607Chris Brinch ØstergaardKlasse: VÅ2199/08
38336Hans JohnsenKlasse: VÅ1199/12
41064Steen LindhardtKlasse: SE1199/06
122585Ole BrixKlasse: VÅ2198/08
34084Mette NielsenKlasse: US1198/11
12022Henrik Fredsgaard NoppenauKlasse: VS1196/03
38352Doris JohnsenKlasse: VÅ1196/09
39346Jeppe Brydsø DammarkKlasse: US1195/04
39981Villy FoghKlasse: VÅ1195/07
40827Nicolai ChristensenKlasse: VS1194/01
34051Sofie NielsenKlasse: US1189/03
Total2956/109

3DGI Midtjylland
115942Jens Bo JørgensenKlasse: VÅ1200/10
19571Ole NielsenKlasse: SE1200/13
96491Mathias SøndergaardKlasse: UÅ1200/11
19466Finn KarlssonKlasse: VÅ1199/09
101432Allan HjerresenKlasse: VÅ1198/05
92763Lars Søby JensenKlasse: UÅ2198/05
99561Josefine Ø. LaursenKlasse: US1198/06
100697Tanja Hyldig JensenKlasse: VÅ2197/07
19477Carsten BjørnKlasse: SE1197/07
19654Knud Erik HolmKlasse: SE1197/11
31129Jørn TermansenKlasse: VÅ2197/05
19352Henrik StrandKlasse: US1196/06
19550Rasmus N. FiskerKlasse: VS1194/07
98723Emil Søvsø PoulsenKlasse: US1191/02
19407Morten de Place BjørnKlasse: VS1189/02
Total2951/106

4DGI Østjylland
115252Heinrich SlothKlasse: VÅ1200/08
23027Brit HenriksenKlasse: VÅ1200/10
25234Pia KleisKlasse: VÅ2200/10
25334Henrik BerthelsenKlasse: VÅ1200/05
120785John Bo LyngKlasse: VÅ1199/06
23116Jens Roland JensenKlasse: SE1199/10
25221Sanne KristensenKlasse: VÅ1199/10
126770Dennis ChristiansenKlasse: VÅ2198/09
17325Henning LaustenKlasse: SE1198/08
18311Hanne Skovlund BrochKlasse: VÅ3198/10
17480Thomas DanielsenKlasse: VS1192/04
23543Marie S. JørgensenKlasse: VS1192/02
24825Jane SønnichsenKlasse: VS1191/04
95349Kristian GyldenløvKlasse: US2191/00
25340Hanne KristensenKlasse: US1190/03
Total2947/99

5DGI Sydøstjylland
106905Martin LarsenKlasse: VÅ1200/08
35506Lars Kring MortensenKlasse: VÅ1200/10
98282Kristine Rødsgaard ChristensenKlasse: UÅ1200/14
107347Peter Kurth JensenKlasse: VÅ1199/09
108117Martin IngwersenKlasse: UÅ1199/07
111599Jesper DamKlasse: VÅ1199/13
34006Nanna EbbesenKlasse: UÅ1199/08
44463Kristian R. PetersenKlasse: SE1199/10
83790Stephanie PedersenKlasse: UÅ1199/11
93584Anders JensenKlasse: VÅ1199/10
49572Maria Degn PoulsenKlasse: VS1193/02
87872Martin KnudsenKlasse: US2189/04
99900Jeppe S. JensenKlasse: US2186/04
20905Steen SkallebækKlasse: VS1185/02
103936Tobias Kurth JensenKlasse: US2184/01
Total2930/113

6DGI Sønderjylland
85128Horst ClausenKlasse: VÅ1200/12
111354Torben HansenKlasse: VÅ1199/09
112943Thomas Chr. Hansen AntzackKlasse: SE2199/09
109680Karl Jon HansenKlasse: SE1198/08
114773Winnie Susan MonbergKlasse: VÅ2198/09
121229Leif KristensenKlasse: SE1198/11
126408Søren PedersenKlasse: VÅ2198/07
43401Sune ChristensenKlasse: UÅ2198/07
127879Pia JohannsenKlasse: VÅ2197/06
43530Ove ØstergaardKlasse: SE2197/04
42345Jens FaurbyeKlasse: VS1190/02
43415Pernille Porep HadbergKlasse: VS2187/03
43003Eva E RasmussenKlasse: VS2183/02
123944Kenneth BennettKlasse: VS3180/01
43365Henning SørensenKlasse: VS2180/00
Total2902/90

 

 

Holdkonkurrence: Cal. 22 Pistol Alle Klasser

1DGI Midtjylland
32357Knud Erik SørensenKlasse: V1H1285/96
32683Erling JørgensenKlasse: S2H1283/97
31309Keld JeppesenKlasse: V1H1278/92
30665Carl JohnsenKlasse: V1H1277/92
115942Jens Bo JørgensenKlasse: V2H1276/91
31184Erik MadsenKlasse: V1H2271/91
116825Søren KasterKlasse: V2H1270/88
29893Jan MortensenKlasse: V1H2269/86
120793Irina UstinovaKlasse: V1H3268/92
31549Per JacobsenKlasse: V2H1265/91
Total2742/916

2DGI Østjylland
18474Bjarne SkibildKlasse: S2H1284/96
126076Arne Hilligsøe Klasse: V2H2274/94
21400Preben RasmussenKlasse: S2H2274/94
91721Carsten WeinreichKlasse: V1H3273/92
17976Martin Hartz HagensenKlasse: V1H2270/87
23209Henrik KjeldsenKlasse: V2H1269/92
23219Bent KjeldsenKlasse: S2H1269/91
17871Niklas Elmose AndersenKlasse: U1H264/87
128729Jens DallKlasse: S2H2262/84
115713Henrik AndersenKlasse: V2H2261/89
Total2700/906

3DGI Fyn
47752Michael NielsenKlasse: V2H1277/92
48834Morten PedersenKlasse: V1H1276/93
52144Kenneth NielsenKlasse: V1H1274/93
35758Bent Thorvald KnudsenKlasse: S2H1272/92
47289Jan RosenlundKlasse: S2H1271/86
51581Per M. ElmoseKlasse: V1H1269/93
121881Peter SøgaardKlasse: V1H2267/86
97036Steen ClausenKlasse: S2H2264/83
49907Max KristensenKlasse: V1H2263/87
50943Michael KragebærKlasse: V1H3263/90
Total2696/895

4DGI Sydøstjylland
42046Arnold ChristensenKlasse: V2H1286/96
35317Søren MadsenKlasse: V2H1284/97
107292Willy FriisKlasse: S2H1278/90
123694Jens Peder JørgensenKlasse: V2H1275/89
92309Søren LundKlasse: V2H1274/90
116746Heinz FischerKlasse: V2H2266/93
34726Knud E. MüllerKlasse: S2H1262/90
20863Ulrich Bo AndersenKlasse: V1H3257/87
20999Mick PedersenKlasse: V1H2256/85
34728Kim WatzKlasse: S2H1255/86
Total2693/903

5DGI Sydvest
40949Henrik RasmussenKlasse: V2H1290/98
92266Stefan NielsenKlasse: V2H1276/92
40479Villy NissenKlasse: S2H1275/93
41446Henning LauridsenKlasse: V1H2272/94
104419Per E. NielsenKlasse: V2H1271/91
88770Henrik JeppesenKlasse: V2H1270/91
92839Kasper Ladegaard NielsenKlasse: V1H2263/86
85067Karin ChristensenKlasse: V1H2262/89
41464Carsten QvistKlasse: S2H2257/89
103871Jørgen PedersenKlasse: V1H2253/87
Total2689/910

 

 

Holdkonkurrence: Luft Gevær Bk og Junior

1DGI Nordjylland
110732Emil GrudKlasse: BK1200/10
113577Mathias N. NielsenKlasse: J1200/05
113843Nina Guldbæk LarsenKlasse: J1200/06
118344Emil HedemannKlasse: BK1200/13
118558Jonas TilstedKlasse: BK1200/10
122614Jonas W. PedersenKlasse: BK1200/07
123059Esajas HvorvarpKlasse: BK1200/08
83672Emil Bakke NielsenKlasse: J1200/07
Total1600/66

2DGI Fyn
100102Trine KnudsenKlasse: J1200/09
112910Sara Kirstine JensenKlasse: BK1200/11
113869Christian LarsenKlasse: BK1200/11
120920Emma Sophie KlinckKlasse: BK1200/06
122829Bent Langkjær GormsenKlasse: BK2200/12
128267Therese Marie JensenKlasse: BK2200/12
91453Rasmus Algren PedersenKlasse: J1200/05
100405Jacob Bluhm PedersenKlasse: J1199/05
Total1599/71

3DGI Midtjylland
107453Oliver AlexisKlasse: BK1200/12
107475Rikke Norup BertelsenKlasse: BK1200/06
111795Kristian JohansenKlasse: J2200/07
113022Andreas TanderupKlasse: BK1200/09
113123Emilie Louise RasmussenKlasse: J1200/08
113667Frederik OlsenKlasse: BK2200/04
88599Helle Norup BertelsenKlasse: J1200/08
112078Kristoffer KvorningKlasse: BK1199/09
Total1599/63

4DGI Østjylland
106870Kenni Vestergård HenriksenKlasse: J1200/06
111770Kasper PoulsenKlasse: BK1200/11
114483Thomas Marding Thorsen-PoulsenKlasse: J1200/05
120709Sinuhe MondrupKlasse: BK1200/08
126787Laura BødtkerKlasse: BK1200/04
91753Peter ChristiansenKlasse: J1200/10
121466Matti OttsenKlasse: BK2199/09
128109Daniel Kronborg AndersenKlasse: BK2198/03
Total1597/56

5DGI Sydøstjylland
110291Henriette LarsenKlasse: BK2200/05
122920Maja MadsenKlasse: BK1200/11
123421Marcel A. HansenKlasse: J2199/02
124743Kasper LundKlasse: BK2199/05
117482Thomas SørensenKlasse: J2198/05
120514Jakop Broni BoesenKlasse: BK1198/07
128052Katrine Lund JørgensenKlasse: BK3198/03
95179Tomas Møller SørensenKlasse: J1198/08
Total1590/46

6DGI Sydvest
117254Sofie Rose SvendsenKlasse: BK1200/06
103514Lasse Elkjær NielsenKlasse: J1199/07
117070Signe Wobeser NielsenKlasse: BK1199/12
125142Mads FriisKlasse: BK1199/05
125887Nanna MathiesenKlasse: BK2199/05
116861Mads Repenning JensenKlasse: BK1198/08
97253Jakob Stensgård JensenKlasse: J2198/07
104858Esben Damkjær SørensenKlasse: J1197/08
Total1589/58

 

 

Holdkonkurrence: Luft Gevær Ung / Voksen og Senior

1DGI Sydøstjylland
100603Jens Sten KnudsenKlasse: VÅ1200/06
120513Michael Jens Gram JakobsenKlasse: VÅ1200/06
20681Hans O. HansenKlasse: SE1200/05
44463Kristian R. PetersenKlasse: SE1200/10
107347Peter Kurth JensenKlasse: VÅ1199/06
34006Nanna EbbesenKlasse: UÅ1199/09
35506Lars Kring MortensenKlasse: VÅ1199/08
97735Lærke Amby FabriciusKlasse: US1198/03
108644Jeppe F. LarsenKlasse: US1194/04
87872Martin KnudsenKlasse: US1194/02
Total1983/59

2DGI Sydvest
38336Hans JohnsenKlasse: VÅ1200/05
38516Carina Damkier JørgensenKlasse: UÅ1200/03
39806Katrine Q BondesenKlasse: UÅ1200/09
122585Ole BrixKlasse: VÅ1199/06
126607Chris Brinch ØstergaardKlasse: VÅ2199/08
34084Mette NielsenKlasse: US1199/02
39981Villy FoghKlasse: VÅ1199/05
40207Ida Søby FoghKlasse: UÅ1199/11
39346Jeppe Brydsø DammarkKlasse: US1195/04
34051Sofie NielsenKlasse: US1192/01
Total1982/54

3DGI Midtjylland
101432Allan HjerresenKlasse: VÅ1200/07
96491Mathias SøndergaardKlasse: UÅ1200/07
106522Anette AndersenKlasse: VÅ1199/07
19571Ole NielsenKlasse: SE1199/06
19654Knud Erik HolmKlasse: SE1199/09
22128Claus Pors JensenKlasse: VÅ2199/07
106628Kim Lyng KnudsenKlasse: VÅ1198/05
19550Rasmus N. FiskerKlasse: VS1197/04
99561Josefine Ø. LaursenKlasse: US1197/04
91277Simone BergKlasse: US2192/03
Total1980/59

3DGI Østjylland
23027Brit HenriksenKlasse: VÅ1200/06
25302Knud MøllerKlasse: SE1200/09
25728Jørgen MahlerKlasse: SE1200/05
116151Rene ElgaardKlasse: VÅ1199/07
25221Sanne KristensenKlasse: VÅ1199/09
25334Henrik BerthelsenKlasse: VÅ1199/04
91099Ellen HolmKlasse: VÅ1199/08
17480Thomas DanielsenKlasse: VS1197/05
84818Maja PetersenKlasse: US1196/02
24825Jane SønnichsenKlasse: VS1191/04
Total1980/59

5DGI Nordjylland
11933Lars JakobsenKlasse: VÅ1200/09
10470Ole H. MadsenKlasse: SE1199/09
108503Evan PedersenKlasse: VÅ2199/07
113910Michael Guldbæk LarsenKlasse: VÅ1199/14
82492René Stricker JensenKlasse: VÅ1199/08
87084Torben HjardemålKlasse: SE1199/06
99527Lisbeth Stricker JensenKlasse: VÅ1199/11
86372Christinna HerskindKlasse: US1196/07
17033Lars Ørum PedersenKlasse: VS1195/06
101636Anton ChristensenKlasse: US2194/05
Total1979/82

6DGI Fyn
49823Per ChristiansenKlasse: SE1200/11
90858Lise MunterKlasse: UÅ1200/07
119168Duncan HooperKlasse: VÅ2199/06
48198Henning SteffensenKlasse: VÅ1199/10
53723Mikkel VilladsenKlasse: UÅ1198/06
49637Henriette Hylsebeck NielsenKlasse: US1193/06
46934Rasmus M HansenKlasse: US1190/02
48314Anders HansenKlasse: VS2184/00
107204Sebastian Faber HøjsgaardKlasse: VS3180/00
86200Andreas Algren PedersenKlasse: US2178/00
Total1921/48

 

 

Holdkonkurrence: Luft pistol Alle Klasser

1DGI Midtjylland
108556Lars KrogKlasse: BK289/95
31184Erik MadsenKlasse: V1H1285/95
32683Erling JørgensenKlasse: S2H281/93
90854Kim LaursenKlasse: V1H2280/96
32357Knud Erik SørensenKlasse: V1H1277/94
Total1412/473

2DGI Sydøstjylland
35317Søren MadsenKlasse: V2H289/99
107292Willy FriisKlasse: S2H283/95
34728Kim WatzKlasse: S2H283/92
42046Arnold ChristensenKlasse: V2H281/96
34726Knud E. MüllerKlasse: S2H275/93
Total1411/475

3DGI Fyn
112920Sif Gorm HansenKlasse: BK290/95
52144Kenneth NielsenKlasse: V1H2285/94
97036Steen ClausenKlasse: S2H273/90
47289Jan RosenlundKlasse: S2H271/91
121881Peter SøgaardKlasse: V1H2269/91
Total1388/461

4DGI Sydvest
104419Per E. NielsenKlasse: V2H280/89
85067Karin ChristensenKlasse: V1H2278/92
92266Stefan NielsenKlasse: V2H278/89
40479Villy NissenKlasse: S2H275/91
113422Helge BertelsenKlasse: V1H3273/89
Total1384/450

5DGI Østjylland
17871Niklas Elmose AndersenKlasse: U1H278/93
128729Jens DallKlasse: S2H275/89
23219Bent KjeldsenKlasse: S2H274/95
23209Henrik KjeldsenKlasse: V2H271/87
91721Carsten WeinreichKlasse: V1H3269/88
Total1367/452

6DGI Nordjylland
10551Jan E. SørensenKlasse: V1H2281/93
10158Jan H. AndersenKlasse: V2H272/88
111693Allan Lund NielsenKlasse: V1H2271/91
121580Ulrich HedegaardKlasse: V2H271/89
17213Dan OlsenKlasse: V1H3267/85
Total1362/446

7DGI Sønderjylland
42564Rene GesnaKlasse: V1H2270/88
43471Jan PoulsenKlasse: V1H3261/88
89619Lene FriisKlasse: V2H261/87
43456Jørgen PhilipsenKlasse: V1H3254/84
43530Ove ØstergaardKlasse: S2H210/71
Total1256/418

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
115758Trine Weinreich Klit Andersen01-513 Vester Hassing Skf.200/13    200/18    400/31
1113022Andreas Tanderup06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening200/13    200/18    400/31
3113368Alex Rahr Maansen01-550 Løgstør Sportsskytteklub200/15    200/15    400/30
3101907Trine Røigaard16-180 Bullerup Skyttekreds200/15    200/15    400/30
5118344Emil Hedemann01-513 Vester Hassing Skf.200/16    200/14    400/30
5101491Gustav Røjkjær10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening200/16    200/14    400/30
7112078Kristoffer Kvorning06-001 Viborg Skytteforening200/14    200/14    400/28
8123669Maja Pedersen10-005 Ousted Tåning Skytteforening200/13    200/14    400/27
9111770Kasper Poulsen09-116 Midtdjurs Skytteforening200/15    200/12    400/27
10113869Christian Larsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/11    200/14    400/25
11113665Chris Nielsen06-001 Viborg Skytteforening200/15    200/10    400/25
12110961Kasper Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening200/12    200/12    400/24
12120920Emma Sophie Klinck16-039 Horne Skytteforening200/12    200/12    400/24
12122114Simon Rosenkjær16-022 Faaborg Skytteforening200/12    200/12    400/24
15124238Oliver Klaus Pedersen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF200/11    200/12    400/23
15126655Johan Persson16-180 Bullerup Skyttekreds200/11    200/12    400/23
17123820Emma Hejlesen Kristensen01-513 Vester Hassing Skf.200/12    200/11    400/23
18123028Camilla Johannesen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening200/12    200/10    400/22
19122679Madeleine Liv Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds200/10    200/11    400/21
20103891Simon Houen Jensen01-513 Vester Hassing Skf.200/09    200/11    400/20
21109979Silas Grønnebæk11-020 Holsted Skyttekreds200/10    200/08    400/18
22118917Kasper Futterup Søndergaard01-223 Karby Skyttekreds200/06    200/07    400/13
23114681Marcus Sand06-098 Karup Skytteforening af 1889199/15    200/16    399/31
24107515Sune Grøn Bendixen01-412 Hjørring Skytteforening199/14    200/15    399/29
25112069Martin Svendsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening199/12    200/16    399/28
2699867Mia Hviid Sørensen09-116 Midtdjurs Skytteforening199/11    200/12    399/23
27117070Signe Wobeser Nielsen11-072 Helle Skytteforening199/11    200/07    399/18
28111047Kasper B. Søgaard11-006 Bramming Skytteforening199/07    200/10    399/17
29118945Cathrine Sørensen05-028 Trehøje Skytteforening200/12    199/14    399/26
30118153Liva Nielsen05-028 Trehøje Skytteforening200/09    199/13    399/22
31107180Joachim Jørgensen13-308 Vojens Skytteforening200/11    199/10    399/21
32108363Anders Birk Dysted Sørensen01-223 Karby Skyttekreds200/12    199/09    399/21
33120709Sinuhe Mondrup09-940 Samsø Skytteforening200/11    199/04    399/15
34108405Asker Hougs Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening198/12    200/13    398/25
35122758Kristian Bloch Andersen01-203 Sjørring Skytteforening198/10    200/09    398/19
36117040Sebastian C. Bonde01-514 Vodskov Skytteforening198/09    200/07    398/16
37107458Daniel Hochland Andersen06-001 Viborg Skytteforening198/07    200/08    398/15
38119628Daniel Larsen01-513 Vester Hassing Skf.199/13    199/13    398/26
39118128Elisabeth Kirkegaard Lager06-062 Aulum Skytteforening199/08    199/14    398/22
40112089Kamilla Keinicke10-222 Gadbjerg Skytteforening199/09    199/08    398/17
41106270Kasper Bondesen11-001 Ribe Skyttekreds199/10    199/06    398/16
42121088Nikolai Kling Larsen16-039 Horne Skytteforening200/13    198/13    398/26
43106376Sixten Thomsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening200/11    198/10    398/21
43125887Nanna Mathiesen11-072 Helle Skytteforening200/11    198/10    398/21
45109646Hans Christian Olsen06-001 Viborg Skytteforening197/10    200/12    397/22
46107453Oliver Alexis06-001 Viborg Skytteforening197/08    200/08    397/16
47122866Azad Seker01-201 Thisted Skyttekreds197/07    200/05    397/12
48121466Matti Ottsen09-101 Randers Skyttekreds198/14    199/11    397/25
49118294Nikolai Mou Nielsen01-514 Vodskov Skytteforening198/06    199/10    397/16
50118943Magnus Mohr Vesterblaae05-028 Trehøje Skytteforening198/04    199/12    397/16
51124305Michelle Olesen01-561 Hobro Egnens Skytteforening198/07    199/09    397/16
52116817Sabrina Klara Christensen16-039 Horne Skytteforening198/03    199/08    397/11
53117765Peter A. Sørensen01-501 Aalborg Skyttekreds199/16    198/07    397/23
54123059Esajas Hvorvarp01-548 Vilsted Skf.199/12    198/11    397/23
55121236Mads Friis Kriegbaum06-001 Viborg Skytteforening199/09    198/11    397/20
56123027Lærke Ninn01-204 Boddum-Ydby Skytteforening196/08    200/08    396/16
57114363Jacob Mortensen05-028 Trehøje Skytteforening197/09    199/11    396/20
58118518Adam Liebach06-001 Viborg Skytteforening198/10    198/10    396/20
59100962Maria Pedersen16-039 Horne Skytteforening198/09    198/05    396/14
60108556Lars Krog06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening199/08    197/10    396/18
61114405Laura Langkjær Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/04    199/10    395/14
62119813Nicholas Aagaard Eriksen16-200 Kerteminde Skytteforening196/08    199/06    395/14
63113666Thomas Broe Højriis Christensen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening197/09    198/12    395/21
6495321Amalie Birk D. Sørensen01-223 Karby Skyttekreds197/12    198/09    395/21
65120708Nefer Sofia Mondrup 09-940 Samsø Skytteforening197/08    198/07    395/15
66110494Lucas Haugstrup10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening197/04    198/05    395/09
67107475Rikke Norup Bertelsen06-001 Viborg Skytteforening197/05    198/04    395/09
68119474Sarah Frankfurth01-501 Aalborg Skyttekreds198/05    197/09    395/14
69118558Jonas Tilsted01-204 Boddum-Ydby Skytteforening196/08    198/07    394/15
70108407Lau Hougs Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening196/04    198/09    394/13
71116861Mads Repenning Jensen11-072 Helle Skytteforening197/08    197/09    394/17
72111532Magnus Johansen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening197/08    197/07    394/15
73113667Frederik Olsen06-001 Viborg Skytteforening197/09    196/05    393/14
74123204Sebastian Jensen13-308 Vojens Skytteforening198/09    195/04    393/13
75109462Jakob Øster09-940 Samsø Skytteforening199/06    194/06    393/12
76118127Linda Kirkegaard Lager06-062 Aulum Skytteforening196/07    196/06    392/13
77120235Astrid Bohsen10-004 Glud Skytteforening197/03    195/06    392/09
78120991Johannes Rasmussen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening192/06    199/11    391/17
79119066Niki Boisen10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening195/03    193/03    388/06
80108692Simon Pedersen13-322 Gram Skytteforening191/05    195/08    386/13
81106554Mads Sejersen10-009 Hovedgaard Skytteforening186/03    198/08    384/11
82111846Sofie Østergaard Thomsen10-127 Brande Skytteforening186/00    196/05    382/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1122920Maja Madsen10-004 Glud Skytteforening200/06    200/10    400/16
2122615Victor Gerner Nielsen01-501 Aalborg Skyttekreds199/06    200/15    399/21
3118983Jacob Høegh Thomsen01-203 Sjørring Skytteforening199/05    200/15    399/20
4124784Patchoulie Højbo Beattie 09-940 Samsø Skytteforening199/09    200/10    399/19
5123929Matilde Skinderholm13-308 Vojens Skytteforening199/07    200/11    399/18
6126288Mathias Thomsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening200/02    199/08    399/10
7122614Jonas W. Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds198/12    200/08    398/20
8126787Laura Bødtker09-116 Midtdjurs Skytteforening198/04    200/04    398/08
9126481Lau Valsgaard Sørensen06-001 Viborg Skytteforening199/08    199/04    398/12
10128688Jeppe Okholm01-561 Hobro Egnens Skytteforening200/09    198/10    398/19
11123119Magnus Kimose Ring Algren09-101 Randers Skyttekreds197/04    200/07    397/11
12122760Maia Bloch01-203 Sjørring Skytteforening199/10    198/04    397/14
13123034Kasper Vestergaard Pedersen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening199/06    198/08    397/14
14101420Mads Larsen Glöss01-223 Karby Skyttekreds200/11    197/12    397/23
15128335Theis Christiansen01-550 Løgstør Sportsskytteklub200/14    197/05    397/19
16121887Malene Nørgaard10-127 Brande Skytteforening196/07    200/10    396/17
17118319Nicolaj Nielsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening196/05    200/11    396/16
18123445Kasper Søgaard Henriksen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening196/07    200/06    396/13
19120342Pelle Bøgh Andersson09-101 Randers Skyttekreds198/07    198/10    396/17
20122757Johannes Bak Nielsen01-203 Sjørring Skytteforening198/05    198/08    396/13
21127460Emma Falck Lauridsen11-006 Bramming Skytteforening199/10    197/07    396/17
22127164Albert Skaarup06-001 Viborg Skytteforening199/05    197/04    396/09
23127779Vitoria Tinggård16-340 Krogsbølle Skytteforening196/06    199/05    395/11
24128528Emilie West Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening197/07    198/09    395/16
25123789Emil Østergaard Andersen09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup197/08    198/04    395/12
26124047Laura Rosenkilde Sloth01-516 Mou & Omegns Skf.198/09    197/09    395/18
27128063Nikoline Bak Nielsen01-203 Sjørring Skytteforening199/07    196/06    395/13
28116858Lukas Lund Lauridsen11-020 Holsted Skyttekreds200/07    195/05    395/12
29128109Daniel Kronborg Andersen09-116 Midtdjurs Skytteforening196/06    198/10    394/16
30125038Dina T. Sørensen09-101 Randers Skyttekreds196/05    198/04    394/09
31119480Magnus Buk Henriksen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening196/03    198/05    394/08
32122556Freja Frederikke Poulsen11-020 Holsted Skyttekreds197/08    197/07    394/15
33125877Frederik Petersen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening197/06    197/07    394/13
34123604Line Thomsen13-308 Vojens Skytteforening198/12    196/08    394/20
35104893Mads Glud06-098 Karup Skytteforening af 1889198/08    196/07    394/15
36117047Mark Frøsig09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup198/05    196/07    394/12
37124317Jonas Jepsen01-203 Sjørring Skytteforening198/06    196/02    394/08
38128334Marcus Toft01-550 Løgstør Sportsskytteklub199/07    195/08    394/15
39125274Cecilie Nilsson10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening195/07    198/07    393/14
40124235Patrick Lauritsen10-127 Brande Skytteforening196/04    197/05    393/09
41122922Alexander Djelby16-140 Vissenbjerg Skytteforening197/09    196/07    393/16
42127968Mikkel Heby Svendsen01-514 Vodskov Skytteforening197/02    196/08    393/10
43127001Matthias Rechendorff01-514 Vodskov Skytteforening193/06    199/05    392/11
44113932Christian B Nielsen09-902 Odder Skytteforening197/05    195/06    392/11
45122191Sandra Christensen09-118 Lyngby Skyttekreds198/04    194/02    392/06
46127669Simon Risager01-204 Boddum-Ydby Skytteforening193/04    198/07    391/11
47120231Mikkel Hald01-561 Hobro Egnens Skytteforening194/06    197/08    391/14
48127878Jacob Høj Jensen16-039 Horne Skytteforening195/08    196/04    391/12
49108063Jonathan Kjeldsen Thorhauge01-203 Sjørring Skytteforening196/04    195/05    391/09
50117498Christoffer Jensen01-201 Thisted Skyttekreds198/07    193/03    391/10
51124743Kasper Lund10-004 Glud Skytteforening198/07    193/03    391/10
52123882Isabella Bonde01-514 Vodskov Skytteforening192/04    198/06    390/10
53128644Malthe Kristensen11-072 Helle Skytteforening194/04    196/07    390/11
54127970Andreas Bloch01-203 Sjørring Skytteforening192/06    197/05    389/11
55118982Jonas Høegh Thomsen01-203 Sjørring Skytteforening196/03    193/05    389/08
56113901Johan Vilhelmsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening193/05    195/06    388/11
57121681Rasmus Rye Sørensen10-423 Tørring Idrætsforening193/03    195/07    388/10
58126151Noah Emil Hermansen10-456 Vejle Skytteforening194/07    194/07    388/14
59116780Laura Larsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/01    194/02    387/03
60126150Magnus Holm Rodding10-456 Vejle Skytteforening194/06    193/07    387/13
61124633Christian Morais01-203 Sjørring Skytteforening196/05    191/01    387/06
62119881Benjamin Ibsen09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup193/07    193/06    386/13
63127795Oliver H. Brix11-010 Esbjerg Skyttekreds192/03    192/08    384/11
64117189Karl Guldhammer01-203 Sjørring Skytteforening192/04    192/03    384/07
65111249Hans Akselsen Kirkholt10-005 Ousted Tåning Skytteforening192/04    191/05    383/09
66113053Marcus Hartvigsen11-006 Bramming Skytteforening189/05    192/02    381/07
67120339Alexander Berth09-101 Randers Skyttekreds187/01    191/02    378/03
68120929Tobias Godske Højgaard06-001 Viborg Skytteforening189/05    189/03    378/08
69122777Jeppe Madsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening174/02    196/07    370/09
70115082Jonas Stabell10-007 Østbirk Skytteforening185/01    184/01    369/02
71118736Glen Høgsbjerg Christensen06-103 Roslev Skytteforening180/02    174/00    354/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1127551Frederikke Nielsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF199/09    199/13    398/22
2128052Katrine Lund Jørgensen10-004 Glud Skytteforening199/07    199/05    398/12
3123794Asger Abrahamsen Schou06-016 Gjellerup Sdr. SG&I195/08    198/09    393/17
4127598Lukas Karstens13-308 Vojens Skytteforening197/09    196/07    393/16
5127816Oscar Tinggård16-340 Krogsbølle Skytteforening196/03    195/04    391/07
6119945Frej Gorm Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds197/05    192/06    389/11
7126769Mathias Kristiansen16-180 Bullerup Skyttekreds191/05    197/07    388/12
8127421Christian Gudtman11-020 Holsted Skyttekreds195/04    193/06    388/10
9127132Malthe Andersen01-501 Aalborg Skyttekreds196/08    191/04    387/12
10127135Ina Cecilie Frederiksen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening190/04    196/04    386/08
11117658Victoria Knudsen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening192/02    192/02    384/04
12105519Mark Lykkegaard Bonnemann10-001 Horsens Skyttekreds192/01    192/02    384/03
13127675Mark M. L. Christensen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening194/06    189/04    383/10
14127425Daniel Nielsen11-020 Holsted Skyttekreds191/02    191/04    382/06
15127125Jamie Køller Vejrum09-101 Randers Skyttekreds191/02    190/04    381/06
16126149Mads Friedrichsen10-456 Vejle Skytteforening191/03    188/03    379/06
17127288Jack Strømager06-098 Karup Skytteforening af 1889189/01    189/04    378/05
18120464Philip Lindquist Knudsen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I191/04    187/01    378/05
19125199Maria Mærsk Hansen13-322 Gram Skytteforening188/02    189/04    377/06
20119490Freja Østerlund Schultz06-062 Aulum Skytteforening188/05    189/01    377/06
21124374Michelle Thomasen01-516 Mou & Omegns Skf.189/02    188/04    377/06
22127847Gustav Bjerre Vind10-001 Horsens Skyttekreds190/03    187/01    377/04
23126128Frederik J. Boysen Frandsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF189/00    186/01    375/01
24118620Rebecca Dyring Rønberg06-103 Roslev Skytteforening184/02    190/05    374/07
25122987Sofus R. P. Jensen06-103 Roslev Skytteforening184/02    190/04    374/06
26121720Jens Guldhammer Mikkelsen01-203 Sjørring Skytteforening181/03    192/02    373/05
27122334Oliver Hassing Christensen06-055 Tjørring Idrætsforening184/02    186/02    370/04
28122985Emil Faarkrog Jørgensen06-103 Roslev Skytteforening190/03    179/01    369/04
29127243Mikkel Thusgaard05-028 Trehøje Skytteforening184/02    184/01    368/03
30119698Mads Jacobsen11-020 Holsted Skyttekreds179/01    188/03    367/04
31126887Thea Højbjerg Larsen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I183/00    183/01    366/01
32117448Mathias Sand06-098 Karup Skytteforening af 1889184/01    182/01    366/02
3398846Elisabeth Kristensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening181/00    184/02    365/02
34127257Jakob Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds186/01    178/02    364/03
35125417Bertram Hirtz11-015 Ølgod Skytteforening182/01    180/00    362/01
36123666Emil Thusgaard05-028 Trehøje Skytteforening183/00    178/00    361/00
37127105Frederik Kristensen06-103 Roslev Skytteforening176/00    181/03    357/03
38122986Marcus R. P. Jensen06-103 Roslev Skytteforening175/01    174/00    349/01
39127242Rasmus Thusgard05-028 Trehøje Skytteforening166/00    169/00    335/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4
1126487Maria Munksgård16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/05    197/04    393/09
2128742Hannibal Kramer Thomsen13-308 Vojens Skytteforening196/07    196/05    392/12
3123799Christian Hvid Rasmussen10-007 Østbirk Skytteforening195/03    193/04    388/07
4129205Laura Frederiksen 09-940 Samsø Skytteforening196/06    192/04    388/10
5128739Sara Steenholdt13-308 Vojens Skytteforening193/05    193/04    386/09
6129193Nicolai Lund Høholt09-101 Randers Skyttekreds191/02    193/05    384/07
7126483Rikke Munkegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening190/04    193/03    383/07
8128686Frederik Nørgaard09-101 Randers Skyttekreds192/03    191/03    383/06
9127774Nicolai Baltzer Rasmussen09-101 Randers Skyttekreds188/03    193/05    381/08
10128743Valdemar Kramer Thomsen13-308 Vojens Skytteforening190/04    190/02    380/06
11129212Emil Seeberg Jeppesen10-001 Horsens Skyttekreds191/05    188/06    379/11
12129231Jonas Siig10-001 Horsens Skyttekreds188/00    189/01    377/01
13128273Mathilde Volker Johansen01-516 Mou & Omegns Skf.187/03    184/03    371/06
14128658Nicklas Hirtz Christensen11-015 Ølgod Skytteforening182/02    188/03    370/05
15129204Ida S Knudsen 09-940 Samsø Skytteforening181/02    185/05    366/07
16128815Tobias Rieper13-322 Gram Skytteforening183/02    182/00    365/02
17123156Lucas Pedersen13-322 Gram Skytteforening181/00    177/00    358/00
18122333Julie Hassing Christensen06-055 Tjørring Idrætsforening179/02    177/00    356/02
19127938Sten Hansen13-322 Gram Skytteforening169/00    179/02    348/02
20127939Oskar Rahbæk13-322 Gram Skytteforening173/00    173/00    346/00
21112432Lucas Werner Hansen09-902 Odder Skytteforening170/00    174/00    344/00
22116693Matilde Olesen06-103 Roslev Skytteforening169/01    172/00    341/01
23127101Patrick D. Rønberg06-103 Roslev Skytteforening153/00    178/02    331/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1106441Thomas Grøn Bendixen01-412 Hjørring Skytteforening200/12    200/17    400/29
288599Helle Norup Bertelsen06-001 Viborg Skytteforening200/16    200/13    400/29
3101277Annemette Filtenborg Binder09-101 Randers Skyttekreds200/12    200/15    400/27
491753Peter Christiansen09-940 Samsø Skytteforening200/13    200/12    400/25
5104375Freja Møller Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds200/13    200/11    400/24
6117829Camilla Johansen06-011 Skive Skytteforening200/10    200/11    400/21
7108644Jeppe F. Larsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF200/11    200/10    400/21
883672Emil Bakke Nielsen01-201 Thisted Skyttekreds200/09    200/09    400/18
989769Henrik Hylsebeck Nielsen16-350 Særslev Skytteforening199/12    200/14    399/26
10109643Christine Jacobi06-001 Viborg Skytteforening199/12    200/12    399/24
1196824Nathali Holmes Jensen09-101 Randers Skyttekreds199/12    200/11    399/23
12109468Clara Ida Jensen09-940 Samsø Skytteforening199/09    200/10    399/19
13100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/10    200/08    399/18
14101490Christoffer Røjkjær10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening199/04    200/11    399/15
15113123Emilie Louise Rasmussen06-001 Viborg Skytteforening200/11    199/13    399/24
16106625Alexander Petersen09-940 Samsø Skytteforening200/11    199/11    399/22
17102102Magnus Mikkelsen09-101 Randers Skyttekreds200/11    199/09    399/20
18114483Thomas Marding Thorsen-Poulsen09-116 Midtdjurs Skytteforening200/10    199/08    399/18
1895179Tomas Møller Sørensen10-282 Jelling fS Skydning200/10    199/08    399/18
20108748Kathrine Jakobsen01-513 Vester Hassing Skf.200/07    199/10    399/17
2198722Joachim Buk Lauritsen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening199/10    199/12    398/22
22113531Hanne L. Johannesen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening199/07    199/11    398/18
23103514Lasse Elkjær Nielsen11-001 Ribe Skyttekreds199/09    199/09    398/18
2497735Lærke Amby Fabricius10-134 Bredstrup-Pjedsted IF199/11    199/07    398/18
25117764Nicklas Christensen01-501 Aalborg Skyttekreds200/10    198/05    398/15
26117015Kasper Kristiansen06-001 Viborg Skytteforening198/07    199/12    397/19
27108184Bjørn Olsen01-229 Bjergby SGI&U198/10    199/07    397/17
2891453Rasmus Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening198/06    199/09    397/15
29102896Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen10-103 Ammitsbøl SG&I199/12    198/05    397/17
30104261Bjørn Voigt09-101 Randers Skyttekreds200/07    197/08    397/15
3189134Line H. Pedersen11-006 Bramming Skytteforening196/08    200/04    396/12
32107452Sara Alexis06-001 Viborg Skytteforening196/07    199/07    395/14
33111362Andreas Pedersen09-101 Randers Skyttekreds196/07    199/06    395/13
34113577Mathias N. Nielsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening196/01    199/07    395/08
35113843Nina Guldbæk Larsen01-514 Vodskov Skytteforening197/07    198/10    395/17
36114387Julie H Christiansen09-116 Midtdjurs Skytteforening197/03    198/07    395/10
3784520Rasmus Kirkholt10-005 Ousted Tåning Skytteforening198/11    197/08    395/19
38110272Anders Herman Laursen09-101 Randers Skyttekreds200/08    195/05    395/13
39101691Mads Esager Høgh05-011 Holstebro Skytteforening190/04    193/06    383/10

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1115361Caroline H. Madsen01-201 Thisted Skyttekreds199/10    200/09    399/19
297889Luckas Heby Pedersen01-503 Vadum Skf.200/07    199/10    399/17
388272Melissa Andreasen01-211 Østerild og Omegns Skytteforening199/12    199/03    398/15
4101919Lonnie Heby Pedersen01-503 Vadum Skf.198/11    199/10    397/21
5102108Julie Olsen09-118 Lyngby Skyttekreds198/04    199/05    397/09
6117976Rune Bjørnholdt Knudsen09-116 Midtdjurs Skytteforening199/10    198/08    397/18
7111795Kristian Johansen06-001 Viborg Skytteforening199/08    198/09    397/17
8114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds197/09    199/09    396/18
9123717Katarina Trøjborg06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening199/05    197/08    396/13
10107890Mads-Emil Mogensen05-028 Trehøje Skytteforening196/06    199/06    395/12
11113218Sebastian Vestergaard09-101 Randers Skyttekreds197/11    198/08    395/19
12112419Carsten Højen Hansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF197/06    198/07    395/13
1389135Anna H. Pedersen11-006 Bramming Skytteforening197/05    198/07    395/12
14123421Marcel A. Hansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF197/07    198/05    395/12
15117856Julian Leimbeck06-001 Viborg Skytteforening198/09    197/05    395/14
1697085Signe Henneberg Busk16-180 Bullerup Skyttekreds195/06    199/06    394/12
1793472Anne Bakke Nielsen01-201 Thisted Skyttekreds197/09    197/10    394/19
18112421Niclas Hejslet10-134 Bredstrup-Pjedsted IF197/08    197/05    394/13
19112188Karl W, Klausen16-180 Bullerup Skyttekreds197/07    197/05    394/12
20114557Christine Langbak Poulsen01-561 Hobro Egnens Skytteforening197/07    197/04    394/11
21113292Maja K Christensen09-118 Lyngby Skyttekreds195/04    198/09    393/13
2299520Stine Jacobsen11-072 Helle Skytteforening196/07    197/09    393/16
23121919David Rønn01-501 Aalborg Skyttekreds196/08    197/06    393/14
24120003Rikke Hald01-561 Hobro Egnens Skytteforening197/07    196/06    393/13
25103376Carl Peter Mortensen09-940 Samsø Skytteforening195/01    197/08    392/09
26116598Nicolai Mathiesen11-072 Helle Skytteforening196/06    196/05    392/11
27113690Kristian Toft Andersen01-201 Thisted Skyttekreds197/06    195/07    392/13
28103858Markus Frederik Mørck09-940 Samsø Skytteforening197/07    194/08    391/15
29112684Jonas Nørgård01-223 Karby Skyttekreds192/06    198/08    390/14
30106870Kenni Vestergård Henriksen09-101 Randers Skyttekreds195/05    195/06    390/11
3198934Cecilie Madsen05-028 Trehøje Skytteforening192/02    197/07    389/09
32114998Frederik Jønsson09-940 Samsø Skytteforening194/08    195/05    389/13
33108003Eva Bundgaard Jacobsen06-011 Skive Skytteforening196/07    192/05    388/12
34122694Nikolai Stendorph10-282 Jelling fS Skydning194/05    193/02    387/07
35112683Jesper Østergaard01-223 Karby Skyttekreds194/03    193/01    387/04
36129203Lea S Knudsen 09-940 Samsø Skytteforening195/03    192/02    387/05
37125467Kian Nedrud Møller01-503 Vadum Skf.193/07    193/01    386/08
38110907Anders Inuk Mikkelsen09-008 Ry-Emborg Skytteforening190/03    195/05    385/08
39126192Maiken Mogensen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening192/03    193/02    385/05
40122995Thomas Vesterager06-062 Aulum Skytteforening195/02    190/03    385/05
41106786Christoffer Damgaard Larsen10-222 Gadbjerg Skytteforening193/07    191/04    384/11
42118000Jesper Larsen01-203 Sjørring Skytteforening191/02    191/06    382/08
43105787Niklas Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds193/04    189/02    382/06
44122618Lærke Iversen01-404 Frederikshavn Skyttekreds189/02    190/03    379/05
45107847Nicklas Jensen Kammersgaard06-103 Roslev Skytteforening190/00    189/02    379/02
46127775Jonas Neergaard09-101 Randers Skyttekreds189/01    188/03    377/04
47116747Sabrina Andersen10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening187/02    186/02    373/04
48104866Rasmus Olesen06-103 Roslev Skytteforening189/04    183/01    372/05
49114938Mikkel Lund10-001 Horsens Skyttekreds191/02    181/00    372/02
5082836Line Soelbjerg Andersen16-140 Vissenbjerg Skytteforening180/03    186/03    366/06
51107157Niklas Bossow Torp06-103 Roslev Skytteforening181/01    183/03    364/04
52127184Kasper Jensen11-030 Alslev Skytteforening 184/03    174/00    358/03
53111612Thor V. Holm-Hansen06-103 Roslev Skytteforening175/02    178/04    353/06
54129213Sam Storm10-001 Horsens Skyttekreds166/00    183/00    349/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 1
199561Josefine Ø. Laursen06-001 Viborg Skytteforening198/06    200/06    398/12
234084Mette Nielsen11-072 Helle Skytteforening198/11    197/05    395/16
386372Christinna Herskind01-501 Aalborg Skyttekreds196/06    198/10    394/16
430976Alexander Helleskov05-028 Trehøje Skytteforening193/05    199/06    392/11
519352Henrik Strand06-001 Viborg Skytteforening196/06    193/04    389/10
639346Jeppe Brydsø Dammark11-072 Helle Skytteforening195/04    191/04    386/08
798723Emil Søvsø Poulsen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening191/02    191/02    382/04
825340Hanne Kristensen09-940 Samsø Skytteforening190/03    191/04    381/07
928245Louise Madsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening190/02    190/05    380/07
1034051Sofie Nielsen11-072 Helle Skytteforening189/03    190/04    379/07
11105786Jonas Ø. Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds185/02    193/04    378/06
12116728Caroline Marie Jacobi06-001 Viborg Skytteforening188/00    190/02    378/02
1396958Mette Sørensen05-028 Trehøje Skytteforening191/03    187/02    378/05
1491277Simone Berg06-001 Viborg Skytteforening185/01    191/05    376/06
15104886Emil L. Nielsen01-501 Aalborg Skyttekreds185/00    189/02    374/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
198709Pernille Holst Andersen01-511 Skf. Kimbrerne195/04    186/02    381/06
2101636Anton Christensen01-404 Frederikshavn Skyttekreds192/02    186/03    378/05
3103892Kasper Schultz01-501 Aalborg Skyttekreds188/04    189/05    377/09
487872Martin Knudsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF189/04    187/02    376/06
595349Kristian Gyldenløv09-944 Århus Riffelskytte Klub191/00    185/02    376/02
6103936Tobias Kurth Jensen10-437 Ullerup Skytteforening184/01    190/03    374/04
7102934Kristian Møller Kristensen01-501 Aalborg Skyttekreds186/01    188/01    374/02
894784Laura Von der Lippe09-940 Samsø Skytteforening189/04    182/02    371/06
988271Mia Meyer Jensen01-203 Sjørring Skytteforening184/02    183/03    367/05
1091687Per Poulsen Tougaard06-001 Viborg Skytteforening183/02    183/02    366/04
11119405Vinni Christiansen01-203 Sjørring Skytteforening182/01    183/04    365/05
1283267Louise Fredsgaard Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub182/00    183/01    365/01
1351371Louise Mortensen16-180 Bullerup Skyttekreds176/02    188/04    364/06
1492382Nana Bloch01-203 Sjørring Skytteforening179/00    185/02    364/02
1525213Stine Jensen09-940 Samsø Skytteforening179/01    183/01    362/02
16106868Nicolaj Berg Lassen09-101 Randers Skyttekreds180/02    180/01    360/03
1797738Christina Glöss01-223 Karby Skyttekreds176/01    180/01    356/02
18126699Kathrine K. Jensen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening178/01    176/01    354/02
1985786Sara Knudsen10-309 Kolding-Bramdrup Skytteforening178/00    176/00    354/00
2089355Maria V. Jensen16-200 Kerteminde Skytteforening158/00    171/03    329/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
198282Kristine Rødsgaard Christensen10-282 Jelling fS Skydning200/14    200/11    400/25
240207Ida Søby Fogh11-043 Gørding/Vejrup Skyttekreds200/09    200/08    400/17
3108117Martin Ingwersen10-282 Jelling fS Skydning199/07    200/10    399/17
421049Louise Christiansen10-004 Glud Skytteforening199/05    200/11    399/16
539806Katrine Q Bondesen11-001 Ribe Skyttekreds200/10    199/13    399/23
691130Maria T. Heiden16-180 Bullerup Skyttekreds200/13    199/08    399/21
790858Lise Munter16-180 Bullerup Skyttekreds200/07    199/12    399/19
896491Mathias Søndergaard06-001 Viborg Skytteforening200/11    199/07    399/18
983790Stephanie Pedersen10-127 Brande Skytteforening199/11    197/09    396/20
1034006Nanna Ebbesen10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening199/08    197/08    396/16
1132994Marc Pedersen10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening197/08    196/05    393/13
12107950Martin Nissen10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening194/03    191/03    385/06

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2
185492Martin Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub200/12    200/11    400/23
292763Lars Søby Jensen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I198/05    200/11    398/16
3121677Jonas Abildgaard Nielsen09-101 Randers Skyttekreds197/05    199/06    396/11
443401Sune Christensen13-363 Broagerlands Skytteforening198/07    196/04    394/11
5121325Christina Kristensen09-118 Lyngby Skyttekreds194/07    197/07    391/14
6103938Morten Wallstrøm10-007 Østbirk Skytteforening191/04    193/04    384/08
791839Jack Abrahamsen10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening192/05    191/04    383/09

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
117033Lars Ørum Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds199/05    197/09    396/14
214785Henrik Frankfurth01-501 Aalborg Skyttekreds195/01    196/04    391/05
312022Henrik Fredsgaard Noppenau11-001 Ribe Skyttekreds196/03    194/06    390/09
417480Thomas Danielsen09-944 Århus Riffelskytte Klub192/04    196/07    388/11
549572Maria Degn Poulsen10-309 Kolding-Bramdrup Skytteforening193/02    193/08    386/10
619550Rasmus N. Fisker06-001 Viborg Skytteforening194/07    192/04    386/11
724825Jane Sønnichsen09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup191/04    194/05    385/09
823543Marie S. Jørgensen09-115 Grenå Skyttekreds192/02    191/03    383/05
940827Nicolai Christensen11-001 Ribe Skyttekreds194/01    189/00    383/01
1042345Jens Faurbye13-308 Vojens Skytteforening190/02    191/02    381/04
1116485Jeppe V. Kristensen01-501 Aalborg Skyttekreds186/03    194/04    380/07
1219407Morten de Place Bjørn06-001 Viborg Skytteforening189/02    191/04    380/06
1325387Anders Alexandersen09-940 Samsø Skytteforening190/03    186/03    376/06
1418178Jonas Holst Andersen09-101 Randers Skyttekreds188/02    185/03    373/05
1520905Steen Skallebæk10-001 Horsens Skyttekreds185/02    185/01    370/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
125354Claus P V Jensen09-940 Samsø Skytteforening186/00    190/01    376/01
248314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening191/03    184/01    375/04
343374Allan Clausen06-011 Skive Skytteforening187/02    187/01    374/03
425202Torben Kristensen09-940 Samsø Skytteforening188/04    185/02    373/06
539563Nicki Fabricius01-501 Aalborg Skyttekreds188/03    185/01    373/04
643415Pernille Porep Hadberg13-343 Grænseegnens Skytteforening187/03    185/01    372/04
719315Peter Strand06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening182/01    189/01    371/02
825297Lasse Bertelsen09-940 Samsø Skytteforening183/00    187/01    370/01
943003Eva E Rasmussen13-343 Grænseegnens Skytteforening183/02    186/01    369/03
1031184Erik Madsen06-098 Karup Skytteforening af 1889183/00    186/02    369/02
1196896Pia Jensen09-115 Grenå Skyttekreds185/02    184/02    369/04
1231719Erik Paarup06-016 Gjellerup Sdr. SG&I180/00    187/03    367/03
1398797Louise Hvid Hansen09-101 Randers Skyttekreds185/01    180/02    365/03
1443365Henning Sørensen13-343 Grænseegnens Skytteforening180/00    182/00    362/00
1525565Jens Jensen09-902 Odder Skytteforening167/00    170/00    337/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
117184Flemming B. Frederiksen01-504 Postens Skyttelaug178/01    188/03    366/04
234585Vagn Koch10-423 Tørring Idrætsforening181/02    184/01    365/03
329903Gitte Vinter06-001 Viborg Skytteforening181/00    183/00    364/00
493636Lars Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening179/00    177/00    356/00
5123944Kenneth Bennett13-343 Grænseegnens Skytteforening180/01    176/00    356/01
680671Maybritt Lynggaard09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup177/01    178/00    355/01
734517Bo W. Knudsen10-199 Fredericia Garnison Idrætsforening179/02    170/00    349/02
897938Jesper Skovgaard06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening174/01    174/01    348/02
973415Per Skovlund Nielsen09-128 Langå & Omegns Skytteforening165/00    179/01    344/01
10123793Michael Kofoed Schou06-016 Gjellerup Sdr. SG&I173/00    170/00    343/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
144463Kristian R. Petersen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF199/10    200/13    399/23
219571Ole Nielsen06-001 Viborg Skytteforening200/13    199/09    399/22
320954Per Christiansen10-004 Glud Skytteforening198/09    200/09    398/18
425302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening198/07    200/10    398/17
520681Hans O. Hansen10-002 Honum og Omegns Skytteforening197/04    200/10    397/14
650893Bente M. Lohmann16-180 Bullerup Skyttekreds198/11    199/09    397/20
7121229Leif Kristensen13-343 Grænseegnens Skytteforening198/11    199/07    397/18
893637Bent Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening200/04    197/06    397/10
925728Jørgen Mahler09-944 Århus Riffelskytte Klub197/08    199/13    396/21
1019654Knud Erik Holm06-001 Viborg Skytteforening197/11    199/09    396/20
1125323Jenny Bissø09-940 Samsø Skytteforening197/04    199/09    396/13
1230694Anders Helleskov05-028 Trehøje Skytteforening197/05    199/06    396/11
1323116Jens Roland Jensen09-116 Midtdjurs Skytteforening199/10    197/06    396/16
1410470Ole H. Madsen01-404 Frederikshavn Skyttekreds197/12    198/07    395/19
1549316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening197/05    198/07    395/12
16109680Karl Jon Hansen13-308 Vojens Skytteforening198/08    197/08    395/16
1723760Ejner Jørgensen09-115 Grenå Skyttekreds195/01    199/08    394/09
1829126Bent Olesen01-203 Sjørring Skytteforening196/06    198/07    394/13
1925326Jan O Jørgensen09-940 Samsø Skytteforening196/04    198/09    394/13
2020861Vagn Åge Jørgensen10-002 Honum og Omegns Skytteforening197/04    197/03    394/07
2187084Torben Hjardemål01-710 Vester Han Herred Skytteforening194/03    199/08    393/11
2229765Frits R. Larsen05-028 Trehøje Skytteforening194/04    199/06    393/10
2320964Ole Hansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF195/07    198/06    393/13
2434740Hardy Larsen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening195/03    198/08    393/11
2518344Finn Dollerup09-903 VFB Århus Skyttelaug197/02    196/08    393/10
26106337Kim Bønsdorff Munkholm09-115 Grenå Skyttekreds198/03    195/09    393/12
2717347Knud Ove Gammeljord09-101 Randers Skyttekreds195/08    197/09    392/17
2852205Bent Johansen16-180 Bullerup Skyttekreds195/06    197/05    392/11
29101767Egon Johansen13-308 Vojens Skytteforening196/09    196/07    392/16
3030213Janus Haahr05-028 Trehøje Skytteforening196/02    196/08    392/10
3119477Carsten Bjørn06-001 Viborg Skytteforening197/07    195/09    392/16
3249222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/07    196/07    391/14
33117669Inga Antzack13-308 Vojens Skytteforening195/08    196/05    391/13
3418368Erik Andersen09-101 Randers Skyttekreds197/02    194/05    391/07
3533292Jens Ove Skjøth10-127 Brande Skytteforening193/02    197/11    390/13
3697636Kurt Overgaard10-134 Bredstrup-Pjedsted IF194/01    196/07    390/08
3748751Henrik Trolle16-180 Bullerup Skyttekreds197/11    193/06    390/17
3821256Einar Højsgård10-002 Honum og Omegns Skytteforening197/04    193/03    390/07
3990904Kurt Christiansen10-001 Horsens Skyttekreds198/10    192/05    390/15
4019714Inger Sørensen06-026 Kjellerup Skytteforening195/04    194/04    389/08
4149799Anders Mortensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/07    195/07    388/14
4234764Olaf Kurth Jensen10-456 Vejle Skytteforening193/04    195/07    388/11
4343501Børge Paulsen13-363 Broagerlands Skytteforening195/05    193/04    388/09
4419511Thomas Skræp Sørensen06-026 Kjellerup Skytteforening192/03    195/05    387/08

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
1112943Thomas Chr. Hansen Antzack13-308 Vojens Skytteforening199/09    198/12    397/21
251383Kurt Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds199/07    197/06    396/13
3120948Gunnar Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub199/08    196/08    395/16
488633Svend Hansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF197/06    197/05    394/11
596415Karl K. Rasmussen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF196/06    197/09    393/15
626268Jens Eriksen09-903 VFB Århus Skyttelaug198/02    195/06    393/08
735378Preben Sørensen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF195/08    197/05    392/13
820331Dan Lauersen10-005 Ousted Tåning Skytteforening196/03    196/02    392/05
9124561Arne Holm01-511 Skf. Kimbrerne194/06    197/09    391/15
1025390Willy Hermansen09-902 Odder Skytteforening195/05    196/04    391/09
1120326Flemming Mikkelsen10-005 Ousted Tåning Skytteforening196/08    195/07    391/15
1234393Børge Gjødsbøl10-134 Bredstrup-Pjedsted IF198/08    193/02    391/10
1343530Ove Østergaard13-363 Broagerlands Skytteforening197/04    193/07    390/11
1415095Flemming Lindemann01-514 Vodskov Skytteforening194/06    195/07    389/13
1596287Karsten Knudsen10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening195/02    194/05    389/07
1618472Bjarne Schou Nielsen09-101 Randers Skyttekreds194/03    194/03    388/06
1723018Inge Petersen09-118 Lyngby Skyttekreds189/04    198/08    387/12
18125508Lars Walther Christensen01-514 Vodskov Skytteforening195/03    191/06    386/09
1920603Mona Hansen10-002 Honum og Omegns Skytteforening194/06    191/03    385/09
2022477Keld Klode06-014 Silkeborg Skyttekreds194/05    191/02    385/07
2125312John Sander Petersen09-940 Samsø Skytteforening192/03    192/03    384/06
2222032Preben Juhl Jensen06-023 Knudstrup Skyttekreds193/05    191/01    384/06
2325240Ole Truelsen09-940 Samsø Skytteforening192/04    191/03    383/07
2425511Lars-Ingemann Jensen09-902 Odder Skytteforening194/06    189/04    383/10
2522294Orla Smedegaard06-014 Silkeborg Skyttekreds189/04    192/05    381/09
2621497Thorvald Ellehede09-008 Ry-Emborg Skytteforening190/03    191/05    381/08
2749348Helle Jørgensen16-350 Særslev Skytteforening192/03    189/02    381/05
2897036Steen Clausen16-180 Bullerup Skyttekreds193/03    188/05    381/08
29105152Hans Chr. Schmidt11-030 Alslev Skytteforening 189/02    191/03    380/05
3051010Egon Nielsen16-180 Bullerup Skyttekreds191/02    189/04    380/06
3143471Jan Poulsen13-363 Broagerlands Skytteforening194/03    186/02    380/05
3298798Kirsten Hvid Hansen09-101 Randers Skyttekreds190/04    189/02    379/06
3334634Lasse Olsen10-423 Tørring Idrætsforening191/05    188/04    379/09
3481504Claus Kristensen09-118 Lyngby Skyttekreds188/03    190/07    378/10
3518356Erling B Jacobsen09-101 Randers Skyttekreds189/02    187/03    376/05
3634700Else Marie Nielsen10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening189/03    187/01    376/04
37103489Mads Sønderup06-055 Tjørring Idrætsforening185/01    190/01    375/02
3821443Jørgen Olesen09-008 Ry-Emborg Skytteforening187/02    188/02    375/04
3932297Leif Seiersen06-055 Tjørring Idrætsforening191/04    173/00    364/04

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3
1107015Jens Andersen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF198/06    188/01    386/07
2101592Elly Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening194/03    190/01    384/04
311768Ruby Larsen01-548 Vilsted Skf.192/02    191/00    383/02
475424Lissy Hansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF192/04    190/03    382/07
522253Regner Mikkelsen06-014 Silkeborg Skyttekreds191/05    190/01    381/06
6116951Preben Andersen 09-940 Samsø Skytteforening190/03    190/03    380/06
720390Kresten Kristensen10-007 Østbirk Skytteforening190/04    190/02    380/06
8119691Hanne Færregaard Andersen01-516 Mou & Omegns Skf.189/04    188/02    377/06
995887John Dyhr Kristensen09-902 Odder Skytteforening187/02    188/02    375/04
1023007John Petersen09-118 Lyngby Skyttekreds191/02    184/02    375/04
1141356Jens Chr. Pedersen11-020 Holsted Skyttekreds187/00    183/00    370/00
12110498Ingolf Haugstrup10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening186/01    183/01    369/02
13108861Øyvind Jensen01-516 Mou & Omegns Skf.184/02    179/00    363/02
1486067Gurli Nøhr10-001 Horsens Skyttekreds176/02    182/02    358/04
1590903Lindy Pedersen10-001 Horsens Skyttekreds169/00    164/00    333/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
135506Lars Kring Mortensen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF200/10    200/11    400/21
2112246Anne Lise Herskind01-514 Vodskov Skytteforening200/11    200/10    400/21
385128Horst Clausen13-363 Broagerlands Skytteforening200/12    200/07    400/19
4115942Jens Bo Jørgensen06-030 Ulstrup Skytteforening200/10    200/08    400/18
593584Anders Jensen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF199/10    200/08    399/18
6107347Peter Kurth Jensen10-437 Ullerup Skytteforening199/09    200/08    399/17
723027Brit Henriksen09-118 Lyngby Skyttekreds200/10    199/11    399/21
8106905Martin Larsen10-222 Gadbjerg Skytteforening200/08    199/11    399/19
917242Birgitte Kort Jørgensen01-501 Aalborg Skyttekreds198/11    200/10    398/21
1013483Bodil Abildgaard01-561 Hobro Egnens Skytteforening198/09    200/10    398/19
11111599Jesper Dam10-222 Gadbjerg Skytteforening199/13    199/08    398/21
12113620Hanne Keinicke10-222 Gadbjerg Skytteforening199/06    199/13    398/19
1319466Finn Karlsson06-033 Skals Skytteforening199/09    199/09    398/18
1425334Henrik Berthelsen09-940 Samsø Skytteforening200/05    198/08    398/13
15120513Michael Jens Gram Jakobsen10-456 Vejle Skytteforening197/07    200/13    397/20
16116151Rene Elgaard09-116 Midtdjurs Skytteforening197/07    200/10    397/17
17113118Anders Hansen01-501 Aalborg Skyttekreds198/09    199/09    397/18
1834696Hans Jørgen Nielsen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening198/07    199/11    397/18
19107892Søren Peter Jørgensen16-140 Vissenbjerg Skytteforening198/05    199/08    397/13
2025221Sanne Kristensen09-940 Samsø Skytteforening199/10    198/09    397/19
21111354Torben Hansen13-308 Vojens Skytteforening199/09    198/08    397/17
2295711Tommy Søby Jensen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I196/07    200/08    396/15
2399527Lisbeth Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening197/09    199/11    396/20
2413379Karsten Abildgaard01-561 Hobro Egnens Skytteforening197/05    199/11    396/16
25103695Bent Andersen01-514 Vodskov Skytteforening197/02    199/07    396/09
2682492René Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening198/07    198/12    396/19
27115252Heinrich Sloth09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening200/08    196/05    396/13
28106628Kim Lyng Knudsen06-001 Viborg Skytteforening196/02    199/08    395/10
2988434Michael Petersen09-115 Grenå Skyttekreds197/11    198/04    395/15
3098796Thomas Martinsen09-116 Midtdjurs Skytteforening198/07    197/09    395/16
3118504Anny Toft09-101 Randers Skyttekreds198/05    197/03    395/08
3238336Hans Johnsen11-015 Ølgod Skytteforening199/12    196/05    395/17
3311933Lars Jakobsen01-548 Vilsted Skf.195/09    199/07    394/16
3438352Doris Johnsen11-015 Ølgod Skytteforening196/09    198/07    394/16
3591098Peder Nedergaard09-940 Samsø Skytteforening196/06    198/08    394/14
36120230Johnni Hald01-561 Hobro Egnens Skytteforening196/03    198/06    394/09
3793618Henrik Linde Barrith06-026 Kjellerup Skytteforening196/06    198/03    394/09
3891099Ellen Holm09-940 Samsø Skytteforening198/08    196/09    394/17
39109469Linda Ørum09-940 Samsø Skytteforening198/05    196/03    394/08
40120785John Bo Lyng09-101 Randers Skyttekreds199/06    195/08    394/14
41120106Jesper Nissen10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening194/06    199/11    393/17
4290533Kaja Laursen06-001 Viborg Skytteforening195/08    198/07    393/15
4313407Jens Arne Abildgaard01-561 Hobro Egnens Skytteforening195/07    198/06    393/13
44116825Søren Kaster06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening196/08    197/06    393/14
45113910Michael Guldbæk Larsen01-514 Vodskov Skytteforening197/10    196/07    393/17
4687497Jørgen Thomsen01-561 Hobro Egnens Skytteforening198/13    195/08    393/21
4752046Ebbe Præstekjær16-140 Vissenbjerg Skytteforening199/08    194/07    393/15
4835895Lene F. Høegsberg05-011 Holstebro Skytteforening193/06    199/14    392/20
49106522Anette Andersen06-001 Viborg Skytteforening195/08    196/03    391/11
5032125Mona Thomassen06-055 Tjørring Idrætsforening193/05    197/06    390/11
5078249Michael Brasch09-116 Midtdjurs Skytteforening193/05    197/06    390/11
52101432Allan Hjerresen06-001 Viborg Skytteforening198/05    191/01    389/06
5321759Ann Klode06-002 Them Skytteforening190/04    197/06    387/10
54100603Jens Sten Knudsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF196/06    191/06    387/12
5579034Brian Grønn Rauh06-098 Karup Skytteforening af 1889193/02    193/04    386/06

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
125234Pia Kleis09-940 Samsø Skytteforening200/10    200/11    400/21
2108503Evan Pedersen01-548 Vilsted Skf.198/07    200/14    398/21
3123883Birgitte Bonde01-514 Vodskov Skytteforening198/10    200/09    398/19
4113675Lisbeth Meldgaard11-072 Helle Skytteforening199/11    199/12    398/23
5122585Ole Brix11-010 Esbjerg Skyttekreds198/08    199/11    397/19
6126607Chris Brinch Østergaard11-010 Esbjerg Skyttekreds199/08    198/10    397/18
7126770Dennis Christiansen09-101 Randers Skyttekreds198/09    198/08    396/17
8100697Tanja Hyldig Jensen06-026 Kjellerup Skytteforening197/07    198/10    395/17
9123925Christina V. Lybker Madsen10-127 Brande Skytteforening198/08    197/11    395/19
10114773Winnie Susan Monberg13-308 Vojens Skytteforening198/09    197/05    395/14
11110320Heidi Henningsen11-030 Alslev Skytteforening 199/07    196/03    395/10
12122498Anette Lindquist Knudsen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I196/04    198/06    394/10
13110909Carsten Mikkelsen09-008 Ry-Emborg Skytteforening197/02    197/04    394/06
1497086Marthin Henneberg Busk16-180 Bullerup Skyttekreds196/07    197/08    393/15
1591840Jimmi Pedersen10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening196/06    197/06    393/12
1631129Jørn Termansen06-098 Karup Skytteforening af 1889197/05    196/05    393/10
17125104Henrik Christian Schmidt13-308 Vojens Skytteforening194/06    198/07    392/13
18126117Linda Madsen01-501 Aalborg Skyttekreds194/04    198/08    392/12
19126408Søren Pedersen13-308 Vojens Skytteforening198/07    194/03    392/10
20108488Jonas Dahl Pedersen01-203 Sjørring Skytteforening194/08    197/06    391/14
21127879Pia Johannsen13-343 Grænseegnens Skytteforening197/06    193/04    390/10
22102384Kim Højbjerg Larsen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I193/04    195/07    388/11
23109338Jens Nielsen01-501 Aalborg Skyttekreds194/05    194/05    388/10
2432646Hans G. Christensen06-055 Tjørring Idrætsforening194/01    193/05    387/06
25110497Jesper Haugstrup10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening196/05    191/03    387/08
26127255Elise Saxild Kristensen11-072 Helle Skytteforening194/06    192/05    386/11
2725177John Lund Christensen09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening190/06    195/05    385/11
28112653Dorde Lis Hansen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I194/03    191/04    385/07
29120229Gitte Hansen01-561 Hobro Egnens Skytteforening193/07    191/03    384/10
3099989Jørgen Sloth Borregaard01-514 Vodskov Skytteforening193/05    191/04    384/09
3136092Henrik Bjerg05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening191/07    192/04    383/11
32128434Kirsten Hårvig10-005 Ousted Tåning Skytteforening192/03    191/01    383/04
33120421Christian Olesen10-127 Brande Skytteforening190/02    192/03    382/05
34119168Duncan Hooper16-128 Dalum Skytteforening192/01    190/01    382/02
3521577Randi Nielsen10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening185/01    194/02    379/03
36122956Finn Andersen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening187/02    191/02    378/04
37128826Søren Ørum09-940 Samsø Skytteforening188/01    188/04    376/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3
1127552Kalle Andersen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF199/06    197/07    396/13
2128269Torben Larsen05-028 Trehøje Skytteforening198/05    197/10    395/15
3126409Morten Franzen Jepsen13-308 Vojens Skytteforening195/06    197/03    392/09
418311Hanne Skovlund Broch09-128 Langå & Omegns Skytteforening198/10    194/01    392/11
5128057Flemming Skytt 09-940 Samsø Skytteforening195/03    196/06    391/09
6126904Steven V. Mathiasen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I191/04    195/06    386/10
7117272Søren Kirkegaard Madsen11-072 Helle Skytteforening190/03    194/03    384/06
8124993Stefan Christensen16-200 Kerteminde Skytteforening189/02    193/05    382/07
9115017René Olsen09-118 Lyngby Skyttekreds190/00    192/07    382/07
1022414Lise Mikkelsen06-014 Silkeborg Skyttekreds191/04    191/02    382/06
11128643Jørgen Kristensen11-072 Helle Skytteforening192/03    190/03    382/06
1224867Agnete Engelbrechtsen09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup187/02    194/02    381/04
13106994Casper Broge09-902 Odder Skytteforening189/03    192/03    381/06
14123926Jens V. Lybker Madsen10-127 Brande Skytteforening189/02    192/01    381/03
15123096Martin Lysdahl10-423 Tørring Idrætsforening188/02    192/02    380/04
16119492Keld Østerlund Schultz06-062 Aulum Skytteforening189/04    189/00    378/04
17122499Ulrik Lindquist Knudsen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I189/00    189/01    378/01
1832911Anna Lise Christensen06-055 Tjørring Idrætsforening189/01    188/02    377/03
1919899John Madsen10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening190/03    187/00    377/03
20129217Anders Frederiksen09-940 Samsø Skytteforening187/02    189/01    376/03
21122335Thomas Hassing Christensen06-055 Tjørring Idrætsforening188/03    188/01    376/04
22119412Helle Pia Falk Pedersen06-098 Karup Skytteforening af 1889183/02    190/03    373/05
23120213Gitte Olesen10-127 Brande Skytteforening183/03    187/02    370/05
24116793Bo D. Andersen10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening184/01    186/01    370/02
25116146Jan Nørgård Poulsen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening185/02    183/00    368/02
2619905Jens Sandfeld Søndergaard10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening183/00    184/01    367/01
27127422Line Qvist11-020 Holsted Skyttekreds175/00    172/01    347/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab FRI
118517Anna-Grethe Maribo Andersen09-101 Randers Skyttekreds199/10    199/09    398/19
218341Flemming Lauritsen09-101 Randers Skyttekreds198/02    199/09    397/11
318541Allan Dicksen Andersen09-101 Randers Skyttekreds197/07    197/05    394/12
4112640Magnus Degenkolv09-101 Randers Skyttekreds195/08    198/06    393/14
5108492Niclas Pedersen01-548 Vilsted Skf.195/03    197/10    392/13
618195John Nicholaisen09-101 Randers Skyttekreds193/08    197/07    390/15
717986Marie Nørgaard09-101 Randers Skyttekreds195/07    193/02    388/09
824149Johnny Jensen09-101 Randers Skyttekreds190/02    194/08    384/10
980084Bent Engstrøm09-101 Randers Skyttekreds184/02    198/02    382/04
10123849Patrik Gaulshøj10-282 Jelling fS Skydning194/04    187/01    381/05
1195417Jan Jørn Jensen09-101 Randers Skyttekreds191/03    187/01    378/04
12101845Anne Louise Angel09-101 Randers Skyttekreds187/01    188/05    375/06
13115973Ruth bjørn Larsen09-101 Randers Skyttekreds188/02    184/03    372/05
1433981Flemming Jensen10-127 Brande Skytteforening184/01    187/04    371/05
1524834Gunner Holland Larsen09-101 Randers Skyttekreds184/02    175/01    359/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 1
1101491Gustav Røjkjær10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening200/16
1118344Emil Hedemann01-513 Vester Hassing Skf.200/16
3101907Trine Røigaard16-180 Bullerup Skyttekreds200/15
3111770Kasper Poulsen09-116 Midtdjurs Skytteforening200/15
3113368Alex Rahr Maansen01-550 Løgstør Sportsskytteklub200/15
3113665Chris Nielsen06-001 Viborg Skytteforening200/15
7112078Kristoffer Kvorning06-001 Viborg Skytteforening200/14
8113022Andreas Tanderup06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening200/13
8121088Nikolai Kling Larsen16-039 Horne Skytteforening200/13
8123669Maja Pedersen10-005 Ousted Tåning Skytteforening200/13
815758Trine Weinreich Klit Andersen01-513 Vester Hassing Skf.200/13
12108363Anders Birk Dysted Sørensen01-223 Karby Skyttekreds200/12
12110961Kasper Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening200/12
12118945Cathrine Sørensen05-028 Trehøje Skytteforening200/12
12120920Emma Sophie Klinck16-039 Horne Skytteforening200/12
12122114Simon Rosenkjær16-022 Faaborg Skytteforening200/12
12123028Camilla Johannesen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening200/12
12123820Emma Hejlesen Kristensen01-513 Vester Hassing Skf.200/12
19106376Sixten Thomsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening200/11
19107180Joachim Jørgensen13-308 Vojens Skytteforening200/11
19113869Christian Larsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/11
19120709Sinuhe Mondrup09-940 Samsø Skytteforening200/11
19124238Oliver Klaus Pedersen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF200/11
19125887Nanna Mathiesen11-072 Helle Skytteforening200/11
19126655Johan Persson16-180 Bullerup Skyttekreds200/11
26109979Silas Grønnebæk11-020 Holsted Skyttekreds200/10
26122679Madeleine Liv Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds200/10
28103891Simon Houen Jensen01-513 Vester Hassing Skf.200/09
28118153Liva Nielsen05-028 Trehøje Skytteforening200/09
30118917Kasper Futterup Søndergaard01-223 Karby Skyttekreds200/06
31117765Peter A. Sørensen01-501 Aalborg Skyttekreds199/16
32114681Marcus Sand06-098 Karup Skytteforening af 1889199/15
33107515Sune Grøn Bendixen01-412 Hjørring Skytteforening199/14
34119628Daniel Larsen01-513 Vester Hassing Skf.199/13
35112069Martin Svendsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening199/12
35123059Esajas Hvorvarp01-548 Vilsted Skf.199/12
37117070Signe Wobeser Nielsen11-072 Helle Skytteforening199/11
3799867Mia Hviid Sørensen09-116 Midtdjurs Skytteforening199/11
39106270Kasper Bondesen11-001 Ribe Skyttekreds199/10
40112089Kamilla Keinicke10-222 Gadbjerg Skytteforening199/09
40121236Mads Friis Kriegbaum06-001 Viborg Skytteforening199/09
42108556Lars Krog06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening199/08
42118128Elisabeth Kirkegaard Lager06-062 Aulum Skytteforening199/08
44111047Kasper B. Søgaard11-006 Bramming Skytteforening199/07
45109462Jakob Øster09-940 Samsø Skytteforening199/06
46112910Sara Kirstine Jensen16-039 Horne Skytteforening198/14
46121466Matti Ottsen09-101 Randers Skyttekreds198/14
48108405Asker Hougs Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening198/12
49118518Adam Liebach06-001 Viborg Skytteforening198/10
49122758Kristian Bloch Andersen01-203 Sjørring Skytteforening198/10
51100962Maria Pedersen16-039 Horne Skytteforening198/09
51117040Sebastian C. Bonde01-514 Vodskov Skytteforening198/09
51123204Sebastian Jensen13-308 Vojens Skytteforening198/09
54120514Jakop Broni Boesen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF198/08
55107458Daniel Hochland Andersen06-001 Viborg Skytteforening198/07
55124305Michelle Olesen01-561 Hobro Egnens Skytteforening198/07
57118294Nikolai Mou Nielsen01-514 Vodskov Skytteforening198/06
58119474Sarah Frankfurth01-501 Aalborg Skyttekreds198/05
59118943Magnus Mohr Vesterblaae05-028 Trehøje Skytteforening198/04
60116817Sabrina Klara Christensen16-039 Horne Skytteforening198/03
6195321Amalie Birk D. Sørensen01-223 Karby Skyttekreds197/12
62109646Hans Christian Olsen06-001 Viborg Skytteforening197/10
63113666Thomas Broe Højriis Christensen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening197/09
63113667Frederik Olsen06-001 Viborg Skytteforening197/09
63114363Jacob Mortensen05-028 Trehøje Skytteforening197/09
66107453Oliver Alexis06-001 Viborg Skytteforening197/08
66111532Magnus Johansen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening197/08
66116861Mads Repenning Jensen11-072 Helle Skytteforening197/08
66120708Nefer Sofia Mondrup 09-940 Samsø Skytteforening197/08
70122866Azad Seker01-201 Thisted Skyttekreds197/07
71107475Rikke Norup Bertelsen06-001 Viborg Skytteforening197/05
72110494Lucas Haugstrup10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening197/04
73120235Astrid Bohsen10-004 Glud Skytteforening197/03
74118558Jonas Tilsted01-204 Boddum-Ydby Skytteforening196/08
74123027Lærke Ninn01-204 Boddum-Ydby Skytteforening196/08
76119813Nicholas Aagaard Eriksen16-200 Kerteminde Skytteforening196/08
77118127Linda Kirkegaard Lager06-062 Aulum Skytteforening196/07
78108407Lau Hougs Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening196/04
78114405Laura Langkjær Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/04
80119066Niki Boisen10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening195/03
81120991Johannes Rasmussen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening192/06
82108692Simon Pedersen13-322 Gram Skytteforening191/05
83106554Mads Sejersen10-009 Hovedgaard Skytteforening186/03
84111846Sofie Østergaard Thomsen10-127 Brande Skytteforening186/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 2
1128335Theis Christiansen01-550 Løgstør Sportsskytteklub200/14
2101420Mads Larsen Glöss01-223 Karby Skyttekreds200/11
3128688Jeppe Okholm01-561 Hobro Egnens Skytteforening200/09
4116858Lukas Lund Lauridsen11-020 Holsted Skyttekreds200/07
5122920Maja Madsen10-004 Glud Skytteforening200/06
6126288Mathias Thomsen16-140 Vissenbjerg Skytteforening200/02
7122760Maia Bloch01-203 Sjørring Skytteforening199/10
7127460Emma Falck Lauridsen11-006 Bramming Skytteforening199/10
9124784Patchoulie Højbo Beattie 09-940 Samsø Skytteforening199/09
10126481Lau Valsgaard Sørensen06-001 Viborg Skytteforening199/08
11123929Matilde Skinderholm13-308 Vojens Skytteforening199/07
11128063Nikoline Bak Nielsen01-203 Sjørring Skytteforening199/07
11128334Marcus Toft01-550 Løgstør Sportsskytteklub199/07
14122615Victor Gerner Nielsen01-501 Aalborg Skyttekreds199/06
14123034Kasper Vestergaard Pedersen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening199/06
16118983Jacob Høegh Thomsen01-203 Sjørring Skytteforening199/05
16127164Albert Skaarup06-001 Viborg Skytteforening199/05
18122614Jonas W. Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds198/12
18123604Line Thomsen13-308 Vojens Skytteforening198/12
20124047Laura Rosenkilde Sloth01-516 Mou & Omegns Skf.198/09
21104893Mads Glud06-098 Karup Skytteforening af 1889198/08
22117498Christoffer Jensen01-201 Thisted Skyttekreds198/07
22120342Pelle Bøgh Andersson09-101 Randers Skyttekreds198/07
22124743Kasper Lund10-004 Glud Skytteforening198/07
25124317Jonas Jepsen01-203 Sjørring Skytteforening198/06
26117047Mark Frøsig09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup198/05
26122757Johannes Bak Nielsen01-203 Sjørring Skytteforening198/05
28122191Sandra Christensen09-118 Lyngby Skyttekreds198/04
28126787Laura Bødtker09-116 Midtdjurs Skytteforening198/04
30122922Alexander Djelby16-140 Vissenbjerg Skytteforening197/09
31122556Freja Frederikke Poulsen11-020 Holsted Skyttekreds197/08
31123789Emil Østergaard Andersen09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup197/08
33128528Emilie West Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening197/07
34125877Frederik Petersen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening197/06
35113932Christian B Nielsen09-902 Odder Skytteforening197/05
36123119Magnus Kimose Ring Algren09-101 Randers Skyttekreds197/04
37127968Mikkel Heby Svendsen01-514 Vodskov Skytteforening197/02
38121887Malene Nørgaard10-127 Brande Skytteforening196/07
38123445Kasper Søgaard Henriksen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening196/07
40127779Vitoria Tinggård16-340 Krogsbølle Skytteforening196/06
40128109Daniel Kronborg Andersen09-116 Midtdjurs Skytteforening196/06
42118319Nicolaj Nielsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening196/05
42124633Christian Morais01-203 Sjørring Skytteforening196/05
42125038Dina T. Sørensen09-101 Randers Skyttekreds196/05
45108063Jonathan Kjeldsen Thorhauge01-203 Sjørring Skytteforening196/04
45124235Patrick Lauritsen10-127 Brande Skytteforening196/04
47118982Jonas Høegh Thomsen01-203 Sjørring Skytteforening196/03
47119480Magnus Buk Henriksen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening196/03
49127878Jacob Høj Jensen16-039 Horne Skytteforening195/08
50125274Cecilie Nilsson10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening195/07
51126151Noah Emil Hermansen10-456 Vejle Skytteforening194/07
52120231Mikkel Hald01-561 Hobro Egnens Skytteforening194/06
53126150Magnus Holm Rodding10-456 Vejle Skytteforening194/06
54128644Malthe Kristensen11-072 Helle Skytteforening194/04
55119881Benjamin Ibsen09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup193/07
56127001Matthias Rechendorff01-514 Vodskov Skytteforening193/06
57113901Johan Vilhelmsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening193/05
58127669Simon Risager01-204 Boddum-Ydby Skytteforening193/04
59121681Rasmus Rye Sørensen10-423 Tørring Idrætsforening193/03
60116780Laura Larsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/01
61127970Andreas Bloch01-203 Sjørring Skytteforening192/06
62111249Hans Akselsen Kirkholt10-005 Ousted Tåning Skytteforening192/04
62117189Karl Guldhammer01-203 Sjørring Skytteforening192/04
62123882Isabella Bonde01-514 Vodskov Skytteforening192/04
65127795Oliver H. Brix11-010 Esbjerg Skyttekreds192/03
66113053Marcus Hartvigsen11-006 Bramming Skytteforening189/05
66120929Tobias Godske Højgaard06-001 Viborg Skytteforening189/05
68120339Alexander Berth09-101 Randers Skyttekreds187/01
69115082Jonas Stabell10-007 Østbirk Skytteforening185/01
70118736Glen Høgsbjerg Christensen06-103 Roslev Skytteforening180/02
71122777Jeppe Madsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening174/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 3
1127551Frederikke Nielsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF199/09
2128052Katrine Lund Jørgensen10-004 Glud Skytteforening199/07
3127598Lukas Karstens13-308 Vojens Skytteforening197/09
4119945Frej Gorm Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds197/05
5127132Malthe Andersen01-501 Aalborg Skyttekreds196/08
6127816Oscar Tinggård16-340 Krogsbølle Skytteforening196/03
7123794Asger Abrahamsen Schou06-016 Gjellerup Sdr. SG&I195/08
8127421Christian Gudtman11-020 Holsted Skyttekreds195/04
9126345Lau Bertram Hedemand Højen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF195/03
10127675Mark M. L. Christensen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening194/06
11117658Victoria Knudsen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening192/02
12105519Mark Lykkegaard Bonnemann10-001 Horsens Skyttekreds192/01
13126769Mathias Kristiansen16-180 Bullerup Skyttekreds191/05
14120464Philip Lindquist Knudsen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I191/04
15123157Hans Nielsen Tychsen13-363 Broagerlands Skytteforening191/03
15126149Mads Friedrichsen10-456 Vejle Skytteforening191/03
17127125Jamie Køller Vejrum09-101 Randers Skyttekreds191/02
17127425Daniel Nielsen11-020 Holsted Skyttekreds191/02
19127135Ina Cecilie Frederiksen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening190/04
20121933Naja Bennekou16-180 Bullerup Skyttekreds190/03
20122985Emil Faarkrog Jørgensen06-103 Roslev Skytteforening190/03
20127847Gustav Bjerre Vind10-001 Horsens Skyttekreds190/03
23124374Michelle Thomasen01-516 Mou & Omegns Skf.189/02
24127288Jack Strømager06-098 Karup Skytteforening af 1889189/01
25126128Frederik J. Boysen Frandsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF189/00
26119490Freja Østerlund Schultz06-062 Aulum Skytteforening188/05
27125199Maria Mærsk Hansen13-322 Gram Skytteforening188/02
28122746Mads Ole Christiansen13-363 Broagerlands Skytteforening187/03
29127257Jakob Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds186/01
30117899Emil Mathiesen16-180 Bullerup Skyttekreds185/02
31118620Rebecca Dyring Rønberg06-103 Roslev Skytteforening184/02
31122334Oliver Hassing Christensen06-055 Tjørring Idrætsforening184/02
31122987Sofus R. P. Jensen06-103 Roslev Skytteforening184/02
31127243Mikkel Thusgaard05-028 Trehøje Skytteforening184/02
35117448Mathias Sand06-098 Karup Skytteforening af 1889184/01
36123666Emil Thusgaard05-028 Trehøje Skytteforening183/00
36126887Thea Højbjerg Larsen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I183/00
38125417Bertram Hirtz11-015 Ølgod Skytteforening182/01
39121720Jens Guldhammer Mikkelsen01-203 Sjørring Skytteforening181/03
4098846Elisabeth Kristensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening181/00
41119698Mads Jacobsen11-020 Holsted Skyttekreds179/01
42127105Frederik Kristensen06-103 Roslev Skytteforening176/00
43122986Marcus R. P. Jensen06-103 Roslev Skytteforening175/01
44127242Rasmus Thusgard05-028 Trehøje Skytteforening166/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 4
1128742Hannibal Kramer Thomsen13-308 Vojens Skytteforening196/07
2129205Laura Frederiksen 09-940 Samsø Skytteforening196/06
3126487Maria Munksgård16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/05
4128487Bertil Vinther Krag16-180 Bullerup Skyttekreds195/08
5123799Christian Hvid Rasmussen10-007 Østbirk Skytteforening195/03
6128749Katinka Vinther Krag16-180 Bullerup Skyttekreds193/07
7128739Sara Steenholdt13-308 Vojens Skytteforening193/05
8128686Frederik Nørgaard09-101 Randers Skyttekreds192/03
9129212Emil Seeberg Jeppesen10-001 Horsens Skyttekreds191/05
10129193Nicolai Lund Høholt09-101 Randers Skyttekreds191/02
11126483Rikke Munkegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening190/04
11128743Valdemar Kramer Thomsen13-308 Vojens Skytteforening190/04
13127774Nicolai Baltzer Rasmussen09-101 Randers Skyttekreds188/03
14129231Jonas Siig10-001 Horsens Skyttekreds188/00
15128273Mathilde Volker Johansen01-516 Mou & Omegns Skf.187/03
16121932Nicolai Wimmer16-180 Bullerup Skyttekreds185/01
17128769Magnus Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds184/03
18128815Tobias Rieper13-322 Gram Skytteforening183/02
19128658Nicklas Hirtz Christensen11-015 Ølgod Skytteforening182/02
20129204Ida S Knudsen 09-940 Samsø Skytteforening181/02
20129211Naya Hansen13-363 Broagerlands Skytteforening181/02
22123156Lucas Pedersen13-322 Gram Skytteforening181/00
23122333Julie Hassing Christensen06-055 Tjørring Idrætsforening179/02
24129115Nicklas Licht Andersen13-363 Broagerlands Skytteforening176/00
25127939Oskar Rahbæk13-322 Gram Skytteforening173/00
26112432Lucas Werner Hansen09-902 Odder Skytteforening170/00
26129214Celina Hansen13-363 Broagerlands Skytteforening170/00
28116693Matilde Olesen06-103 Roslev Skytteforening169/01
29127938Sten Hansen13-322 Gram Skytteforening169/00
30129124Ramus Jørgensen13-363 Broagerlands Skytteforening164/00
31123098Oliver Thomsen16-180 Bullerup Skyttekreds157/00
32127101Patrick D. Rønberg06-103 Roslev Skytteforening153/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 1
188599Helle Norup Bertelsen06-001 Viborg Skytteforening200/16
2104375Freja Møller Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds200/13
291753Peter Christiansen09-940 Samsø Skytteforening200/13
4101277Annemette Filtenborg Binder09-101 Randers Skyttekreds200/12
4106441Thomas Grøn Bendixen01-412 Hjørring Skytteforening200/12
6102102Magnus Mikkelsen09-101 Randers Skyttekreds200/11
6106625Alexander Petersen09-940 Samsø Skytteforening200/11
6108644Jeppe F. Larsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF200/11
6113123Emilie Louise Rasmussen06-001 Viborg Skytteforening200/11
10114483Thomas Marding Thorsen-Poulsen09-116 Midtdjurs Skytteforening200/10
10117764Nicklas Christensen01-501 Aalborg Skyttekreds200/10
10117829Camilla Johansen06-011 Skive Skytteforening200/10
1095179Tomas Møller Sørensen10-282 Jelling fS Skydning200/10
1483672Emil Bakke Nielsen01-201 Thisted Skyttekreds200/09
15110272Anders Herman Laursen09-101 Randers Skyttekreds200/08
16104261Bjørn Voigt09-101 Randers Skyttekreds200/07
16108748Kathrine Jakobsen01-513 Vester Hassing Skf.200/07
18102896Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen10-103 Ammitsbøl SG&I199/12
18109643Christine Jacobi06-001 Viborg Skytteforening199/12
1889769Henrik Hylsebeck Nielsen16-350 Særslev Skytteforening199/12
1896824Nathali Holmes Jensen09-101 Randers Skyttekreds199/12
2297735Lærke Amby Fabricius10-134 Bredstrup-Pjedsted IF199/11
23100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/10
2398722Joachim Buk Lauritsen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening199/10
25103514Lasse Elkjær Nielsen11-001 Ribe Skyttekreds199/09
25109468Clara Ida Jensen09-940 Samsø Skytteforening199/09
27113531Hanne L. Johannesen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening199/07
28101490Christoffer Røjkjær10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening199/04
2984520Rasmus Kirkholt10-005 Ousted Tåning Skytteforening198/11
30108184Bjørn Olsen01-229 Bjergby SGI&U198/10
31117015Kasper Kristiansen06-001 Viborg Skytteforening198/07
3291453Rasmus Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening198/06
3393897Patrick Sortkjær10-004 Glud Skytteforening197/09
3496039Mikkel von der Lippe09-940 Samsø Skytteforening197/08
35113843Nina Guldbæk Larsen01-514 Vodskov Skytteforening197/07
36114387Julie H Christiansen09-116 Midtdjurs Skytteforening197/03
3789134Line H. Pedersen11-006 Bramming Skytteforening196/08
38107452Sara Alexis06-001 Viborg Skytteforening196/07
38111362Andreas Pedersen09-101 Randers Skyttekreds196/07
40113577Mathias N. Nielsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening196/01
41101691Mads Esager Høgh05-011 Holstebro Skytteforening190/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 2
197889Luckas Heby Pedersen01-503 Vadum Skf.200/07
288272Melissa Andreasen01-211 Østerild og Omegns Skytteforening199/12
3115361Caroline H. Madsen01-201 Thisted Skyttekreds199/10
3117976Rune Bjørnholdt Knudsen09-116 Midtdjurs Skytteforening199/10
5111795Kristian Johansen06-001 Viborg Skytteforening199/08
6123717Katarina Trøjborg06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening199/05
7101919Lonnie Heby Pedersen01-503 Vadum Skf.198/11
8117856Julian Leimbeck06-001 Viborg Skytteforening198/09
9102108Julie Olsen09-118 Lyngby Skyttekreds198/04
10113218Sebastian Vestergaard09-101 Randers Skyttekreds197/11
11114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds197/09
1193472Anne Bakke Nielsen01-201 Thisted Skyttekreds197/09
13112421Niclas Hejslet10-134 Bredstrup-Pjedsted IF197/08
14103858Markus Frederik Mørck09-940 Samsø Skytteforening197/07
14112188Karl W, Klausen16-180 Bullerup Skyttekreds197/07
14114557Christine Langbak Poulsen01-561 Hobro Egnens Skytteforening197/07
14120003Rikke Hald01-561 Hobro Egnens Skytteforening197/07
14123421Marcel A. Hansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF197/07
19112419Carsten Højen Hansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF197/06
19113690Kristian Toft Andersen01-201 Thisted Skyttekreds197/06
2189135Anna H. Pedersen11-006 Bramming Skytteforening197/05
22102526Andreas Jensen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF196/10
23121919David Rønn01-501 Aalborg Skyttekreds196/08
24108003Eva Bundgaard Jacobsen06-011 Skive Skytteforening196/07
2499520Stine Jacobsen11-072 Helle Skytteforening196/07
26107890Mads-Emil Mogensen05-028 Trehøje Skytteforening196/06
26116598Nicolai Mathiesen11-072 Helle Skytteforening196/06
2897085Signe Henneberg Busk16-180 Bullerup Skyttekreds195/06
29106870Kenni Vestergård Henriksen09-101 Randers Skyttekreds195/05
30113292Maja K Christensen09-118 Lyngby Skyttekreds195/04
31129203Lea S Knudsen 09-940 Samsø Skytteforening195/03
32122995Thomas Vesterager06-062 Aulum Skytteforening195/02
33103376Carl Peter Mortensen09-940 Samsø Skytteforening195/01
34114998Frederik Jønsson09-940 Samsø Skytteforening194/08
35122694Nikolai Stendorph10-282 Jelling fS Skydning194/05
36112683Jesper Østergaard01-223 Karby Skyttekreds194/03
37106786Christoffer Damgaard Larsen10-222 Gadbjerg Skytteforening193/07
37125467Kian Nedrud Møller01-503 Vadum Skf.193/07
39113058Vivian Staal11-015 Ølgod Skytteforening193/05
40105787Niklas Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds193/04
41112684Jonas Nørgård01-223 Karby Skyttekreds192/06
42122584Kristian Hansen Brix11-010 Esbjerg Skyttekreds192/04
43126192Maiken Mogensen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening192/03
4498934Cecilie Madsen05-028 Trehøje Skytteforening192/02
45114938Mikkel Lund10-001 Horsens Skyttekreds191/02
45118000Jesper Larsen01-203 Sjørring Skytteforening191/02
47127682Mike D. Rosenlund16-180 Bullerup Skyttekreds190/04
47127786Jørgen Peter Lei13-363 Broagerlands Skytteforening190/04
49110907Anders Inuk Mikkelsen09-008 Ry-Emborg Skytteforening190/03
50107847Nicklas Jensen Kammersgaard06-103 Roslev Skytteforening190/00
51104866Rasmus Olesen06-103 Roslev Skytteforening189/04
52122618Lærke Iversen01-404 Frederikshavn Skyttekreds189/02
53127775Jonas Neergaard09-101 Randers Skyttekreds189/01
54116747Sabrina Andersen10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening187/02
55127184Kasper Jensen11-030 Alslev Skytteforening 184/03
56107157Niklas Bossow Torp06-103 Roslev Skytteforening181/01
5782836Line Soelbjerg Andersen16-140 Vissenbjerg Skytteforening180/03
58111612Thor V. Holm-Hansen06-103 Roslev Skytteforening175/02
59129213Sam Storm10-001 Horsens Skyttekreds166/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 1
134084Mette Nielsen11-072 Helle Skytteforening198/11
299561Josefine Ø. Laursen06-001 Viborg Skytteforening198/06
319352Henrik Strand06-001 Viborg Skytteforening196/06
386372Christinna Herskind01-501 Aalborg Skyttekreds196/06
539346Jeppe Brydsø Dammark11-072 Helle Skytteforening195/04
630976Alexander Helleskov05-028 Trehøje Skytteforening193/05
796958Mette Sørensen05-028 Trehøje Skytteforening191/03
898723Emil Søvsø Poulsen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening191/02
925340Hanne Kristensen09-940 Samsø Skytteforening190/03
1028245Louise Madsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening190/02
1134051Sofie Nielsen11-072 Helle Skytteforening189/03
12116728Caroline Marie Jacobi06-001 Viborg Skytteforening188/00
13105786Jonas Ø. Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds185/02
1491277Simone Berg06-001 Viborg Skytteforening185/01
15104886Emil L. Nielsen01-501 Aalborg Skyttekreds185/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
198709Pernille Holst Andersen01-511 Skf. Kimbrerne195/04
2101636Anton Christensen01-404 Frederikshavn Skyttekreds192/02
395349Kristian Gyldenløv09-944 Århus Riffelskytte Klub191/00
487872Martin Knudsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF189/04
494784Laura Von der Lippe09-940 Samsø Skytteforening189/04
6103892Kasper Schultz01-501 Aalborg Skyttekreds188/04
799900Jeppe S. Jensen10-456 Vejle Skytteforening186/04
8102934Kristian Møller Kristensen01-501 Aalborg Skyttekreds186/01
988271Mia Meyer Jensen01-203 Sjørring Skytteforening184/02
10103936Tobias Kurth Jensen10-437 Ullerup Skytteforening184/01
1191687Per Poulsen Tougaard06-001 Viborg Skytteforening183/02
12119405Vinni Christiansen01-203 Sjørring Skytteforening182/01
1383267Louise Fredsgaard Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub182/00
14106868Nicolaj Berg Lassen09-101 Randers Skyttekreds180/02
1525213Stine Jensen09-940 Samsø Skytteforening179/01
1692382Nana Bloch01-203 Sjørring Skytteforening179/00
17126699Kathrine K. Jensen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening178/01
1885786Sara Knudsen10-309 Kolding-Bramdrup Skytteforening178/00
1951371Louise Mortensen16-180 Bullerup Skyttekreds176/02
2097738Christina Glöss01-223 Karby Skyttekreds176/01
2189355Maria V. Jensen16-200 Kerteminde Skytteforening158/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
198282Kristine Rødsgaard Christensen10-282 Jelling fS Skydning200/14
291130Maria T. Heiden16-180 Bullerup Skyttekreds200/13
396491Mathias Søndergaard06-001 Viborg Skytteforening200/11
439806Katrine Q Bondesen11-001 Ribe Skyttekreds200/10
540207Ida Søby Fogh11-043 Gørding/Vejrup Skyttekreds200/09
690858Lise Munter16-180 Bullerup Skyttekreds200/07
783790Stephanie Pedersen10-127 Brande Skytteforening199/11
834006Nanna Ebbesen10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening199/08
9108117Martin Ingwersen10-282 Jelling fS Skydning199/07
1021049Louise Christiansen10-004 Glud Skytteforening199/05
1132994Marc Pedersen10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening197/08
12107950Martin Nissen10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening194/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
185492Martin Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub200/12
243401Sune Christensen13-363 Broagerlands Skytteforening198/07
392763Lars Søby Jensen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I198/05
4121677Jonas Abildgaard Nielsen09-101 Randers Skyttekreds197/05
5121325Christina Kristensen09-118 Lyngby Skyttekreds194/07
691839Jack Abrahamsen10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening192/05
7103938Morten Wallstrøm10-007 Østbirk Skytteforening191/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 1
117033Lars Ørum Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds199/05
212022Henrik Fredsgaard Noppenau11-001 Ribe Skyttekreds196/03
314785Henrik Frankfurth01-501 Aalborg Skyttekreds195/01
419550Rasmus N. Fisker06-001 Viborg Skytteforening194/07
540827Nicolai Christensen11-001 Ribe Skyttekreds194/01
649572Maria Degn Poulsen10-309 Kolding-Bramdrup Skytteforening193/02
717480Thomas Danielsen09-944 Århus Riffelskytte Klub192/04
823543Marie S. Jørgensen09-115 Grenå Skyttekreds192/02
924825Jane Sønnichsen09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup191/04
1025387Anders Alexandersen09-940 Samsø Skytteforening190/03
1142345Jens Faurbye13-308 Vojens Skytteforening190/02
1219407Morten de Place Bjørn06-001 Viborg Skytteforening189/02
1318178Jonas Holst Andersen09-101 Randers Skyttekreds188/02
1416485Jeppe V. Kristensen01-501 Aalborg Skyttekreds186/03
1520905Steen Skallebæk10-001 Horsens Skyttekreds185/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
148314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening191/03
225202Torben Kristensen09-940 Samsø Skytteforening188/04
339563Nicki Fabricius01-501 Aalborg Skyttekreds188/03
443415Pernille Porep Hadberg13-343 Grænseegnens Skytteforening187/03
543374Allan Clausen06-011 Skive Skytteforening187/02
625354Claus P V Jensen09-940 Samsø Skytteforening186/00
796896Pia Jensen09-115 Grenå Skyttekreds185/02
898797Louise Hvid Hansen09-101 Randers Skyttekreds185/01
925211Svend Bissø09-940 Samsø Skytteforening183/02
943003Eva E Rasmussen13-343 Grænseegnens Skytteforening183/02
1125297Lasse Bertelsen09-940 Samsø Skytteforening183/00
1131184Erik Madsen06-098 Karup Skytteforening af 1889183/00
1319315Peter Strand06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening182/01
1431719Erik Paarup06-016 Gjellerup Sdr. SG&I180/00
1443365Henning Sørensen13-343 Grænseegnens Skytteforening180/00
1625565Jens Jensen09-902 Odder Skytteforening167/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
134585Vagn Koch10-423 Tørring Idrætsforening181/02
229903Gitte Vinter06-001 Viborg Skytteforening181/00
3123944Kenneth Bennett13-343 Grænseegnens Skytteforening180/01
434517Bo W. Knudsen10-199 Fredericia Garnison Idrætsforening179/02
593636Lars Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening179/00
617184Flemming B. Frederiksen01-504 Postens Skyttelaug178/01
780671Maybritt Lynggaard09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup177/01
897938Jesper Skovgaard06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening174/01
9123793Michael Kofoed Schou06-016 Gjellerup Sdr. SG&I173/00
1073415Per Skovlund Nielsen09-128 Langå & Omegns Skytteforening165/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 1
119571Ole Nielsen06-001 Viborg Skytteforening200/13
293637Bent Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening200/04
323116Jens Roland Jensen09-116 Midtdjurs Skytteforening199/10
344463Kristian R. Petersen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF199/10
541064Steen Lindhardt11-010 Esbjerg Skyttekreds199/06
6121229Leif Kristensen13-343 Grænseegnens Skytteforening198/11
650893Bente M. Lohmann16-180 Bullerup Skyttekreds198/11
890904Kurt Christiansen10-001 Horsens Skyttekreds198/10
920954Per Christiansen10-004 Glud Skytteforening198/09
10109680Karl Jon Hansen13-308 Vojens Skytteforening198/08
1017325Henning Lausten09-101 Randers Skyttekreds198/08
1225302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening198/07
13106337Kim Bønsdorff Munkholm09-115 Grenå Skyttekreds198/03
1410470Ole H. Madsen01-404 Frederikshavn Skyttekreds197/12
1519654Knud Erik Holm06-001 Viborg Skytteforening197/11
1548751Henrik Trolle16-180 Bullerup Skyttekreds197/11
1725728Jørgen Mahler09-944 Århus Riffelskytte Klub197/08
1819477Carsten Bjørn06-001 Viborg Skytteforening197/07
1930694Anders Helleskov05-028 Trehøje Skytteforening197/05
1949316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening197/05
2120681Hans O. Hansen10-002 Honum og Omegns Skytteforening197/04
2120861Vagn Åge Jørgensen10-002 Honum og Omegns Skytteforening197/04
2121256Einar Højsgård10-002 Honum og Omegns Skytteforening197/04
2125323Jenny Bissø09-940 Samsø Skytteforening197/04
2518344Finn Dollerup09-903 VFB Århus Skyttelaug197/02
2518368Erik Andersen09-101 Randers Skyttekreds197/02
27101767Egon Johansen13-308 Vojens Skytteforening196/09
2844389William Kjær13-308 Vojens Skytteforening196/08
2929126Bent Olesen01-203 Sjørring Skytteforening196/06
3025326Jan O Jørgensen09-940 Samsø Skytteforening196/04
3130213Janus Haahr05-028 Trehøje Skytteforening196/02
32117669Inga Antzack13-308 Vojens Skytteforening195/08
3217347Knud Ove Gammeljord09-101 Randers Skyttekreds195/08
3233790Ove Laursen10-282 Jelling fS Skydning195/08
3520964Ole Hansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF195/07
3549222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/07
3752205Bent Johansen16-180 Bullerup Skyttekreds195/06
3843501Børge Paulsen13-363 Broagerlands Skytteforening195/05
3919714Inger Sørensen06-026 Kjellerup Skytteforening195/04
4034740Hardy Larsen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening195/03
4123760Ejner Jørgensen09-115 Grenå Skyttekreds195/01
4229765Frits R. Larsen05-028 Trehøje Skytteforening194/04
4387084Torben Hjardemål01-710 Vester Han Herred Skytteforening194/03
4497636Kurt Overgaard10-134 Bredstrup-Pjedsted IF194/01
4549799Anders Mortensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/07
4634764Olaf Kurth Jensen10-456 Vejle Skytteforening193/04
4733292Jens Ove Skjøth10-127 Brande Skytteforening193/02
4819511Thomas Skræp Sørensen06-026 Kjellerup Skytteforening192/03
4930767Olav Jensen05-028 Trehøje Skytteforening192/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 2
1112943Thomas Chr. Hansen Antzack13-308 Vojens Skytteforening199/09
2120948Gunnar Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub199/08
351383Kurt Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds199/07
434393Børge Gjødsbøl10-134 Bredstrup-Pjedsted IF198/08
526268Jens Eriksen09-903 VFB Århus Skyttelaug198/02
688633Svend Hansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF197/06
743530Ove Østergaard13-363 Broagerlands Skytteforening197/04
820326Flemming Mikkelsen10-005 Ousted Tåning Skytteforening196/08
996415Karl K. Rasmussen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF196/06
1020331Dan Lauersen10-005 Ousted Tåning Skytteforening196/03
1135378Preben Sørensen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF195/08
1225390Willy Hermansen09-902 Odder Skytteforening195/05
13125508Lars Walther Christensen01-514 Vodskov Skytteforening195/03
1496287Karsten Knudsen10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening195/02
15124561Arne Holm01-511 Skf. Kimbrerne194/06
1515095Flemming Lindemann01-514 Vodskov Skytteforening194/06
1520603Mona Hansen10-002 Honum og Omegns Skytteforening194/06
1525511Lars-Ingemann Jensen09-902 Odder Skytteforening194/06
1550845Jørgen Mortensen16-180 Bullerup Skyttekreds194/06
2022477Keld Klode06-014 Silkeborg Skyttekreds194/05
2118472Bjarne Schou Nielsen09-101 Randers Skyttekreds194/03
2143471Jan Poulsen13-363 Broagerlands Skytteforening194/03
2322032Preben Juhl Jensen06-023 Knudstrup Skyttekreds193/05
2497036Steen Clausen16-180 Bullerup Skyttekreds193/03
2525240Ole Truelsen09-940 Samsø Skytteforening192/04
2625312John Sander Petersen09-940 Samsø Skytteforening192/03
2649348Helle Jørgensen16-350 Særslev Skytteforening192/03
2834634Lasse Olsen10-423 Tørring Idrætsforening191/05
2932297Leif Seiersen06-055 Tjørring Idrætsforening191/04
3051010Egon Nielsen16-180 Bullerup Skyttekreds191/02
3198798Kirsten Hvid Hansen09-101 Randers Skyttekreds190/04
3221497Thorvald Ellehede09-008 Ry-Emborg Skytteforening190/03
3322294Orla Smedegaard06-014 Silkeborg Skyttekreds189/04
3323018Inge Petersen09-118 Lyngby Skyttekreds189/04
3534700Else Marie Nielsen10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening189/03
36105152Hans Chr. Schmidt11-030 Alslev Skytteforening 189/02
3618356Erling B Jacobsen09-101 Randers Skyttekreds189/02
3881504Claus Kristensen09-118 Lyngby Skyttekreds188/03
3921443Jørgen Olesen09-008 Ry-Emborg Skytteforening187/02
40103489Mads Sønderup06-055 Tjørring Idrætsforening185/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 3
1107015Jens Andersen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF198/06
2101592Elly Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening194/03
375424Lissy Hansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF192/04
411768Ruby Larsen01-548 Vilsted Skf.192/02
522253Regner Mikkelsen06-014 Silkeborg Skyttekreds191/05
623007John Petersen09-118 Lyngby Skyttekreds191/02
720390Kresten Kristensen10-007 Østbirk Skytteforening190/04
8116951Preben Andersen 09-940 Samsø Skytteforening190/03
9119691Hanne Færregaard Andersen01-516 Mou & Omegns Skf.189/04
986889Karl Otto Lauersen10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening189/04
1195887John Dyhr Kristensen09-902 Odder Skytteforening187/02
1241356Jens Chr. Pedersen11-020 Holsted Skyttekreds187/00
13110498Ingolf Haugstrup10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening186/01
14108861Øyvind Jensen01-516 Mou & Omegns Skf.184/02
1586067Gurli Nøhr10-001 Horsens Skyttekreds176/02
1690903Lindy Pedersen10-001 Horsens Skyttekreds169/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
185128Horst Clausen13-363 Broagerlands Skytteforening200/12
2112246Anne Lise Herskind01-514 Vodskov Skytteforening200/11
3115942Jens Bo Jørgensen06-030 Ulstrup Skytteforening200/10
323027Brit Henriksen09-118 Lyngby Skyttekreds200/10
335506Lars Kring Mortensen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF200/10
6106905Martin Larsen10-222 Gadbjerg Skytteforening200/08
6115252Heinrich Sloth09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening200/08
825334Henrik Berthelsen09-940 Samsø Skytteforening200/05
9111599Jesper Dam10-222 Gadbjerg Skytteforening199/13
1038336Hans Johnsen11-015 Ølgod Skytteforening199/12
1125221Sanne Kristensen09-940 Samsø Skytteforening199/10
1193584Anders Jensen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF199/10
13107347Peter Kurth Jensen10-437 Ullerup Skytteforening199/09
13111354Torben Hansen13-308 Vojens Skytteforening199/09
1319466Finn Karlsson06-033 Skals Skytteforening199/09
1652046Ebbe Præstekjær16-140 Vissenbjerg Skytteforening199/08
17113620Hanne Keinicke10-222 Gadbjerg Skytteforening199/06
17120785John Bo Lyng09-101 Randers Skyttekreds199/06
1987497Jørgen Thomsen01-561 Hobro Egnens Skytteforening198/13
2017242Birgitte Kort Jørgensen01-501 Aalborg Skyttekreds198/11
21113118Anders Hansen01-501 Aalborg Skyttekreds198/09
2113483Bodil Abildgaard01-561 Hobro Egnens Skytteforening198/09
2391099Ellen Holm09-940 Samsø Skytteforening198/08
2434696Hans Jørgen Nielsen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening198/07
2482492René Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening198/07
2498796Thomas Martinsen09-116 Midtdjurs Skytteforening198/07
27101432Allan Hjerresen06-001 Viborg Skytteforening198/05
27107892Søren Peter Jørgensen16-140 Vissenbjerg Skytteforening198/05
27109469Linda Ørum09-940 Samsø Skytteforening198/05
2718504Anny Toft09-101 Randers Skyttekreds198/05
3188434Michael Petersen09-115 Grenå Skyttekreds197/11
32113910Michael Guldbæk Larsen01-514 Vodskov Skytteforening197/10
3399527Lisbeth Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening197/09
34116151Rene Elgaard09-116 Midtdjurs Skytteforening197/07
34120513Michael Jens Gram Jakobsen10-456 Vejle Skytteforening197/07
3613379Karsten Abildgaard01-561 Hobro Egnens Skytteforening197/05
3788384Anette Lauritzen13-363 Broagerlands Skytteforening197/04
38103695Bent Andersen01-514 Vodskov Skytteforening197/02
3938352Doris Johnsen11-015 Ølgod Skytteforening196/09
40116825Søren Kaster06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening196/08
4195711Tommy Søby Jensen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I196/07
42100603Jens Sten Knudsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF196/06
4291098Peder Nedergaard09-940 Samsø Skytteforening196/06
4293618Henrik Linde Barrith06-026 Kjellerup Skytteforening196/06
45120230Johnni Hald01-561 Hobro Egnens Skytteforening196/03
46106628Kim Lyng Knudsen06-001 Viborg Skytteforening196/02
4711933Lars Jakobsen01-548 Vilsted Skf.195/09
48106522Anette Andersen06-001 Viborg Skytteforening195/08
4890533Kaja Laursen06-001 Viborg Skytteforening195/08
5013407Jens Arne Abildgaard01-561 Hobro Egnens Skytteforening195/07
5039981Villy Fogh11-043 Gørding/Vejrup Skyttekreds195/07
52120106Jesper Nissen10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening194/06
5335895Lene F. Høegsberg05-011 Holstebro Skytteforening193/06
5432125Mona Thomassen06-055 Tjørring Idrætsforening193/05
5478249Michael Brasch09-116 Midtdjurs Skytteforening193/05
5679034Brian Grønn Rauh06-098 Karup Skytteforening af 1889193/02
5721759Ann Klode06-002 Them Skytteforening190/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
125234Pia Kleis09-940 Samsø Skytteforening200/10
2113675Lisbeth Meldgaard11-072 Helle Skytteforening199/11
3126607Chris Brinch Østergaard11-010 Esbjerg Skyttekreds199/08
4110320Heidi Henningsen11-030 Alslev Skytteforening 199/07
5123883Birgitte Bonde01-514 Vodskov Skytteforening198/10
6114773Winnie Susan Monberg13-308 Vojens Skytteforening198/09
6126770Dennis Christiansen09-101 Randers Skyttekreds198/09
8122585Ole Brix11-010 Esbjerg Skyttekreds198/08
8123925Christina V. Lybker Madsen10-127 Brande Skytteforening198/08
10108503Evan Pedersen01-548 Vilsted Skf.198/07
10126408Søren Pedersen13-308 Vojens Skytteforening198/07
12100697Tanja Hyldig Jensen06-026 Kjellerup Skytteforening197/07
13127879Pia Johannsen13-343 Grænseegnens Skytteforening197/06
1431129Jørn Termansen06-098 Karup Skytteforening af 1889197/05
15110909Carsten Mikkelsen09-008 Ry-Emborg Skytteforening197/02
1697086Marthin Henneberg Busk16-180 Bullerup Skyttekreds196/07
1791840Jimmi Pedersen10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening196/06
18110497Jesper Haugstrup10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening196/05
19122498Anette Lindquist Knudsen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I196/04
20108488Jonas Dahl Pedersen01-203 Sjørring Skytteforening194/08
21125104Henrik Christian Schmidt13-308 Vojens Skytteforening194/06
21127255Elise Saxild Kristensen11-072 Helle Skytteforening194/06
23109338Jens Nielsen01-501 Aalborg Skyttekreds194/05
24126117Linda Madsen01-501 Aalborg Skyttekreds194/04
25112653Dorde Lis Hansen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I194/03
2632646Hans G. Christensen06-055 Tjørring Idrætsforening194/01
27120229Gitte Hansen01-561 Hobro Egnens Skytteforening193/07
2899989Jørgen Sloth Borregaard01-514 Vodskov Skytteforening193/05
29102384Kim Højbjerg Larsen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I193/04
30128434Kirsten Hårvig10-005 Ousted Tåning Skytteforening192/03
31119168Duncan Hooper16-128 Dalum Skytteforening192/01
3236092Henrik Bjerg05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening191/07
3325177John Lund Christensen09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening190/06
34120421Christian Olesen10-127 Brande Skytteforening190/02
35128826Søren Ørum09-940 Samsø Skytteforening188/01
36122956Finn Andersen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening187/02
3721577Randi Nielsen10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening185/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3
1127552Kalle Andersen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF199/06
218311Hanne Skovlund Broch09-128 Langå & Omegns Skytteforening198/10
3128269Torben Larsen05-028 Trehøje Skytteforening198/05
4126409Morten Franzen Jepsen13-308 Vojens Skytteforening195/06
5128057Flemming Skytt 09-940 Samsø Skytteforening195/03
6128643Jørgen Kristensen11-072 Helle Skytteforening192/03
7126904Steven V. Mathiasen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I191/04
722414Lise Mikkelsen06-014 Silkeborg Skyttekreds191/04
9117272Søren Kirkegaard Madsen11-072 Helle Skytteforening190/03
919899John Madsen10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening190/03
11115017René Olsen09-118 Lyngby Skyttekreds190/00
12119492Keld Østerlund Schultz06-062 Aulum Skytteforening189/04
13106994Casper Broge09-902 Odder Skytteforening189/03
14123926Jens V. Lybker Madsen10-127 Brande Skytteforening189/02
14124993Stefan Christensen16-200 Kerteminde Skytteforening189/02
1632911Anna Lise Christensen06-055 Tjørring Idrætsforening189/01
17122499Ulrik Lindquist Knudsen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I189/00
18122335Thomas Hassing Christensen06-055 Tjørring Idrætsforening188/03
19123096Martin Lysdahl10-423 Tørring Idrætsforening188/02
20129217Anders Frederiksen09-940 Samsø Skytteforening187/02
2024867Agnete Engelbrechtsen09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup187/02
22129215Lis Christensen13-363 Broagerlands Skytteforening187/01
23116146Jan Nørgård Poulsen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening185/02
24116793Bo D. Andersen10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening184/01
25120213Gitte Olesen10-127 Brande Skytteforening183/03
26119412Helle Pia Falk Pedersen06-098 Karup Skytteforening af 1889183/02
2719905Jens Sandfeld Søndergaard10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening183/00
28127422Line Qvist11-020 Holsted Skyttekreds175/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse FRI
118517Anna-Grethe Maribo Andersen09-101 Randers Skyttekreds199/10
218341Flemming Lauritsen09-101 Randers Skyttekreds198/02
3128886Erna Christensen05-028 Trehøje Skytteforening197/09
418541Allan Dicksen Andersen09-101 Randers Skyttekreds197/07
5125188Ingelise Clausen05-028 Trehøje Skytteforening197/06
6112640Magnus Degenkolv09-101 Randers Skyttekreds195/08
6125184Iver Dalsgaard05-028 Trehøje Skytteforening195/08
817986Marie Nørgaard09-101 Randers Skyttekreds195/07
9108492Niclas Pedersen01-548 Vilsted Skf.195/03
10123849Patrik Gaulshøj10-282 Jelling fS Skydning194/04
1118195John Nicholaisen09-101 Randers Skyttekreds193/08
12125183Bent Kristiansen05-028 Trehøje Skytteforening193/02
13125204Per Jepsen05-028 Trehøje Skytteforening192/03
14125189Arne Clemmensen05-028 Trehøje Skytteforening191/03
1495417Jan Jørn Jensen09-101 Randers Skyttekreds191/03
1624149Johnny Jensen09-101 Randers Skyttekreds190/02
17115973Ruth bjørn Larsen09-101 Randers Skyttekreds188/02
18125211Jørgen Renè Sørensen05-028 Trehøje Skytteforening187/02
19101845Anne Louise Angel09-101 Randers Skyttekreds187/01
20125205Karl Thusholt05-028 Trehøje Skytteforening184/03
2124834Gunner Holland Larsen09-101 Randers Skyttekreds184/02
2180084Bent Engstrøm09-101 Randers Skyttekreds184/02
2333981Flemming Jensen10-127 Brande Skytteforening184/01
24125206Christian Andresen05-028 Trehøje Skytteforening183/00
25125214Benny Jensen05-028 Trehøje Skytteforening182/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1118344Emil Hedemann01-513 Vester Hassing Skf.200/13    200/10    400/23
2112910Sara Kirstine Jensen16-039 Horne Skytteforening200/11    200/10    400/21
3111770Kasper Poulsen09-116 Midtdjurs Skytteforening200/11    200/09    400/20
3113869Christian Larsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/11    200/09    400/20
5113022Andreas Tanderup06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening200/09    200/09    400/18
6122614Jonas W. Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds200/07    200/09    400/16
7123028Camilla Johannesen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening200/06    200/10    400/16
7107475Rikke Norup Bertelsen06-001 Viborg Skytteforening200/06    200/10    400/16
9118153Liva Nielsen05-028 Trehøje Skytteforening200/07    200/09    400/16
10123059Esajas Hvorvarp01-548 Vilsted Skf.200/08    200/07    400/15
11123820Emma Hejlesen Kristensen01-513 Vester Hassing Skf.200/05    200/08    400/13
12126787Laura Bødtker09-116 Midtdjurs Skytteforening200/04    200/09    400/13
13122114Simon Rosenkjær16-022 Faaborg Skytteforening200/06    200/07    400/13
14118319Nicolaj Nielsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening200/04    200/08    400/12
15120920Emma Sophie Klinck16-039 Horne Skytteforening200/06    200/06    400/12
1615758Trine Weinreich Klit Andersen01-513 Vester Hassing Skf.199/09    200/12    399/21
17117070Signe Wobeser Nielsen11-072 Helle Skytteforening199/12    200/08    399/20
18113665Chris Nielsen06-001 Viborg Skytteforening199/08    200/08    399/16
19123034Kasper Vestergaard Pedersen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening199/06    200/07    399/13
20123206Natasja Dahl13-308 Vojens Skytteforening199/06    200/05    399/11
21109646Hans Christian Olsen06-001 Viborg Skytteforening199/04    200/03    399/07
22110732Emil Grud01-204 Boddum-Ydby Skytteforening200/10    199/09    399/19
23117764Nicklas Christensen01-501 Aalborg Skyttekreds200/06    199/11    399/17
24118558Jonas Tilsted01-204 Boddum-Ydby Skytteforening200/10    199/05    399/15
25123027Lærke Ninn01-204 Boddum-Ydby Skytteforening198/10    200/11    398/21
2695321Amalie Birk D. Sørensen01-223 Karby Skyttekreds198/10    200/07    398/17
27116861Mads Repenning Jensen11-072 Helle Skytteforening198/08    200/05    398/13
28119628Daniel Larsen01-513 Vester Hassing Skf.199/07    199/07    398/14
29101420Mads Larsen Glöss01-223 Karby Skyttekreds199/10    199/03    398/13
30118943Magnus Mohr Vesterblaae05-028 Trehøje Skytteforening199/03    199/10    398/13
31117040Sebastian C. Bonde01-514 Vodskov Skytteforening199/05    199/07    398/12
32122920Maja Madsen10-004 Glud Skytteforening200/11    198/07    398/18
33117254Sofie Rose Svendsen11-043 Gørding/Vejrup Skyttekreds200/06    198/09    398/15
34120709Sinuhe Mondrup09-940 Samsø Skytteforening200/08    198/04    398/12
35118518Adam Liebach06-001 Viborg Skytteforening197/04    200/11    397/15
36112069Martin Svendsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening197/03    200/10    397/13
37103891Simon Houen Jensen01-513 Vester Hassing Skf.198/05    199/10    397/15
38106376Sixten Thomsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening198/07    199/05    397/12
39125142Mads Friis11-072 Helle Skytteforening199/05    198/03    397/08
40101907Trine Røigaard16-180 Bullerup Skyttekreds196/06    200/08    396/14
41122679Madeleine Liv Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds197/03    199/08    396/11
42112078Kristoffer Kvorning06-001 Viborg Skytteforening199/09    197/04    396/13
4399867Mia Hviid Sørensen09-116 Midtdjurs Skytteforening195/06    200/07    395/13
44107453Oliver Alexis06-001 Viborg Skytteforening200/12    195/06    395/18
45113666Thomas Broe Højriis Christensen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening196/02    198/09    394/11
46111532Magnus Johansen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening197/03    197/06    394/09
47120514Jakop Broni Boesen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF198/07    196/04    394/11
48108556Lars Krog06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening196/06    197/06    393/12
49120235Astrid Bohsen10-004 Glud Skytteforening197/07    195/04    392/11
50120708Nefer Sofia Mondrup 09-940 Samsø Skytteforening195/02    194/01    389/03
51108405Asker Hougs Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening199/09    190/10    389/19
52123119Magnus Kimose Ring Algren09-101 Randers Skyttekreds193/04    194/03    387/07
53110961Kasper Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening192/01    193/00    385/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1128267Therese Marie Jensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/12    200/12    400/24
2122829Bent Langkjær Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/12    200/09    400/21
3123929Matilde Skinderholm13-308 Vojens Skytteforening199/09    200/05    399/14
4121466Matti Ottsen09-101 Randers Skyttekreds199/09    200/04    399/13
5124743Kasper Lund10-004 Glud Skytteforening199/05    199/05    398/10
6125887Nanna Mathiesen11-072 Helle Skytteforening199/05    199/04    398/09
7113667Frederik Olsen06-001 Viborg Skytteforening200/04    198/04    398/08
8123604Line Thomsen13-308 Vojens Skytteforening198/03    199/08    397/11
9128109Daniel Kronborg Andersen09-116 Midtdjurs Skytteforening198/03    199/05    397/08
10110291Henriette Larsen10-222 Gadbjerg Skytteforening200/05    197/04    397/09
11121809Malou Kragelund13-308 Vojens Skytteforening198/04    198/05    396/09
12108407Lau Hougs Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening198/04    198/03    396/07
13117765Peter A. Sørensen01-501 Aalborg Skyttekreds196/08    199/06    395/14
14124784Patchoulie Højbo Beattie 09-940 Samsø Skytteforening196/04    199/06    395/10
15117047Mark Frøsig09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup195/02    199/07    394/09
16123882Isabella Bonde01-514 Vodskov Skytteforening194/03    199/07    393/10
17125038Dina T. Sørensen09-101 Randers Skyttekreds197/04    196/04    393/08
18123445Kasper Søgaard Henriksen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening197/01    196/01    393/02
19128336Johanne Rahr Maansen01-550 Løgstør Sportsskytteklub195/06    197/05    392/11
20123789Emil Østergaard Andersen09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup194/03    196/06    390/09
21127598Lukas Karstens13-308 Vojens Skytteforening195/03    195/06    390/09
22122777Jeppe Madsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening198/05    192/02    390/07
23104893Mads Glud06-098 Karup Skytteforening af 1889195/03    193/02    388/05
24120342Pelle Bøgh Andersson09-101 Randers Skyttekreds195/02    192/04    387/06
25122162Maja Møldrup Hansen11-030 Alslev Skytteforening 194/03    191/02    385/05
26123848Matthias Kaas Damgaard10-134 Bredstrup-Pjedsted IF197/06    186/02    383/08
27123924Lærke De Boer Lybker10-127 Brande Skytteforening192/03    187/03    379/06
28116630Freja Boysen Frandsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF187/02    187/03    374/05
29124767Isabella Rosa Poulsen11-020 Holsted Skyttekreds191/03    183/01    374/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1126047Mark Nielsen16-039 Horne Skytteforening200/05    199/03    399/08
2128742Hannibal Kramer Thomsen13-308 Vojens Skytteforening198/06    198/07    396/13
3128052Katrine Lund Jørgensen10-004 Glud Skytteforening198/03    197/06    395/09
3128686Frederik Nørgaard09-101 Randers Skyttekreds198/03    197/06    395/09
5120339Alexander Berth09-101 Randers Skyttekreds196/03    195/04    391/07
6127551Frederikke Nielsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF195/01    195/03    390/04
7126788Alberte Bødtker09-116 Midtdjurs Skytteforening196/06    193/06    389/12
8128743Valdemar Kramer Thomsen13-308 Vojens Skytteforening197/06    190/05    387/11
9128739Sara Steenholdt13-308 Vojens Skytteforening191/02    193/04    384/06
10129208Julie W Jensen09-940 Samsø Skytteforening192/05    187/02    379/07
11127774Nicolai Baltzer Rasmussen09-101 Randers Skyttekreds185/02    188/02    373/04
12127236Kristian A. Larsen05-028 Trehøje Skytteforening192/04    179/00    371/04
13122764Rasmus Glud06-098 Karup Skytteforening af 1889187/03    183/02    370/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1113123Emilie Louise Rasmussen06-001 Viborg Skytteforening200/08    200/10    400/18
288599Helle Norup Bertelsen06-001 Viborg Skytteforening200/08    200/09    400/17
3100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/09    200/07    400/16
491453Rasmus Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening200/05    200/04    400/09
5109643Christine Jacobi06-001 Viborg Skytteforening199/05    200/08    399/13
6103514Lasse Elkjær Nielsen11-001 Ribe Skyttekreds199/07    200/06    399/13
791753Peter Christiansen09-940 Samsø Skytteforening200/10    199/10    399/20
8114483Thomas Marding Thorsen-Poulsen09-116 Midtdjurs Skytteforening200/05    199/10    399/15
9113577Mathias N. Nielsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening200/05    199/05    399/10
10106625Alexander Petersen09-940 Samsø Skytteforening198/08    200/08    398/16
11108184Bjørn Olsen01-229 Bjergby SGI&U198/07    200/05    398/12
1283672Emil Bakke Nielsen01-201 Thisted Skyttekreds200/07    198/06    398/13
13106870Kenni Vestergård Henriksen09-101 Randers Skyttekreds200/06    198/05    398/11
14101277Annemette Filtenborg Binder09-101 Randers Skyttekreds197/05    200/07    397/12
1595179Tomas Møller Sørensen10-282 Jelling fS Skydning198/08    199/06    397/14
16117015Kasper Kristiansen06-001 Viborg Skytteforening199/08    198/06    397/14
17113843Nina Guldbæk Larsen01-514 Vodskov Skytteforening200/06    197/04    397/10
18100405Jacob Bluhm Pedersen16-039 Horne Skytteforening199/05    197/06    396/11
19104375Freja Møller Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds199/06    197/04    396/10
20102102Magnus Mikkelsen09-101 Randers Skyttekreds199/04    197/01    396/05
21104261Bjørn Voigt09-101 Randers Skyttekreds196/03    199/07    395/10
22104858Esben Damkjær Sørensen11-043 Gørding/Vejrup Skyttekreds197/08    198/07    395/15
23113531Hanne L. Johannesen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening197/09    198/03    395/12
24111362Andreas Pedersen09-101 Randers Skyttekreds196/07    198/06    394/13

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1109468Clara Ida Jensen09-940 Samsø Skytteforening199/05    200/04    399/09
2123421Marcel A. Hansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF199/02    199/06    398/08
3111795Kristian Johansen06-001 Viborg Skytteforening200/07    198/04    398/11
4113174Liva H. Højen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF198/04    199/11    397/15
5112683Jesper Østergaard01-223 Karby Skyttekreds198/03    198/05    396/08
693472Anne Bakke Nielsen01-201 Thisted Skyttekreds199/06    197/02    396/08
7101691Mads Esager Høgh05-011 Holstebro Skytteforening200/04    196/04    396/08
8108748Kathrine Jakobsen01-513 Vester Hassing Skf.197/06    198/10    395/16
9107890Mads-Emil Mogensen05-028 Trehøje Skytteforening197/06    198/02    395/08
10116598Nicolai Mathiesen11-072 Helle Skytteforening197/03    197/05    394/08
1197253Jakob Stensgård Jensen11-020 Holsted Skyttekreds198/07    196/07    394/14
12117482Thomas Sørensen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF198/05    196/04    394/09
1398934Cecilie Madsen05-028 Trehøje Skytteforening198/03    196/03    394/06
14109288Lea Hansen16-039 Horne Skytteforening198/02    196/02    394/04
15110272Anders Herman Laursen09-101 Randers Skyttekreds195/03    198/04    393/07
16114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds191/06    200/06    391/12
17121919David Rønn01-501 Aalborg Skyttekreds199/05    192/03    391/08
18117856Julian Leimbeck06-001 Viborg Skytteforening194/05    196/04    390/09
19112684Jonas Nørgård01-223 Karby Skyttekreds191/01    198/08    389/09

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 1
199561Josefine Ø. Laursen06-001 Viborg Skytteforening197/04    199/07    396/11
297735Lærke Amby Fabricius10-134 Bredstrup-Pjedsted IF198/03    198/06    396/09
386372Christinna Herskind01-501 Aalborg Skyttekreds196/07    198/03    394/10
434084Mette Nielsen11-072 Helle Skytteforening199/02    195/05    394/07
584818Maja Petersen09-115 Grenå Skyttekreds196/02    196/04    392/06
639346Jeppe Brydsø Dammark11-072 Helle Skytteforening195/04    196/01    391/05
730976Alexander Helleskov05-028 Trehøje Skytteforening196/02    195/03    391/05
8104886Emil L. Nielsen01-501 Aalborg Skyttekreds194/03    193/04    387/07
934051Sofie Nielsen11-072 Helle Skytteforening192/01    194/02    386/03
1049637Henriette Hylsebeck Nielsen16-350 Særslev Skytteforening193/06    193/04    386/10
11105786Jonas Ø. Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds194/05    192/04    386/09
12108644Jeppe F. Larsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF194/04    192/03    386/07
1398282Kristine Rødsgaard Christensen10-282 Jelling fS Skydning193/04    192/05    385/09
1487872Martin Knudsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF194/02    191/02    385/04
15109180Ida Marie Kristensen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF192/03    192/02    384/05
1639087Thomas Søndergaard11-072 Helle Skytteforening189/05    194/04    383/09
1746934Rasmus M Hansen16-350 Særslev Skytteforening190/02    193/00    383/02
1822403Magnus Bøgely06-001 Viborg Skytteforening192/02    191/02    383/04
1919352Henrik Strand06-001 Viborg Skytteforening188/02    193/04    381/06
20116728Caroline Marie Jacobi06-001 Viborg Skytteforening188/00    193/01    381/01
21103892Kasper Schultz01-501 Aalborg Skyttekreds188/02    188/01    376/03
22107452Sara Alexis06-001 Viborg Skytteforening186/01    181/01    367/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
1101636Anton Christensen01-404 Frederikshavn Skyttekreds194/05    193/05    387/10
291277Simone Berg06-001 Viborg Skytteforening192/03    190/02    382/05
3103936Tobias Kurth Jensen10-437 Ullerup Skytteforening189/03    192/05    381/08
4102934Kristian Møller Kristensen01-501 Aalborg Skyttekreds186/05    192/00    378/05
525340Hanne Kristensen09-940 Samsø Skytteforening187/04    190/01    377/05
683267Louise Fredsgaard Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub186/00    189/02    375/02
798709Pernille Holst Andersen01-511 Skf. Kimbrerne188/02    186/01    374/03
885786Sara Knudsen10-309 Kolding-Bramdrup Skytteforening184/02    184/01    368/03
999900Jeppe S. Jensen10-456 Vejle Skytteforening184/02    182/01    366/03
1091687Per Poulsen Tougaard06-001 Viborg Skytteforening185/01    181/01    366/02
1128735Rikke Sandal01-201 Thisted Skyttekreds179/00    185/01    364/01
1220564Silas Højfeldt Kildehøj10-456 Vejle Skytteforening178/02    185/02    363/04
13117976Rune Bjørnholdt Knudsen09-116 Midtdjurs Skytteforening181/02    181/01    362/03
14112421Niclas Hejslet10-134 Bredstrup-Pjedsted IF178/01    182/02    360/03
1598459Erik Solberg Christensen16-095 Svendborg Skyttekreds177/01    181/01    358/02
1686200Andreas Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening178/00    180/00    358/00
17112419Carsten Højen Hansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF178/00    179/01    357/01
1895349Kristian Gyldenløv09-944 Århus Riffelskytte Klub184/00    172/00    356/00
19102896Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen10-282 Jelling fS Skydning176/01    170/01    346/02
2097738Christina Glöss01-223 Karby Skyttekreds169/00    166/00    335/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
196491Mathias Søndergaard06-001 Viborg Skytteforening200/07    200/09    400/16
239806Katrine Q Bondesen11-001 Ribe Skyttekreds200/09    199/09    399/18
390858Lise Munter16-180 Bullerup Skyttekreds200/07    199/06    399/13
440207Ida Søby Fogh11-043 Gørding/Vejrup Skyttekreds199/11    199/06    398/17
538516Carina Damkier Jørgensen11-072 Helle Skytteforening200/03    198/05    398/08
653723Mikkel Villadsen16-350 Særslev Skytteforening198/06    199/03    397/09
7108117Martin Ingwersen10-282 Jelling fS Skydning199/05    198/05    397/10
8119405Vinni Christiansen01-203 Sjørring Skytteforening197/06    199/05    396/11
934006Nanna Ebbesen10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening199/09    197/07    396/16
1095631Mathias Haugaard Mikkelsen01-412 Hjørring Skytteforening197/08    197/06    394/14
1197256Kasper Stensgård Jensen11-020 Holsted Skyttekreds197/04    196/09    393/13
1232994Marc Pedersen10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening188/02    191/01    379/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2
185492Martin Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub199/05    199/08    398/13
2121325Christina Kristensen09-118 Lyngby Skyttekreds198/06    198/09    396/15
3121677Jonas Abildgaard Nielsen09-101 Randers Skyttekreds195/04    200/04    395/08
4115163Anne Munk Hansen11-030 Alslev Skytteforening 194/01    196/02    390/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
117033Lars Ørum Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds195/06    200/08    395/14
217480Thomas Danielsen09-944 Århus Riffelskytte Klub197/05    198/06    395/11
319550Rasmus N. Fisker06-001 Viborg Skytteforening197/04    194/01    391/05
416485Jeppe V. Kristensen01-501 Aalborg Skyttekreds192/04    196/03    388/07
519407Morten de Place Bjørn06-001 Viborg Skytteforening190/03    194/03    384/06
624825Jane Sønnichsen09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup191/04    191/02    382/06
712022Henrik Fredsgaard Noppenau11-001 Ribe Skyttekreds191/02    186/01    377/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
140827Nicolai Christensen11-001 Ribe Skyttekreds191/04    189/01    380/05
225202Torben Kristensen09-940 Samsø Skytteforening189/03    186/01    375/04
320732Anders Kildehøj10-456 Vejle Skytteforening183/01    185/00    368/01
448314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening184/00    183/01    367/01
516688Hanne Otte Jensen01-504 Postens Skyttelaug182/00    182/01    364/01
631184Erik Madsen06-098 Karup Skytteforening af 1889184/02    179/02    363/04
743003Eva E Rasmussen13-343 Grænseegnens Skytteforening178/00    181/03    359/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
125387Anders Alexandersen09-940 Samsø Skytteforening186/02    185/02    371/04
296896Pia Jensen09-115 Grenå Skyttekreds184/01    180/02    364/03
3107204Sebastian Faber Højsgaard16-140 Vissenbjerg Skytteforening180/00    182/03    362/03
480671Maybritt Lynggaard09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup174/02    185/01    359/03
519315Peter Strand06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening174/01    184/03    358/04
625297Lasse Bertelsen09-940 Samsø Skytteforening177/04    180/01    357/05
798797Louise Hvid Hansen09-101 Randers Skyttekreds173/02    180/01    353/03
831719Erik Paarup06-016 Gjellerup Sdr. SG&I174/00    179/01    353/01
943365Henning Sørensen13-343 Grænseegnens Skytteforening176/01    173/00    349/01
1093636Lars Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening176/01    161/00    337/01
1117184Flemming B. Frederiksen01-504 Postens Skyttelaug161/00    175/00    336/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
149823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/11    200/12    400/23
225302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening200/09    200/11    400/20
320681Hans O. Hansen10-002 Honum og Omegns Skytteforening200/05    200/04    400/09
444463Kristian R. Petersen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF200/10    199/03    399/13
519654Knud Erik Holm06-001 Viborg Skytteforening199/09    199/08    398/17
610470Ole H. Madsen01-404 Frederikshavn Skyttekreds199/09    199/07    398/16
719571Ole Nielsen06-001 Viborg Skytteforening199/06    199/06    398/12
825728Jørgen Mahler09-944 Århus Riffelskytte Klub200/05    198/03    398/08
9109680Karl Jon Hansen13-308 Vojens Skytteforening200/05    198/00    398/05
1030213Janus Haahr05-028 Trehøje Skytteforening197/13    200/07    397/20
1130694Anders Helleskov05-028 Trehøje Skytteforening198/02    199/07    397/09
1218344Finn Dollerup09-903 VFB Århus Skyttelaug197/08    199/04    396/12
1323116Jens Roland Jensen09-116 Midtdjurs Skytteforening198/06    198/08    396/14
1487084Torben Hjardemål01-710 Vester Han Herred Skytteforening199/06    197/07    396/13
15101767Egon Johansen13-308 Vojens Skytteforening199/03    197/06    396/09
1623018Inge Petersen09-118 Lyngby Skyttekreds198/06    197/08    395/14
17121229Leif Kristensen13-343 Grænseegnens Skytteforening198/03    197/02    395/05
1829765Frits R. Larsen05-028 Trehøje Skytteforening198/02    197/01    395/03
19106337Kim Bønsdorff Munkholm09-115 Grenå Skyttekreds196/08    198/10    394/18
20112943Thomas Chr. Hansen Antzack13-308 Vojens Skytteforening196/06    198/09    394/15
2120964Ole Hansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF197/05    197/03    394/08
2225323Jenny Bissø09-940 Samsø Skytteforening196/01    197/04    393/05
2397636Kurt Overgaard10-134 Bredstrup-Pjedsted IF197/08    196/05    393/13
2425326Jan O Jørgensen09-940 Samsø Skytteforening197/03    196/06    393/09
2593637Bent Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening197/04    196/04    393/08
26117669Inga Antzack13-308 Vojens Skytteforening196/03    196/04    392/07
2718368Erik Andersen09-101 Randers Skyttekreds195/01    196/04    391/05
2823760Ejner Jørgensen09-115 Grenå Skyttekreds196/04    195/04    391/08
2882533Jørgen Ulrik10-001 Horsens Skyttekreds196/04    195/04    391/08
3090904Kurt Christiansen10-001 Horsens Skyttekreds197/08    194/05    391/13
3119477Carsten Bjørn06-001 Viborg Skytteforening194/01    195/02    389/03
32120948Gunnar Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub193/04    193/04    386/08

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
117347Knud Ove Gammeljord09-101 Randers Skyttekreds196/03    200/03    396/06
226268Jens Eriksen09-903 VFB Århus Skyttelaug196/04    195/04    391/08
334764Olaf Kurth Jensen10-456 Vejle Skytteforening197/03    194/06    391/09
4125508Lars Walther Christensen01-514 Vodskov Skytteforening194/02    194/06    388/08
518472Bjarne Schou Nielsen09-101 Randers Skyttekreds192/00    195/03    387/03
622477Keld Klode06-014 Silkeborg Skyttekreds193/02    194/03    387/05
725390Willy Hermansen09-902 Odder Skytteforening192/02    194/00    386/02
843530Ove Østergaard13-363 Broagerlands Skytteforening190/03    194/04    384/07
923007John Petersen09-118 Lyngby Skyttekreds191/01    191/02    382/03
1043501Børge Paulsen13-363 Broagerlands Skytteforening193/01    189/02    382/03
1143471Jan Poulsen13-363 Broagerlands Skytteforening187/02    191/02    378/04
1243491Dan Larsen13-363 Broagerlands Skytteforening187/03    191/01    378/04
1398798Kirsten Hvid Hansen09-101 Randers Skyttekreds188/04    190/01    378/05
1481504Claus Kristensen09-118 Lyngby Skyttekreds188/03    190/01    378/04
15116951Preben Andersen 09-940 Samsø Skytteforening190/01    186/02    376/03
16101592Elly Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening182/01    188/00    370/01
1718356Erling B Jacobsen09-101 Randers Skyttekreds180/00    187/04    367/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
1120513Michael Jens Gram Jakobsen10-456 Vejle Skytteforening200/06    200/12    400/18
211933Lars Jakobsen01-548 Vilsted Skf.200/09    200/09    400/18
3101432Allan Hjerresen06-001 Viborg Skytteforening200/07    200/04    400/11
499527Lisbeth Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening199/11    200/10    399/21
548198Henning Steffensen16-039 Horne Skytteforening199/10    200/06    399/16
639981Villy Fogh11-043 Gørding/Vejrup Skyttekreds199/05    200/09    399/14
713379Karsten Abildgaard01-561 Hobro Egnens Skytteforening199/04    200/06    399/10
825334Henrik Berthelsen09-940 Samsø Skytteforening199/04    200/05    399/09
9100603Jens Sten Knudsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF200/06    199/09    399/15
1093584Anders Jensen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF198/06    200/09    398/15
1135895Lene F. Høegsberg05-011 Holstebro Skytteforening198/08    200/07    398/15
12106628Kim Lyng Knudsen06-001 Viborg Skytteforening198/05    200/06    398/11
13115252Heinrich Sloth09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening198/04    200/05    398/09
14113910Michael Guldbæk Larsen01-514 Vodskov Skytteforening199/14    199/05    398/19
1591099Ellen Holm09-940 Samsø Skytteforening199/08    199/09    398/17
16116151Rene Elgaard09-116 Midtdjurs Skytteforening199/07    199/07    398/14
1788384Anette Lauritzen13-363 Broagerlands Skytteforening199/05    199/08    398/13
1823027Brit Henriksen09-118 Lyngby Skyttekreds200/06    198/11    398/17
1938336Hans Johnsen11-015 Ølgod Skytteforening200/05    198/08    398/13
20112246Anne Lise Herskind01-514 Vodskov Skytteforening197/05    200/03    397/08
2113483Bodil Abildgaard01-561 Hobro Egnens Skytteforening198/04    199/08    397/12
2218504Anny Toft09-101 Randers Skyttekreds198/03    199/08    397/11
2335506Lars Kring Mortensen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF199/08    198/08    397/16
2482492René Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening199/08    198/07    397/15
25107347Peter Kurth Jensen10-437 Ullerup Skytteforening199/06    198/07    397/13
2634696Hans Jørgen Nielsen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening198/06    198/09    396/15
2729126Bent Olesen01-203 Sjørring Skytteforening198/07    198/07    396/14
2898796Thomas Martinsen09-116 Midtdjurs Skytteforening198/07    198/05    396/12
29106522Anette Andersen06-001 Viborg Skytteforening199/07    197/07    396/14
3025221Sanne Kristensen09-940 Samsø Skytteforening199/09    197/02    396/11
31122585Ole Brix11-010 Esbjerg Skyttekreds199/06    197/04    396/10
32120785John Bo Lyng09-101 Randers Skyttekreds199/02    197/04    396/06
3311779Rasmus M. Larsen01-548 Vilsted Skf.196/04    199/08    395/12
3488434Michael Petersen09-115 Grenå Skyttekreds196/05    199/07    395/12
3578249Michael Brasch09-116 Midtdjurs Skytteforening197/07    198/06    395/13
3629024Hans Andersen01-201 Thisted Skyttekreds197/07    198/05    395/12
3788584Jørn Kristensen09-116 Midtdjurs Skytteforening197/07    198/04    395/11
3891098Peder Nedergaard09-940 Samsø Skytteforening198/04    197/03    395/07
3995711Tommy Søby Jensen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I197/09    197/05    394/14
40111354Torben Hansen13-308 Vojens Skytteforening197/07    197/06    394/13
4187497Jørgen Thomsen01-561 Hobro Egnens Skytteforening198/05    196/06    394/11
4238352Doris Johnsen11-015 Ølgod Skytteforening198/03    193/02    391/05
4325177John Lund Christensen09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening193/01    194/04    387/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
122128Claus Pors Jensen06-026 Kjellerup Skytteforening199/07    199/05    398/12
2107832Jacob Bendixen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF199/04    199/07    398/11
3109469Linda Ørum09-940 Samsø Skytteforening198/04    199/02    397/06
4119168Duncan Hooper16-128 Dalum Skytteforening199/06    197/04    396/10
525234Pia Kleis09-940 Samsø Skytteforening198/08    197/00    395/08
6126607Chris Brinch Østergaard11-010 Esbjerg Skyttekreds199/08    196/05    395/13
7123883Birgitte Bonde01-514 Vodskov Skytteforening197/08    197/05    394/13
892672Lonnie Hirtz Nielsen11-015 Ølgod Skytteforening198/02    196/03    394/05
9108503Evan Pedersen01-548 Vilsted Skf.199/07    195/07    394/14
10126408Søren Pedersen13-308 Vojens Skytteforening196/04    197/05    393/09
11125104Henrik Christian Schmidt13-308 Vojens Skytteforening196/02    197/06    393/08
12110320Heidi Henningsen11-030 Alslev Skytteforening 196/03    197/05    393/08
1323498Mona Sjørup Jørgensen09-115 Grenå Skyttekreds195/04    197/05    392/09
14123925Christina V. Lybker Madsen10-127 Brande Skytteforening197/02    194/04    391/06
1585128Horst Clausen13-363 Broagerlands Skytteforening193/02    197/07    390/09
16127552Kalle Andersen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF194/01    196/07    390/08
17126409Morten Franzen Jepsen13-308 Vojens Skytteforening194/02    195/06    389/08
18112653Dorde Lis Hansen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I193/04    195/04    388/08
19113675Lisbeth Meldgaard11-072 Helle Skytteforening193/03    195/02    388/05
2099989Jørgen Sloth Borregaard01-514 Vodskov Skytteforening194/04    193/02    387/06
2136092Henrik Bjerg05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening187/01    197/06    384/07
2211768Ruby Larsen01-548 Vilsted Skf.193/02    188/00    381/02
2324867Agnete Engelbrechtsen09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup193/02    187/01    380/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab FRI
1126980Anni Damgaard10-222 Gadbjerg Skytteforening198/03    196/05    394/08
2123849Patrik Gaulshøj10-282 Jelling fS Skydning192/05    183/00    375/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 1
1118344Emil Hedemann01-513 Vester Hassing Skf.200/13
2107453Oliver Alexis06-001 Viborg Skytteforening200/12
3111770Kasper Poulsen09-116 Midtdjurs Skytteforening200/11
3112910Sara Kirstine Jensen16-039 Horne Skytteforening200/11
3113869Christian Larsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/11
3122920Maja Madsen10-004 Glud Skytteforening200/11
7110732Emil Grud01-204 Boddum-Ydby Skytteforening200/10
7118558Jonas Tilsted01-204 Boddum-Ydby Skytteforening200/10
9113022Andreas Tanderup06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening200/09
10120709Sinuhe Mondrup09-940 Samsø Skytteforening200/08
10123059Esajas Hvorvarp01-548 Vilsted Skf.200/08
12118153Liva Nielsen05-028 Trehøje Skytteforening200/07
12122614Jonas W. Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds200/07
14107475Rikke Norup Bertelsen06-001 Viborg Skytteforening200/06
14117254Sofie Rose Svendsen11-043 Gørding/Vejrup Skyttekreds200/06
14117764Nicklas Christensen01-501 Aalborg Skyttekreds200/06
14120920Emma Sophie Klinck16-039 Horne Skytteforening200/06
14122114Simon Rosenkjær16-022 Faaborg Skytteforening200/06
14123028Camilla Johannesen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening200/06
20123820Emma Hejlesen Kristensen01-513 Vester Hassing Skf.200/05
21118319Nicolaj Nielsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening200/04
21126787Laura Bødtker09-116 Midtdjurs Skytteforening200/04
23117070Signe Wobeser Nielsen11-072 Helle Skytteforening199/12
24101420Mads Larsen Glöss01-223 Karby Skyttekreds199/10
25108405Asker Hougs Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening199/09
25112078Kristoffer Kvorning06-001 Viborg Skytteforening199/09
2515758Trine Weinreich Klit Andersen01-513 Vester Hassing Skf.199/09
28113665Chris Nielsen06-001 Viborg Skytteforening199/08
29119628Daniel Larsen01-513 Vester Hassing Skf.199/07
30123034Kasper Vestergaard Pedersen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening199/06
30123206Natasja Dahl13-308 Vojens Skytteforening199/06
32117040Sebastian C. Bonde01-514 Vodskov Skytteforening199/05
32125142Mads Friis11-072 Helle Skytteforening199/05
34109646Hans Christian Olsen06-001 Viborg Skytteforening199/04
35118943Magnus Mohr Vesterblaae05-028 Trehøje Skytteforening199/03
36123027Lærke Ninn01-204 Boddum-Ydby Skytteforening198/10
3695321Amalie Birk D. Sørensen01-223 Karby Skyttekreds198/10
38116861Mads Repenning Jensen11-072 Helle Skytteforening198/08
39106376Sixten Thomsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening198/07
39120514Jakop Broni Boesen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF198/07
41103891Simon Houen Jensen01-513 Vester Hassing Skf.198/05
42120235Astrid Bohsen10-004 Glud Skytteforening197/07
43118518Adam Liebach06-001 Viborg Skytteforening197/04
44111532Magnus Johansen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening197/03
44112069Martin Svendsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening197/03
44122679Madeleine Liv Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds197/03
47101907Trine Røigaard16-180 Bullerup Skyttekreds196/06
47108556Lars Krog06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening196/06
49113666Thomas Broe Højriis Christensen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening196/02
5099867Mia Hviid Sørensen09-116 Midtdjurs Skytteforening195/06
51120708Nefer Sofia Mondrup 09-940 Samsø Skytteforening195/02
52123119Magnus Kimose Ring Algren09-101 Randers Skyttekreds193/04
53110961Kasper Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening192/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 2
1122829Bent Langkjær Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/12
1128267Therese Marie Jensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/12
3110291Henriette Larsen10-222 Gadbjerg Skytteforening200/05
4113667Frederik Olsen06-001 Viborg Skytteforening200/04
5121466Matti Ottsen09-101 Randers Skyttekreds199/09
5123929Matilde Skinderholm13-308 Vojens Skytteforening199/09
7124743Kasper Lund10-004 Glud Skytteforening199/05
7125887Nanna Mathiesen11-072 Helle Skytteforening199/05
9122777Jeppe Madsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening198/05
10108407Lau Hougs Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening198/04
10121809Malou Kragelund13-308 Vojens Skytteforening198/04
12123604Line Thomsen13-308 Vojens Skytteforening198/03
12128109Daniel Kronborg Andersen09-116 Midtdjurs Skytteforening198/03
14123848Matthias Kaas Damgaard10-134 Bredstrup-Pjedsted IF197/06
15125038Dina T. Sørensen09-101 Randers Skyttekreds197/04
16123445Kasper Søgaard Henriksen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening197/01
17117765Peter A. Sørensen01-501 Aalborg Skyttekreds196/08
18124784Patchoulie Højbo Beattie 09-940 Samsø Skytteforening196/04
19128336Johanne Rahr Maansen01-550 Løgstør Sportsskytteklub195/06
20104893Mads Glud06-098 Karup Skytteforening af 1889195/03
20127598Lukas Karstens13-308 Vojens Skytteforening195/03
22117047Mark Frøsig09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup195/02
22120342Pelle Bøgh Andersson09-101 Randers Skyttekreds195/02
24122162Maja Møldrup Hansen11-030 Alslev Skytteforening 194/03
24123789Emil Østergaard Andersen09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup194/03
24123882Isabella Bonde01-514 Vodskov Skytteforening194/03
27123924Lærke De Boer Lybker10-127 Brande Skytteforening192/03
28124767Isabella Rosa Poulsen11-020 Holsted Skyttekreds191/03
29116630Freja Boysen Frandsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF187/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 3
1126047Mark Nielsen16-039 Horne Skytteforening200/05
2128742Hannibal Kramer Thomsen13-308 Vojens Skytteforening198/06
3128052Katrine Lund Jørgensen10-004 Glud Skytteforening198/03
3128686Frederik Nørgaard09-101 Randers Skyttekreds198/03
5128743Valdemar Kramer Thomsen13-308 Vojens Skytteforening197/06
6126788Alberte Bødtker09-116 Midtdjurs Skytteforening196/06
7120339Alexander Berth09-101 Randers Skyttekreds196/03
8127551Frederikke Nielsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF195/01
9129208Julie W Jensen09-940 Samsø Skytteforening192/05
10127236Kristian A. Larsen05-028 Trehøje Skytteforening192/04
11128739Sara Steenholdt13-308 Vojens Skytteforening191/02
12122764Rasmus Glud06-098 Karup Skytteforening af 1889187/03
13127774Nicolai Baltzer Rasmussen09-101 Randers Skyttekreds185/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 1
191753Peter Christiansen09-940 Samsø Skytteforening200/10
2100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/09
3113123Emilie Louise Rasmussen06-001 Viborg Skytteforening200/08
388599Helle Norup Bertelsen06-001 Viborg Skytteforening200/08
583672Emil Bakke Nielsen01-201 Thisted Skyttekreds200/07
6106870Kenni Vestergård Henriksen09-101 Randers Skyttekreds200/06
6113843Nina Guldbæk Larsen01-514 Vodskov Skytteforening200/06
8113577Mathias N. Nielsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening200/05
8114483Thomas Marding Thorsen-Poulsen09-116 Midtdjurs Skytteforening200/05
891453Rasmus Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening200/05
11117015Kasper Kristiansen06-001 Viborg Skytteforening199/08
12103514Lasse Elkjær Nielsen11-001 Ribe Skyttekreds199/07
13104375Freja Møller Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds199/06
14100405Jacob Bluhm Pedersen16-039 Horne Skytteforening199/05
14109643Christine Jacobi06-001 Viborg Skytteforening199/05
16102102Magnus Mikkelsen09-101 Randers Skyttekreds199/04
17106625Alexander Petersen09-940 Samsø Skytteforening198/08
1795179Tomas Møller Sørensen10-282 Jelling fS Skydning198/08
19108184Bjørn Olsen01-229 Bjergby SGI&U198/07
20113531Hanne L. Johannesen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening197/09
21104858Esben Damkjær Sørensen11-043 Gørding/Vejrup Skyttekreds197/08
22101277Annemette Filtenborg Binder09-101 Randers Skyttekreds197/05
23111362Andreas Pedersen09-101 Randers Skyttekreds196/07
24104261Bjørn Voigt09-101 Randers Skyttekreds196/03
2593897Patrick Sortkjær10-004 Glud Skytteforening195/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 2
1111795Kristian Johansen06-001 Viborg Skytteforening200/07
2101691Mads Esager Høgh05-011 Holstebro Skytteforening200/04
393472Anne Bakke Nielsen01-201 Thisted Skyttekreds199/06
4109468Clara Ida Jensen09-940 Samsø Skytteforening199/05
4121919David Rønn01-501 Aalborg Skyttekreds199/05
6123421Marcel A. Hansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF199/02
797253Jakob Stensgård Jensen11-020 Holsted Skyttekreds198/07
8117482Thomas Sørensen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF198/05
9113174Liva H. Højen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF198/04
10112683Jesper Østergaard01-223 Karby Skyttekreds198/03
1098934Cecilie Madsen05-028 Trehøje Skytteforening198/03
12109288Lea Hansen16-039 Horne Skytteforening198/02
13107890Mads-Emil Mogensen05-028 Trehøje Skytteforening197/06
13108748Kathrine Jakobsen01-513 Vester Hassing Skf.197/06
15116598Nicolai Mathiesen11-072 Helle Skytteforening197/03
16110272Anders Herman Laursen09-101 Randers Skyttekreds195/03
17117856Julian Leimbeck06-001 Viborg Skytteforening194/05
18114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds191/06
19112684Jonas Nørgård01-223 Karby Skyttekreds191/01
20113058Vivian Staal11-015 Ølgod Skytteforening187/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 1
134084Mette Nielsen11-072 Helle Skytteforening199/02
297735Lærke Amby Fabricius10-134 Bredstrup-Pjedsted IF198/03
399561Josefine Ø. Laursen06-001 Viborg Skytteforening197/04
486372Christinna Herskind01-501 Aalborg Skyttekreds196/07
530976Alexander Helleskov05-028 Trehøje Skytteforening196/02
584818Maja Petersen09-115 Grenå Skyttekreds196/02
739346Jeppe Brydsø Dammark11-072 Helle Skytteforening195/04
8105786Jonas Ø. Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds194/05
9108644Jeppe F. Larsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF194/04
10104886Emil L. Nielsen01-501 Aalborg Skyttekreds194/03
1187872Martin Knudsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF194/02
1249637Henriette Hylsebeck Nielsen16-350 Særslev Skytteforening193/06
1398282Kristine Rødsgaard Christensen10-282 Jelling fS Skydning193/04
14109180Ida Marie Kristensen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF192/03
1522403Magnus Bøgely06-001 Viborg Skytteforening192/02
1634051Sofie Nielsen11-072 Helle Skytteforening192/01
1746934Rasmus M Hansen16-350 Særslev Skytteforening190/02
1839087Thomas Søndergaard11-072 Helle Skytteforening189/05
19103892Kasper Schultz01-501 Aalborg Skyttekreds188/02
1919352Henrik Strand06-001 Viborg Skytteforening188/02
21116728Caroline Marie Jacobi06-001 Viborg Skytteforening188/00
22107452Sara Alexis06-001 Viborg Skytteforening186/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
1101636Anton Christensen01-404 Frederikshavn Skyttekreds194/05
291277Simone Berg06-001 Viborg Skytteforening192/03
3103936Tobias Kurth Jensen10-437 Ullerup Skytteforening189/03
498709Pernille Holst Andersen01-511 Skf. Kimbrerne188/02
525340Hanne Kristensen09-940 Samsø Skytteforening187/04
6102934Kristian Møller Kristensen01-501 Aalborg Skyttekreds186/05
783267Louise Fredsgaard Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub186/00
8114387Julie H Christiansen09-116 Midtdjurs Skytteforening185/02
991687Per Poulsen Tougaard06-001 Viborg Skytteforening185/01
1085786Sara Knudsen10-309 Kolding-Bramdrup Skytteforening184/02
1099900Jeppe S. Jensen10-456 Vejle Skytteforening184/02
1295349Kristian Gyldenløv09-944 Århus Riffelskytte Klub184/00
13117976Rune Bjørnholdt Knudsen09-116 Midtdjurs Skytteforening181/02
1428735Rikke Sandal01-201 Thisted Skyttekreds179/00
1520564Silas Højfeldt Kildehøj10-456 Vejle Skytteforening178/02
16112421Niclas Hejslet10-134 Bredstrup-Pjedsted IF178/01
17112419Carsten Højen Hansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF178/00
1786200Andreas Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening178/00
1998459Erik Solberg Christensen16-095 Svendborg Skyttekreds177/01
20102896Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen10-282 Jelling fS Skydning176/01
2197738Christina Glöss01-223 Karby Skyttekreds169/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
139806Katrine Q Bondesen11-001 Ribe Skyttekreds200/09
290858Lise Munter16-180 Bullerup Skyttekreds200/07
296491Mathias Søndergaard06-001 Viborg Skytteforening200/07
438516Carina Damkier Jørgensen11-072 Helle Skytteforening200/03
540207Ida Søby Fogh11-043 Gørding/Vejrup Skyttekreds199/11
634006Nanna Ebbesen10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening199/09
7108117Martin Ingwersen10-282 Jelling fS Skydning199/05
853723Mikkel Villadsen16-350 Særslev Skytteforening198/06
995631Mathias Haugaard Mikkelsen01-412 Hjørring Skytteforening197/08
10119405Vinni Christiansen01-203 Sjørring Skytteforening197/06
1197256Kasper Stensgård Jensen11-020 Holsted Skyttekreds197/04
1232994Marc Pedersen10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening188/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
185492Martin Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub199/05
2121325Christina Kristensen09-118 Lyngby Skyttekreds198/06
3121677Jonas Abildgaard Nielsen09-101 Randers Skyttekreds195/04
4115163Anne Munk Hansen11-030 Alslev Skytteforening 194/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 1
117480Thomas Danielsen09-944 Århus Riffelskytte Klub197/05
219550Rasmus N. Fisker06-001 Viborg Skytteforening197/04
317033Lars Ørum Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds195/06
416485Jeppe V. Kristensen01-501 Aalborg Skyttekreds192/04
524825Jane Sønnichsen09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup191/04
612022Henrik Fredsgaard Noppenau11-001 Ribe Skyttekreds191/02
719407Morten de Place Bjørn06-001 Viborg Skytteforening190/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
140827Nicolai Christensen11-001 Ribe Skyttekreds191/04
225202Torben Kristensen09-940 Samsø Skytteforening189/03
331184Erik Madsen06-098 Karup Skytteforening af 1889184/02
448314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening184/00
520732Anders Kildehøj10-456 Vejle Skytteforening183/01
616688Hanne Otte Jensen01-504 Postens Skyttelaug182/00
743003Eva E Rasmussen13-343 Grænseegnens Skytteforening178/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
125387Anders Alexandersen09-940 Samsø Skytteforening186/02
296896Pia Jensen09-115 Grenå Skyttekreds184/01
3107204Sebastian Faber Højsgaard16-140 Vissenbjerg Skytteforening180/00
425297Lasse Bertelsen09-940 Samsø Skytteforening177/04
543365Henning Sørensen13-343 Grænseegnens Skytteforening176/01
593636Lars Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening176/01
780671Maybritt Lynggaard09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup174/02
819315Peter Strand06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening174/01
931719Erik Paarup06-016 Gjellerup Sdr. SG&I174/00
1098797Louise Hvid Hansen09-101 Randers Skyttekreds173/02
1134517Bo W. Knudsen10-199 Fredericia Garnison Idrætsforening170/01
1217184Flemming B. Frederiksen01-504 Postens Skyttelaug161/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 1
149823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/11
244463Kristian R. Petersen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF200/10
325302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening200/09
4109680Karl Jon Hansen13-308 Vojens Skytteforening200/05
420681Hans O. Hansen10-002 Honum og Omegns Skytteforening200/05
425728Jørgen Mahler09-944 Århus Riffelskytte Klub200/05
710470Ole H. Madsen01-404 Frederikshavn Skyttekreds199/09
719654Knud Erik Holm06-001 Viborg Skytteforening199/09
919571Ole Nielsen06-001 Viborg Skytteforening199/06
987084Torben Hjardemål01-710 Vester Han Herred Skytteforening199/06
11101767Egon Johansen13-308 Vojens Skytteforening199/03
1223018Inge Petersen09-118 Lyngby Skyttekreds198/06
1223116Jens Roland Jensen09-116 Midtdjurs Skytteforening198/06
14121229Leif Kristensen13-343 Grænseegnens Skytteforening198/03
1529765Frits R. Larsen05-028 Trehøje Skytteforening198/02
1530694Anders Helleskov05-028 Trehøje Skytteforening198/02
1730213Janus Haahr05-028 Trehøje Skytteforening197/13
1818344Finn Dollerup09-903 VFB Århus Skyttelaug197/08
1890904Kurt Christiansen10-001 Horsens Skyttekreds197/08
1897636Kurt Overgaard10-134 Bredstrup-Pjedsted IF197/08
2120964Ole Hansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF197/05
2293637Bent Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening197/04
2325326Jan O Jørgensen09-940 Samsø Skytteforening197/03
24106337Kim Bønsdorff Munkholm09-115 Grenå Skyttekreds196/08
25112943Thomas Chr. Hansen Antzack13-308 Vojens Skytteforening196/06
2623760Ejner Jørgensen09-115 Grenå Skyttekreds196/04
2682533Jørgen Ulrik10-001 Horsens Skyttekreds196/04
28117669Inga Antzack13-308 Vojens Skytteforening196/03
2925323Jenny Bissø09-940 Samsø Skytteforening196/01
3017325Henning Lausten09-101 Randers Skyttekreds195/01
3018368Erik Andersen09-101 Randers Skyttekreds195/01
3219477Carsten Bjørn06-001 Viborg Skytteforening194/01
33120948Gunnar Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub193/04
3444389William Kjær13-308 Vojens Skytteforening192/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 2
133790Ove Laursen10-282 Jelling fS Skydning197/06
234764Olaf Kurth Jensen10-456 Vejle Skytteforening197/03
326268Jens Eriksen09-903 VFB Århus Skyttelaug196/04
417347Knud Ove Gammeljord09-101 Randers Skyttekreds196/03
5125508Lars Walther Christensen01-514 Vodskov Skytteforening194/02
622477Keld Klode06-014 Silkeborg Skyttekreds193/02
743501Børge Paulsen13-363 Broagerlands Skytteforening193/01
825390Willy Hermansen09-902 Odder Skytteforening192/02
918472Bjarne Schou Nielsen09-101 Randers Skyttekreds192/00
1023007John Petersen09-118 Lyngby Skyttekreds191/01
1143530Ove Østergaard13-363 Broagerlands Skytteforening190/03
12116951Preben Andersen 09-940 Samsø Skytteforening190/01
1398798Kirsten Hvid Hansen09-101 Randers Skyttekreds188/04
1481504Claus Kristensen09-118 Lyngby Skyttekreds188/03
1543491Dan Larsen13-363 Broagerlands Skytteforening187/03
1643471Jan Poulsen13-363 Broagerlands Skytteforening187/02
17101592Elly Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening182/01
1818356Erling B Jacobsen09-101 Randers Skyttekreds180/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
111933Lars Jakobsen01-548 Vilsted Skf.200/09
2101432Allan Hjerresen06-001 Viborg Skytteforening200/07
3100603Jens Sten Knudsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF200/06
3120513Michael Jens Gram Jakobsen10-456 Vejle Skytteforening200/06
323027Brit Henriksen09-118 Lyngby Skyttekreds200/06
638336Hans Johnsen11-015 Ølgod Skytteforening200/05
7113910Michael Guldbæk Larsen01-514 Vodskov Skytteforening199/14
899527Lisbeth Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening199/11
948198Henning Steffensen16-039 Horne Skytteforening199/10
1025221Sanne Kristensen09-940 Samsø Skytteforening199/09
1135506Lars Kring Mortensen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF199/08
1182492René Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening199/08
1191099Ellen Holm09-940 Samsø Skytteforening199/08
14106522Anette Andersen06-001 Viborg Skytteforening199/07
14116151Rene Elgaard09-116 Midtdjurs Skytteforening199/07
16107347Peter Kurth Jensen10-437 Ullerup Skytteforening199/06
16122585Ole Brix11-010 Esbjerg Skyttekreds199/06
1839981Villy Fogh11-043 Gørding/Vejrup Skyttekreds199/05
1888384Anette Lauritzen13-363 Broagerlands Skytteforening199/05
2013379Karsten Abildgaard01-561 Hobro Egnens Skytteforening199/04
2025334Henrik Berthelsen09-940 Samsø Skytteforening199/04
22120785John Bo Lyng09-101 Randers Skyttekreds199/02
2335895Lene F. Høegsberg05-011 Holstebro Skytteforening198/08
2429126Bent Olesen01-203 Sjørring Skytteforening198/07
2498796Thomas Martinsen09-116 Midtdjurs Skytteforening198/07
2634696Hans Jørgen Nielsen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening198/06
2693584Anders Jensen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF198/06
28106628Kim Lyng Knudsen06-001 Viborg Skytteforening198/05
2887497Jørgen Thomsen01-561 Hobro Egnens Skytteforening198/05
30115252Heinrich Sloth09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening198/04
3013483Bodil Abildgaard01-561 Hobro Egnens Skytteforening198/04
3091098Peder Nedergaard09-940 Samsø Skytteforening198/04
3318504Anny Toft09-101 Randers Skyttekreds198/03
3338352Doris Johnsen11-015 Ølgod Skytteforening198/03
3595711Tommy Søby Jensen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I197/09
36111354Torben Hansen13-308 Vojens Skytteforening197/07
3629024Hans Andersen01-201 Thisted Skyttekreds197/07
3678249Michael Brasch09-116 Midtdjurs Skytteforening197/07
3688584Jørn Kristensen09-116 Midtdjurs Skytteforening197/07
40112246Anne Lise Herskind01-514 Vodskov Skytteforening197/05
4188434Michael Petersen09-115 Grenå Skyttekreds196/05
4211779Rasmus M. Larsen01-548 Vilsted Skf.196/04
43114773Winnie Susan Monberg13-308 Vojens Skytteforening195/08
4425177John Lund Christensen09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening193/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
1126607Chris Brinch Østergaard11-010 Esbjerg Skyttekreds199/08
2108503Evan Pedersen01-548 Vilsted Skf.199/07
222128Claus Pors Jensen06-026 Kjellerup Skytteforening199/07
4119168Duncan Hooper16-128 Dalum Skytteforening199/06
5107832Jacob Bendixen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF199/04
625234Pia Kleis09-940 Samsø Skytteforening198/08
7109469Linda Ørum09-940 Samsø Skytteforening198/04
892672Lonnie Hirtz Nielsen11-015 Ølgod Skytteforening198/02
9123883Birgitte Bonde01-514 Vodskov Skytteforening197/08
10123925Christina V. Lybker Madsen10-127 Brande Skytteforening197/02
11126408Søren Pedersen13-308 Vojens Skytteforening196/04
12110320Heidi Henningsen11-030 Alslev Skytteforening 196/03
13125104Henrik Christian Schmidt13-308 Vojens Skytteforening196/02
1423498Mona Sjørup Jørgensen09-115 Grenå Skyttekreds195/04
1599989Jørgen Sloth Borregaard01-514 Vodskov Skytteforening194/04
16126409Morten Franzen Jepsen13-308 Vojens Skytteforening194/02
17127552Kalle Andersen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF194/01
18112653Dorde Lis Hansen06-016 Gjellerup Sdr. SG&I193/04
19113675Lisbeth Meldgaard11-072 Helle Skytteforening193/03
2011768Ruby Larsen01-548 Vilsted Skf.193/02
2024867Agnete Engelbrechtsen09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup193/02
2085128Horst Clausen13-363 Broagerlands Skytteforening193/02
2336092Henrik Bjerg05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening187/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse FRI
1126980Anni Damgaard10-222 Gadbjerg Skytteforening198/03
2123849Patrik Gaulshøj10-282 Jelling fS Skydning192/05

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Børn
1118403Nicklas Daugaard10-456 Vejle Skytteforening237/74    250/78    487/152

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Junior
1102136Jens Sønderup06-055 Tjørring Idrætsforening254/85    266/92    520/177

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab UNG 1 Hånd
117871Niklas Elmose Andersen09-127 Djurslands Pistolklub264/87    266/89    530/176
298595Rasmus Haue Heesgaard06-006 Skarrild SG&I246/80    235/73    481/153

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 1
132357Knud Erik Sørensen06-027 Lind Skytteforening285/96    279/91    564/187
252144Kenneth Nielsen16-180 Bullerup Skyttekreds274/93    275/91    549/184
348834Morten Pedersen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening276/93    268/89    544/182
451581Per M. Elmose16-128 Dalum Skytteforening269/93    270/92    539/185
5111693Allan Lund Nielsen01-404 Frederikshavn Skyttekreds261/92    272/95    533/187
690854Kim Laursen06-106 Skive Pistolklub264/89    266/89    530/178

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 2
114851Carsten Hansen01-514 Vodskov Skytteforening274/90    277/92    551/182
2121881Peter Søgaard16-180 Bullerup Skyttekreds267/86    271/93    538/179
317976Martin Hartz Hagensen09-127 Djurslands Pistolklub270/87    262/87    532/174
410551Jan E. Sørensen01-404 Frederikshavn Skyttekreds261/84    266/84    527/168
5113422Helge Bertelsen11-381 Sdr. Omme Skytteforening252/88    274/91    526/179
649907Max Kristensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening263/87    263/84    526/171
792839Kasper Ladegaard Nielsen11-015 Ølgod Skytteforening263/86    261/86    524/172
8103871Jørgen Pedersen11-073 Grindsted Pistol Klub253/87    267/91    520/178
920999Mick Pedersen10-001 Horsens Skyttekreds256/85    252/87    508/172

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 3
191721Carsten Weinreich09-127 Djurslands Pistolklub273/92    264/87    537/179
2120793Irina Ustinova06-055 Tjørring Idrætsforening268/92    267/92    535/184
351246Klaus Mørkeberg16-180 Bullerup Skyttekreds262/87    265/89    527/176
451103Martin Christensen16-200 Kerteminde Skytteforening262/85    264/88    526/173
520863Ulrich Bo Andersen10-001 Horsens Skyttekreds257/87    268/93    525/180
650943Michael Kragebær16-180 Bullerup Skyttekreds263/90    257/88    520/178
743456Jørgen Philipsen13-363 Broagerlands Skytteforening253/81    254/78    507/159
823200Solveig Kjeldsen09-105 Rønde Skytteforening259/85    248/77    507/162
9128317Kennet Rasmussen01-505 Nørresundby Skf.247/77    257/86    504/163
10114325Torben Jensen06-055 Tjørring Idrætsforening244/81    253/87    497/168
1151584Palle Rosthøj16-140 Vissenbjerg Skytteforening238/83    257/83    495/166
12122680Ulla Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds249/82    246/87    495/169

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 4
118542Allan Andersen09-127 Djurslands Pistolklub260/90    247/83    507/173
2128980Robert Bailgy01-404 Frederikshavn Skyttekreds244/80    245/81    489/161
386212Jørgen Uldal Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds229/83    245/75    474/158
491661Henning Vium Jensen16-200 Kerteminde Skytteforening226/78    244/81    470/159
532474John Madsen06-055 Tjørring Idrætsforening223/73    229/77    452/150
6128670Susan Nørgaard Sand01-516 Mou & Omegns Skf.227/73    222/75    449/148
721124Jørgen Nøhr10-001 Horsens Skyttekreds199/76    194/61    393/137
8117626Henrik Høgh Christiansen06-055 Tjørring Idrætsforening191/64    183/68    374/132

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Senior 2 Hånd - 1
118474Bjarne Skibild09-127 Djurslands Pistolklub284/96    282/94    566/190
232683Erling Jørgensen06-027 Lind Skytteforening283/97    280/89    563/186
3107292Willy Friis10-134 Bredstrup-Pjedsted IF278/90    277/91    555/181
435758Bent Thorvald Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds272/92    275/89    547/181
547289Jan Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening271/86    275/94    546/180
640479Villy Nissen11-010 Esbjerg Skyttekreds275/93    271/87    546/180
723219Bent Kjeldsen09-105 Rønde Skytteforening269/91    258/77    527/168
834726Knud E. Müller10-456 Vejle Skytteforening262/90    262/86    524/176
934728Kim Watz10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening255/86    267/91    522/177
1016135Anni Sørensen01-516 Mou & Omegns Skf.254/81    264/89    518/170
1199764Hans Ove Rasmussen16-022 Faaborg Skytteforening239/83    242/84    481/167

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Senior 2 Hånd - 2
121400Preben Rasmussen09-008 Ry-Emborg Skytteforening274/94    273/91    547/185
2128729Jens Dall09-127 Djurslands Pistolklub262/84    271/91    533/175
397036Steen Clausen16-180 Bullerup Skyttekreds264/83    250/83    514/166
4111684Tom Fangel09-932 Århus Pistolklub246/87    258/83    504/170
522459Kjeld Poulsen09-008 Ry-Emborg Skytteforening249/84    244/77    493/161
620681Hans O. Hansen10-002 Honum og Omegns Skytteforening242/78    246/79    488/157
721331Bendt Lykke Andersen10-001 Horsens Skyttekreds243/84    234/81    477/165
818455Carl Erik Iversen09-127 Djurslands Pistolklub207/76    211/78    418/154

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 2 Hånd - 1
142046Arnold Christensen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF286/96    286/94    572/190
235317Søren Madsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF284/97    284/91    568/188
340949Henrik Rasmussen11-001 Ribe Skyttekreds290/98    276/95    566/193
447752Michael Nielsen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening277/92    281/91    558/183
5115942Jens Bo Jørgensen06-030 Ulstrup Skytteforening276/91    279/94    555/185
692266Stefan Nielsen11-001 Ribe Skyttekreds276/92    276/89    552/181
731549Per Jacobsen06-024 Ikast Skf265/91    283/94    548/185
8123694Jens Peder Jørgensen10-001 Horsens Skyttekreds275/89    271/94    546/183
992309Søren Lund10-001 Horsens Skyttekreds274/90    271/89    545/179
1010158Jan H. Andersen01-404 Frederikshavn Skyttekreds270/87    274/93    544/180
11121580Ulrich Hedegaard01-404 Frederikshavn Skyttekreds274/93    270/89    544/182
12104419Per E. Nielsen11-001 Ribe Skyttekreds271/91    269/94    540/185
1388770Henrik Jeppesen11-001 Ribe Skyttekreds270/91    269/86    539/177
14121907Elin Bækdal Jensen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening261/84    274/90    535/174
1523209Henrik Kjeldsen09-105 Rønde Skytteforening269/92    264/90    533/182
16116825Søren Kaster06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening270/88    263/93    533/181
1788686Thomas Baand Iversen10-001 Horsens Skyttekreds240/80    261/85    501/165

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 2 Hånd - 2
149236Morten Tøttrup16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening261/92    276/89    537/181
2116746Heinz Fischer10-001 Horsens Skyttekreds266/93    267/91    533/184
3126076Arne Hilligsøe 09-127 Djurslands Pistolklub274/94    255/82    529/176
4115713Henrik Andersen09-127 Djurslands Pistolklub261/89    262/88    523/177
589619Lene Friis13-363 Broagerlands Skytteforening259/90    258/83    517/173
6124777Birgitte Magic09-127 Djurslands Pistolklub248/84    257/83    505/167
7112327Randi Lauritzen06-055 Tjørring Idrætsforening259/83    240/75    499/158
877605Helle Watz10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening241/85    253/84    494/169
921299Carsten Grann10-001 Horsens Skyttekreds254/82    238/79    492/161
10120499Morten Jensen11-010 Esbjerg Skyttekreds242/80    239/76    481/156
1120987Morten Bjerremand Mortensen10-001 Horsens Skyttekreds214/79    220/68    434/147
12116146Jan Nørgård Poulsen06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening201/68    225/78    426/146
13123561Ole Sørensen10-001 Horsens Skyttekreds189/71    200/76    389/147
14112334Rene Tim Nielsen06-055 Tjørring Idrætsforening170/64    198/68    368/132

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab FRI
132164Michael Brandt06-027 Lind Skytteforening289/98    292/99    581/197

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Børn
1118403Nicklas Daugaard10-456 Vejle Skytteforening237/74

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Junior
1102136Jens Sønderup06-055 Tjørring Idrætsforening254/85
2117733Oliver Kastrup16-180 Bullerup Skyttekreds217/59

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse UNG 1 Hånd
117871Niklas Elmose Andersen09-127 Djurslands Pistolklub264/87
298595Rasmus Haue Heesgaard06-006 Skarrild SG&I246/80

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 1
132357Knud Erik Sørensen06-027 Lind Skytteforening285/96
231309Keld Jeppesen06-062 Aulum Skytteforening278/92
330665Carl Johnsen06-062 Aulum Skytteforening277/92
448834Morten Pedersen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening276/93
552144Kenneth Nielsen16-180 Bullerup Skyttekreds274/93
651581Per M. Elmose16-128 Dalum Skytteforening269/93
7119496Ole Dejgaard06-062 Aulum Skytteforening264/90
890854Kim Laursen06-106 Skive Pistolklub264/89
9111693Allan Lund Nielsen01-404 Frederikshavn Skyttekreds261/92

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 2
114851Carsten Hansen01-514 Vodskov Skytteforening274/90
241446Henning Lauridsen11-020 Holsted Skyttekreds272/94
331184Erik Madsen06-098 Karup Skytteforening af 1889271/91
417976Martin Hartz Hagensen09-127 Djurslands Pistolklub270/87
529893Jan Mortensen06-062 Aulum Skytteforening269/86
6121881Peter Søgaard16-180 Bullerup Skyttekreds267/86
749907Max Kristensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening263/87
892839Kasper Ladegaard Nielsen11-015 Ølgod Skytteforening263/86
985067Karin Christensen11-381 Sdr. Omme Skytteforening262/89
1010551Jan E. Sørensen01-404 Frederikshavn Skyttekreds261/84
1120999Mick Pedersen10-001 Horsens Skyttekreds256/85
12103871Jørgen Pedersen11-073 Grindsted Pistol Klub253/87
13113422Helge Bertelsen11-381 Sdr. Omme Skytteforening252/88

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 3
191721Carsten Weinreich09-127 Djurslands Pistolklub273/92
2120793Irina Ustinova06-055 Tjørring Idrætsforening268/92
350943Michael Kragebær16-180 Bullerup Skyttekreds263/90
451246Klaus Mørkeberg16-180 Bullerup Skyttekreds262/87
551103Martin Christensen16-200 Kerteminde Skytteforening262/85
623200Solveig Kjeldsen09-105 Rønde Skytteforening259/85
730093Michael Stephensen06-062 Aulum Skytteforening258/84
820863Ulrich Bo Andersen10-001 Horsens Skyttekreds257/87
943456Jørgen Philipsen13-363 Broagerlands Skytteforening253/81
10122680Ulla Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds249/82
11128317Kennet Rasmussen01-505 Nørresundby Skf.247/77
12114325Torben Jensen06-055 Tjørring Idrætsforening244/81
1351584Palle Rosthøj16-140 Vissenbjerg Skytteforening238/83

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 4
118542Allan Andersen09-127 Djurslands Pistolklub260/90
249869Claus Bisgaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening244/84
3128980Robert Bailgy01-404 Frederikshavn Skyttekreds244/80
4127470Torben Brandt Pedersen11-035 Varde Skytteforening234/83
586212Jørgen Uldal Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds229/83
6128670Susan Nørgaard Sand01-516 Mou & Omegns Skf.227/73
791661Henning Vium Jensen16-200 Kerteminde Skytteforening226/78
897268Dennis Christiansen11-020 Holsted Skyttekreds225/71
932051Ove Skinnerup06-027 Lind Skytteforening224/73
1032474John Madsen06-055 Tjørring Idrætsforening223/73
1121124Jørgen Nøhr10-001 Horsens Skyttekreds199/76
12117626Henrik Høgh Christiansen06-055 Tjørring Idrætsforening191/64

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Senior 2 Hånd - 1
118474Bjarne Skibild09-127 Djurslands Pistolklub284/96
232683Erling Jørgensen06-027 Lind Skytteforening283/97
3107292Willy Friis10-134 Bredstrup-Pjedsted IF278/90
440479Villy Nissen11-010 Esbjerg Skyttekreds275/93
535758Bent Thorvald Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds272/92
647289Jan Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening271/86
723219Bent Kjeldsen09-105 Rønde Skytteforening269/91
886797Leif Ravn06-083 Hem Skytteforening264/85
934726Knud E. Müller10-456 Vejle Skytteforening262/90
1034728Kim Watz10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening255/86
1116135Anni Sørensen01-516 Mou & Omegns Skf.254/81
1230371Verner Riis Madsen06-062 Aulum Skytteforening248/88
1399764Hans Ove Rasmussen16-022 Faaborg Skytteforening239/83

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Senior 2 Hånd - 2
121400Preben Rasmussen09-008 Ry-Emborg Skytteforening274/94
297036Steen Clausen16-180 Bullerup Skyttekreds264/83
3128729Jens Dall09-127 Djurslands Pistolklub262/84
441464Carsten Qvist11-020 Holsted Skyttekreds257/89
522459Kjeld Poulsen09-008 Ry-Emborg Skytteforening249/84
6111684Tom Fangel09-932 Århus Pistolklub246/87
721331Bendt Lykke Andersen10-001 Horsens Skyttekreds243/84
820681Hans O. Hansen10-002 Honum og Omegns Skytteforening242/78
990255Preben Troelsen06-027 Lind Skytteforening216/64
10118755Gunnar Jensen06-062 Aulum Skytteforening209/74
1118455Carl Erik Iversen09-127 Djurslands Pistolklub207/76

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 2 Hånd - 1
140949Henrik Rasmussen11-001 Ribe Skyttekreds290/98
242046Arnold Christensen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF286/96
335317Søren Madsen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF284/97
447752Michael Nielsen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening277/92
592266Stefan Nielsen11-001 Ribe Skyttekreds276/92
6115942Jens Bo Jørgensen06-030 Ulstrup Skytteforening276/91
7123694Jens Peder Jørgensen10-001 Horsens Skyttekreds275/89
8121580Ulrich Hedegaard01-404 Frederikshavn Skyttekreds274/93
992309Søren Lund10-001 Horsens Skyttekreds274/90
10104419Per E. Nielsen11-001 Ribe Skyttekreds271/91
1188770Henrik Jeppesen11-001 Ribe Skyttekreds270/91
12116825Søren Kaster06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening270/88
1310158Jan H. Andersen01-404 Frederikshavn Skyttekreds270/87
1423209Henrik Kjeldsen09-105 Rønde Skytteforening269/92
1531549Per Jacobsen06-024 Ikast Skf265